...ako neko zna da mi odgovori MOLIM VAS!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
twity
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 1:28 pm
Lokacija: Njemacka

...ako neko zna da mi odgovori MOLIM VAS!

Post od twity » Pet Maj 09, 2008 2:36 pm

Interesuje me kako se moze zaustaviti konstantno nabacivanje sihira?
Na primjer: osoba kojoj samo sto se skine sihir ono ponovo dodje novi. I da naglasim da ta osoba nema pojma da se radi o sihru...ne mozemo joj direktno reci jer ne prihvata uopste tu temu (ne vjeruje u to).
Skidamo molitvama ali nije to tako efikasno. Znam da se ta osoba treba odvesti ucacu rukje...malo je komplikovano :)
Eh, sad me interesuje da li se to zlo moze nekako blokirati? ...za pocetak dok joj ne dokazemo da mora da ode do ucaca rukje!
Hvala!

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Sub Maj 17, 2008 5:55 pm

pozovi tu osobu u islam, neka se pokori Allahu dz.š. ta osoba je kusana a ako pored te kusnje se oper ne pokorava Allahu dz.š. onda je to kao oni koji nakon brodoloma koji su spaseni opet se vracaju svojim kumirima, najbolji lijek je pokornost Allahu dz.š. i vracanje na islamske propise ,obavljanje namaza, post ..... neka se iskrenoscu priblizi Allahovoj milosti. nemoze mi traziti lijek nemarnom dovom a sa nijetom da dalje nastavimo starim stopama.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Esselam alejkum

Post od Ernest » Sre Maj 28, 2008 10:44 am

Enes svakako zna da osobe koje ne vjeruju u kur'anski lijek NE MOGU NI BITI IZLIJECENE KUR'ANOM. Slusanje rukje njemu nece nista koristiti pa makar trideset dzina i sejtana imao u sebi. Kada bude povjerovao kur'anskom lijeku, tj. kada ga uvedete u Islam, onda je lijecenje itekako moguce.

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

sihr

Post od I ja sam došao » Sub Jun 14, 2008 5:01 am

Zasto se ti uopste poterecujes i trudis se da pomognes nekom ko tu pomoc ne zeli?I kako ti znas da je sihr ili uopste veza sa dzunsko-sejtanskim svijetom?Ne treba u svemu vidjet dzinn-ove i njihovu umjesanost u sve sto se desi.Vjeruj da je sihr nebi to vi tako olako lomili bez suradnje opsihirene osobe pa cak i kad bi bolesnik i sam to zelio to nebi islo tako glatko kako ti mislis.Ako covjek ne vjeruje da je sihr moguc samim tim on je kjafir ako i pored objasnjenja ostaje pri svom ubjedjenju ....

twity
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 1:28 pm
Lokacija: Njemacka

Post od twity » Ned Jun 22, 2008 11:13 am

pa iskreno receno ne znam da li je ili nije sihir...ali se osoba sasvim cudno ponasa, skroz drugacije nego inace. Sihir ili ne ... uglavnom se radi o nekoj vrsti blokade. Ovo bi za sada bio moj odgovor jer drugoga nemam :)

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Sub Jun 28, 2008 1:21 am

esselamu alejkum

kazes osoba kojoj se samo skine sihr i opet se nadje drugi? pa kako ste skidali te "stare" sihre? a sad kazes ne znas da li se uopste radi o sihru?

a i ne mora da znaci da je sihr..ne treba osobu nasilno uvjeravati u nesto u sto ne vjeruje(crnu magiju) vec je treba polako pozivati u islam.Kako bi mi reagovali kad bi nam neko tek tako dosao i rekao,treba ti rukja opshiren si,,ja prva bi pomislila osoba je prolupala,a onda zamisli sta misli osoba koja je u dzahilijetu i koja na to gleda kao na neke hokus pokus price..tako je samo udaljavas od vjere islama

Ne treba za svaku sitnicu okrivljavati sihre

twity
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 1:28 pm
Lokacija: Njemacka

Post od twity » Sub Jun 28, 2008 9:13 pm

...mi toj osobi nismo rekli da je opsihrena jer i mi nismo sigurni sta je...
jeste nesto da li sihir ili neka vrsta blokade.
mi smo samo molili za tu osobu konstantno to je to.
nego smo molili UZVISENOGA da pomogne toj osobi da izadje na pravi put, vjeruj mi bude poboljsanja ali se ta osoba 2-3 dana poslje opet nekako "izopaci" ako mogu tako da se izrazim. To je valjda radi toga sto ne zivi vjeru pa i ne moze biti kako treba. A niti smo tjerali nekoga niti smo toj osobi govorili da nesto nije uredu s njom, nego smo samo mi izmedju sebe primjetili i kroz molitve smo pokusali da ta osoba kako da se izrazim "dodje sebi".
Svako dobro!

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Sub Jun 28, 2008 9:39 pm

aha,hajr inshaAllah.Pa pokusaj je pribliziti sa islamom,pricajte joj o vjeri itd

Odgovori