Savjet za one koji traze pomoc!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Pet Mar 18, 2011 12:06 am

Sestro Sunna, te "dove" su novotarija izmisljena od sijsko/sufijskih novotara. Izmedzu sija i sufija gotovo da nema razlike, braca su po novotariji i akidi(vjerovanju-nevjerovanju, imamat) . Teski su to novotari koji svakodnevno izvode sirkijate Sluge su sejtana lanetullahi alejh time sto iskrivljuju Allahove propise i cine nered na zemlji. Daje im sejtan l.a. lazne nade, a i oni drugima. Sejtan njima cesto sluzi jer je zadovoljan njihovim sirkijatima i time sto pozivaju sa njim u vatru. Tako, oni gataju, lete, probadaju se, vrte se... A, dzahili misle da su odabrani Allahovi robovi time. No, oni su ROBOVI SVOGA NEFSA, bas suprotno onome sto za sebe kazu.

Ta NUR dova je notorna laz na poslanika saws, prepuna sirkijata, nerazumljivih rijeci i lazi. Cak je i sva I.Z. tu "dovu" prihvatila kao laz.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Pet Mar 18, 2011 6:37 pm

ahki- ja nisam toliko obrazovana (vjerski) da se razumijem u sve (niti znam Arapski jezik), znam ono što mi treba ,sure za klanjanje i to je sve (kao mnogi) ,početnik sam tako da nemojte zamjeriti.

Hvala ti na savjetu (ahki)ali vidiš ništa od toga jer neznam Arapski i šta sad? :?:

Draga Suuna ja sam Dovu dobila, tako da ti neznam reći iz kojeg je izvora, niti znam razliku izvora kao što je vi poznajete! ISKRENO!
A dali je ahki upravu za ovu Dovu ili nije neznam ni to!
Znam samo da je iz nekih starih izvora ova moja Dova!

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Pet Mar 18, 2011 6:41 pm

Haris napisao:
akhi napisao:Dove se zovu uglavnom zastitne dove ili dove za izlijecenje. Samo, moras ispravno izgovarati-samo s arapskog, ne vrijedi transkripcija!
A šta ti negdje gore sjediš u kancelariji i listaš zamoljene dove pa znaš koje se odbijaju, a koje prihvataju :mrgreen:
Tačno si me nasmijao.

Pa zar nije rečeno da se ni jedna dova ne odbija. Samo se neka ispuni ovdje, neka na ahiretu, ili se onaj koji moli zaštiti kolika je ta dova. (Ili je nešto slično rečeno, upotpuni me, nisam siguran. Ti kao sahih men moraš znat.)

Šta to onda dalje znači, da ako ja zamolim npr. "Allahu podari mi zdravlje", da se to ne pika zato što nema negdje među dovama?
:D
Možda je Haris upravu :P

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Pet Mar 18, 2011 6:44 pm

akhi napisao:Sestro Sunna, te "dove" su novotarija izmisljena od sijsko/sufijskih novotara. Izmedzu sija i sufija gotovo da nema razlike, braca su po novotariji i akidi(vjerovanju-nevjerovanju, imamat) . Teski su to novotari koji svakodnevno izvode sirkijate Sluge su sejtana lanetullahi alejh time sto iskrivljuju Allahove propise i cine nered na zemlji. Daje im sejtan l.a. lazne nade, a i oni drugima. Sejtan njima cesto sluzi jer je zadovoljan njihovim sirkijatima i time sto pozivaju sa njim u vatru. Tako, oni gataju, lete, probadaju se, vrte se... A, dzahili misle da su odabrani Allahovi robovi time. No, oni su ROBOVI SVOGA NEFSA, bas suprotno onome sto za sebe kazu.

Ta NUR dova je notorna laz na poslanika saws, prepuna sirkijata, nerazumljivih rijeci i lazi. Cak je i sva I.Z. tu "dovu" prihvatila kao laz.
EH, da ja sad tebi postavim jedno pitanje i da vidim koliko znaš o tome?
Reci mi šta misliš o VEFKOVIMA???

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Sub Mar 19, 2011 1:27 pm

TVRDIM da je to SIHR! Ko god to prakticira je sahir. Sa Islamom nista nema!

