Otvorit zapis/hamajliju?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Otvorit zapis/hamajliju?

Post od evlad67 » Sre Jun 17, 2009 2:01 pm

Selam
smijel se zapis ili hamajlija tovorit bez predumisljanja, bez da nastanu neke komplikacije, i dali neko na forumu zna desifrovat sta pise u zapisu??
Nisam mogao ovo da ne upitam :)

Selam aleikum
evlad67

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Haris » Sre Jun 17, 2009 2:03 pm

Nemoj da te interesuje to, spali je u komadu :lol: bismiletom..

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Yassin » Sre Jun 17, 2009 3:46 pm

evlad67 napisao:Selam
smijel se zapis ili hamajlija tovorit bez predumisljanja, bez da nastanu neke komplikacije, i dali neko na forumu zna desifrovat sta pise u zapisu??
Nisam mogao ovo da ne upitam :)

Selam aleikum
evlad67
We Alejkumu Es Selam We Rahmetullahi We Berekatuhu

Ako si vec otvorio tu hemajliju skeniraj je i postavi je ovdije da mozemo vidijet sta pise.

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od evlad67 » Sre Jun 17, 2009 6:01 pm

Yassin napisao:
evlad67 napisao:Selam
smijel se zapis ili hamajlija tovorit bez predumisljanja, bez da nastanu neke komplikacije, i dali neko na forumu zna desifrovat sta pise u zapisu??
Nisam mogao ovo da ne upitam :)

Selam aleikum
evlad67
We Alejkumu Es Selam We Rahmetullahi We Berekatuhu

Ako si vec otvorio tu hemajliju skeniraj je i postavi je ovdije da mozemo vidijet sta pise.
Pa nisam bas otvorio, samo sam malo zavirio :oops:
@_Musliman, pa bio sam prisutan kad je pisana, znam sta je na njoj, samo neznam procitat :) :mrgreen:
Al po znakovima mi se cini kao da je staro arabsko pismo, ako je takvo ikad postojalo, ili mozda perzijsko nekadasnje ili slicno...
Nema recimo znakova za tipicno kuransko pismo, fetha sukjun testid damma ili slicno, nekako vise kao mjesavina jevrejskog i arapskog!!!

Ako nema bojazni za otvaranje ja bi to skeniro i stavio ovdje pa ko se konta u te stvari da nam malo objasni da svijetu postane jasno cime nas neki obmanjivaju??

Selam aleikum
P.S. a mozda je stvarno bolje to jednostavno van kuce zapalit ... ???

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Senad » Sre Jun 17, 2009 6:18 pm

Esselamu alejkum

DAj to skeniraj i postavi ovdje.
Šejtani lete na one koji govore ma možda ovo možda ono.
Skeniraj i postavi da vidimo šta ima.

Bez predrasuda u vjeri treba biti.
Ako te dosada nisu sderali neće ni odsada. Uglavnom neznanje je najveći neprijatelj tako da to šejtani i džini koriste.

Esselamu alejkum

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Yassin » Čet Jun 18, 2009 2:32 am

evlad67 napisao:

Al po znakovima mi se cini kao da je staro arabsko pismo, ako je takvo ikad postojalo, ili mozda perzijsko nekadasnje ili slicno...
Nema recimo znakova za tipicno kuransko pismo, fetha sukjun testid damma ili slicno, nekako vise kao mjesavina jevrejskog i arapskog!!!

We Alejkumu Es Selam We Rahmetullahi We Berekatuhu

Nista neznaci ako nema te znakove, jer ja naprimjer kad pisem na arapskom jeziku onda ih ne stavljam

Evo naprimjer fatihe bez znakove

1:1

بسم الله الرحمن الرحيم

1:2

الحمد لله رب العالمين

1:3

الرحمن الرحيم

1:4

مالك يوم الدين

1:5

إياك نعبد وإياك نستعين

1:6

اهدنا الصراط المستقيم

1:7

صراط الذين أنعمت عليهم غير المغضوب عليهم ولا الضالين

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od bajro17 » Pet Jun 19, 2009 7:47 am

nemas straha od otvaranja sta sam ih ja nasao kod svoga dede sve sam ih spalio tako da ih sada nemam ali to su obicne gluposti ispisano nesto u krug ili naprimjer stavljen kriz i u sve cetri kvadranta stavljen harf ba i tako nesto samo bismillah i u vatru ako ne zelis da otvaras a i ako otvoris baci u vatru sto prije

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Enes » Pet Jun 19, 2009 1:07 pm

bajro17 napisao:nemas straha od otvaranja sta sam ih ja nasao kod svoga dede sve sam ih spalio tako da ih sada nemam ali to su obicne gluposti ispisano nesto u krug ili naprimjer stavljen kriz i u sve cetri kvadranta stavljen harf ba i tako nesto samo bismillah i u vatru ako ne zelis da otvaras a i ako otvoris baci u vatru sto prije
pa ne bi se slozio da su to obicne gluposti.
Na vecini zapisa postoji dosta kur'anskih ajeta, tako da malo pripazis kad kazes da su obicne gluposti.

