pouzdan hodza

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ado_88
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 9:39 pm

pouzdan hodza

Post od ado_88 » Sre Jun 18, 2008 12:36 am

Esselamu alejkum .U proslosti samo imao velikih zdravstvenih problema ali su svi nalazi kod doktora bili u redu.Obizao sam mnoge "hodze" i svaki je imao neku svoju pricu,pio sam ucenu vodu,nosao hamajlije...Bio sam jedno vrijeme bolji ali se moje stanje sada jos vise pogorsalo.Imao sam i neke male reakcije na audio-rukju koju sam skinuo sa ove stranice.

Mozeli mi neko reci da li ima pouzdan hodza koji uci rukju (radi na serijetski nacin) u blizini sanskog mosta ili uopce u krajini !?

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Hodža

Post od I ja sam došao » Sre Jun 18, 2008 5:37 am

Selamun a'lejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Koliko ja znam jedini pouzdani Allah najbolje zna je dr Muharem Stulanovic ali on vise ne lijeci.Kazes nosio si hamajlije?Bilo bi ti bolje da nisi ni isao ni kod kog nego sto si nosio hamajlije ( svako ko objesi na sebe amulet talisman,hamajliju,zapis... ucionio je sirk)Moli Allaha da ti oprosti i nikad vise ne idi kod takvih niti nosi hamajlije zapise i slicne gluposti.To sto si nesto osjetio dok si slusao rukju nemora nista znaciti prvih nekoliko puta mozes nesto "osjetit" a da u stvari nema nista jednostavno strah i zebnja od nepoznatog.Sad ne znam kakve ti simptome uopste imas pa nemogu na osnovu to nekoliko sitnica nista rec.Ali tu svakako mogu savjetovat:Prihvati se ti Islama znaci slijedjenje Kur'ana i sunneta mislim da znas sta ti hocu re.Klanjaj 5 vakata uci (citaj) kur'an a ako ne znas onda slusaj audio ali preko slusalica a ne preko zvucnika.Slusaj sure:Ihlas,felek,nas,fatiha al-Baqra al-Imran,Ya-sin,Mulk al-jinn, as-saffat mnogo slusaj ajetul kursi(255-ti ajet sure al-Baqara)uostalom cijeli Kur'an je lijek a ti ces ako Allah da brzo vidjet na koju suru su ti najzesce reakcije ne znam o cem se konkretno kod tebe radi pa ti nemogu ni rec konkretno na koje sure da se vise fokusiras takodjer nebi bilo lose da slusas iEd-duhan,ez-zarijat,al-hasr,el-mearidz ,el-gasijeh,zilzal,el-kariah,el-e'arah,Mu'minun...cini sto je vise moguce zikra klanjaj skruseno,ponizno,dugo ostaj na sedzdama jednim rijecima klanjaj kao da ces sa zavrsetkom doticnog namaza biti ubijen zanci u tom bi slucaju kklanjao polahko skruseno placuci i ponizno tako da bi oduljio svoj zivot bar za koji minut znaj ako ti Allaha ne vidison tebe vidi.Ne ocekuj da ce izlijecenje biti za neki dan moze potrajati i nekoliko mjeseci ili godina a moze biti da se nikad ne izlijecis.Sto je najvaznije je da ne panicis i ne plasis se oni(dzinni) ce te pokusavat uznemiravat i u snu i na javi sa strahom osjacat ces panican ,uzasan strah koji ledi krv u zilama a nema nikakvog vidljivog razloga strahu ako budes pridavao znacaj tom strahu i svom stanju da ti se Allah smiluje.Sejatan izeli da se isprepadas dok slusas Kur'an osjetit ces cuden reakcije,"zmarce,vrucinu,hladnocu ili neku jezu,kako nesto ide ,prolazi kroz tebe osjecas ga kako se krece cak ti i koci ruke ili noge ili ih pomjera koce se kao da te grcevi hvataju...najvaznije je da se ne plasis sta vise uzivaj u tomu znaj da su dzinnovi na teskim mukama i da te tad pokusavaju sprijecit da to slusas ali ti ih ne slusaj pokusavat ce tee uspavat,nastoj ostat budan dok slusas.... Mozes ic kod brace koji lijece Kur'anom ali ako ti nebudes klanjao i drazao se Kur'ana i sunneta uzald ces gubit i svoje i njihovo vrijeme sta vise mozes jos pogorsat tvoje stanje i dovesti se Allah najbolje zna u veilku opasnost jer samim lijecenjem uznemiravas dzinn-ove a poslije nema ni zikra ni ibadeta nema namaza a ima harama i grijeha razmisli sta ce te stiti i cuvat u slucaju izlijecenja nebudes li se pridrzavao uputstva koja ce ti brat dati.Dzinn-i su veoma osvetoljubivi to nemoj nikad zaboravit ali ih se nesmijes plasit ako se plasis Allaha oni ce se plasit tebe a nebudes li se ti plasio Allaha onda ces se plasit Dzinn-ova i sejtana u tom slucaju ces se Allah najbolje zna lose provesti.Bilo bi dobro da procitas temu SAMOLIJECENJE na ovom forumu tamo je brat podrobno objasnio sve o samolijecenju tako da ja nemam sta dodat
Molim Allaha da ti se smiluje i izlijeci te.
Ako znas ucit Kur'an na Arapskom bilo bi veoma dobro da sebi naucis na vodu ,na med i maslinovo ulje pa da to jedes,pijes i mazes se sa uljem NIKAKO SE NE MAZATI NITI POTIRATI PO TABANIMA NITI PO STIDNIM DJELOVIMA TJELA.
Wes-selamu a'lejkum we rahmetullahi we berekatuhu