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od sadaka » Sub Mar 19, 2011 1:56 pm

akhi napisao:TVRDIM da je to SIHR! Ko god to prakticira je sahir. Sa Islamom nista nema!
Brate,sta je to Vefkovi,prvi put to cujem.

mirzet
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 11:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od mirzet » Sub Mar 19, 2011 5:03 pm

Vefkovi su tzv. "magični" kvadrati u kojima su ispisane brojčane vrijednosti Allahovih lijepih imena i pojedinih sura zavisno za šta je vefk namijenjen. Ova tradicija se među muslimane uvukla direktno iz judaizma, tačnije mističnog pokreta kabala. Oni su prvi počeli vjerovati da brojevi imaju posebnu moć pa su počeli preračunavati svoje svete spise pretvarajući slova u brojeve tehnikom koja se zove gematrija. Kasnije se iz ovoga razvila današnja numerologija. Jasno je da je ovo obična šejtanska zabluda, kufr i širk. Arapi ovakve postupke zovu ebdžedi-hisab i koriste ih i za "otvaranje zvijezde" što predstavlja astrologiju koja je isto tako kufr. Nažalost, ranije su kod nas vefkovi bili jako zastupljeni kroz zapise, time su se bavili pretežno derviški šejhovi (kabala i sufizam imaju dosta sličnosti) jer je njihov velikan Ibn-Arebi važio za velikog poznavaoca numerologije i astrologije. Primjer ovog opasnog vjerovanja koje se uvuklo među neke muslimane je i brojčana vrijednost bismille 786 što mnogi stavljaju na auta ili privjeske misleći da je u tome neki berićet. Da nas Allah sačuva zablude. Vefkovi djeluju na način da se na njih kupe i vežu džini kojima se sviđa to igranje i ismijavanje s Allahovim imenima i kur'anskim surama, a njihovi spravljači govore kako preko vefkova meleki pomažu čovjeka. Najpoznatiji primjer hamajlije urađene u vefkovima je zaštitna košulja Husein-kapetana Gradaščevića koju je on nosio u bitke, a napravio ju je poznati mevlevijski šejh Fadil-paša Šerifović. Selam.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od sadaka » Sub Mar 19, 2011 6:27 pm

Hvala Brate Mirzete i Akhi.
Da vas Dragi Allah nagrati i sacuva svih nas od ove sejtanske rabote.
amin.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Sub Mar 19, 2011 8:57 pm

mirzet napisao:Vefkovi su tzv. "magični" kvadrati u kojima su ispisane brojčane vrijednosti Allahovih lijepih imena i pojedinih sura zavisno za šta je vefk namijenjen. Ova tradicija se među muslimane uvukla direktno iz judaizma, tačnije mističnog pokreta kabala. Oni su prvi počeli vjerovati da brojevi imaju posebnu moć pa su počeli preračunavati svoje svete spise pretvarajući slova u brojeve tehnikom koja se zove gematrija. Kasnije se iz ovoga razvila današnja numerologija. Jasno je da je ovo obična šejtanska zabluda, kufr i širk. Arapi ovakve postupke zovu ebdžedi-hisab i koriste ih i za "otvaranje zvijezde" što predstavlja astrologiju koja je isto tako kufr. Nažalost, ranije su kod nas vefkovi bili jako zastupljeni kroz zapise, time su se bavili pretežno derviški šejhovi (kabala i sufizam imaju dosta sličnosti) jer je njihov velikan Ibn-Arebi važio za velikog poznavaoca numerologije i astrologije. Primjer ovog opasnog vjerovanja koje se uvuklo među neke muslimane je i brojčana vrijednost bismille 786 što mnogi stavljaju na auta ili privjeske misleći da je u tome neki berićet. Da nas Allah sačuva zablude. Vefkovi djeluju na način da se na njih kupe i vežu džini kojima se sviđa to igranje i ismijavanje s Allahovim imenima i kur'anskim surama, a njihovi spravljači govore kako preko vefkova meleki pomažu čovjeka. Najpoznatiji primjer hamajlije urađene u vefkovima je zaštitna košulja Husein-kapetana Gradaščevića koju je on nosio u bitke, a napravio ju je poznati mevlevijski šejh Fadil-paša Šerifović. Selam.
Hvala Mirzete na iscrpnom odgovoru! Moje pitanje i jeste bilo iz tog razloga ,kao što si napisao ti sam,čitala sam da se u Bosni prije to često koristilo i znam za košulju Gradaščevića jer sam i o tome čitala ali nisam bila sigurna dali je to dobro ili NE!

