Uzasan osjecaj

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Semira
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 6:53 am

Uzasan osjecaj

Post od Semira » Ned Apr 06, 2008 7:05 am

As salamu aleikum.
Ovo sto cu izloziti je vise namijenjeno da podijelim s nekim moje iskustvo. Trenutno nisam u situaciji da posjetim ucaca Rukje. Moja zelja je za sada samo da pokusam da opisem sta mi se desilo. Naravno, svaki savjet je dobrodosao.
Oko jedan sat navece, cujem sin (14godina)me zove, vristi. Sletim u prizemlje do njega da vidim sta je. On place, kaze mama ja poceo spavat I cujem neko me zove I kaze: ustani, idi pravi dzamiju! Ja se okrenem na stranu I pocnem spavat, kad me nesto zgrabi I baci me na ledja. Otvorm oci I vidim samo nesto crno mi se navalilo na prsa I tusi me. Pokusao sam da te zovem ali nisam mogo doci do daha. Poceo sam uciti u mislima I glas mi se vrati. Ja ga malo smirim I kazem da se ne boji, da je to samo san. I stavim mu u kompjuter cd sa Rukjom da slusa. Nisam glasno da moze lijepo slusat. I ukljucim mu da ponavlja kad zavrsi. Mislim, neka preslusa makar dva puta pa cu sici da ugasim. Popnem se na sprat da gledam televizor dok on zaspi. I pored toga, mogla sam cuti tiho Rukju. Ne znam sta se sa mnom desilo ni kad sam zaspala. Samo znam da sam pocela sanjat da mi je kcerka pala na pod I ne zna za sebe. Probudim se, ali nisam budna. Cujem da Rukja uci ali ne mogu da se pomaknem. Ko da sam tu a I nisam. Ne mogu ni ruke da pomaknem, ni prst. Usta mi otvorena a ne mogu disat. Samo me jeza hvata I mucnina. Hocu da zovnem muza ali glas nije moj. Ne mogu ga zvati kad mi je vilica ukocena. Samo ispustam neki zvuk. Cujem Rukju na momente I onda vise ne cujem. Cujem neko drugi prica jezik koji ne razumijem. Ko da je arapski ali mi nije jasno kako. Kad cujem Rukju znam da sam svjesna ali ne mogu pricat. Svim silama sam se trudila da izgovorim Sehadet ali nece I nece, usta zaglavila, jezik ko da je odebljao. Ne mogu ustat, ne mogu ni vikat. U glavi 3-4 razna glasa I kao da opet cujem da neko cvili I zavija. Ne znam jesam li to ja. Svim silama sam se trudila da izgovorim Sehadet. Iz mene samo izlazi zvuk:aa aaaa. Tako ne znam ni ja koliko puta sam pokusavala. Nesto me tjera da izgovorim I znam da moram, ali ne mogu. Znam da me samo to moze spasit, ali glasa nema. Da samo hoce Pape ustat da ugasi Rukju, ali ne mogu ga dovikat, nema glasa. I tako sam se borila I tijelom I mozgom. Pritislo me, pritislo mi prsa I noge I ruke, sva utrnula. Strah koji sam osjecala ne mogu opisat. I mislim, samo da mi je pomaknut usta, ali ne mogu. Sabrala sam svu snagu I molila Allaha da mi pomogne da ovo prodje, u sebi. I pokusavala. I onda, odjednom, usta se pomjerise I ja izgovorih iz sveg glasa, svom snagom La Illahe Ilallah, Muhammeden RasulAllah! Pritisak nestade I ja skocih sa kauca. Pipam lice I vidim da su mi usta jos uvijek otvorena ali mogu ih zatvoriti I mogu jezik pomijerati. Klonula sam. Cujem dole Rukja jos uci. Odem u sobu I zovnem muza. On skoci, gleda u mene. Zamolim ga da ode ugasit Rukju. Bilo je tacno pola tri u jutru kad sam izgovorila Sehadet. Ja legla na krevet, skupila se u klupko I od sraha ne smijem pricat. Samo mi jecaji iz duse izlaze I samo mi se uzdise. Evo I sad, citav dan uzdisem ko da sam cijelu noc plakala pa mi se jecaji otimaju. Ne znam sta je bilo sa mnom ni zasto, ali znam da je bilo uzasno! Jutros sam pokusala da razmislim dobro I da ubijedim sebe da sam to sanjala, ali ne mogu sebi lagat. Znam sta je san. Vise puta kad sanjam nesto, I u snu znam da sanjam pa nekad, ako je nesto ruzno, natjeram sebe da to "ispravim" I promijenim. Na primer, ako sam na mostu u snu, I most se ljulja I hoce propasti, ili ja propadam kroz daske, kazem sama sebi da je to moj san I da mogu sanjat kako ja hocu. I onda sanjam lijepo, ili zaustavim ljuljanje mosta. Ali ovo ovako nikad nije bilo! I znam da nije san jer sam cula Rukju s vremena na vrijeme. Doduse, tesko je sve skontat. Jer povremeno sam cula I neke druge glasove a ne znam odakle dolaze. Inace nisam plasljiva osoba. Bojim se samo Allaha DZ. S. i On mi je jedini spas. Prvi put u zivotu da sam se bojala toliko! I prije sam slusala Rukju. Prvih nekoliko puta, nije bilo nikakvih reakcija. Pa onda, ono sto me je iznenadilo, prilikom slusanja, pocelo mi se povracati. Sljedeci put, uz povracanje dosao je osjecaj bola u zelucu a kroz sve to uzasna tuga, plac i gusenje. Pa sad ovo, ovolikim intenzitetom, da se zaista bojim ukljuciti Rukju bez necijeg strucnog prisustva. Da li je iko imao slicno iskustvo?

Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Post od Qalil » Ned Apr 06, 2008 7:09 pm

Es-selamu allejkum sestro
Citam sta si napisala, i molim Allaha dz. s da nas spasi takvih strahota.amin

Moras se natjerat i moras strah pobjediti , ukljuci sebi rukju i slusaj, prvi puta je malo teze, ali ustraj i ne odustaji, posle ako Bog da sve ce biti bolje, vidjet ces.Ovdje na forumu imas detaljno opisano kako trebas postupiti.A onda cim ti se pruzi prilika ,otidji nekome ko lijeci Kur'anom. Moje iskustvo je slicno malo tvome, ne ponovilo se vise nikada amin Boze,.I da naglasim, ja posle slusanja rukje osjecam se mnogo bolje.

Evo ovo je moje iskustvo, muslimanka sam, ali na zalost i da mi Allah dz.s oprosti nisam praktikovala ni sunet ni farz, mada sam isla u mekteb i znam klanjati i imam dobru osnovu znanja , ali eto insan je nemaran.Ova nesreca sto se desila, sigurna sam da je upozorenje, i moj spas, jer mozda da mi se to nije desilo, nikada se ne bih vratila na pravi put.
Jednu vece posla sam leci, i kada sam vec bila u krevetu, pocelo me gusiti toliko jako da nisam imala vazduha, nisam mogla udahnuti, lijeva strana sva mi je pocela trniti, jako mi se povracalo, imala sam jake grceve i boliove u zeludcu, skocila sam iz kreveta i otisla ne znam ni sama kako do oceve sobe, sva u grcu sam bila, i vise nisam mogla da stojim na nogama, sklupcala sam se i pokusavala da povratim al bezuspjesno.
Otac je ustao , gledao me zbunjeno, bilo je oko 12h navece, nisam znala sta se desava, bila sam klonula, drhtala sam, noge i ruke nisam osjecala, nos usne i jezk su mi trnili da sam jedva izgovarala, bila sam izgubljenja, suze su same tekle, a meni ni na kraj pameti da sta ucim, i tako grcevi gusenja su se smjenjivali, a ja nisam uspjela povratiti, smirila sam se tek s privim pjetlima ujutro, ta noc je bila najduza noc u mom zivotu, mislila sam da mi je i zadnja.to se desilo prije 6 godina.Evo i danas se borim, ali hvala Allahu koji upucuje, danas se osjecam mnogo mnogo bolje,ne 100% , ali ako Bog da i to ce biti uskoro, znam , sigurna sam.Ako ne klanjas, vrati se namazu, upucuj dove, i uz Boziju pomoc, bit ce bolje.
I ne dozvoli da te strah nadvlada, znaj da je sve u Bozijim rukama, i nista se ne desava bez razloga.
Eto nadam se da sam bar malo pomogla.

