DILEMA

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 1:50 pm

akhi napisao:@senci ja postim, ne zelim se prepirati. Neka te Allah swt uputi, amin. Pokusavam joj sto je moguce vise olaksati jer sa i sam povratnik. @kani neka ti one dvije str budu uvijek mjerilo u prosudivanju ispravnosti. sadasnji problemi sa dzinima ce nestati
I ja postim i šta? Počeo si sa osudjivanjem moji linkova, počeo si sa forsiranjem šta je ispravno i šta ne i još kažeš da si povratnik u Islamu? Znači bio si musliman, pa si prestao biti i onda si opet musliman. :shock:

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:51 pm

inshAllah kada se iskreno pokajes i vratis islamu, zaboravit ces inshAllah s osmjehom na njih. Da te Allah nagradi uputom, amin.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od Haris » Uto Avg 24, 2010 1:53 pm

Možda je musliman oduvijek, samo nije mario za vjeru..

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 1:55 pm

Haris napisao:Možda je musliman oduvijek, samo nije mario za vjeru..
To onda nisi musliman. Musliman neznači nositi muslimansko ime. Musliman je osoba koja obavlja namaz, koja posti....itd

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:56 pm

@senci sta sam ja bio, to te se ne tice, to je izmedju mene i Allaha swt, a sada sam muslim, Allahovom swt miloscu. Islam brise ono sto je bilo prije njega. Razmisli sta pises i cuvaj post! Selam alejkum muslimanima, vas akhi.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 2:00 pm

akhi napisao:@senci sta sam ja bio, to te se ne tice, to je izmedju mene i Allaha swt, a sada sam muslim, Allahovom swt miloscu. Islam brise ono sto je bilo prije njega. Razmisli sta pises i cuvaj post! Selam alejkum muslimanima, vas akhi.
Uredu je neforsiraj više. Moli danas Allaha subhanehu we te ala, da ti oprosti gibet na IZ, gibet na efendije koje ni nepoznaješ i tako. Što si ti bio prije naravno da se mene ne tiče. I gledaj radije svoj post i nepiši napamet. Radije malo više uči o Islamu. Ili dodji na islambosna.ba pa možemo da tamo udarimo kakvu dobru temu.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 2:21 pm

akhi napisao:@senci pogledaj sta samo pise na korici knjige lijecenje kuranom, a da ne govorim o novotarijama lijecenja u tekstu-neka ti Enes objasni ako hoce, a ilmihal sadrzi doosta izmisljenih stvari kao abdestrke dove koje uz to sto su novotarija uzimanje abdesta
Jarane na ovoj stranici je i čak postavljeno: http://www.lijecenje-kuranom.com/knjige/ da je knjiga koju sam naveo preporučena sa strane Enesa.

Molim moderatore, da ovu temu malo urede i da takav način forsiranja ispravnosti uklone, jer ovo nije forum za ovakav način prepucavanja. Iskreno se želi pomoći ženi, a onda uleti novi član odneklen i počne sa forsiranjem vjere.

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: DILEMA

Post od kani » Uto Avg 24, 2010 3:38 pm

dobro hvala vam za trud,ja cu naci dzemat pa cu tamo nazvati i otic ako Bog dadne,pa cu tamo pocet ucit,sva sreca sto sam naisla na vas inace bi skrenula totalno sa puta,vec duze vremena tragam o istini o Isa,tako sam slucajno naisla i na stranicu od nekog sejha mustafa cajlakovic,tamo ljudi postavljaju pitanja mailom i dobivaju odgovore nakon sto su dali ime i datu rodenja,odite tamo pa vidite kako on odgovara,imas dina imas ovo,ili nije ti nista tebi je samo ovo,ne zelim nikoga kaljat ali pitam vas da li je taj sejh normalan vjernik da li je njegova stranica povjerljiva
hvala vam na savjetima jos jednom i svako dobro zelim,pozdrav

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 3:59 pm

bismillahi, euzu bi kelimatillahi tammati min serri ma halek. kani, provjerih nj stranicu. Taj ti "sejh" uopste nije musliman-na stranici je napisao rijeci koje izvode iz vjere! Takvi su samo pozivaci u vatru. Uticem se Allahu da nas sacuva nj zablude.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 4:09 pm

Najbolje ti je da se upoznas sa dzematom Pierra Vogela jer ga cine uglavnom povratnici vjeri koji bi te najbolje razumjeli. alghurabaa.org i :..?"#4%.com racunaj kao pouzdane izvore, a u svakom dzematu ima i boljih i losijih ljudi.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 5:43 pm

kani napisao:dobro hvala vam za trud,ja cu naci dzemat pa cu tamo nazvati i otic ako Bog dadne,pa cu tamo pocet ucit,sva sreca sto sam naisla na vas inace bi skrenula totalno sa puta,vec duze vremena tragam o istini o Isa,tako sam slucajno naisla i na stranicu od nekog sejha mustafa cajlakovic,tamo ljudi postavljaju pitanja mailom i dobivaju odgovore nakon sto su dali ime i datu rodenja,odite tamo pa vidite kako on odgovara,imas dina imas ovo,ili nije ti nista tebi je samo ovo,ne zelim nikoga kaljat ali pitam vas da li je taj sejh normalan vjernik da li je njegova stranica povjerljiva
hvala vam na savjetima jos jednom i svako dobro zelim,pozdrav
Tema je bila postavljena i Enes je postavio vrlo kratak i konkretan odgovor.

viewtopic.php?f=3&t=1924&p=11555&hilit=mustafa#p11555

www.islambosna.ba tude imaš mnogo pitanja i odgovora

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od Haris » Uto Avg 24, 2010 6:36 pm

senci napisao:
Haris napisao:Možda je musliman oduvijek, samo nije mario za vjeru..
To onda nisi musliman. Musliman neznači nositi muslimansko ime. Musliman je osoba koja obavlja namaz, koja posti....itd
Kako da ne.. Ti kad izgovoriš šehadet, ti postaješ musliman, zar ne..? E svi smo mi izgovorili šehadet još ranije, samo neke stvari o vjeri nismo znali niti praktikovali, tako da musliman i mumin (vjernik) nisu isto. To potvrđuje i ajet sure Al-Ahzab u 35-tom ajetu, Uzvišeni kaže: "Muslimanima i muslimankama, i vjernicima i vjernicama,..."

