Trebam pomoc!!!!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
muslim27
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 1:51 pm

Trebam pomoc!!!!!

Post od muslim27 » Sub Jul 07, 2012 6:09 pm

selam....kako ste???Neznam gdje da pocnem ali potrudicu se da skratim koliko je moguce.Zivim u Austriji,imam 28.god,neozenjen.!
Pocetkom 2008 su poceli moji problemi,tacnije tad kad sam se povratio nasoj dragoj vjeri Islamu,mislim nikad nisam bio odlutao mada su mi falili dnevni namazi,ponekad obavljo molitvu(da Allah dz.s.oprosti).!!Problemi s kojim sam se najvise susrecao su plac,zle misli(svi sretni ja nesretan,ne vidim sebe u buducnosti,govori mi da sam bolestan,glavobolja,strah,panika i sl).Lutao sam kod ispravni i ne ispravni ucaca rukje jer nisam znao puno o tome.Isao sam na pretrage kod doktora i sve je bilo ok hvala Allahu.Mjesecima lutanja sam naletio tako da se izrazim na ispravnog ucaca,koji je s Allahovom pomoci uspio da me vrati 90% u normalu.Na rukju sam djelovao trzanjem tjela,lupanje srca,gusenje manjeg inteziteta(vise puta sam isao na rukju)!!!!!Bio sam prilicno Ok sve do sredine 2011 kad me je prijatelj zamolio da idem s njim kod ucaca rukje jer je imao probleme.Tako je i bilo.Nakon par rukji kojim sam prisustovao poceli su problemi i kod mene,bolje receno probudio se moj problem,koji ´cini mi se teze podnossim sad nego prije 3.god.Nemam volje nizasta,zle misli,glavobolja,nervoza,strah ,panika,vrtoglavica...!!Zivim sam a hvala Bogu imam familiju koja mi toliko nedostaje a kad pomslim da je posjetim spopane me nervoza i strah da ce mi se nesto desiti,mislim da ce me nesto zaboliti u njihovom prisustvu,jer od njih nezna nitko(roditelji,braca,sestra) za moj problem,jer ne zelim da znaju.Ne mogu zamisliti reakciju moje mame kad bi saznala za moj problem,jer je previse osjetljiva osoba i to za nju nebi dobro doslo,iovako je bolesna a to bi je dokrajcilo!!Halalite na duzine texta,skratio sam koliko sam mogao,.!!Bilo bi mi mozda lakse da me malo posavjetujete kako dalje,i ako je netko imao slican problem mozda bi mi bilo lakse kad bi ga podijelio da znam da nisam jedini,da nas Allah dz.s.uputi na pravi put,Amin!!SELAM

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od kenan79 » Ned Jul 08, 2012 11:22 am

