Kako doci do Bugarija?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Kako doci do Bugarija?

Post od Kemo » Sre Maj 09, 2007 7:23 pm

Da li neko zna broj telefona od hfz.Bugarija iz Sarajeva i jeli od dobar i pouzdan lijecnik Kur'anom i ima li neko iskustvo sa njim.

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

bugari

Post od bolesnik » Sre Maj 09, 2007 7:32 pm

Selam. Bugari više ne liječi,ja sam trebao ići kod njega pa čak nisam uspio ni preko veze. On mi je preporučio onu nanu Vasviju a braća su već rekla o njoj šta misle... Pravo liječenje je samo liječenje učenjem Kura`ana a nana Vasvija to ne radi... Uopće mi nije jasno zašto Bugari nju preporučuje???

din786
Mlađi član
Postovi: 70
Pridružio se: Sub Jan 07, 2006 8:05 am

Post od din786 » Čet Maj 10, 2007 2:14 am

Selam Alejk,
Kemo, hafiz Bugari je imam u Bijeloj Dzamiji na Vratniku, a cetvrtkom drzi predavanja u BKC u Sarajevu, pa se eto raspitaj, vidim u Bosni si,.....

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Maj 10, 2007 2:43 am

Selam alejkum

Ja ti ne bi savjetovao da ides kod Bugarija da ti uci rukju....
Elhamdulillah ako se iskreno svega toga rjesio jer je izgleda zapao gdje ne treba..

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Čet Maj 10, 2007 1:53 pm

Brat Enes je podaleko pa ako neko zna nekoga u Sarajevu pouzdanog neka javi.

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: bugari

Post od Mido » Čet Maj 10, 2007 4:02 pm

bolesnik napisao:Selam. Bugari više ne liječi,ja sam trebao ići kod njega pa čak nisam uspio ni preko veze. On mi je preporučio onu nanu Vasviju a braća su već rekla o njoj šta misle... Pravo liječenje je samo liječenje učenjem Kura`ana a nana Vasvija to ne radi... Uopće mi nije jasno zašto Bugari nju preporučuje???
Mir i spas Allahov
iz ovog gore ispade da ti je Bugari preporucio da ides bas toj Vasviji,oprosti mi bolesnik,jal to stvarno od Bugarija.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Čet Maj 10, 2007 6:20 pm

to je 100% sigurno da bugari preporucuje odlazak toj neni

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Čet Maj 10, 2007 9:55 pm

es-selamu alejkum.
hfz Bugari,imam u nekoj od džamija sarajeva,ima emisiju na NTV HAYAT,za one koji gledaju tv :lol: , to je sve što ja znam o njemu ii gledao sam emisije na TV-U,kod komšije ,jer ja nemam struje u mraku živim.
iskreno rečeno svaka je poučna i sigurno od onoliko koliko ja razumijem ništa osim Allaha dž.š nije veličao i hvalio,
njegov govor je od onoga što sam ja poslušao,kor4istan i okoristio sam se njegovim znanjem,hvala Allahu i neka nagradi hafiza B. za to.
zanima me šta to nevalja kod hfz Bugarija, koje su to radnje koje su protivne u islamu,i ako je od štete za islam hajmo ga smjeniti kad poglavari IZ u BiH spavaju. napišite pismo i činjenice da se njegov glas nečuje na TV-u kojeg slušaju širom svijeta i muslimani i nemuslimani.
ja vjerujem da nije grijeh ubiti onoga ko laže protiv Allaha dž.š,a još nikoga nisam ubio samo zato što nisam siguran da sam dobro razumio.
slušao sam hafizovo predavanje jednog ramazana i nešto nisam dobro razumio i obratio sam se hfzu na MAIL /nađe te ga njegovoj strani/, i normalno dobio sam odgovor .

molio bi one koji znaju šta to konkretno nevalja šta on radi da napišu,obećavam da ću lično da ga nađem i da mu kažem u facu kako sam razočaran u njega,normalno pitaću ga prije dali je to istina.