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 1:56 pm

Znate ja imam u porodici zeta koji se bavi (ja mislim) crnom magijom i sihrima,kako je on to naučio ja neznam .Predpostavljam od svoje majke jer i ona zna to raditi. On mi je napravio toliko sihira da sam se jedva očistila ali opet mislim da je ponešto ostalo.Nije naškodio samo meni već i mojoj djeci mome mužu i mojoj mami. Znači zatrovao je čitavu moju porodicu! Mislim da smo sigurno 10g
nosili to u sebi neznajući ništa o tome.Nilada nisam mislila da to stvarno postoji mada sam čula neke priče.
Kakav je to čovjek koji može nauditi djetetu,a sve iz ljubomore. Ispitivala sam sebe dali sam ja ikada išta mogla slučajno povrijediti njega ili bilo koga od njegovih.Nažalost nisam našla ništa ,mislim niti svjesnih niti nesvjesnih poteza. Pomagala sam onoliko koliko sam bila u mogućnosti.A kamo li da je moje ijedno dijete to moglo učiniti.
Eh kako znam da on to radi!
Pa slučajno moja mama nekako otkrije . Međutim nikada nisam htjela povjerovati u to,jer ja nikoga u životu neosuđujem dok se sama nebih uvjerila u to.I tako jedan dan sam otišla kod sestre na rođendan,njezina curica je slavila drugi rođendan.
Već sam u to vrijeme počela učiti sure i čitati redovno iz KUR"ANA.
Sjedimo taj dan ja i moja sestra i pričamo ,u momentu ja primjetim na sebi da se moja usta tj. usne počeše pomjerati kao da nešto žele reći,uhvatim se ja za bradu a pogled mi pade na zeta a on se skoncentrisao na mene i upeljio svoje oči dok mu je sestra bila okrenuta leđima a ja taman na njegovu dometu. Čašu za sok mi je donio i to različitu nego ostalima i rekao" Evo tebi ova lijepa čaša kao počasnom gostu,"da nije to rekao nebih posumljala.Nasuo mi sok i čitavo vrijeme gledao u tu moju čašu kada ću ja uzeti popiti ja nisam htjela! Međutim on već iznerviran što mora paziti na moju čašu strogo mi naredi da popijem.Ja mu odgovorim ,"DA ĆU POPITI KADA BUDEM ŽEDNA ;ISTO TAKO DRSKO KAO ON MENI!
Eh ljudi moji MOJA SESTRA NIŠTA NEVIDI OD TOGA NITI NASLUTI ! Nemogu joj reći jer boim se da će mi zabraniti da je viđam a imam samo nju i majku. Boim se da to on baš i hoće!
A čula sam da to netreba govoriti!
Zašto?? IMala sam na sebi nekoliko sihri kao i moja porodica cijela.Imali smo pakao u kući! Pakao koji vam nemogu opisati!
Živa neznam kako više da se branim od njega?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Ned Mar 20, 2011 2:23 pm

Milada, to sto si vidjela nije jasan dokaz da je sahir. Medjutim ako bi ti rekao da se time bavi ili ako bi ti dao hamajliju ili ako bi vidjela da je nosi ili njegov ritual, onda je to vec dokaz.

Kazna za sahira je MAC U VRAT, prema hadisu poslanika saws! Od nj se ne trazi ni pokajanje, vec se kazna odmah izvrsava!

Zastitit ces se ispravnim praktikovanjem Islama, namaz obavezno, da budes pokrivena, zikrom-jutarnjim i vecernjim (imas u hisnul muslimu), da ucis El Beqaru (2. sura) svaka tri dana, a jos bolje svaki dan, da sto vise slusas i ucis Kuran, da klanjas nocni namaz u zadnjoj trecini noci, ostavis se grijeha. Valjas halal jesti i piti, ostaviti se kamate, dati zekat, dati cesto sadaku (samo muslimanima prakticarima, da ti nebi inace bila grijeh).

