Ulje od curukota

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Ulje od curukota

Post od Qalil » Ned Avg 03, 2008 11:11 am

Es-selamu alejkum,
Procitah ovde negdje da ulje od curukota nije preporucljivo trudnicama, moze li mi neko objasniti zasto je to tako, koliko znam da to ulje nema nus pojave, a zasto onda da nije preporucljivo trudnicama.
da vas Allah nagradi

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Ned Avg 03, 2008 11:29 am

Esselamu Alejkum

Halali mozesli naci text gdje pise da Corokot ulje nije preporucljivo Trudnicama.

procitaj ovaj text,mada ce na temu Corokota biti jos vise texstova,ovo je samo uvod.InsAllah

http://www.slatkisunet.com/SlatkiSunet/ ... rokot.html

Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Post od Qalil » Ned Avg 03, 2008 12:02 pm

Mogu naci text, evo citirat cu ga, a iz teme je Rak krvi, napisala je sestra Boziji rob, da nije preporucljivo trudnicama, pa sam se htjela bas uvjeriti da li je to tako,
Upisano: Utorak Jul 15, 2008 2:06 pm Naslov komentara:
Esselamu Alaikum,

Slazem se sto je brat AbuAmrIbnFadl spomenuo za Hidzamu i curokotovo ulje, dodala bi jos i naucen med.
Kaze se da Hidzama iznosi sa sobom "prljavu krv s bolesti". Prociscava.
Kod nas je praktikovana hidzama vec duze vremena za "smaknut zeludac", ali se nije prosjecalo to mjesto. Dakle ima sa prosjecanjem i bez.Ovisno o vrsti bolesti. Ima ovdje na forumu vise o tome.
Zelim samo napomenuti da zavisi o kom se pacijentu radi i u kakvom stanju je taj pacijent, moze to biti neko star i jako bolestan i mrsav, ili iznemoglo dijete-jako anemicno, u ovom slucaju trebalo bi savjetovati s nekim strucno prije o hidzami pa tek onda poceti ili ne, sto se tice hidzame, tako procitah. A curokotovo ulje pise na upustvu da ne smeta i da nema sporednih pojava osim sto nije preporucljivo trudnim zenama. A znamo da bilo koji tretman/lijek radi ili ne radi s Allahovom voljom to tako biva ili ne biva.
Cula sam jos da jabukovo sirce kao alternativni lijek djeluje (prorijedjen u vodi ili soku za lakse podnosenje), a Allah najbolje zna.
U medicini je poznati celiski transplant, hemo-terapija, radijacija za limfomu, leukemiju i majelomu. Postoje jos neke "injekcije" koje navodno ima u Italiji koje su za leukemiju.
U svakom slicaju se treba kloniti sihirbaza, jer dosta ljudi koji odu kod njih odu sa neznanjem kod koga su upravo dosli, odu da nesto "saznaju kako" ili "saznaju ko", ili da im taj sihirbaz "napravi" da bude ko sto hoce. Trebalo bi napraviti jednu emisiju na Bosanskoj televiziji ili cak DVD o ovome, kao npr. zapisi, hamajlije, strava, ko je sihirbaz i o sihru i dzinima i ispravno lijecenje itd.., da se obrazujemo o tome.Dosta bi nas bilo jako iznenadjeno, mislim da bi se sihr smanjio donekle barem od strane neznalica. Samo ideja. A Allah je taj sto pravi da biva ili ne biva.
Halalite mi ako sam sto pogrijesila i ispravite/dopunite. Nek nam Allah oprosti i izlijeci od neznanja, spasi od Sejtana i ucvrsti nam nasu vjeru.Amin.
_________________evo sta je ona napisala
a hvala ti Nihade na ovom linku, sellam

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Ned Avg 03, 2008 12:08 pm

nije preporuceno je povecava imunitet organizma pa postoji mogućnst da, ako ga koristi trudna žena, dode do pobačaja.

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Post od BozjiRob » Ned Avg 03, 2008 1:57 pm

Selam Alejkum,

Brat Enes je u pravu.
Mogu dodati da se ne preporucuje ni zenama koje doje sudeci po knjizi, tj. nakon trudnoce koristeci ovo ulje moze doci do kontrakcije maternice, tokom trudnoce samim tim dolazi do nezeljene aborcije.

Za odgovor: Iman Ibn Qayyum's Medicine of the Prophet - kjniga Poslanikove medicine.
Iste nus pojave su prisutne na papiricu koji je dosao u kutiji zajedno sa flasicom ovog ulja, kao i na flasici- da se ne preporucuje trudnim zenama, a razlog sam ti izdvojila sestro Qalil gore iz knjige, evo i stranicu sam uspjela naci.
http://www.positive-action.net/blacksee ... %20faq.htm

Neke stvari za koje je navedeno da nema nus-pojave, nus pojave se ipak pojave imajuci u obzir da nasi organizmi nisu isti, zatim u posebnim situacijama kao npr. trudnoci , starci i djeca- gdje je razvoj ili smanjen imunitet u pitanju, razlicite bolesti ili uzimanje lijekova. Ovo gore navedeno vazi i za prirodnu medicinu.Ne da uvijek dodje do nezeljenih reakcija ili sa svakim lijekom, ali treba spomenuti.

Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Post od Qalil » Ned Avg 03, 2008 6:14 pm

Ok , hvala vam svima na odgovoru, ja sam pila kapsule od corokotovog ulja, a nisam znala da sam u drugom stanju, pa sam prestala cim sam saznala,a i pila sam samo 1 na dan, dok znaci ne u velikim kolicinama, nadam se da nece biti nikakvih poslijedica na fetus.A sto se mene tice , hvala Allahu u odlicnom sam stanju,osim sto me muce mucnine.
sellam

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Ulje od curukota

Post od lavica21 » Sre Avg 13, 2008 6:02 am

Qalil napisao:Es-selamu alejkum,
Procitah ovde negdje da ulje od curukota nije preporucljivo trudnicama, moze li mi neko objasniti zasto je to tako, koliko znam da to ulje nema nus pojave, a zasto onda da nije preporucljivo trudnicama.
da vas Allah nagradi
We alejkumu selam

Ja sam pila to curukotovo ulje , od Arapa ... i imala miscarriage (pobacila u 3cem mjesecu)
Allahu alem sta je razlog bio..mozda i ulje

A te jutarnje mucnine seko , hehe , procice za koji mjesec (nazalost) Cim osjetis mucninu pojedi nesto slano , i bit ce ti lakse ;-) insAllah

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ulje od curukota

Post od Senad » Sre Avg 13, 2008 10:02 am

lavica21 napisao:
Qalil napisao:Es-selamu alejkum,
Procitah ovde negdje da ulje od curukota nije preporucljivo trudnicama, moze li mi neko objasniti zasto je to tako, koliko znam da to ulje nema nus pojave, a zasto onda da nije preporucljivo trudnicama.
da vas Allah nagradi
We alejkumu selam

Ja sam pila to curukotovo ulje , od Arapa ... i imala miscarriage (pobacila u 3cem mjesecu)
Allahu alem sta je razlog bio..mozda i ulje

A te jutarnje mucnine seko , hehe , procice za koji mjesec (nazalost) Cim osjetis mucninu pojedi nesto slano , i bit ce ti lakse ;-) insAllah

Esselamu alejkum!


Što se tiče naučnog saznanja ako ga uopste ima , a vjerujem da ima i da je ispitano vezano za ćurokot. Naime ako je rečeno u upustvu da nije dobro piti ulje osobama koje imaju ugrađeno , da tako kažem strano tjelo/organ.
Misljenja sam da djete u utrobi majke nemože biti nikako strano tjelo i da nemože ulje nastetiti plodu u utrobi majke , normalno ako se uzima onako kako treba bez pretjerivanja. Svakako ako se pretjeruje kao i sve ostalo, pa između ostalog kaže se nepretjerujete ni u vjeri, može da bude poslijedica.


Neznam da li je umjesno ovdje napomenuti a radi se o slijedećem: Prije par dana jedan brat dosao je iz Pakistana i doni ćurokot ulje i ponudio mi je jednu bocu od 125 mililitara. PA smo počeli da razgovaramo o tome .

NAime prije par godina "ćurokotovo" ulje se prodavalo po svečanostima proklanjavanja džamija te ispred džamija petkom. "ĆUROKOTOVO " ulje bilo je mjesano sa maslinovim i drugim uljima, dok je jedan "BRAT" to radio i usput je dosuo GAS/petrolej kako bi izrazio prvi peckajuci osjećaj u grlu. Znaci to se desilo u Bosni u kućnoj radinosti i svašta se desava sto je jos žalosnije prodavali su ljudi koji eto vjeruju u Allaha s.w.t. .

Nebih da izazovem sumnju ali svakako bi trebalo dobro provjeriti od koga se kupuje bio on arap , bosanac . SAmo sto je provjereno .




Esselamu alejkum

umma
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 7:43 pm

Re: Ulje od curukota

Post od umma » Pon Okt 20, 2008 8:50 am

Es-selamu alejkum,

Ja sam takodje pila curekotovo ulje radi manjka zeljeza u krvi. Znam da jako cisti organizam od necistoca i upala, i ne smiju ga koristiti ne samo trudnice nego i svi koji imaju transplatiran organ, jer, toliko cisti organizam da moze doci do odbacivanja organa, a tako i fetusa. Ja sam tako procitala na uputstvu , a ALLAH S.W.T najbolje zna.
Jos da napomenem, ja sam uzimala egipatsko curekotovo ulje koje je skroz crno, poput motornog ulja, i u sebi sadrzi ostatke mljevenih sjemenki curekota. Takodje znam, da se preporucuje zenama koje pokusavaju zanijeti , upravo radi ciscenja organizma od upalnih procesa, a sve je u ALLAHOVIM rukama.

Es-selamu alejkum

Spahic_Mirzet
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 8:23 pm

Re: Ulje od curukota

Post od Spahic_Mirzet » Uto Nov 11, 2008 9:19 pm

Esselamu Alejkum.

Evo da dam tacan odgovor na ovo pitanje.Ulje corokota nesmiju piti trudnice niti osobe sa presadenim organom ,bas zbog toga sto jaca imuni sistem sto kod trudnica moze dovesti do ranog poroda a kod osoba sa transplatantima se moze desiti da organizam odbaci strani organi zbog toga ga trebaju izbjegavati.

Odgovori