Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Ummah » Pon Mar 11, 2013 9:07 pm

Bismillah!

Esselamu alejkum.

poznajuci naseg brata harisa vec neko vrijeme, ovako forumski, a i njegovu 'vjecitu mladu' (ovo se salim jer hocu da skonta da ne treba vise da odugovlaci), zeljela bih da ga mi, svi prisutni, kao braca i sestre u vjeri, motivisemo da sto prije stane na 'ludi kamen'. predlazem nesto kao potpisivanje peticije, ali uz obaveznu motivacionu poruku, bilo da je hadis, ajet, misli poznatih i manje poznatih, ili vase umotvorine.

ovako cemo. prvo napisemo redni broj, koji smo po redu da potpisujemo peticiju, pa svoje forumsko ime, a nakon toga ide poruka koja bi trebala da ima za cilj podsticanje na izgovaranje sudbonosnog pitanja, tj. sudbonosnog da. moRe? :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Ummah » Pon Mar 11, 2013 9:07 pm

1. Ummah

„Udavajte neudate i ženite neoženjene i čestite mladiće i djevojke svoje (makar bili robovi i ropkinje), ako su siromašni, Allah će im iz obilja Svoga dati. Allah je neizmjerno dobar i sve zna.“ (Kur'an, En-Nur, 32)

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od kenan79 » Pon Mar 11, 2013 9:45 pm

"Ne možeš pronaći nikoga; ni suprugu, ni prijatelja, ni bogatog ni siromašnog, ni radnika, a da u sebi nema dobrote, a nekada i lošeg. Zanemari ono loše što u njemu pronađeš, oslanjajući se na njegovu dobru stranu."
dr Aid El-Karni

I meni motivacija :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Ummah » Pon Mar 11, 2013 11:49 pm

Mnoge Vjerovjesnikove izreke kude i osuđuju neženstvo sposobnih i imućnih mladića: „En-Nikahu sunneti femen regibe an sunneti fe lejse minni. - Brak je moj put i običaj, a ko odustane od mog puta on ne pripada meni.“

„Men kane lehu ma jetezewedžu bihi felem jetezevvedž fe lejse minni. - Ko bude iimao uslove za brak a ipak se ne oženi on nije moj pravi sljedbenik. Ko se ne oženi bojeći se siromaštva on ne spada u moje iskrene pristaše.“


Jedan mislioc ističe: „Ništa nije u stanju privezati čovjeka za ognjište, domovinu i čovječanstvo kao sretan brak. Neženja ne pripada nikome. On je svjetski građanin. Neprestano putuje bez cilja“. Islam svim imućnim muslimanima koji su sposobni za brak a izbjegavaju ga propisuje posebne materijalne obaveze.

- ovo sam kopirala dio jednog teksta.

e, keno, hvala na doprinosu i velkam bek. :) samo si trebao da stavis ovako prije te izreke:

2. kenan79

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Ummah » Pon Mar 11, 2013 11:51 pm

Na oprosnom hadždžu pred 100 hiljada muslimana Vjerovjesnik upućuje: „Ženite se onima koje volite, a kad vas je jednom Allahova volja sjedinila, onda živite u ljubavi i slozi. Žene su vam se predale na vjeru Allaha, pa zato poštujte Allahov emanet (povjerenje)“.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Haris » Uto Mar 12, 2013 7:51 am

Smiri ženo, samo sam ti našao osobu koja će biti treće lice.. :D

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Enes » Uto Mar 12, 2013 8:23 am

Pa ne znam sta cekas vise :D il' se zeni il puscaj curu nek' trazi nekoga ko ce da s zeni :)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Ummah » Uto Mar 12, 2013 10:02 pm

Esselamu alejkum.

znas kako kazu, heri? ko prvi djevojci, njegova djevojka. ko posljednji djevojci, njegova zena. :D

''Nema lepše slike nego videti dve glave na jednom jastuku. Lepo je čak i onda kad su se našle na jednom jastuku, jer nisu imale drugi. Dobra je muka koja nas povezuje i loše je svako dobro koje nas razdvaja.''

''Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.''

Dusko Radovic

p.s. - moje 'sesto culo'' mi kaze da cemo cestitati moguce krajem proljeca. ovog, ovog, naravno. :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Haris » Sre Mar 13, 2013 9:20 am

Tako nekako :)

JasminEmira
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 8:21 pm

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od JasminEmira » Pet Mar 15, 2013 7:13 pm

Jasmin
Nema sumnje da HARIS nece uciniti pravu stvar ako bogda.sretno

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Haris » Ned Jun 02, 2013 12:00 pm

Selam alejkum..

Peticija se zatvara, Haris se oženio :D

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Enes » Ned Jun 02, 2013 1:24 pm

Prima naše saučešće, ovaj primi naše čestitke :-)
Da vam Allah podari dobro i hairli porod :-)

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od ProudMuslim » Ned Jun 02, 2013 5:40 pm

Pridruzujem se cestitkama, da vam dragi Allah podari ljep muslimanski brak i ubrzo kakvu bebu :)

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od kenan79 » Ned Jun 02, 2013 6:04 pm

Slika

Da vam Allah podari svaki hajr, na dunjaluku i na ahiretu.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Peticija 'Hocemo da se nas Heri ozeni'

Post od Ummah » Ned Jun 02, 2013 11:29 pm

Esselamu alejkum!!! :P

ooooooooooooo, pa sta to moje oci vide?! a sve se pitam i rekoh da ti ne dosadjujem. Boga mi, odrza ti rijec. jedino sto se kraj maja pretvori u pocetak juna, ali to je tu negdje, da ne budem cjepidlaka.

nego, dragi heri, zelim vam svako dobro oba svijeta, da jedno drugom budete najbolji prijatelji, da se upotpunjujete i zajedno koracate putem koji vodi prema dzennetu. amin. :)

Odgovori