A naravno, straha nema, abdest i bismillah i zapalit

be.ma
pisem pomalo
Postovi: 35
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 3:07 pm

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od be.ma » Pet Jun 19, 2009 1:12 pm

jel se mora zapalit ili se moze samo baciti u rijeku? ja sam isto imala i bacila sam u rijeku, tako su mi bili rekli

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Enes » Pet Jun 19, 2009 3:21 pm

be.ma napisao:jel se mora zapalit ili se moze samo baciti u rijeku? ja sam isto imala i bacila sam u rijeku, tako su mi bili rekli
Kad se sihir unistava, tj kad se pali ili poljeva naucneom vodom, dzini koji su vezani tim sihrom trpe bol kao i onaj koji je to sparavio.
Kada se sihr baci niz rijeku, tada ga rijeka lagano unistava i nema bola a ponekad se desi da se time jos gore zakomplikuju stvari, jer voda ne moze unisiti sve, pa tako ako je neki predmet on time nece biti unisten, naprotiv, bit ce samo na mjestu na kojem ga je kasnije nemoguce pronaci.

Zapisi koje daju ''efendije'' uglavnom ospluzuju dzini i sa svakim zapisom dolazi jedna dzin.
Kada ''terapija'' istekne, bacis to niz rijeku, jer je bezbolno za onog sto ti je dao a dzini se vracaju svom '''gazdi'' bez nanesenih bolova.

Eto razloga zasto je ''bolje''bacit niz rijeku!

S druge strane, ako su kur'anski ajeti u pitanju, opet danasnje rijeke su pune kanalizacije, pa nije nikako u redu da se u tavku vodu baci papir na kome su Allahov erijeci.
Zato e najbolje spaliti i po mogucnosti taj pepo zakopati na nekom mjestu gdje se ne gazi.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Ernest » Pet Jun 19, 2009 3:48 pm

Enese, kazes da sejtani kao i sihirbaz trpe bol kada se spali hamajlija. Znam za jedan slucaj kada je sihirbaz obolio u vremenu dok se rukjom lijecila osoba kojoj je ovaj sihirbaz spravio sihr. Ovaj sihirbaz je molio ovu zenu da ne ide na rukju, ali uzalud. O cemu se ovde radi?

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od bajro17 » Pet Jun 19, 2009 3:55 pm

ja sam samo htjeo reci da je glupost to da se nekome moze desiti nesto ako se otvori to jer ja sam ih po otvorao na desetke

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jul 02, 2009 2:52 pm

Bajro ne davaj pogresne informacije,ja sam ih otvrarao na hiljade od nekih sam bio osamucen a od nekih me glava bioljela danima,i te kako se treba paziti otvaranja hamajlija kako je otvoriti,dali je otvoriti,uz svaku hamajliju je i njen cuvar ako ne i cuvari,i spaljivanje hamajlija ima svoju proceduru ne samo spalit i bacit..Imas i na samim hamajlijama sihr koji ne daje onima koji ih nose da ih maknu sa sebe,ulijevaju im strah od bacanja i spaljivanja hamajlija,a to nista drugo nije do sihr ili neki dzinn ili dzinni koji su uz tu hamajliju..pa zato preporucujem onima koji nose uzase hamajlije da se abdeste,da prouce zadnje dvije sure iz Kur`ana i dok spaljuju hartiju da ne prestano uce te dvije sure i nakon spaljivanja..lijepo je staviti hamajliju u naucenu vodu,pa je osusiti te je nakon sto se osusi spaliti pa taj pepeo zakopati negdje...Ne usudjujte se spaljivati hamajlije sami bez abdesta i bez ucenja Kur`ana.Bajro kako unistiti sihr napravljen na Zivu? Zivin tecni Metal..? Sada je izasla nova moda kod zapisivanja hamajlija,pa su neki zapisnicari,poceli gravirat svoje hamajlija na plocicama od zlata kao neki privezak,uz crni konac koji je vezan u cvorove.kako spalit ovu hamajliju bajro?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Otvorit zapis/hamajliju?

Post od Haris » Pet Jul 03, 2009 8:46 am

Međutim zna se često desiti da je sihir napravljen na tvrdim materijalima kao što su: zlato, srebro, stijene, razni metali i sl. Naime sihirbaz (neka je Allahovo proklestvo na njih) urežu ili isklešu riječi magije odnosno sihira na tu materiju, tako da se ne može tek tako obrisati vodom ili maslinovim uljem kao što je slučaj sa papirom, plastikom ili kožom. U tom slučaju treba uraditi slijedeće da bi se sihir uz Allahovu pomoć uništio: Uzmeš materiju na koju je napravljen sihir, na primjer srebreni malo veći prsten. Taj prsten na koji je napravljen sihir staviš ili potopiš u več pripremljenu vodu ili maslinovo ulje, to jest da si več prije na to proučio na način koji smo prije objasnili. Materija na koju je napravljen sihir u našem primjeru srebreni prsten treba da bude u vodi određeno vrijeme, hoće li to biti nekoliko minuta ili sati ili čak dana, nije toliko bitno, najbitnije je da ta materija dospije u već naučenu vodu ili maslinovo ulje. Nakon toga ćeš izvaditi tu materiju, u našem primjeru srebreni prsten iz vode ili ulja, te ćeš ga nekim jakim predmetom (čekić, jaka kliješta) jako udarati ili isjeći sve dok se ne raspadne u komadiće. Zatim te komade ili komadiće ponovo vratiti u naučenu vodu ili ulje, i na kraju opet izvaditi te iste komadiće ili komade baciti na smetljište ili zakopati u zemlju, a vodu ili ulje prosuti dalje od puteva koje koriste ljudi i životinje.

Vise o unistavanju sihra na ovoj adresi: http://lijecenje-kuranom.com/forum/view ... f=4&t=1660

Odgovori