Ljecenje potrošne hrskavice

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Ljecenje potrošne hrskavice

Post od senci » Čet Nov 05, 2009 10:41 am

Selam alejkum svima.

Zanima me, dali ima kakva smjesa, koja bi se koristila za ljecenje potrosene hrskavice oko zglobova na nozi i na rukama. Citam u knjigi, da se more to napraviti od curukot ulja i jos neki smjesa.

Dali ima ko kakvog iskustva oko toga?

Selam alejkum.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ljecenje potrošne hrskavice

Post od Senad » Čet Nov 05, 2009 6:34 pm

senci napisao:Selam alejkum svima.

Zanima me, dali ima kakva smjesa, koja bi se koristila za ljecenje potrosene hrskavice oko zglobova na nozi i na rukama. Citam u knjigi, da se more to napraviti od curukot ulja i jos neki smjesa.

Dali ima ko kakvog iskustva oko toga?

Selam alejkum.
Alejkumu selam

Brate imaš li ti nalaze od doktora. Ako imaš , šta piše u nalazima,kakve su preporuke, koje lijekove trošiš.
Da li je u pitanju ; osteoartritisa ili...

Daj malo više informacija.

Esselamu alejkum

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Ljecenje potrošne hrskavice

Post od senci » Čet Nov 05, 2009 9:14 pm

Selam alejkum Senade.

Nije to kod mene već u mame. Artroza je diagnoza. Dobit će ljekove glukozamin sulfat tako nešto. Samo me zanima, alternativni način lječenja ili uz te tablete još šta drugo.

Selam alejkum.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ljecenje potrošne hrskavice

Post od Senad » Čet Nov 05, 2009 9:48 pm

senci napisao:Selam alejkum Senade.

Nije to kod mene već u mame. Artroza je diagnoza. Dobit će ljekove glukozamin sulfat tako nešto. Samo me zanima, alternativni način lječenja ili uz te tablete još šta drugo.

Selam alejkum.
Alejkumu selam

MAlo je naziv neskladan. Ako se radi o artrozi onda se to više odnosi na degeneretivne promjene, izrasline.
Artroza zahtjeva maloviše kretanja zbog tih degeneretivni promjena. D ali tvoja mama osjeća na zglobovima i jesu li vidljive,

Daj malo objasni to njeno stanje , kakve je konstrukcije , da li se trudi da se kreće ili je blokirana nakrevetu... Da li tvoja mama klanja 5 dnevnih namaza .

Od "alternativne" mislim da joj može pomoći apiterapija i apitoksinoterapija kao i fitoterapija .

Zamoljavam ako možeš da odgovoriš na ovih par pitanja i ako ima još nešto interesantno da dodaš i kaži mi odakle si. tj tvoja mama.

Esselamu alejkum

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Ljecenje potrošne hrskavice

Post od senci » Pet Nov 06, 2009 7:23 am

Alejkum selam.

Ne, ona neklanja 5 dnevni namaza. Ona nije na krevetu, hoda normalno, ali kaze, da osjeća bolove u zglobovima. Tek je prve te nalaze radila, tako, da će ići napred ortopetu i on će onda da vidi, koliko je to napredovalo. Nismo iz Bosne, ali sad u tom trenutku to nije ni vazno.

Znaci tvoj savjet jos vise da se giba. A za tu alternativu, koju si naveo, dali imas kakav link oko toga.

I jos nesto, ja nisam upocen u vrste bolesti, jeli to opasna bolest i dali se to more ljeciti, nebi zelio da zbog toga pristane na krevetu.