ado_88
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 9:39 pm

Post od ado_88 » Sre Jun 18, 2008 10:24 am

Znam da sam pogrijesio sto sam nosao hamajlije i sl.Nisam znao da je haram i sirk, ali hvala dragom Allahu pa sam naisao na ovu stranicu i saznao istinu o tome.Prestao sam ih vec davno nositi...
Sto se tice mojih problema: Student sam u Tuzli.Imao sam prije problema se zeludcem,svako jutro prije skole i u skoli sam povracao(dok sam isao jos i srednju).Ali ja nemam nikakav strah i stres od skole,odlican sam ucenik...Medjutim nakon lijecenja kod jednog od "hodza" koji mi je davao ucenu vodu (sazano sam poslije da je on sihirbaz na osnovu onoga sto je napisano na ovoj web stranici) i pomoglo mi je jedno vrijeme ,bio sam ko nov rodjen,nikakvih problema sa zeludcem.Pored toga su se povukle i mrlje (naslage masnoce ispod koze) koje nije mogao de rijesi nikakav dermatolog.
Ali se svi problemi vratili i to vecim intenzitetom.Cak se javio novi problem a to je da kada god moram u skolu moram da vrsim malu nuzdu...imam osjecaj oduzetosti nogu i sl.U toku dana cesto osijetim strujenje pod kozom(kao neki mravi) i trzaje misica...
sta vi mislite o ovome svemu...kako da nastavim studirati...Kako da nadjem spas..

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Post od I ja sam došao » Sre Jun 18, 2008 11:51 am

