Audio rukja

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

zaraX
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Feb 11, 2012 11:39 am

Audio rukja

Post od zaraX » Uto Apr 03, 2012 8:57 am

Selam aleikum,

Ja nikako da spustim audio rukju pritiskajuchi rijec. ovdje. Satima stoji ucitavam, :o

Promijenila sam racunar-stari se pokvario pa nemam vise to na mojoj bazi.
Ako mozete to nekako postaviti jednostavnije za otvaranje,
dzazaka llahu hajren.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Haris » Uto Apr 03, 2012 12:38 pm

Da li ti počne učit kad klikneš na link za download rukje?

zaraX
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Feb 11, 2012 11:39 am

Re: Audio rukja

Post od zaraX » Uto Apr 03, 2012 4:04 pm

Ne, ne cuje se nista.
Izadje mala etiqueta sa "ucitavam" i nista vise.
Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Haris » Sre Apr 04, 2012 6:54 am


zaraX
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Feb 11, 2012 11:39 am

Re: Audio rukja

Post od zaraX » Čet Apr 05, 2012 7:35 am

Selam aleikum,

Da te Allah swta. nagradi.
Taman mogu poslat i jednim prijateljima koji ne znaju nas jezik.
Spustila sam na kompjuter. :D

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Audio rukja

Post od kenan79 » Pon Maj 28, 2012 11:54 am

Na ovom linku imate mogucnost skinuti cijeli Kur'an od razlicitih ucaca, te posebno rukje, pa bujrum okoristite se.
http://www.quranaudio.info/2011/02/shei ... udais.html

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Ned Feb 03, 2013 12:14 am

Da li je dozvoljeno Pravoslavcima slusati rukje?Da li je to grijeh?Ja sam imao poprilican problem sa crnom magijom i isao sam kod Dzevada Klepica,efendije. U pocetku je bilo dobro, ali nakon izvjesnog vremena cini mi se duplo gore je pocelo da bude. Tada sam cuo da postoje ucenja rukje o kojima sam dosta citao i saznao da je ispravan nacin lijecenja. Ja vrlo rado slusam rukje gospodina Enesa i svaki put imam neko trnjenje i jezenje koze, po nekada i suze se pojave a prisutan je neki strah pa jako kratko smijem da zmirim. Ne bih volio da samoinicijativno napravim neku gresku

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Haris » Ned Feb 03, 2013 11:20 am

Što se tiče učenja rukje pripadnicima druge vjere, nema tu smetnje, jer obično džini (u najvećem slučaju) robuju sihrbazu (onom koji pravi sihr), a ne Allahu Uzvišenom kako bi trebali. Pa da li oni (opsjednuti ljudi) budu muslimani, pravoslavci, ateisti, to nema veze, njima (džinima) smeta, ne smeta tebi. Čovjeka učenje Kur'ana treba da opušta, jer za razliku od muzike npr. koja ubrzava rad mozga i na šta već sve ne utiče, ovo nam dođe kao da neko priča neku lijepu priču, opušta nas, a s druge strane to je mudžiza (nadnaravno djelo) Uzvišenog Allaha pa još više treba da smiruje, jer inače vjera treba da smiruje čovjeka.

A ako već osjećaš takve ili slične simptome, trebao bi se javiti nekom pouzdanom na dalje liječenje i savjetovanje.