Selam alejkum.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ljecenje potrošne hrskavice

Post od Senad » Sub Nov 07, 2009 9:09 pm

senci napisao:Alejkum selam.
Ne, ona neklanja 5 dnevni namaza. Ona nije na krevetu, hoda normalno, ali kaze, da osjeća bolove u zglobovima. Tek je prve te nalaze radila, tako, da će ići napred ortopetu i on će onda da vidi, koliko je to napredovalo. Nismo iz Bosne, ali sad u tom trenutku to nije ni vazno.
Znaci tvoj savjet jos vise da se giba. A za tu alternativu, koju si naveo, dali imas kakav link oko toga.
I jos nesto, ja nisam upocen u vrste bolesti, jeli to opasna bolest i dali se to more ljeciti, nebi zelio da zbog toga pristane na krevetu.
Selam alejkum.
Esselamu alejkum

Iskren da budem žao mi je što moram da iznuđujem od vas odgovore . Teško je bilo što kazati ako niste skroz otvoreni i da iznesete mnogo detalja , kao i stanje osobe o kome se radi i sve ono što je vezano za tu osobu u okruženju kao i njene aktivnosti. NA ovom forumu nažalost ima samo par osoba koje su pa skoro u detalje opisale stanje i traže da im se pomogne , TAkvim osobama uspjeh je zagarantovan . Ali nema veze ja ću da dam svoje mišljenje a ako budeš imao potrebu za detaljima nije problem sve što te bude interesovalo slobodno pitaj.
KOd problema sa hrskavicom prva diagnoza koju sam ja naveo osteoartritis hajde da budemo bukvalni i laički, radise o hrskavici koja nema svoju pravu funkciju iradi se o oštećenjnima, artroza jest vezana za hrskavicu ali više u degenerativnom smislu , dolazi do deformacija zglobova, pojavljuju se nekakakva izobličenja na zglobovima.

MOje je mišljnje a Allah s.w.t. najbolje zna da je kod tvoje majke upitanju sihiri ili nekakav oblik džinsko šejtanskog djelovanja,volio bih da griješim. ZA doktore to jest ta diagnoza i doktori se uglavnom bave poslijedicam dok stvarni uzrok iliječenje uzroka ostaje postrani
Brate svojoj majci reci neka uspostavi namaz, neka obavlja svoj namaz, neću da pitam da li je postila mjesec ramazan . Preporučio bih da posti ponedjeljkom i čevrtkom bar dok su zimski dani , dobro bi bilo da to stalno praktikuje,

Učiti dove za zaštitu tjela i duše kao i dove za izliječenje
Koristi ćurokotovo ulje
KOristiti maslinovo ulje , piti i mazati cijelo tjelo
Koristit domaće jabukovo sirće
Konzumirati bjeli luk sa medom
KOnzumirati med i to svaki dan 5x na dan po 1 s.k. u 2 dcl vode cijelu godinu
KOnzumirati polen, propolis kao i matičnu mliječ
NAći nekog pčelara da se uradi apitoksinoterapija tj. ubodi pčela, svaki dan kroz period od mjesec dana određeni broj uboda ako nije alergična na pčelinji otrov.

Jesti ribe, što više salate, sa limunom kao i što više voća i povrća,
Po mogućnosti uraditi hidžamu.
Kada sam pitao d a li leži na krevetu želio sam da dobijem maloviše informacija. Istina znam neke koji za manje problema nedaju se istrjerat iz kreveta . A što se tiče hrskavice to zna biti bolno tako da je osoba prinuđena da ostane ukrevetu zbog bolova. KOd tvoje majke je nekakav početak ako sam dobro shvatio. Svakako neka se drži doktora ali sve ovo gor enabrojane , na prvom mjestu namaz to mora da uspostavi ostalo će sve lakše da ide.