Esselamu a'lejkum we rahmetullah we berekatuhu
Ja mislim da ti imas dzinn-a ili dzinne u sebi opet Allah najbolje zna.Od tog sto si ti nabrojao su simptomi njihovog prisustva.Sad je pitanje sta je to:sihr ili mess (dzinnski dodir-ograma) ako je sihr kakav sihr a na osnovu tog sto si ti napisao je nemoguce ugotovit tacno o cem se radi.Svakako bi bilo dobro da odes kod nekog od brace koji su VJERNICI a ne onih kojima je to tek profesija.Neko ce mi zamjerit radi ovog sto rekoh ali me ne brine mogu me i banovat ja licno ne volim one koji na tudjoj muci i nevolji zgrcu pare i zivu kao trutovi tesko takvima.Ne smijem reci da oni nisu vjernici jer nam Musliman prava tjerat Muslimana u kjafirluk ja ne znam sta je u njihovim srcima ipak mislim da im mnogo sta fali.Najbolje bi bilo kad bi ti bio koliko toliko ucen to bi ti mogao Allahovom pomocu sam odklonit.A i ako odes kod nekog brata i on bude uzrok da ti Allah dz.s pomogne morat ces ako vec nisi dosad pocet zivjet Islamskim zivotom.nema slusanja muzike,gledanja tv-a nema jednim rijecima nikakvih harama razumije se ni pusenja cigareta i to je haram.Svaki haram hrani i jaca dzinn-ove dok zikrullah ih lomi i krsi tjera ih od tebe a priskrbljuje ti Allahovo zadovoljstvo.Ali pazi na nijjet jer se ljudska djela vrednuu po nijjetu nemoj da ti sejtan pokvari nijjet pa da ti ibadet bude iz straha od njih a ne od Allaha dz.s.Ja ne znam sta je bilo nauceno na toj vodi koju si dobio od tog kako si ti rekao sihirbaza.Bilo bi dobro da koristis maslinovo ulje razumije se nauceno i da tretiras ne samo masne naslage ispod koze nego cijelo tijelo razumije ne stpala i stidne djelove tjela a kosu mozes vodom tako da se nebi mastio.Moras biti veoma pazljiv sa uljem pre svakog abdesta ces sapunom morat dobro oprat ruke,noge i lice tako da bi saprao to ulje jer inace ti abdest nece biti valjan.(voda mora doprijet do koze a ne da samo sklizne sa tijela da bi abdest bio valjan) poslije abdesta mozes opet namazat te djelove tjela a mozes to sto je za abdesta tretirat vodom a ono sto nije za abdest tretiraj uljem ako ti je tako lakse.Sta treba na vodi i medu biti nauceno to je vec napisano na temi SAMOLIJECENJE tako da to mozes tamo procitat.Moje misljenje je da bi trebao kompletnu rukju proucit na vodu i med a sto se tice ulja tesko je rec ako je sihr i ako je sihr bolesti tad bi se ucenje na ulju trebalo razlikovat od onog na med i vodu.rukja imas vise razlicitih tako da ne mislim da ima ptrebe da ti sad pisem rukju u transkripciji ionako ne mislim da bi ti to i koristilo jet to mora biti prouceno na ispravno a ako je transkripcija nemoguce je postici ispravnost.Neznam dali znas citat Arapsko Pismo(ucis li Kur'an) ako to znas onda ce bit daleko lakse jer ces to moci obavit sam neces morat ic kod LJEKARA-PLACKASA (pljackasima zovem one koji sjede kod kuce i cekaju da im dodje koji nesretnik poput tebe da ga oni propisno isprepadaju pa mu drmnu 50-tak evra za flasu "naucene" vode a tek med i "corokutovo" ulje to je pretpostavljam posebno rangirano Allah ih upropastio i dao im na njihovim familijama to sto lazu nesretnim jadnicima.Otvorila gospoda ordinacije pa pljackaju sirotinju mjesto da rade i da zivu od postenog rada a ne od Kur'ana i tudje muke.Tako mi Allaha ja bih pre umro nego sto bih naplatio i jednu marku za ucenje Kur'ana niti sam to ikad komu naplatio niti primio "hediju" kakva hedija daj hediju pa da ti ne ucim.ili kazu daj koliko ti nije zao za zdravlje subhanallah.Obavezno pocni cinit zikrullah to isto imas vec napisano na ovom forumu (jutarnji i vecernji zikr) tako da nema potrebe da glumim papigu i pisem isto.
Ja sam retirao te kako ti kazes masne naslage(cista) ispod koze sa naucenim uljem i mogu rec da je veoma uspjesno elhamdulillah.
Na ulje sam naucio:
el-fatiha
el ihlas,el-felek i en-nas
82-gi ajet sure El-Isra 7x
te sledece dove:
Bismillahi erkike vallahi jesfike min kulli dain ju'zike ve min kulli nefsin ev ajnin hasidin Allahu jesfike 7x
Allahumme rabben-nasi ezhibil be'se vesfi entes-safi la sifae illa sifauke sifaen la jugadiru sekamen 7x.
obavezno ces mazat celo i dio tjela koje je pogodjen sa navedenim problemom mada bih ti radiej preporucio da tretiras cjelo tjelo.(imao sam priliku kad se tretira jedna dio tjela(noga) da dzinn predje u drugu nogu.Radi tog ti i savjetujem da radije tretiras cjelo tjelo.Tesko je rec sta da slusas jer ne znamo pouzdano o cem se radi kod tebe ali pocni za pocetak sa:El-fatiha 7x,ajetul kursi 7x el-felek 7x en-nas 7x el-dzinn 7x i ed-duhan 1x bar svako tri dana prouci ili preko SLUSALICA preslusaj al-baqara.To sve ti nebi trebalo smetat da normalno studiras fakat zavisi od tebe ako se nebudes uspanicio poceo u svemu vidjet dzinnsko djelovanje imat ces probelam sa samim sobom.Moj ti je savjet BOJ SE ALLAHA I DZINN-OVI CE SE BOJAT TEBE A NEBUDES LI SE BOJAO ALLAHA BOJAT CES TAD NJIH a budes li se umjesto Allaha plasio sejtana lose ces proc. gore navedene sure bi trebao slusat tri puta dnevno u periodu od 30-40 dana vidjet ces rezultat.