muslim27 napisao:selam....kako ste???Neznam gdje da pocnem ali potrudicu se da skratim koliko je moguce.Zivim u Austriji,imam 28.god,neozenjen.!
Pocetkom 2008 su poceli moji problemi,tacnije tad kad sam se povratio nasoj dragoj vjeri Islamu,mislim nikad nisam bio odlutao mada su mi falili dnevni namazi,ponekad obavljo molitvu(da Allah dz.s.oprosti).!!Problemi s kojim sam se najvise susrecao su plac,zle misli(svi sretni ja nesretan,ne vidim sebe u buducnosti,govori mi da sam bolestan,glavobolja,strah,panika i sl).Lutao sam kod ispravni i ne ispravni ucaca rukje jer nisam znao puno o tome.Isao sam na pretrage kod doktora i sve je bilo ok hvala Allahu.Mjesecima lutanja sam naletio tako da se izrazim na ispravnog ucaca,koji je s Allahovom pomoci uspio da me vrati 90% u normalu.Na rukju sam djelovao trzanjem tjela,lupanje srca,gusenje manjeg inteziteta(vise puta sam isao na rukju)!!!!!Bio sam prilicno Ok sve do sredine 2011 kad me je prijatelj zamolio da idem s njim kod ucaca rukje jer je imao probleme.Tako je i bilo.Nakon par rukji kojim sam prisustovao poceli su problemi i kod mene,bolje receno probudio se moj problem,koji ´cini mi se teze podnossim sad nego prije 3.god.Nemam volje nizasta,zle misli,glavobolja,nervoza,strah ,panika,vrtoglavica...!!Zivim sam a hvala Bogu imam familiju koja mi toliko nedostaje a kad pomslim da je posjetim spopane me nervoza i strah da ce mi se nesto desiti,mislim da ce me nesto zaboliti u njihovom prisustvu,jer od njih nezna nitko(roditelji,braca,sestra) za moj problem,jer ne zelim da znaju.Ne mogu zamisliti reakciju moje mame kad bi saznala za moj problem,jer je previse osjetljiva osoba i to za nju nebi dobro doslo,iovako je bolesna a to bi je dokrajcilo!!Halalite na duzine texta,skratio sam koliko sam mogao,.!!Bilo bi mi mozda lakse da me malo posavjetujete kako dalje,i ako je netko imao slican problem mozda bi mi bilo lakse kad bi ga podijelio da znam da nisam jedini,da nas Allah dz.s.uputi na pravi put,Amin!!SELAM
Esselamu alejkum brate, ja sam dobro, a molim Allaha s.w.t. da nam i ti budes inšaallah dobro.

Sto se tice tvog problema mogu govoriti ono sto znam, a neka drugi uceniji od mene kazu jos, ali bitno je da znas da smo svi tu da pomazemo jedni drugima.
Ono sto covjek musliman uvijek mora i nikad u tome ne bi trebalo da posustaju jeste namaz. Farzovi, pa onda i nafile ko kako moze, ali farzove nikako ispustati, jer je to osnova, stub nasih imana. Bez namaza nismo muslimani, iman opada, postajemo meta sejtana, dzina i ostalih napasti u ljudskom obliku kojima je sejtan davno mozak izapr'o.

Za pocetak, ne bi bilo lose da nam detaljnije preneses iskustva, ucenje i nacin lijecenja tog ucaca kod kojeg si isao i ko je u pitanju, jer ima na forumu onih koji mozda nisu culi za njega, a potrebni su za onima koji to rade na halal nacin. Elhamdulillah, zdrav si fizicki, a i mentalno, samo onaj "anamo", sto bi nas narod rekao, nema mira i covjeku stalno kljuca u mozak i nagovara ga na svasta nesto, radi ono sto mu je Uzviseni zabranio, ali i on ce doci na sudnji dan pa odgovarati.

Neke stvari je uvijek tesko govoriti porodici, a izgovor nam je da ih ne sekiramo. Medjutim, moje je misljenje da se od porodice problemi nikad ne taje, ma kakvi oni bili, jer ce se kad tad saznati za njih, a bolje je uvijek da se sazna od tebe, nego od nekog drugog. Svi ti simptomi mogu biti uzrok i onog fizickog i onog sejtansko-dzinskog, ali ako doktori kazu da je sve OK, ostaje samo jedno.

Moj ti je savjet da nikad ne odustajes od namaza, od ranog sabaha do jacije u njegovim namaskim vremenima, da si stalno pod abdestom, cesto uci istigfar jer nam svima, pocevsi od mene toga najvise treba. Dolje na ovom linku je kratka knjizica Hisnul muslim, a sadrzaj iste ima i na ovom forumu negdje postavljeno kao tema, a sve su dove iz vjerodostojnih hadisa, tako da je te dove najbolje uciti kao zastitu.

https://docs.google.com/open?id=0B2jMSz ... kdIaDdmSkU

Licno sam imao slican problem prije 3 godine, bez panike, vrtoglavice i tih nekih fizickih problema, ali cesta nevoljnost, nervoza, lazni mir uz neke harame kao sto je muzika, nevoljnost u obavljanju ibadeta, ljenost u obavljanju poslova... Sve to je bilo do prije 2 godine, kad sam elhamdulillah dobio otkaz u firmi u kojoj sam radio, a onda mi je to i bio okidac da se vratim onome sto mi je bila obaveza kao muslimana. Sad samo mogu reci elhamdulillah.