Semira
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 6:53 am

Post od Semira » Ned Apr 06, 2008 8:15 pm

Selamu alejkum,
Draga Sestro, hvala ti na utjesnim rijecima i savjetima, da te Allah nagradi. Zbunjena sam zbog toga sto sam vise puta slusala Rukju. Kao sto rekoh, vise puta. U pocetku nisam imala nikakvu reakciju. Rukju sam downloadirala i postupila po propisu. Nisam u pocetku ni pomisljala da mogu imati nikakve reakcije. Slusala sam jer znam da je ucenje iz Kur'ana pa posto inace volim slusat, pustala sam Rukju. I onda nakon vise mejseci, odjednom ta reakcija (povracanje i plac sa gusenjem). Nakon sto sam se pribrala, odlucim slusat ponovo. Jos jaca reakcija (bolovi u zelucu, kao noz da zabada, trnjenje kaziprsta lijeve ruke). Nakon toga, nekoliko puta nisam imala nikakvu reakciju. I onda sad ovo zadnje koje me je zaista zateklo. Ja se samo u Allaha uzdam i molim Ga da nam svima olaksa. Ovo sto sam dozivjela jeste zastrasujuce, ali znam da se i to samo desava Allahovom voljom. Razlog sto ne mogu slusati Rukju je zaista apsurdan. Ispade da se bojim Rukje subhanAllah. Zbog reakcije koje se bojim, ne znam mogu li sama izici na kraj s time. To je razlog sto izbjegavam da je slusam. Znam i sama da mi nema druge, ali je zaista jezivo i ne znam sta se moze desiti u toku slusanja. I sta ako reakcija bude tolika da me potpuno unisti i da ostanu reakcije i nakon sto Rukja zavrsi? Zna li iko moze li se to desiti?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Ned Apr 06, 2008 8:57 pm

Moze se desiti i poslije rukje da ostane par minuta u tavkom stanju.
Najbitnije je ne praviti paniku.
Dzin to i hoce, da se osoba prepadne jos vise pa da odustane od namjere slusanja rukje jer njemu ne ide u prilog.
U situacijama kada dolazi do mucnine, bilo bo bolje ustrajati i posluati rukju, jer ce dati bolje rezultate i dobro bi bilo da osoba povrati.
Jedno, jer dzin moze tako da izade, drugo moze i sihr na taj nacin da krene i bude izbacen iz tijela.
U osnovi, sve sto se desaje dolazi kao poljedica straha tj razmisljanje o onom sto se moze desiti, dzin to onda pokusa da pretvori u stvarnsot.
A to sto se desilo, je jedna od reakcija koja se desaje prilikom ucenje rukje uzivo.
Rijetkost je da se tako nesto desi slusanjem kur'ana s nekom medija ali desi se.