Dovi da Allah unisti spletke sahira protiv tebe i svih muslimana na svijetu (kada dovis za drugog muslimana, meleci govore:i tebi)!

InshaAllah, dovoljna zastita. Nece, inshaAllah, se taj sahir lijepo provesti ako se budes drzala onoga gore....

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 2:51 pm

akhi napisao:Milada, to sto si vidjela nije jasan dokaz da je sahir. Medjutim ako bi ti rekao da se time bavi ili ako bi ti dao hamajliju ili ako bi vidjela da je nosi ili njegov ritual, onda je to vec dokaz.

Kazna za sahira je MAC U VRAT, prema hadisu poslanika saws! Od nj se ne trazi ni pokajanje, vec se kazna odmah izvrsava!

Zastitit ces se ispravnim praktikovanjem Islama, namaz obavezno, da budes pokrivena, zikrom-jutarnjim i vecernjim (imas u hisnul muslimu), da ucis El Beqaru (2. sura) svaka tri dana, a jos bolje svaki dan, da sto vise slusas i ucis Kuran, da klanjas nocni namaz u zadnjoj trecini noci, ostavis se grijeha. Valjas halal jesti i piti, ostaviti se kamate, dati zekat, dati cesto sadaku (samo muslimanima prakticarima, da ti nebi inace bila grijeh).

Dovi da Allah unisti spletke sahira protiv tebe i svih muslimana na svijetu (kada dovis za drugog muslimana, meleci govore:i tebi)!

InshaAllah, dovoljna zastita. Nece, inshaAllah, se taj sahir lijepo provesti ako se budes drzala onoga gore....
Hvala na savjetu ! Veoma je teško ovako uvjeriti nekoga u to što sam ja vidjela! Mislim teško je opisati ali nije bitno! Bitno je to da ja moram da se zaštitim i izlječim! A da, više puta, dok boravimo kod njega, a sve radi sestre, moramo ponekada otići,djeca su sama primjetila da on nešto njima nerazumno izgovara, (dok je u njihovoj blizini) i strašno se loše osjećamo kada dođemo kući.Odmah pri izlasku imamo bolove u glavi ili u nogama! Ja stvarno neznam šta je to?A koliko puta sam svoju mamu spašavala naveče od džinskog napada ! Naveče kada legne navali se na nju (mislim u snu)i ona po noći jauče! Kada je probudimo ona kaže da je bila nemoćna da se pomjeri a da je svjesna moga prisustva i vidi da je budim! Eh jeli to tako iko doživjeo ja neznam!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Ned Mar 20, 2011 3:27 pm

To za tvoju majku je klasican primjer dzinskog napada. Ona je tad bila pod dzinskim uticajem, a vjerovatno je i sada.

Milada, sejtan mrzi ljude, a posebno muslimane. Otvoreni je neprijatelj ljudima. Zeli da ih sto vise povuce sa sobom u vatru. Sahiri su sejtani u obliku ljudi. Mrze sve oko sebe. Zele ljudima zlo. Ali, cesto se zeznu, jer ako se osoba kojoj je nanijeta nepravda strpi i bude trazila utociste kod Allaha Subhane, ceka je velika nagrada na oba svijeta. To je suprotno onome sto sejtan lanetullahi alejh zeli. Zaista su sejtanove spletke slabe! Allahu ekber!

Uz ono gore navedeno, ucite na vodu 7x Fatihu, 2:255, 109, 112,113,114. Pijte tu vodu i kupajte se s njome. U vodu za kupanje mozete dodati izdrobljene listove Drace(ljekovita biljka u Hercegovini, jako slicna sidru, najprije da je prenijeti sidr).

Ucite sto vise Fatihu s nijetom rukje.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Senad » Ned Mar 20, 2011 3:56 pm

Milada napisao: Živa neznam kako više da se branim od njega?