Skini sebirukjusa ove stranice i testiraj majku ili je odvedi do nekog ispravnog šejha pa namjavi kakvo je stanje .
Kada sam pitao odakleste želio samda vam pomognem da mnogo nelutate , ako se neko nalazi u blizini da vam preporučim ali nebitno toje vaša privatnost,

Kada sam rekao apiterapija to se misli na pečlinje proizvode
kada sam rekao apitoksinoterapija tose misli na pčelinji otrov
kad a sam rekao fitotrepija tose misli na ljekovito bilje.
Što se tiče upoznavanja sa pčelinjim proizvodima

Evo jedan iskar apiterapeuta i fzioterapeuta o polenu istina nije u pitanju hrskavica ali ima blagotvorno dejstvo potom pitanju jer sadrži sve vitamine, minerale i aminokiseline

Zaključak: polen kao i drugi lijekovi treba uzimati u zavisnosti od potrebe za koju se uzima. Kao i u pčelarstvu lijek najbolje dijelovanje ima u pravoj dozi. Veća ili manja doza umanjuje efekte terapije. Dr. Strangaciu sa kojim se već neko vrijeme dopisujem radi terapije pčelinjm otrovom preporučuje omjer 1:3 iz razloga što večina ljudi uzima polen preventivno.
Moje lično iskustvo je iznenađujuće dobro. Inače radim kao fizioterapeut i ljudi su me pozvali da radim vježbe sa gospođom koja ima 76 g nakon pretrpljenog moždanog udara. Kada sam došao zatekao sam stanje bukvalno pred smrt. Gospođa nije mogla ni glave podići a kamo li raditi vježbe. Rekao sam da ja tu nažalost nemam ništa za raditi dok se opšte stanje ne popravi. Pitali su me za savjet i ja sam preporučio svjež polen 3x dnevno. Nakon 3 dana su me pozvali i iako nisam mogao vjerovati da je bolje, za tako kratak period, otišao sam u posjetu. Kada sam stigao nisam mogao vjerovati. Žena je sjedila nasmijana na fotelji i govorila kako je spremna za vježbe. U toku razgovora izjavila je da joj je zamirisala janjetina i da bi željela jesti pečenje.

I dalje sam bio skeptik dok nisam počeo previjati prijateljevu mamu kojoj je 89g. Nakon saobraćajnog udesa potkoljenica je imobilizirana sa fiksatorom. To je ona šipka sa nizom šarafa koje morate previjati radi sprječavanja infekcije. Niko nije ni pominjao hodanje sa štakama u tim godinama ali sama žena me je pitala zašto neću da vježbam sa njom. Poćeo sam blage vježbe misleći da nikada neće imati snage da nosi svoju težinu na štakama. Objasnio sam joj vježbe i dolazio svaki 4-5 dana. Nevjerovatno ali prohodala je za 1 mjesec i kada sam je vodio na kontrolu u bolnicu skupili su se moji doktori da vide ženu koja hoda na štakama u tim godinama. Pitali su me šta i kako sam uspio i kada sam im rekao nisu vjerovali ni rječ. Za njih je to bila utopija. Moram napomenuti da je ona uzimala i dozu MM sa medom
.

Ako se želiš više upoznat sa pčleinjim proizvodima idi na ove linkove ili ukucaj u google paćeš naći mnogo toga
http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... .php?id=14
http://www.pcelarstvo-nahl.com/pcelinji_proizvodi.php
http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... .php?id=18

Eto za sada toliko inša Allah volio bih da čujem kavi su rezultati. UGlavnom tvoja majka treba da se dosta potrudi da prevaziđe sve te nelagode a bogami toplo preporučujem da obavezno uspostaVI NAMAZ vjeroj da če biti 50 % zdravija ostalo su finese i morat će malo u svojoj psihi da razluči neke stvari , da postavi prioritete .

Svako dobro tebi itvojoj obitelji

Esselamu alejkum

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Ljecenje potrošne hrskavice

Post od senci » Sre Nov 11, 2009 5:38 pm

Alejkum Selam Senade.

Hvala na ovako obširnom odgovoru. Učinit ću sve što mogu, da joj ikako pomognem. Morat ću malo te linkove pročitat šta sve ima i onda probat to.

Kad budu kakvi rezultati javit ću.

Neka ti Allah subhanehu we te ala nagradi za tvoju pomoć.

Selam Alejkum.

Odgovori