Gore poslije Rukje

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
Hanuma76
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Apr 01, 2016 5:36 am

Gore poslije Rukje

Post od Hanuma76 » Pet Apr 01, 2016 6:34 am

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu

U velikoj sam dilemi in nadam se da cu ovdje naci odgovor ili barem neko objesnjenje. Moj muz vec godinama boluje od sihira, navodno mu je napravila amidzinca, koja se prije puno godina zaklela mojoj svekrvi da ce joj unistiti djecu. Moj muz i ja smo imali vezu od 10 godina i sada smo u braku 12 godina. Imamo jednu kcerku od 10 godina. Za vrijeme naseg "hodanja" on je pokazivao prve simptome sihira (padao u depresije, nije htio kontakt niskim, onda odjednom poceo da luta i pije alkohol, psovao sve isvasta, subhanallah, ponasao se kao osoba sa dvije licnosti, jedino je ponekad ponesto samnom pricao). Njegovi roditelji su trazili pomoc kod raznih "ljudi" (tada rukja nije bila toliko poznata). On ispocetka nije htio ni da cuje da bilo sta od tih "recepata" isproba. Meni ga je bilo zao, htjela sam mu pomoci, jer sam ga volila i bilo mi je tesko gledati ga kako se muci. Dovila sam Allahu dz. s. svaki dan, molila se na svakom koraku, ucila Felek i Nas non stop.
Neznam kako i zasto, on se promijenio malo po malo. Postao je otvoreniji, normalniji, i vjencali smo se. Zivjeli smo fino dobili dijete, nas brak je bio harmonican i bili smo ponos nasih roditelja. Prije 3 godine moj muz je najednom osjetio da sa njim opet nesto nije kako treba. Trazio je pomoc kod jednog hodze koji uci rukju. Ucio mu je rukju i svojim ocima sam gledala muzeve reakcije (Tresenje tijela, glave, lupanje nogama i rukama i neki neprirodni pokreti u stomaku kao da ima troje djece u sebi). Dzin se javio ali ne glasom, samo je na pitanja ucaca rukje odgovarao glavom potvrdno ili negativno). Taj hodza je ucio redovno rukju mome muzu vise od godinu dana, medzutim nije mogao istjerati tog dzina. Moj muz mi je nato rekao da ga taj hodza samo muci, da nije dovoljno jak za tako nesto i potrazio pomoc kod drugog hodze u Bosni. Otisao je u Bosnu i tamo je lijecen od tog drugog ucaca 3 dana. Radio mu je i Hidzamu i dao mu naucenu so i zemzem vodu i jos neke stvari da koristi (dozvoljene). Ucac rukje je rekao da je vidjeo poslije puno napora i dugog ucenja, da je dzin izasao na nozni palac lijeve noge moga muza (da je izgledao ko mali tornado).
Sada dolazi ono najgore. Moj muz se vratio iz Bosne, izlijecen. Dzin navodno nije vise tu. Imam najboljeg muza na svijetu, on je najbolji otac kojeg mozes zamisliti. Cini sve za svoju porodicu, svi ga vole i postuju. Puno pomaze ljudima. Cijenjen je od svih koji ga poznavaju kao iskren, dobar i povjerljiv covjek. Sretni smo kao nikad, kupujemo stan, sve nam cvijeta. I onda bomba: Moj muz me vara, i to sa dvije zene. Vodi dupli zivot. Kad sam sve saznala, ponasa se kao neko koga ja nepoznajem, to nije on, tolike lazi i tolike prevare i poganluk. Njegovo ponasanje vise nema veze sa onim covjekom kojeg sam poznavala (isto kaze njegova majka, braca, sva rodbina). Niko ga vise ne prepoznaje. Zene sa kojim me je varao nisu muslimanke, katolkinje su. Ali nevjerujem da su mu one nesto pravile, jer one nisu Bosanke, to su "moderne" zene sa zapada. Njegove reakcije:
1. Reakcija: Kaze da ga niko ne interesuje, da zeli svoj mir, da mu niko nista neznaci cak ni otac ni mati ni braca, briga ga za sviju (taj dan sam bila ubjedzena da to nije on)
2. Reakcija: Mi nismo jedno za drugo, nije bio sretan u braku, on me voli ali mi nemamo nista zajednicko. On nikad nikog drugog nije volio osim mene ali neide.
3. Reakcija: Da si mi davala dovoljno ljubavi, to se nikad nebi dogodilo. (dala sam sve sto sam imala i mogla, tvrdim da smo bili sretni, da li bi inace kupila stan sa njim?)
4. Reakcija: Tetovira se, ponasa se cudno, nerazgovara, suti, kaze da je izgubljen, da mu je glava prazna (imam osjecaj da je sokiran sam sobom)
5. Reakcija: Molila sam ga da klanja samnom, nece ni da cuje (ali nije nikad ni klanjo niti je kad naucio klanjat). On slusa rukje na Youtube i misli to je to)
6. Reakcija: Ja sada zelim da on ode, nemogu vise da ga podnesem, pijem tablete za smirenje da bi ga mogla podnijeti. Nece ni da cuje, sjedi tu i suti, nedaje nikakva objasnjenja (koja bi mene zadovoljila). Na pitanje zasto je to uradio sada odgovara "Neznam, neki me sejtan tjero, nisam mogo stat"i jos "da sam ista razmisljo nebi svoju porodicu unistavo" i jos "ja nezelim i nemogu bez tebe i djeteta". Pitala sam ga milion puta "zasto???" Svaki put isti odgovor "Neznam, bio sam izgubljen, nisam bio svjestan". Zeli da ja sve zaboravim i oprostim i da mu dam novu sansu. Nemogu ja to, bar ne bez nekog realnog objasnjenja.
Njegovo ponasanje sada nema vise veze sa onim covjekom koji je prije bio. Izgubio je ugled kod sviju, kod mene pogotovo. Bio je jako cijenjen covjek, sad ga svi gledaju drugacije. On i dalje slusa rukje na Youtube, neznam dali ima reakcije, vjerovatno nema.

Moje pitanje: Kako je moguce, da poslije toga sto je dzin izasao iz njega on toliko poludi i radi stvari na koje se je prije sam zgrozavao kod drugih?
Kako stanje moze biti puno gore poslije izlaska dzina???

Ima li iko sa ovakvim ili slicnim iskustvima?

Allah vas nagradio, volila bi mu nekako pomoci, bez obzira sta bude sa brakom.

Odgovori