Berzeh

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Berzeh

Post od medina22 » Sre Maj 03, 2006 3:22 pm

Selam

Nase duse kad napuste tijelo nastavljaju u Berzehu(nadgrobnim svijetom).Kako je tamo? da li se zivi slicno kao ovdje,da li postoje kuce i sl? ili je to mozda nesto vise duhovno i nemoguce porediti sa nasim nacinom zivota.

ebubesiir
Mlađi član
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 4:24 am
Lokacija: kairo
Kontakt:

Post od ebubesiir » Sre Maj 03, 2006 6:07 pm

brate ili sestro u berzahu je kako sto je brat abuamribnfadl preneo hadis idi u "ostalo" i "obavezno pogledati".uzivanje za vjernika do sudnjeg dana ili kazna za nevjernika ALLAH NAS SACUVAO.A KAKO CE TO DA BUDE odnosno uzivanje i kazna mi neznamo kakvocu nama je da verujemo.ALLAHA MOLIM DA NAM PODARI ISPRAVNO VEROVANJE I UVJERENJE.VE SELAM

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Sre Maj 03, 2006 6:31 pm

Amin na dovi

Hvala na odgovoru

ps:ja sam mislila da je berzeh neka vrsta "Cekanja" na kaznu ili nagradu pa kako to da vec tad dobivamo presudu?

ebubesiir
Mlađi član
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 4:24 am
Lokacija: kairo
Kontakt:

Post od ebubesiir » Sre Maj 03, 2006 9:48 pm

da to je jedna vrsta cekanja ali ta kazna ili to uzivanje u sporedbi sa ahiretskom kaznom ili uzivanjem nije nista.rekao je Poslanik alejhi selam"Kabur(grob)je prva stanica ahireta pa ako tamo prodze dobro onda sto dolazi dalje je sve lakse. ako tamo prodze loso onda sto dolazi je sve lose"ili kako sto je rekao ALLAHOV POSLANIK ALEJHI SELAM.ALLAH DA UCINI NASE KABUROVE BAVCA OD DZENNETSKIH BAVCI I DA NAS SACUVA OD PATNJE U VATRI.AAMIN

Vjernica
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Sre Avg 24, 2005 10:08 am
Lokacija: DE
Kontakt:

Post od Vjernica » Sre Jun 25, 2008 8:28 pm

Assalam aleikum,
u knjizi iz kabura u dzennet ili dzehennem ima poglavlje koje se zove Kaburska Tjeskoba.
Stoji:Niko nece zaobici kabursku tjeskobu,pa ni djeca.
izmedzu ostalog nalazi se ovaj hadis:da je iko prosao i izbjegao kabursku tjeskobu bio bi to ovaj djecak tj. Sad b.Muaz.
moze li mi neko pojasniti.?
dzazaki Allahu kheir
wa ssalam aleikum

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Sre Jul 02, 2008 6:44 pm

ugalvnom da na Allah podari sve ljepote kabura i dzenneta a udalji od svih kazni.

Odgovori