Ja sam rođen kao musliman (od roditelja muslimana), nisam oduvijek mario za vjeru. Da li to znači da nisam bio musliman? Naravno da ne... Čovjek je musliman kad se rodi..

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 7:17 pm

Haris napisao:
senci napisao:
Haris napisao:Možda je musliman oduvijek, samo nije mario za vjeru..
To onda nisi musliman. Musliman neznači nositi muslimansko ime. Musliman je osoba koja obavlja namaz, koja posti....itd
Kako da ne.. Ti kad izgovoriš šehadet, ti postaješ musliman, zar ne..? E svi smo mi izgovorili šehadet još ranije, samo neke stvari o vjeri nismo znali niti praktikovali, tako da musliman i mumin (vjernik) nisu isto. To potvrđuje i ajet sure Al-Ahzab u 35-tom ajetu, Uzvišeni kaže: "Muslimanima i muslimankama, i vjernicima i vjernicama,..."

Ja sam rođen kao musliman (od roditelja muslimana), nisam oduvijek mario za vjeru. Da li to znači da nisam bio musliman? Naravno da ne... Čovjek je musliman kad se rodi..
Sa šahedetom "samo" svjedočiš da ima samo Jedan Bog-Allah i da je Muhammed Božiji rob i Božiji poslanik. Još uvjek su ti ostale 4 islamska šarta, koja te naprave potpunim muslimanom.

Glavne islamske dužnosti zovu se islamski šarti ili islamski obredi. Njihovo izvršavanje je, uglavnom vidljivo i oni na svoj način ukazuj na to da je neko musliman odnosno muslimanka.

Slažem se da musliman i mumin nije isto. Rječ musliman doslovno znači onaj koji se pokorava Bogu.Pa sad osoba kojoj je ime recimo Muhammed i nepokorna je Bogu, dali takvu osobu možeš smatrati muslimanom? Ako misliš da da, onda bih mogao i pripadnike judizma, krišćana, hinduista, budista smatrati za muslimane.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 7:37 pm

akhi napisao:Najbolje ti je da se upoznas sa dzematom Pierra Vogela jer ga cine uglavnom povratnici vjeri koji bi te najbolje razumjeli. alghurabaa.org i :..?"#4%.com racunaj kao pouzdane izvore, a u svakom dzematu ima i boljih i losijih ljudi.
Pouzdani virovi jer si ti to rekao? Opozorio bih te samo, da smanjiš ogovaranje pošto ti je to veliki grjeh. Već sam te opozorio, neželim ti ništa loše nego dobro. Počeo si suditi o Islamskim zajednicama a nisi ne bio tamo, ne čuo ne ništa. Počeo si govoriti o efendijama koji po tvome nisu muslimani i slično tome. Take brze zaključke nije fino da dovodiš.

Nadam se, da si upoznat sa ovim hadisom:

Jedne prilike Poslanik a.s. upita ashabe:
“Znate li šta je to gībet (ogovaranje)?”
Ashabi odgovoriše:
“Uzvišeni Allah i Poslanik, alejhisselam, najbolje znaju!”
Poslanik a.s. reče:
“Da spomeneš svoga brata kako njemu nije drago!”
Ashabi rekoše:
“A ako je ono što govorimo tačno?”
Poslanik a.s. im odgovori:
“Ako je pri njemu ono što govoriš ogovaraš ga, a ako nije onda ga potvaraš!”

Najbolji virovi su:
www.islambosna.ba
www.minber.ba
http://www.n-um.com/

To su najpoznatije i najraširenije internetne stranice o Islamu na kojem se sakuplja množica ljudi. A sve ostalo nekažem, da nije vjerodostojno al haj ti sad znaj 100%. A na ovim stranicama odgovaraju učeni i kvalificirani ljudi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od Haris » Uto Avg 24, 2010 9:39 pm

senci napisao:Sa šahedetom "samo" svjedočiš da ima samo Jedan Bog-Allah i da je Muhammed Božiji rob i Božiji poslanik. Još uvjek su ti ostale 4 islamska šarta, koja te naprave potpunim muslimanom.

Glavne islamske dužnosti zovu se islamski šarti ili islamski obredi. Njihovo izvršavanje je, uglavnom vidljivo i oni na svoj način ukazuj na to da je neko musliman odnosno muslimanka.

Slažem se da musliman i mumin nije isto. Rječ musliman doslovno znači onaj koji se pokorava Bogu.Pa sad osoba kojoj je ime recimo Muhammed i nepokorna je Bogu, dali takvu osobu možeš smatrati muslimanom? Ako misliš da da, onda bih mogao i pripadnike judizma, krišćana, hinduista, budista smatrati za muslimane.
Među Islamskim šartima kaže da moraš obaviti hadždž. To znači ako ja ne obavim hadždž a sve ostale ispunim, nisam musliman? :P

Odgovori