Semira
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 6:53 am

Post od Semira » Ned Apr 06, 2008 10:41 pm

Brate Enese, hvala sto si odvojio vremena da mi odgovoris. Znam da si zauzet i nisam hrjela da te opterecujem. Da te Allah nagradi na oba svijeta. Poslusat cu savjet i nema mi druge nego da se borim. Predajem se Allahu i Njegovoj milosti. Ima jos jedan razlog koji me muci i mozda je i to uzrok mog "iskustva". Inace spadam u grupu osobakoje su psihicki stabilne i pored svih teskoca koje mi se desavaju (cesto cujem od nekih kako nebi, da su na mom mjestu, izdrzali). To su sve dunjalucki problemi, pa iako je tesko, nikad nisam dozvolila da me radi njih ocaj ophrva. Problem koji me muci je druge prirode, preispitujem sama sebe cesto i kritikujem se. Allah zna najbolje, pa nema razloga da to krijem i od naroda. Priznajem da sam osoba koja se tesko otvara drugima i ne zato sto krijem nesto, nego sam tako odrasla. Molim Allaha Milostivog da me uputi I da nas sve zastiti. Place mi se samo kad pomislim koliko sam puta sanjala da se pokrivam. I cesto mislim o tome. I onda uvijek kazem sama sebi da nije jos vrijeme, dok ovo, dok ono. Pa onda posteno popricam sama sa sobom. Znam da mi treba jos znanja (sto se tice dova I klanjanja) jer nije fajde ako se pokrijem I svi vide a ja ne znam dovoljno da bih zaista bila ono sto izgleda. Jer moja dusa zeli da se pokrijem ali ne zbog toga da bi me neko vidio. Pa onda dodje I ono razmisljanje da ne mogu sada jer sama radim I ako se pokrijem izgubit cu posao. Pa onda sebe kritikujem I u pravu sam kad mislim da je to dokaz da I ako mislim da imam Imana, jos uvijek nisam potpuno predata, jer da jesam I imam potpuno, ne bih se bojala kako cu prehraniti porodicu. Znam da je Allah Jedini Koji Obskrbljuje I takav nacin razmisljanja I izgovora mi se ne svidja ali ne mogu izbjeci. Mozda bih trebala biti kriticnija prema sebi, ali nekako uvijek osjecaj odgovornosti prevlada I kazem sama sebi strpi se. Prvo nauci koliko mozes vise jer kad se pokrijes treba da bude I dusom I tijelom, jer sve ce oci u tebe biti uprte. Kad se pokrijem (inshaAllaah), bit cu na udaru svima I moram se pripremiti. Ne vjerujem da sam dovoljno jaka da to sve izdrzim ovdje (u Americi) I to me zalosti jer to smatram manjkom Imana. I ovo sto mi se desava u kuci zbunjuje me I zabrinjava. I bez toga imam dovoljno bige I problema. Eto, ja izlozih svoje, pa halalite sto vas zamaram.

Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Post od Qalil » Ned Apr 06, 2008 10:42 pm

Strah je najgori covjekov neprijatelj.

znam nije lahko se boriti, posebno kada je covjek sam, i kada nema odredjenu sigurnost, dat cu ti par savjeta koji su meni pomogli, ustvari malo su mi olaksali stvari--situaciju.

Covjek kada prozivljava traume, pojavljuje se mali znakovi depresije, a depresija dolazi od stersa, zivotnih nedaca, poteskoca, i dodatak k tome jos i strah, ko slag na kolac.Tako da cojekov organizam slabo rezistuje nad takvom situacijom, ma koliko insan imao jaku zelju, vjeru , nadu, nekada nam dobro dodju i lijekovi.
Prije nego hoces da slusas rukju, popij prije na pola sata 1 lekotam, ili lexsaurin, od 1,5 mg,(ako si u inostranstvu trazi lijekove familija bromozepami) to ce te lijepo opustiti,i umanjiti strah, ne znam u kojoj si drzavi ali nadam se da imaju lijekovi pod nazivom Kava-kava koji su na biljnoj bazi, i koji su protiv panicnih napada, straha i protiv anksijoznosti.
Neki ljudi izbjegavaju uzeti sedative, od straha da ne postanu ovisni, ali je velika greska ne uzeti sedativ i kao sto nas narod kaze tanjti nerve,kada nam je to bas potrebno.

ps. Enese Allah te nagradio na najljepsi moguci nacin, jedan veliki sevap je ova stranica, drago mi je da ljudi napokon mogu vidjeti u cemu je lijek, i da se lijece na ispravan nacin.

Semira
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 6:53 am

Post od Semira » Ned Apr 06, 2008 10:53 pm

Draga Sestro, hvala na brizi, da te Allah obraduje. Ja sam, priznajem, bila malo u dilemi sta da radim, ali tvoj i brata Enesa savjet me je ohrabrio. Najvise sam izbjegavala Rukju jer ne znam sve sta se moze desiti, sto je brat Enes lijepo objasnio i sada mi je lakse. Ne mislim da mi za sada treba ista za smirenje iz razloga sto, iako je tesko, moja zelja da se rijesim toga je jaca od njihove, inshAllah. Jedino sam se bojala ako nema nikog uz mene ko je strucan, a to mi se desi, sta da radim. Pokusat cu pa sta mi drag Allah da. Inace ovako u toku "normalnog" dana, ne razmisljam o tome i ne bojim se. Selam