tražiću neplaćeno od firme :lol: dok ga nenađem


kad sam slušao hafiza kako priča o Allahu dž.š.bio sam ljubomoran na njega/hafiza/ i pitao se, kako je moguće da Ga/Allaha/ voli više nego što Ga/Allaha/ ja volim.

hfz BUGARI SULEJMAN ????????

din786
Mlađi član
Postovi: 70
Pridružio se: Sub Jan 07, 2006 8:05 am

Post od din786 » Pet Maj 11, 2007 4:32 am

www.sulejmanbugari.com
nemoras uzimati godisnji da ga nadjes daneS posalji mu e-mail, inshAllah on ce ti odgovorit, imadoh prilike da ga gledam/slusam, insan je OK, da mu Allah podari svaki hair i dobro, a Allah najbolje zna,......mene sto se tice, ja ga mogu poslusati i pogledat, bez problema,....sve sto je rekao i izrekao do sad sto cudoh, zvucalo je OK, ahtung,ahtung, bez daljenjeg pojasnjavanja, ovo nije tema da se hfz. blati ili vrijedja, dajte pokusajte postovati brata muslimana u vjeri pa makar se i ne slagali u nekim stvarima.
Selam Alejkum svima

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pet Maj 11, 2007 7:57 am

es-selamu alejkum,

din786,hvala na obavijesti za stranicu ali već mi je poznata i to sam napisao,
nego drugačije je kad ga vidim, hfz je za mene sigurno ok

ja mislio ovako,jasne dokaze protiv njega i ja ih malo izprovjeravam pa kad sam siguran da je sve to/ako ima šta/istina ja odem na njegovo predavanje i kažem hfze to to i to mi je rekao taj i taj sa tog i tog foruma a ja još kod tog i tog proverio pa kako je moguće da hfz koji uči ljude islam i poziva na taj put, i kako je moguće da onaj koji najljepše govori o svom Gospodaru, je takav i takav,......,....,.
hfz Bugari je ok,i siguran sam ako i neistinu o njemu iznesete da će vam oprostiti i moliće Allaha da vam oprosti

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Pet Maj 11, 2007 8:31 am

SELAM!

DANES U POTPUNOSTI SE SLAZEM S TOBOM!
STVARNO JE DOSTA ONOG "REKLA KAZALA-CUO PA POGRESNO RAZUMIO PA PRENIJEO PO SVOM,JOS MALO I DODAO...." PA NA KRAJU NIKO NE VALJA NIJEDAN MUSLIMAN NI MUSLIMANKA....od Gazalija do nene....
JA ALLAHU UZVISENOM ZAHVALJUJEM STO NAM JE DAO ONAKVOG HAFIZA KAO STO JE SULEJMAN.......ZNATE LI DA JE MISLIM 19 KRSCANA PRIMILO ISLAM NJEGOVIM SEDEBOM....

A JA ODOH INSALLAH MUHAJN U ZENICU DA UPOZNAM TU NENU I SAM SE UVJERIM DALI JE SELEJMAN PREPORUCUJE I AKO JESTE ONDA MISLIM DA I JESTE BAS EVLIJA! TE RAZLOG VISE DA JE VIDIM I SELAM JOJ NAZOVEM,MAKAR STO ELHAMDULILLAH NEMAM PROBLEM S KOJIM BI JE ZAMARAO......prije nego sto lupetajuci izazovem srdzbu Allahovu,isplati se.....
SELAM

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Maj 11, 2007 10:24 am

Elhamdulillah sto nemas problema,al nakon posjete bojim se da ces ga imat,pa da onda od nene ne zaglavis kod Gospe u medjugorju,ili kod nekih Cancara,kleopatri,i dr.U poznatom hadisu je zabranjen odlazak sumnjivim osobama iz radoznalosti samo,i da ne vjerujes u njihove vradzbine samo da bi se uvjerio dal to rade ili ne,kazna je ne prihvatanje namaza kod Allaha 40 dana.A Znati da osoba radi zabranjeno i povjerovati u to sto radi,je kao i pogaziti ono cime je dosao i poslan Allahov Poslanik saws.Kako li se samo dobija ta titula evlija to ne razumijem,zar evlijama smatrate sihirbaze,po vama su i faraonovi sihirbazi evlije.Evlija ili u prijevodu Bogu ugodnik.Pa se pitam kako moze jedan bogu ugodnik takve stvari naredjivat,pijenje,krvi koja je zabranjena ajetom,klati kurban na groblju..hmm mislim da je bolji naziv za takve Sejtanougodnici.A ti idi ako se ne bojis Allaha tom sejtanougodniku, srodne duse ce se naci na dunjaluku.