Esselamu alejkum

Najkraće rečeno Milada slabo ti je pouzdanje u Allaha s.w.t. i ne znaš djelovat u određenim situacijama, a za sve postoji riješenj, U čemu je problem izgovoriti dvije tri riječi i prepustiti se Allahu .
Ne kažem da treba izazivat sudbinu ali ima bezbroj primjera kojim čovjeku daju samopouzdanje da se uhvati u koštac sa problemom.

Kada je Muhammed a.s i Ebu Bekr bježali pred mušricima pa su se sakrili u jednu pečinu. U tim momentima Ebu Bekr je bio u velikoj panici zbog bojazni da ne bi naudili Poslaniku a.s., pa je Poslanik a.s. rekao "Šta misliš o dvojici sa kojima je Allah treći" pa je proučio ajet iz sure Jasin :

* 9. i kao oni ispred kojih i iza kojih smo pregradu metnuli i na oči im koprenu stavili - zato oni ne vide,

وَجَعَلْنَا مِن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لَا يُبْصِرُونَ ﴿٩



Predlažem da pročitaš više puta slučaj Ibrahima a.s. kada su ga katapultirali u razbuktalu vatru,, Obrati pažnju na riječi Ibrahima a.s. koje je uputio Džibrilu a.s . KO bi to danas od nas mogao odbiti uslugu da nam se ponudi od najodabranijeg melaka .

Nađi pa pročitaj slučaj Halida ibn Velida kad je popio čašu otrova,

Pročitaj slučaj Ejjuba a .s.


Malo više mudrosti i razumjevanja , toga je bilo, ima i biće dokle Allah odredi kao iskušenje ljudima. Treba samo spoznat oružije, uzet, i primjeniti bez predrasuda.

Esselamu alejkum

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 4:47 pm

Senad napisao:
Milada napisao: Živa neznam kako više da se branim od njega?

Esselamu alejkum

Najkraće rečeno Milada slabo ti je pouzdanje u Allaha s.w.t. i ne znaš djelovat u određenim situacijama, a za sve postoji riješenj, U čemu je problem izgovoriti dvije tri riječi i prepustiti se Allahu .
Ne kažem da treba izazivat sudbinu ali ima bezbroj primjera kojim čovjeku daju samopouzdanje da se uhvati u koštac sa problemom.

Kada je Muhammed a.s i Ebu Bekr bježali pred mušricima pa su se sakrili u jednu pečinu. U tim momentima Ebu Bekr je bio u velikoj panici zbog bojazni da ne bi naudili Poslaniku a.s., pa je Poslanik a.s. rekao "Šta misliš o dvojici sa kojima je Allah treći" pa je proučio ajet iz sure Jasin :
Senade hvala ti puno na odgovoru i savjetu. Ja svaku veče otklanjam i pročitam Jasin ili nešto drugo i imam vjeru u Allaha ali taj momenat kada je taj čovjek u našoj blizini on nam opet naudi. Nemam pojma kako to on radi i šta radi .Uglavnom odmah te uhvati to što on nekome namjeni.Ja sam probala da proučim određene sure i da odem do sestre gdje moram biti u njegovoj blizini međutim odmah osjetimo posljedice.I sama se pitam kao što rekoh ;Čime se on to bavi i kako to može??
Svaki savjet će mi dobro doći i hvala ti još jednom!
* 9. i kao oni ispred kojih i iza kojih smo pregradu metnuli i na oči im koprenu stavili - zato oni ne vide,

وَجَعَلْنَا مِن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لَا يُبْصِرُونَ ﴿٩



Predlažem da pročitaš više puta slučaj Ibrahima a.s. kada su ga katapultirali u razbuktalu vatru,, Obrati pažnju na riječi Ibrahima a.s. koje je uputio Džibrilu a.s . KO bi to danas od nas mogao odbiti uslugu da nam se ponudi od najodabranijeg melaka .

Nađi pa pročitaj slučaj Halida ibn Velida kad je popio čašu otrova,

Pročitaj slučaj Ejjuba a .s.


Malo više mudrosti i razumjevanja , toga je bilo, ima i biće dokle Allah odredi kao iskušenje ljudima. Treba samo spoznat oružije, uzet, i primjeniti bez predrasuda.

Esselamu alejkum

Odgovori