Edit: Ono sto sam zaboravio jeste da se potrudis, ako naravno ne znas, da naucis citati arapsko pismo, sufaru, i da ucis Kur'an na arapskom.

Allah s.w.t. mi te nagradio i olaksao nam svima i oprostio grijehe. Amin.

muslim27
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 1:51 pm

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od muslim27 » Ned Jul 08, 2012 12:03 pm

selam,da te Allah dz.s.nagradi na lijepim rijecima i savjetima.,a sta se tice ucaca kod kojeg sam isao i smatram da je ispravan,on se nalazi u mjestu Jusufovici na relaciji Buzim-Cazin(Krajina),a zove se ef.Dzemal Abazovic...selam

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od Mariam » Pon Jul 09, 2012 12:06 pm

Selam alejkum i dobrodošao.

Džinski problem ne treba uzimati olahko. Neznam na koliko rukji si ti sam lično bio ali ljudi večinoma smatraju da odlazak 1-6,7x može riješiti problem, a ovo je fatalna greška. Problem je riješen kada više nikako nema reakcija na slušanje Kur'ana. Najbolje bi bilo iči na rukju svaki dan ali to što učač nije u mogučnosti, ili nije u našoj blizini nikako nije životna krivica. Da smo ljudi i porodice Islamske, kakve moramo da budemo, rukju bi nam učio stariji i mudriji član porodice/sami sebi ukoliko možemo. Rukja je samo recital koji džine strašno boli.

Znam da če ti ovo brate teško pasti ali moram ti kazati, ako več duže boluješ da dobro izvidiš gdje činiš grešku. Opsihrenost moraš uzeti ozbiljno. Nije to samo prehlada koja če sama od sebe proči bez akcije i reakcije. To je problem koji zahtijeva predan trud, spremnost i sabur kad je u pitanju fizička patnja zbog učenja, a bogme i hrabrost.

Neka ti učač ne bude najbolji prijatelj i psiholog, nego neka ti to bude Kur'an. Dobro se sveži za njega. Onda kakav si na namazima, na zikrovima?

Garantujem ti, ukoliko bi svaki dan slušao Kur'an kao radio, pa ga puštao još preko noči dok spavaš...uz namaze i zikr, čitanje, nakon maksimalno 3 dana nešto bi se počelo veoma da se lomi. Vjerovatno bi imao osječaj da si na rukji dok činiš svaki svoj uzdisaj, te da se lomiš od bolova i umireš ali realnost je da je to PROCES liječenja. Bolovi, more, kočenja to sve mora da bude tako. Bez toga se nemože i to je samo stranski efekat. Ali to je kao upala zuba. Ova muka če trajati, a na tebi je da izdržiš. Kada ti se čini da si dostigao vrhunac i da dalje nemožeš, olakšanje dolazi. Džin napušta tijelo ili umire. Veoma je poželjno da imaš uz sebe nekoga ko je čvrst u ibadetu i imanu. Nekoga ko pozna džinski svijet i ne boji se ga.

Znači brate na kraju je 90% do tebe. Ovako kad čitam ljude kako neznaju da li su izliječeni...itd. pitam se subhanallah, pa koliko ljudi se uopšte druži sa Kur'anom? Musliman osjeti kada je uredu po džinskom pitanju, a kada ne. Džin naprosto ne podnosi vjerskih stvari, ne Kur'ana. Ukoliko bi se svako družio sa Kur'anom dnevno ko sa televizijom sihirske problematike bi bilo manje za 80%.