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Pet Maj 11, 2007 4:21 pm

Enes napisao:to je 100% sigurno da bugari preporucuje odlazak toj neni
Mozda Bugari ima neki razlog zasto on nekog uputi toj neni.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pet Maj 11, 2007 4:56 pm

Selam alejkum

Bugari je davao ljudima hamajlije sa rastavljenim harfovima koji su u kockama.
Druzio se takodjer sa cancarom.....Interesantna je stvar da ljudima kojima je prije bar ucio rukju prilikom ucenja svi su skoro na isti nacin reagovali i imali iste simptome.
Dobio sam sledeci inforamciju a Allah najbolje je li istina, da je Bugari davao te zapise i da je to neko prijavio fakultetu u Medini, kada su oni saznali za taj slucaj oni su ga pozvali da ode u Medinu i nakon sto je to odbio oni su mu izbrisali diplomu. Rijaset ga je nakon tog slucaja prebacio ako se ne varam iz careve dzamije u dzamiju na Vratniku.
SubhanAllah kakav to moze biti razlog sto on savjetuje da se posjeti ova nena a procitali ste sami jel ta nena ispravna ili ne.....Abdu..savjetuje da se posjeti Enes u Zavidovicima a Enes Abu..u makedoniji e sad ti vidi kakva ima konekcija izmedju jedne i druge strane.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Maj 11, 2007 6:57 pm

Trebate da znate neke stvari koje su logicne.
A to je da niti jedno covjke nije univerzalan pa da ima znanje iz svih obalsti.
Sto se tice hfz Bugarija, kao predavac je ok i ja ga volim poslusati a sto se tice njegovog iskustva o sihr i lijecenju, tu se ne bih slozio s njim.
Kao prvo, vecina ljudi koji su mu se obratili su bili kod njega na ''rukji'' koja je trajala od 3 do 5 min.
Eto hajde neka odgovore oni koji se godinama nose s problemom, koji satima slusaju kur'an a da lijeka nema na pomolu.
Treba da znate da postoje oblasti iz kojih ljudi doktoriraju fikh, akaid...
I kad priupitas jednog od tih ucenjaka o nekoj stvari koja nije njegova oblast interesovanja, on kaze, halali ali to nije moja oblast de pitaj ovog drugu.
Ja sam se nekoliko puta susretao s tim stvarim.
Bio sam u situaciji kada sam isao do jednog doktora islamskih nauka i nosio jedna zapis da mi covjke objasni nekek stvari koje ja nisam moga da svatim, covjk mi nije dao pric blizu sebe! :shock:
Kaze ja se toga bojim, da te Allah nagradi sto to radis ali...
Ja se izgubio a taj ucenjak je jako poznat i svi ste culi za njega.
Tako da nisam mogao vjerovati.
Svatite ljudi da se o sihru ne uci niti na jednom fakultetu i medresi, kako u bosni tako i u arapskom svijetu.
Da na fakultetima u arapskom svijetu ima profesora koji negiraju da dzin moze uci u ljudkso tijelo!
Tako da hfz Bugari ako je dobar predavac, ne zanci da je dobar i vozac, kuhar ...
sve ima svoje.
I ja mogu drzati dersove a i ucit rukje i pisat romane...
Ali kakav ce biti moj uspjeh kao predavaca, pisca???
Ne kazem da sam ja bolji od Bugarija kao ucac i kao vjernik, ali kad si jako poznat, moras dobro odvagati sta ces reci, jer se ljudi povode za izjavama i reci ce, pa hfz bugari me posalo neni vasviji, ona ne moze bit losa, pa je to jos i u evlije trpamo.
Da nas Allah uputi i ucvrsti na pravom putu.

Zaključana tema