ado_88
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 9:39 pm

Post od ado_88 » Sre Jun 18, 2008 5:19 pm

Hvala na svim savjetima...
Ali da pojasnim problem sa nagonom u wc. Kada god odem na faks imam toliki nagon za malom nuzdom da je to za neizdrati.Imam osjecaj da ce mi mjehur pukanti;cak i nakon odlaska u wc imam i dalje taj osijecaj.Dok zarsim sa predavanjem (ama skoro istog trenutka) prestane taj nagon i bude mi dobro sto se toga tice...to je samo jedan od niz problema.
U ovakvom stanju nemogu izlaziti ni na jedan ispit...
Da li da odem nekome ko ispravno uci rukju...
Nemam straha od dzinna jer se jedino Allaha dz.s. bojim,ali sam u teskoj depresiji zbog svih ovih problema

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sre Jun 18, 2008 5:37 pm

ado_88 napisao:Znam da sam pogrijesio sto sam nosao hamajlije i sl.Nisam znao da je haram i sirk, ali hvala dragom Allahu pa sam naisao na ovu stranicu i saznao istinu o tome.Prestao sam ih vec davno nositi...
Sto se tice mojih problema: Student sam u Tuzli.Imao sam prije problema se zeludcem,svako jutro prije skole i u skoli sam povracao(dok sam isao jos i srednju).Ali ja nemam nikakav strah i stres od skole,odlican sam ucenik...Medjutim nakon lijecenja kod jednog od "hodza" koji mi je davao ucenu vodu (sazano sam poslije da je on sihirbaz na osnovu onoga sto je napisano na ovoj web stranici) i pomoglo mi je jedno vrijeme ,bio sam ko nov rodjen,nikakvih problema sa zeludcem.Pored toga su se povukle i mrlje (naslage masnoce ispod koze) koje nije mogao de rijesi nikakav dermatolog.
Ali se svi problemi vratili i to vecim intenzitetom.Cak se javio novi problem a to je da kada god moram u skolu moram da vrsim malu nuzdu...imam osjecaj oduzetosti nogu i sl.U toku dana cesto osijetim strujenje pod kozom(kao neki mravi) i trzaje misica...
sta vi mislite o ovome svemu...kako da nastavim studirati...Kako da nadjem spas..
Esselamu alejkum!

