Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Haris » Pon Dec 24, 2012 9:56 am

Ono što te zadesilo nije te moglo zaobići :) Tako koliko god ti bježala od ili ganjala nekog, onaj određeni će te stić. Kao što ovo Enes kaže, treba pogledat sebe i koliko ti vrijediš tako možeš i tražit. Ne možeš ti auto od 5000 KM prodat za 15000. Jednostavno ne ide.

A svi mi ganjamo ahiret a isto tako i dunjaluk manje ili više, i to nam je neki put. Onaj koji doista želi ahiret bez cijene uzima stariju ženu, ženu sa djecom i sl., a u nekim slučajevima, školovani ljudi, inžinjeri koji imaju žene i djecu, ostavljaju mir i odlaze u druge države u borbi za vjeru i težeći ahiretu i da poginu. I kad se na jednom mjestu završi borba, odlaze na drugo. Prije da su to ljudi koji teže za ahiret bez obzira na dunjaluk.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Ummah » Pon Dec 24, 2012 2:47 pm

Esselamu alejkum.

halali,kenane. sada, kada si objasnio svoje stavove, shvatam da sam te greskom strpala u isti kos sa brojnim ljudima koji razmisljaju suprotno i sa kojima se nikako ne slazem.

da, enese, grijesim. grijesim zato sto generalizujem.

i sa tobom se, harise, slazem. covjek treba da podje od sebe. ne moze se traziti ono sto se ne nudi.

ok, senade. lijepo. :) sve se to zna, pogotovo u 30-im. potpuno svjesna svega toga tako da 'na zapadu nista novo'.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Senad » Pon Dec 24, 2012 6:04 pm

Limenko samo kada pišeš komentare ubaci koji smajlić kenan se plaho naljutio ;)

Šta je problem što su 30-te udat ćeš se nesikiraj se . MOžeš izrodit 10-etoro djece sa onim ko ti paše i kome ti pašeš . Nije to tako sve crno.

Moj slučaj i nekome je sitnica razlog odustajanja i nevidim tu pitanje dunjaluka ili ahireta , ali možda bi se moglo reći da moje odustajenje je više bilo radi ahireta jer lagodan Švicarski život me nije interesovao. Naime po preporuci da se javim djevojci bosanka živi u Švicarskoj i da pokušamo da nađemo frekvenciju a u stvari već je sve bilo dogovoreno više ona zna o meni nego ja o njoj i postojala je vibra sa njene strane a i želja sa moje strane da se upoznamo i riješimo to životno pitanje. Na osnovu preporuka sve je bilo OK ! Što bi rekli GDJE BA ZAPELO !!! :)
Zapelo je bilo samo na tome gdje živjeti , Bosna ili Švica , na kraju Moje pitanje je glasilo da li bi živjela u Bosni ,odgovor je bio da bi mogla samo mjesec dana i tu je sva priča završena . Džaba ti i frekvencija , džaba ti i pozitivne vibracije sve je džaba , i od tog nebi ništa.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od kenan79 » Pon Dec 24, 2012 7:15 pm

:twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

Sta ja imam vise reci, halal bilo ni za sta. ;)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Ummah » Pon Dec 24, 2012 8:06 pm

draga moja forumska braco, bas ste braca. :) volim sto vas imam kao bracu, makar samo i na forumu.

:D :) :P evo malo smajlica, raznih, pa izaberite kome sta odgovara.

a ti, senade, me uopste ne kontas.

sta me briga sto sam u 30-im a neudata? sretna sam, zadovoljna i zivim zivot onako kako ja hocu, hvala Allahu. ono sto meni ide na zivce su jedino ta dvostruka mjerila. nista vise.

i volim kad su ljudi otvoreni,a ne izmotavaju se kako bi dali super sliku o sebi. ja, da sam muskarac, ako bih htjela mladju zenu to bih i otvoreno kazala, bez onog supljeg - pa treba mi mladja jer bih puno djece. isto kao sto i otvoreno kazem da volim kad je muskarac stariji. i nimalo se ne opterecujem sta ce ko da misli o mojim stavovima. to sam sto sam. nekom se, prirodno, necu svidjeti, a nekom, slicnijem meni, hocu i to je sva prica.

a to za tu tvoju iz svajcerske ne bi kadera, znaci. ne bi ti, rodoljub, u te bogatije krajeve. :) kader, kader...

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od kenan79 » Pon Dec 24, 2012 8:18 pm

Ma ne zna Senad sta je propustio, mog'o se bogato udat i sad nama slat vamo. :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Ummah » Pon Dec 24, 2012 9:08 pm

eh, brate kenane, ne misli on nas. nikako. :D

nego, nije jos kasno. mozemo se mi njoj svi, dzematile, javiti da nas uzme u razmatranje, tj. brata nam, senada. samo da bi on da skonta. a mogli bismo i na odmore kod njih, koje bi nam brat finansirao, naravno. eeeeeee, kakve sve opcije postoje za nas, mnogobrojnu rodbinu, a za tebe, senade, da ne pricam. :P

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od kenan79 » Pon Dec 24, 2012 10:02 pm

Najbitnije se dobro udat', a onda i misliti na raju. Senade, na tebe je red.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Senad » Pon Dec 24, 2012 10:10 pm

Nigdje tako ko u Bosni nema !