Neka ti Allah bude na pomoči. Selam Alejkum.

muslim27
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 1:51 pm

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od muslim27 » Uto Jul 10, 2012 4:34 pm

selam....sta se tice namaza hvala Allahu klanjam 5xdnevno,mada u vecini slucajeva moram pobijediti "nesto" da idem klanjati,ali sad za sad uspijevam hvala Allahu da obavim namaz na vrijeme.Na rukijama sam bio bezbroj puta,trenutno sad posjecujem(2-3xsedmicno) jednog ucaca u austriji koji se ne bavi bas toliko s tim,ali ima iskren nijet i jakog je imana.U vecini slucajeva tokom rukje imam glavobolju i trzanje tijela manjeg inteziteta,nakon rukje par sati se osjecam dobro a poslije se opet vracam na staro.Bas sam ove sedmice isao na sve pretrage kod lijecnika, cak sam jednom i u hitnoj zavrsio(lupanje srca,panika ,strah),kazu da je s mnom sve ok,malo povisen pritisak ali nista strasno.Trazio sam da me posalju psihijatru sto su i ucinili.Dobio sam tablete protiv depresije i za spavanje pa cu vidjeti dali ce biti efekta.Kur'an ucim cesto na arapskom(jas'in vecinom).,jer ne poznajem bas toliko arapsko pismo pa se bojim da pravim previse grasaka.U stanu vecinom slusam suru El-Bekare,pokusavo sam i dok spavam ali ne mogu zaspat :cry: selam

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od Mariam » Sre Jul 11, 2012 1:42 am

Ti si na džihadu i neka ti Allah s.w.t. bude na pomoči. Da li ti je učač predpisao terapiju? Pod terapiju mislim koje sure da slušaš dnevno,
da konzumiraš naučenu vodu, med, ulje itd., da se kupaš naučenom vodom?

Pokušavaj Kur'an slušati sve više i više. Izoluj se od stvari koje nisu od Islama, slijedi sunnet Muhameda s.a.w.s, ne radi mekruh radnji i mani se sumnjivih stvari. Jednom riječju usavršavaj se u Imanu. Uzmi hadise i čitaj jih po redu, kada naletiš na nešto usporedi sa svojim životom pa prevagaj koliko ti je ostalo da upotpuniš svoj iman. Svaki insan učini grijeh jer mu čuvar na srcu popusti, pa ga šejtan momentalno savlada. Ali kada se ovo desi je veoma bitno da ideš u akciji pogriješio sam - pokajem se - prestanem činiti radnju - zauzvrat učinim dobro djelo.

Uči jutarnji i večernji zikr. Uči istifgar veoma često, po 300/400 puta na dan. Uči zikr la ilahe illallahu vahdehu la sherike leh lehu`l`mulku ve lehu`l-hamdu ve huve ala kulli shey`in kadir na sabah za zaštitu. Uči nočni zikr pred spavanje. Uči jutarnji i večernji zikr. Čitaj prevod Kur'ana svaki dan. Maži tijelo naučenim uljem. Batali slušanje muzike/filmova i radije se prijavi na koji youtube kanal, koji nudi kvalitetna islamska predavanja da se učiš o ovom divnom dinu - jedan dobar kanal je od khalifahklothing, koji ima zaista odlična predavanja (ali su na engleskom).

Šejtan če svakako pokušati da te slomi ali on te nema pod kontrolom i ti to možeš uz Allahovu volju. Ne gubi nikada nade u Allahovu milost, često mu uči dovu da ti pomogne i budi zahvalan rob. Razmišljaj o blagodatima Allaha i boj se Njegove kazne. Žudi za Njegovom ljubavlju, boj se Njegove srdžbe.