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Ned Feb 03, 2013 12:26 pm

Hvala vam puno na odgovoru, mnogo mi znaci.Iskreno kada je slusam, osjecam kako sam vec rekao neke simptome ali i neku blagu uznemirenost.Ali nakon toga kada se zavrsi ja imam osjecaj takve smirenosti i opustenosti koja traje i iduci dan, tako da jedva cekam opet momenat kada cu uhvatiti vremena ili momenat kada sam sam da je slusam. Poprilicno me nakon slusanja to drzi smirenog i opustenog, dok opet za vrijeme slusanja je drugacije. U svakom slucaju hvala Bogu sto je ovako nesto podario

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Ned Feb 03, 2013 2:14 pm

Blagojevic Goran napisao:Da li je dozvoljeno Pravoslavcima slusati rukje?Da li je to grijeh?Ja sam imao poprilican problem sa crnom magijom i isao sam kod Dzevada Klepica,efendije. U pocetku je bilo dobro, ali nakon izvjesnog vremena cini mi se duplo gore je pocelo da bude. Tada sam cuo da postoje ucenja rukje o kojima sam dosta citao i saznao da je ispravan nacin lijecenja. Ja vrlo rado slusam rukje gospodina Enesa i svaki put imam neko trnjenje i jezenje koze, po nekada i suze se pojave a prisutan je neki strah pa jako kratko smijem da zmirim. Ne bih volio da samoinicijativno napravim neku gresku
gorane, sto si ti interesantan lik. kako mislis je li grijeh? s naseg aspekta ne da nije grijeh, vec je i pozeljno da se covjek lijeci Bozijom rijecju. a sa aspekta jednog pravoslavca... e, to je vec druga prica.

zasto mislis da je doslo do tog pogorsanja? ja cu ti, najiskrenije, kazati svoje misljenje o tvom slucaju.

kao i vecina ljudi zelis da nadjes rjesenje sto prije i nije vazno kako. na kraju dodjes do pronalaska, i to najvaznijeg pronalaska u tvom zivotu, iako ti mozda ne izgleda tako, i zato ti treba pomoc da to vidis. kad vec osjecas reakcije na ucenje kur'ana i neki mir nakon toga danima, zar te to nije ponukalo da nadjes prijevod kur'ana na bosanskom i procitas znacenje onoga sto slusas?

uopste ne vjerujem da covjek koji boluje ovu vrstu bolesti moze da se izlijeci, ukoliko nema osnovu dobru, ispravnu. a dobra osnova znaci ispravno vjerovanje u Boga.

ispravno vjerovanje po nama, muslimanima, tj. onima koji lijece kur'anom,je da je Bog jedan, da nije rodio, niti je rodjen, On je utociste svakom i niko mu ravan nije.

ispravno vjerovanje podrazumijeva i vjerovanje da je Bog slao Svoje objave nama ljudima po poslanicima, medju kojima je i Isus, neka je na njega Boziji mir, ili Isa, kako ga mi, muslimani, zovemo. a mi, kao ljudi koji su primili posljednju Boziju objavu preko poslanika Muhameda, slijedimo pored onoga sto je objavljeno u kur'anu i ono sto je Poslanik, s.a.w.s., prakticirao, i to zovemo njegovim sunetom.

gorane, danas ima mnogo muslimana, koji su uglavnom imenom muslimani, a ne shvataju ovo sto ti govorim, i iako biraju da se lijece kur'anom, ne bivaju izlijeceni zadugo, samo zato sto i oni, sami, ne odradjuju svoj dio posla. kao sto sam vec rekla u jednom postu, hodza odradi jedan dio, prouci rukju, ali postoji onaj drugi dio koji se tice samo nas i nase veze sa Onim koji daje bolest i lijek. ako se ja ne pokoravam Bogu, ako ne izbjegavam Njegove zabrane i ne trudim se da prakticiram Njegove zapovjedi, slaba je fajda/korist od te rukje. pomogne trenutno, ali dugorocno ne rjesava problem. shvatas li me?

moj savjet tebi je da preispitas svoje vjerovanje, istrazis svoje srce, a prije svega se svojim rijecima obratis Onome koji te je stvorio i koji te samim tim neizmjerno voli, i zatrazis od Njega uputu, Njegovu blizinu i svjetlo. uzmes i kupis, ili nadjes na internetu, prijevod kur'ana, pa citas. citaj i bibliju uporedo. ja imam bibliju, i stari i novi zavjet, pa ako negdje zapne ti javi.

molim Allaha (u prijevodu znaci Bog), Gospodara svih svjetova, da te uputi i ucini sretnim i na ovom i na buducem svijetu. amin.