KADA AKSAM NAD SEHEROM PADA
KAD SE SVJETLA PO MAHALI PALE
A I SOFRA ZA VECERU SPREMA
NIGDJE TAKO K’O U BOSNI NEMA

STARI BABO NA MINDERU RAVNOM
ZA MERAKA STARI CIBUK PALI
MILA MAJKA ZA JACIJU SPREMA
NIGDJE TAKO K’O U BOSNI NEMA

SEVDALINKA U DALJINI PJEVA
SRCE MOJE U ASIKLUK TJERA
JOS KAD DRAGI POD PENDZERE DODJE
NIGDJE SANKA DO BIJELA DANA

Limenko napisao:samo da bi on da skonta.
Samo nek j e pametna pamakar lijepa i bogata :mrgreen:

Iskreno bilo je zaista dosta ponuda sa zapada i uvjek zakočimo na prebivalištu. A što se tiče materije ja sam skroman zadovoljan sam sa malo i volim jendostavnost ljepote . A što se tiče bogastva samo neka ga u duši ima ostalo je sve lagano
kenan79 napisao:Ma ne zna Senad sta je propustio, mog'o se bogato udat i sad nama slat vamo.
Salo bi ja nije problem ali ne možete ni vi živjet od selama :mrgreen: :wink:

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Ummah » Pon Dec 24, 2012 10:50 pm

1. i nad bernom aksam pada :D , ce vidis (povedi i nas, povedi i nas!)
2. sofru cemo ti u spremu/miraz, da ne zalis. a hanumu na kakav kurs za razvijanje pite. mogla bih i ja usput sta da naucim :)
3. kad nam posaljes koju hiljadarku i mindere cemo ti naruciti. evo kenan moze da zavrne rukave i sta napravi, ionako se slabo posla ima. a, jok, jok. necemo taj posao kenu. nek heri sta zaradi, da bi da i njega hajirli ozenimo. :D (moram da mislim na sve vas)
4.babo ne smije da pusi, to zaboravi. hem mekruh, ili ti pokudjeno, hem ako hoces da ti jos koju godinu pozivi, i zajedno sa nama u zijaret dodje...sa tim se ne sali, brate senade.
5.a sevdalinku mozes pod pendzere i tamo da pjevas, ako ti je bas do toga.

pusti ti ove mLogo pametne. one jezik kad puste ima glava da te zaboli.kajaces se, sine, kajat.

a lijepa? e to ti je na mjestu. svi se slazemo da snaha moooooora da bude lijepa 'ko glumica'. a o bogatstvu da ne pricam. i nas neko nek pogleda, a ko ce ako svoj nece?! :(

hajde, senade, hajde. ispravljaj 'kobnu' gresku...

amellie
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 9:21 am

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od amellie » Uto Dec 25, 2012 11:08 am

Selam braćo...baš ste braća za razgovore kakve ni ovdje u ovom mom džematu u Zg nema..:)

Senade upravo tako, netreba na silu ništa forsirati, nije Švica bolji život, može biti eventualno materijalno lakše, ali što ima u materijalnom.

Ja ovdje u Zg susretnem neku našu braću, popričamo malo, na početku djeluje ok, medjutim kad me on pozove negdje na narodnu muziku medju alkohol...sve propadne, a da ne kažem sada u ovo vrijeme kod nas ovdje na svakom ćošku neki božićni sajam, i evo sad najzadji poraz koji sebi brat musliman može dozvoliti, kaže...e mala hajmo na trg na kobase....halllooo bolan, znaš li ti tko si, što si, pa pljuješ cijeli svoj ummet zbog neke fore, modernog života....nemaju oni pojma tko su i što su...jako je to poražavajuće za nas, ali toga ima sve više nažalost, više puta sam se pitala kako i gdje, i došla do zaključka, ma sama brate ako treba ali ne se prilagoditi nečemu takvom.

Nadam se i Allaha molim svaki put na sedždu kad padnem da mi otvori oči da mi ukaže ono što je dobro za mene.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Haris » Uto Dec 25, 2012 1:47 pm

Nema smetnje izaći na trg na kobase ukoliko su halal :) Pa makar bilo i 7 trožića :)

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od salihp » Uto Dec 25, 2012 6:02 pm

Esselamu alejkum.

Da ne otvaram bezveze novu temu, pitaću braću ovde jedno pitanje vezano za gusul i abdest. Pročitao sam negdje da je Poslanik a.s. rekao da ukoliko se dodirne polni organ prestaje da važi abdest te ga je neophodno uzeti ponovo. Mene zanima (malo je možda glupo s moje strane što pitam ovo) ukoliko ja prilikom gusula dodirnem polni organ, jesam li ja dužan uzeti abdest ponovo iako sam ga uzeo prije no sam krenuo s kupanjem? Ja se izvinjavam sestrama koje budu čitale ovo. :roll:

Mama Limenko, položio sam ispit, dobio sam 9. :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Ummah » Uto Dec 25, 2012 7:41 pm

sinak, cestitke za devetku! :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Haris » Uto Dec 25, 2012 8:08 pm

I ja sam nekad nešto tako pročitao, a nisam baš najsigurniji u to. Ne treba od muhe pravit vola, uzmeš abdest ponovo i siguran si :)

S druge strane da bi abdest sa gusulom bio valjan moraš nanijetiti da uzimaš abdest. Samim pranjem određenih dijelova tijela (lica, ruku, glave, nogu) kroz gusul dobivamo abdest uzeli mi abdest prije ili ne uzeli. Neminovno je da ćeš tokom čišćenja tijela dodirnuti polni organ, ali imaš mogućnost nakon pranja organa da ponovo sapereš dijelove tijela koji su potrebni za abdest i da ne diraš više organ. Također, poslije se obrisati peškirom bez dodirivanja direktno.

A da bi insan bio siguran i mirne duše, preporučujem ovu prvu varijantu, ponovno uzimanje abdesta za svaki slučaj :)

Odgovori