Brate skokni do Nisad ef. u Toke kod Gradačca nije ti daleko ako si iz Tuzle. Ponesi sa sobom maslinovo ulje i koji kilogram meda a naučenu vodu ćeš dobiti kod njega mislim da i sada ima kanistere al za svaki slučaj ponesi jeda kanister od 10 litara.




Esselamu alejkum!

ado_88
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 9:39 pm

Post od ado_88 » Sre Jun 18, 2008 6:01 pm

Kako mogu doci do Nisad ef. kod Gradačca .Kako da stupim sa nijm u kontakt.Jeli on pouzdan 100%, jer sam obisao mnoge koji su bili "hodze"...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sre Jun 18, 2008 6:23 pm

ado_88 napisao:Kako mogu doci do Nisad ef. kod Gradačca .Kako da stupim sa nijm u kontakt.Jeli on pouzdan 100%, jer sam obisao mnoge koji su bili "hodze"...
Esselamu alejkum!

Ovaj ti je pouzdan mnogo više od 100 % :wink:


Telefon kuća 035 861 581, GSM 061 888 913. Samo ti nazovi i dogovori se sa njim usput neka ti uradi i hidžamu samo bi trebao voditi računa o hidžretskom kalendaru za hidžamu jedan od ovih dana / 17, 19, 21,/
jer sam obisao mnoge koji su bili "hodze"
Zapamti: KO OKUSI TAJ ZNA , KO USTRAJE STIGNE DO CILJA!

NAjbolje je Allahovo odgajanje vjernika da nije suprotnosti nebi znali šta je šta.

P.S. Požuri..... da se pripremiš za novu školsku godinu.

Esselamu alejkum!

meklaud
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 9:29 pm

Re: pouzdan hodza

Post od meklaud » Pet Jun 20, 2008 11:26 pm

Esselamu Alejkum Brate imas pouzdanog Hodzu u Bosanskom Novom

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pouzdan hodza

Post od Haris » Ned Jan 04, 2009 10:43 pm

Amin.

Vjecno hvala Allahu.

mina_23
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Maj 15, 2014 9:20 am

Re: pouzdan hodza

Post od mina_23 » Čet Maj 15, 2014 9:25 am

I ja sam takodjer obasla mnoge Efendije Hodze navodno ucovni ljudi, al nisam pronasla pomoc
Kako ime tom Hodzi u Bosanskom novom i koji je poudzan u blizini krajne.....i gdje se nalazi

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: pouzdan hodza

Post od ProudMuslim » Čet Maj 15, 2014 10:30 am

mina_23, nije lijecenje u tome da se leti od jednog do drugog hodze. to sto si ih toliko obisla je najvjerovatnije pogrsalo samo situaciju, ali ipak Allah swt najbolje zna.
Ko god navodno lijeci, uci ti ajete iz Kur'ana, nauci ti na vodu, med ili ulje.. 90% lijecenja je do osobe same. Znaci islamski nacin zivota, obavljanje islamskih duznosti..namaz, namaz, namaz.. sama sebi mozes nauciti na vodu, med ili ulje ima na forumu kako.. obavljaj namaz, dovi, dovi dovi, trazi oprosta za svoje grijehe, uzdaj se u dragog Allaha jer je on taj koji lijeci i koji ima vlast.. kao sto je Pezic rekao, mnogo je toga sto mozemo sami a nismo svjesni..vec u Fatihi ti je lijek, uzmi casu vode prouci na nju fatihu i popij, prouci uvjek jutarnji i vecerni zikr, budi uvjek pod abdestom, itd itd..

Nemam te nikakve namjere napasti ili da sta slabo mislim, ali nije hodza nijedan nikakav madzionicar di ti to otkloni za min sve. Ispravni ucac rukije, ce ti uciti, i moze ti nauciti i na med, vodu..itd.. ali onda je na tebi kad dodjes kuci, kako ces nastaviti svojim zivotom.

Molim Allaha swt da ti olaksa i da otkloni sve tegobe od tebe..

Odgovori