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Ned Feb 03, 2013 5:13 pm

Hvala na informisanju,mada nisam trebao predavanja o vjerovanju i nacinu vjerovanja jer ovo sto ste mi odgovorili u vecini vaseg pisma ja vec i sam znam. Sto se tice Qurane ja sam ga procitao odavno,isto kao i Bibliju. Dakle nije stvar u neznanju znacenja rukje, jer ja prevod imam, stvar je u tome bila da li je to pogresno ili nije. Ali prije vas mi je odgovorio jedan clan kojem sam zahvalio, te je stoga vas odgovor bio suvisan i bespotreban. Ipak hvala vam na iskrenim i dobrim namjerama. S postovanjem!

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Ned Feb 03, 2013 5:37 pm

u redu, gorane. s postovanjem, takodje!

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Ned Feb 03, 2013 5:57 pm

Limenko napisao:gorane, sto si ti interesantan lik. kako mislis je li grijeh?
ovo je bilo grozno. izvinjavam se. kao i za to sto vam nisam persirala.
upravo sam shvatila gresku u ophodjenju, procitavsi ponovo svoj post od pocetka.

s postovanjem i svako dobro.

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Uto Feb 05, 2013 2:14 am

Jedno pitanje:Danas u toku dana sam pustio kompletnu suru Al Bekare i uz nju sam zaspao.Tokom sna nije zaista bilo nikakvih neprijatnosti.Medjutim probudio sam se sa poprilicnom glavoboljom i bolom u vratu pa se pitam da li to ima neke veze sa slusanjem rukje obzirom da sam upoznat sa situacijom da je meni i mojoj supruzi napravljen sihr (navodno meni na psihu).Iako nisam mnogo vjerovao u to poceo sam se katastrofalno ponasati (od uzornog gradjanina,muza i oca pa sve do notorne pijanice),Bogu hvala prestalo je sada jer sam se malo lijecio kod Klepica a u poslednje vrijeme slusam rukje dok moja zena to ne smije. Dakle da li glavobolja moze da nastane od ove sure?Hvala!

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Audio rukja

Post od kenan79 » Uto Feb 05, 2013 8:19 pm

Blagojevic Goran napisao:Jedno pitanje:Danas u toku dana sam pustio kompletnu suru Al Bekare i uz nju sam zaspao.Tokom sna nije zaista bilo nikakvih neprijatnosti.Medjutim probudio sam se sa poprilicnom glavoboljom i bolom u vratu pa se pitam da li to ima neke veze sa slusanjem rukje obzirom da sam upoznat sa situacijom da je meni i mojoj supruzi napravljen sihr (navodno meni na psihu).Iako nisam mnogo vjerovao u to poceo sam se katastrofalno ponasati (od uzornog gradjanina,muza i oca pa sve do notorne pijanice),Bogu hvala prestalo je sada jer sam se malo lijecio kod Klepica a u poslednje vrijeme slusam rukje dok moja zena to ne smije. Dakle da li glavobolja moze da nastane od ove sure?Hvala!
Postovani Gorane,

Tvoje muke nisu uzrokovane ucenjem Kur'ana, odnosno zbog slusanja Kur'ana, nego zbog toga sto to ucenje smeta tvojim nametnicima, parazitima, sejtanima/djavlima koji ne zele da napuste tvoje tijelo i nastoje da ti izazove raznorazne neprijatnosti samo da bi ostali tu gdje jesu, a tebe odvrate od slusanja Kur'ana. Bitno je da budes istrajan u tome i vjeruj bit ce rezultata ako Allah da.

Ako smijem pitati, zasto zena ne smije? Je li misli da ne smije zbog nekih razloga, ili se boji?

Odgovori