Klanjaj u mesdžidu! Petkom ti je džuma obaveza. Pokušavaj znači sve više i više namaza klanjati u mesdžidu, jer je namaz vrijedniji. Ukloni slike i kipove iz kuče, da meleki mogu uniči unutra. Najbitnije sadaka i zekat? Koliko dijeliš i kako dijeliš, kome dijeliš? Kakav ti je posao sa kojim služiš hljeb? Je li zarada haram ili halal? Kada kreneš nešto da radiš, pitaj se da li če biti Allah zadovoljan sa tim tvojim postupkom i kolika je veličina Onoga, prema kome griješiš (ako griješiš)? Plači često na namazima i klanjaj nočne namaze! Udijeli nešto nova da potpomogneš ovaj din i širi vjeru Allaha s.w.t, ako ne znanjem onda dobrovoljnom pomoču i davanjem sadake brači na polju dave. Čitaj Islamsku literaturu i tesfire Kur'ana. Pazi na ponašanje i na jezik, ne gledaj u zabranjene žene. Budi saburljiv u svojoj bolesti i zahvaljuj Allahu na njoj.

To bi bilo kratko malo sve :D Usporedi sada, koliko ti još fali. Zapamti da je rukja dova, koju Allah prima. Pa možda je primi zbog učača, a možda zbog tebe! Klanjaj istihare.

Možda kod tebe nije sihir, pošto ukoliko ti od učenja Kur'ana nije sve fizički lošije i lošije, bi se moglo raditi o drugoj vrsti šejtanskog napada. Kakva je diagnoza liječnika?

muslim27
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 1:51 pm

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od muslim27 » Sre Jul 11, 2012 1:57 pm

selam...imam ja tu neki propusta iz svega sta si napisao,ali cu se potruditi da ih pocnem praktikovati.Masiram se maslinovim uljem na koje je nauceno,pijem naucenu vodu i pijem cojrokut ulje.Ucac rukje je misljenja da je sihr,a sta se tice lijecnika nista konkretno,malo povisen pritisak i to je sve.Nikakve tablete nisam dobio,pa sam zakljucio da doktori nemaju rijesenje za moj problem.Na poslu puno stojim pa je jedna od prognoza doktora bila da je razlog mantanja i glavobolje moja visina 1,83(malo smijesno).Kruh zaradjivam na halal nacin. :D
selam,i da te Allah dz.s. nagradi na lijepim rijecim i savjetima ;)

piramida
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 4:47 pm

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od piramida » Ned Jul 22, 2012 10:20 am

brate ako zivis u austriji raspitaj se malo ja mislim u albanskoj dzamiji u austriji svakog petka poslije dzume namaza ima jedan ili vise njih braca arapi koji uce rukiju bolenim i koji imaju problema ,ispravni su metoda sa uljem med voda i savjeti sta dalje raditi kod kuce kad si sam ,malo se informisi i raspitaj se dali su u BECU ili oko njega vidi selam.

jasmin-jasko
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 10:55 am

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od jasmin-jasko » Pet Okt 19, 2012 5:21 am

Es Sellamu Aleykum brate i draga braco!
Brate zivim isto u Austriji i znam kako ti je je nisi jedini od koga sam to cuo...
Ja mislim sto se tice tvoje pomoci ti je najbolje da pocnes pozitivno da razmisljas u ime Allaha dz.s. jer se nista nedogadja bez njegove volje !
Dragi brate uci Qurán i Allah dz.s. ce te uputiti na pravi put!
Udijeli poneki put sedake nemoj dozvoliti da su ti neke stvari(pare,materijalne stvari,ceznja za necim drugim osim Allaha dz.s. itd...) u zivotu prece od Allaha dz.s. Razmisli samo malo o tome....
Mnogo je gresnika u ovo danasnje vrijeme i mozda u tvojoj okolini koji dijeluju negativno na tebe .....Iz kojeg si Grada insallah??
ALLAHU AKBAR !!

muslim27
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 1:51 pm

Re: Trebam pomoc!!!!!

Post od muslim27 » Ned Okt 21, 2012 12:56 pm

we selam.,hvala Allahu trudim se maximalno sta se tice sadake i dobri djela,materijalista hvala Allaku nisam.,inace zivim u Grazu,selam

Odgovori