Semira
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 6:53 am

Post od Semira » Pon Apr 07, 2008 6:32 pm

Selam alejkum,
Juce sam slusala Rukju 3 puta. Jednom sjedeci sa rukama na krilu i okrenuta Kibli, dva puta lezeci okrenuta Kibli. Prvi put bilo je samo malo mucnine i placa. Dva puta lezeci bilo je samo podrhtavanja u tijelu (ruke, prsti, misici u nogama) i trzanje. Hvala Allahu Svevisnjem! Nastavit cu slusati svaki dan inshAllah. Isto tako, nastojat cu da lijezem pod abdestom i da veci dio noci provodim uceci.
Da vas Allah DzS nagradi i obaspe Njegovom miloscu.

noname
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 11:29 pm

Post od noname » Pet Apr 11, 2008 3:54 pm

Selam Alejkum
Semira mnogo mi te zao i potpuno te razumim kako ti je. Nedo dragi allah nikom da se desi to. Molim dragog Allaha da nas sviju sacuva i uputi na pravi put, amin.

Mnogim ljudima se desava to kao tvoj dogadzaj pa cak i meni.
To sto ti je se Desilo nije San nego Java. Sve cujes i vidis ocima samo nemozes da se pomaknes ni da vidis ko te muci. Ja sam se puno oko svoga dogadzaja raspitivala i da sam se u nekim stvarima i uvjerila. Imala sam teske napade. Kad legnem spavati, u neka doba noci me probudi me i osjetim da se nemogu da pomaknem. Otvorim oci vidim sobu i nedo mi dragi Allah da vidim koje to sto me muci dok se nemogu da pomaknem.
Dok nemogu da se pomaknem, sklopim u jednom trenu oci i kao da ide kroz moje misli,cujem muske i zenske glasove, pricaju,smiju se, cujem muziku pjeva.i svasta nesto, dozivaju me imenom, svakako se zezaju. nebih puno da pricam o ovome. Nebih zeljela nikog da plasim. Al ovo sto se desava sve je Istina i java. Neki ljudi nevjeruju dok im se nedesi.
Meni su vjernici rekli da su to Dzinni koji napdaju. Sto dalje od njih..

Draga sestro bori se za svoje dobro. nedopusti im dozvolu da cine svojom voljom kako hoce. Moli dragog Allaha da te zastiti od zli ljudi.

Semira
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 6:53 am

Post od Semira » Pet Apr 11, 2008 4:39 pm

Selam aleikum,
Draga Sestro, molim dragog Allaha da nam olaksa i ojaca nasa srca Imanom. Zao mi je sto ti se desava tako jer znam kako ti je. Isto se desava sa mojim sinom. Kad sam slusala Rukju i nije bilo puno strasno, tu noc je on opet poceo da ima probleme! Zaspao je i ubrzo nakon toga poceo da me zove. Kaze da ga prvo neko zove a onda osjetio kao struju kroz tijelo vise puta. Nakon toga stresanja, osjetio je da nema glasa i ne moze da se pomakne i da ga gusi. Kaze da svaki put samo vidi crno ispred sebe. Tako neko vrijeme bude i on uci u sebi i cim ga popustilo, pocne me dozivati i trese se od straha. On ne zna sta se sa mnom desava, nikad mu nisam pricala pa mogu biti sigurna da je to zaista njegovo dozivljavanje strahota. To me sada navodi na razmisljanje jer ne mogu da skontam je li sihr ili urok i zasto mene popusti pa njemu dodje i obratno. Kcerka i muz nemaju takvih problema, hvala Allahu. Sin je poceo trzati glavom, ramenom ili vilicom povremeno, od svoje 8. godine. Vodila sam ga doktorima, sva ispitivanja uzaludna. Samo su rekli da je to neka vrsta padavice ali ja ne prepoznajem u tome nikakvu padavicu. To mu se nekad tako pogorsa da ga boli taj dio tijela. Najvise mu smeta kad ga pocne vilica boljeti jer je neprestano otvara i zatvara (kao zijevanje, samo brze) i plazi jezik. To mu se popravi neko vrijeme, pa onda opet. Sada ima samo malo trzanja glavom. Bojala sam se da nije Tourete Syndrom, ali doktori kazu da nije. Sada mu je bolje hvala Allahu, ali sigurno je da tu nesto ima, s obzirom sta se sve desava sa nama. Znas kad tako nesto iskusis da pousavas povezati sve i svasta da bi eto nekako covjek dosao do rjesenja. Mi u kuci pokusavamo da ne obracamo paznju na to njegovo trzanje jer smo shvatili da on to ne moze kontrolisati i da mu bude gore ako na to misli. Ali sada sve ovo sto mi se zali, brine me da mu se ne pogorsa. Njemu je sada skoro 15 godina i tesko mu je. Pokusavamo sa abdestom, ucenjem prije spavanja da ga ohrabrimo da se ne boji. Mislim da mu pomaze i to sto mu vjerujemo jer kaze da brinuo kako cemo reagovati kad nam kaze. Ko zna, mozda da nisam na sebi osjetila, mozda i ne bih, ali ovako, kad opisuje sta mu se desava, znam tacno kako mu je. Da nas Allah zastiti i svakoga ko trazi Njegovu pomoc!

