epilepsija

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
hamza72
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Avg 12, 2009 3:20 am

epilepsija

Post od hamza72 » Sre Avg 12, 2009 2:04 pm

sellam alejkum
htela bi postaviti nekoliko pitanja na ovu temu.
naime imama ptijatelje koji imaju sina od 18g i koji boluje od te bolesti.
decko je al hamdulillah pametan,i razumije kojim god da mu jezikom pricas,ali sam ne govori.
njegova majka mi je rekla da prvi napad se desio nekoliko meseci posle porodjaja,da do svoje trece godine nije ni hodao i da nije mogao da otvori skroz sake.Posle napada bi ustajao i krenuo za necim pokazujuci na zidove nesto sve dog ne mahne rukom u smislu ,,eto ode,,a uz sve to samo bi nesto zvakao iako ne bi imao nista u usta.Jednom je vidio zmije na slici u nekoj knjizi i pokazivao im da je to to sto vidi kako ide po zidovima ka cosadi.i jos nesto kad bi ga zvali da jede sve dok bi dosao lupao bi po zidu i gledao u to mesto.i lupao bi dok ne bi pao, a posle napada bi ustao i seo na drugo mesto<inace sve se to desavalo na jednom mestu>.Moram napomenuti da ni danas nista ne jede,ima preko 2 metara a max 50 kg.Pricala mi je kako su isli svud i kod svakog samo da se izleci ali bez uspeha.pre dve godine je uzimao jedno terapiju i nije inao nedelju dve napade one epilepskicke ali nervne katastrofa ne izdrzljivo.inace je vecina vrenema nesto ljut nesto,mu fali,i sve iskaljuje bes na mladjeg brata.
eto dala sam neke osnovne podatke.htela bi znati dali to ima neke veze sa sihrom,neki savet,bilo sta jel mi je stvarno tesko gledati ga u takvom stanju.a ne mogu ni zamisliti kako je njegovim roditeljima.
Unapred hvala svima koji nadju vremena i odgovore mi na ovaj meil.
esellamu alejkum

H@n@
Mlađi član
Postovi: 68
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 9:21 pm

Re: epilepsija

Post od H@n@ » Sub Avg 15, 2009 8:15 pm

Moja veoma bliska i draga osoba se izlijecila od epilepsije slianjem rukje i pridrzavanjem vjere.
Miljenja sam da epilepsija nema utemeljenja u medicini, nego je to problem #ove #prirode...po svemu sto ste rekli kod tog momka je dosta pokazatelja sihra.
Jedino sta je problem i sta ljudi pogrijese kad pocnu sa rukjom jeste da ukucani ocekuju da se bolesnik sam brine o sebi, sam sebe tjera da ide na rukju i sl. a logicno je da to nije moguce jer je bolestan i jer mu sejtan i sihribaz neda. zato je potreba pomoc porodice.

hamza72
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Avg 12, 2009 3:20 am

Re: epilepsija

Post od hamza72 » Ned Avg 16, 2009 9:59 am

sellam alejkum
kao prvo htela bih da se zahvalim na odgovoru.Allah te nagradio.
i sama kada sam cula sve ovo pradpostavila sam da je sihr u pitanju.ali ima jedan problem mi smo u austriji pa me zanima da li ima neki ucac rukje ovde,inace u salsburg republici i da li je moguce doci on kod kuce ili mora da se ide kod njega.htela bih stvarno pomoci ovoj porodici,ali posto je sve ovo odavno mislim da traje od kada se rodio i da traje 18 godina sigurno ce i rukja morati se izvrsiti vise puta.
jos jednom hvala i molila bih ako neko zna za ucaca ovde u austriji da mi javi.Allah vas sve nagradio.
esellamu alejkum.

H@n@
Mlađi član
Postovi: 68
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 9:21 pm

Re: epilepsija

Post od H@n@ » Uto Avg 18, 2009 8:20 pm

Sto se tice ucaca rukje po inostranstvu,najbolje ti je da pitas Enesa..vjerovatno on zna..

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: epilepsija

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Avg 19, 2009 11:45 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu...
ima dvije vrste epilepsije jedna medicinska koja se lijeci medicinom i druga prouzrokovana dzinnima,Ova druga se lijeci rukjom,ako se je vec ustanovljena prisutnost dzinna prilikom rukje,onda treba dati pravu terapiju a to je hidzama,curukotovo ulje,mazanje glave,da se maze tim uljem,obavezno nakon mazanja slusati kur`an,ako je slusao kur`an jedan sat,naredni dan neka poveca za po sata,i svakim danom sve vise.neznam dali on smije unositi masnoce jer masnoca smeta epilepsiji,pitajte doktore dali smije uzimat ulje.a sto se tice ucaca ,on je Muhammed Feredz mislim da je u Becu.Molim Allaha da osobi koja je bolesna da ozdravljenje a vama nagradu za ovo sto radite ...amiiin

hamza72
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Avg 12, 2009 3:20 am

Re: epilepsija

Post od hamza72 » Sre Avg 19, 2009 2:14 pm

sellam
hvala vam sto ste mi odgovorili.decko smije koristiti ulje.nasla sam ovde korisnih stvari koje imam nijet da prenesem,inshaAllah,prijateljima,o ulju medu i dr,i preporuciti ima da prvo probaju hoce li imati nekog efekta.sve je moguce a Allah najbolje zna,mada mi je sumljivo posto je non stop pod terapijom a nema nikakvog efekta.sve u svemu ovo i da se isproba nema nikakve stete samo koristi.
jos jednom vam hvala sestre i braco i da vas Allah dragi nagradi.
essellamu alejkum

Odgovori