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Strah

Post od I ja sam došao » Uto Apr 22, 2008 7:26 am

Eudhubillahi mines-sejtanir-radziim Bismillahir-rahmanir-rahiim
Elhamdulillahi rabbila'lemin wes-salatu wes-selamu a'la sejjidina Muhemmedin a'bduhu we resulluh.a.s.
Es-selamu a'lejkum we rahmetullahi we berekatuh
Sejtan l.a.a.s. je poput psa sto mu vise pridajes paznju vise te napada.Ides kroz selo ili ulicu napada te i trci za tobom pas,nema hrabrosti da te zestoko napadne ali sve dok ti obrces glavu prema njemu i pridajes mu znacaj on te ne ostavlja na miru a cim ga ti ignorises i on(pas) te ostavlja i odlazi.Negativno privlaci negativno.Ti jednostavno moras pocet klanjat i zivjet islamskim zivotom i ne samo ti vec cijela vasa porodica,nemoj samo nastosat da ides u krevet pod abdestom nego ni posto ne idi u krevet bez abdesta i niposto ne ulazi u krevet bez ucenja istihaze i ne lezi bez ucenja ajetul kursi sta vise treba da si non-stop pod abdestom i ti i ostali clanovi porodice.Kad izlazis iz kuce prouci dovu Bismillahi tevekkeltu alellahi la havle vela kuwete ila billah,svako jutro i svako vece prouci po tri puta el-felek an-nas i el-ihlas razumije se i ostali clanovi porodice,ustajuci iz kreveta izgovaraj istihazu i rijeci la ilahe lallahu vahdehu la serike leh lehul mulku ve lehul hamd we huve a'la kuli sejin kadir. i svako jutro to izgovori po 100 puta. dok naucis kako se klanja sabah pocni klanjat sabah i kad naucis podne pocni klanjat i podne namaz i tako redom ne cekaj dok naucis sve inace neces bojim se nikad naucit jedno naucis drugo zaboravis.Iskreno mi je zao posebno djeteta i nemora znacit da vam je napravljen sihr mozda ste tek tako negdje nagazili na dzinne pa vas oni napadaju Allah dz.s najbolje zna.Ti moras zivjet Islamskim zivotom inace je sve sto ti mi ovdje pisemo gubljenje vremena.Kazes radis sama.Pa ne priskrbljujes ti opskrbu vec Allah osloni se na njega dz.s. i on ce ti dati izlaz i pomoc. sve dok ti sumnjas slaba je korist od naseg truda.Molim Allaha dz.s da vam se smiluje i stanje vam olaksa pomozite sebi sa mnostvom sedzdi gospodaru svjetova Allahu dz.s.
We selamun a'lel murselin welhamdulillahi rabila'lemin
we s-selamun a'lejkum

Odgovori