pomoć

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
if
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 7:32 pm

pomoć

Post od if » Ned Jan 20, 2008 7:58 pm

Selam alejkum.
Ja imam več dugo problema sa zdravljem(doktori nenađu ništa kao sve je u redu),isto tako sam imala probleme u braku sa mužem,a za posao ni da negovorim.teško ga dobijem več ostanem (bez razloga )bez posla.Sad sam počela da radim privatno ali umjesto naprijed ja nazad samo tonem u dugove .i ono što malo zaradim nikakve nafake od toga.tonem u dugove da se gušim .molim vas za savjet i molim vas ako znate nekog u Sarajevu,(adresu ili broj telefona )da mi može pomoči pravilnim putem treba mi hitno jer je i mojoj mami isto tako jako teško.

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Ned Jan 20, 2008 8:46 pm

Alejkum selam sestro,

Dosta je na forumu napisano oko tvog stanja i slicnih problema, da li si se provjerila imas li sihira, da li si pustila audio rukju, jesi li imala kakve simptome ako si slusala snimak rukje?

Zikri i spominji Allaha dz. po Njegovim lijepim imenima sto cesce, moli Ga za oprost, sama se iskreno pokaj za svoje grijehe,Allah dz. je milostiv i uslisava nase molbe i prima pokajanje i oprasta grijehe svojih robova.

Trazis ucaca rukje u Sarajevu, ako si vec u Bosni zasto ne odes kod brata Enesa, on je u Zavidovicima, ako imas sihira na sebi (ti ili mati ti), sigurno ce ti uz Allahovu pomoc pomoci.

if
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 7:32 pm

Post od if » Ned Jan 20, 2008 9:18 pm

Ja nisam u bosni a išla sam da mi uče rukiju i rečeno je da je džin u meni tad nek bi ga se uklonilo ali je i sihir napravljen meni i mom mužu.On u to nevjeruje pa neće ni da čuje.A ja sam zadnju godinu zapala u dugove da nemogu nikud.Tražim savjet ili nekog u Sarajevu jer je moja mama tamo a ona nema ni da si kupi za jest a ja nemogu da joj pošaljem iz već prije rečenog razloga(Pa me to još više stavlja u depresiju).Pa zato terebam nekog blizu nje da nemora da plača put a i nije ni zdrava.Totalno je izgubljena.Ja allaha.dž.š molim za oprost i dok sam živa imam razloga da ga molim a u Allaha se uzdam da će mi oprostiti.

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Ned Jan 20, 2008 10:06 pm

Braca na forumu su spominjala Abdulrezaka, hafiza Kur'ana koji zivi u Sarajevu, ja nazalost ne mogu reci kako lijeci jer nisam bila kod njega nego kod brata Enesa, ali evo nek dopuni onaj ko je bio.

Uzdaj se u Allaha dz. sestro, Allah dz. nas sve iskusava ali, sabura, uspjeces uz Njegovu pomoc i milost sigurno!

Evo sta mozes uciti za nafaku u poslu

viewtopic.php?t=1245

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Pon Jan 21, 2008 1:44 pm

Selam alejkum,

Poslala sam ti na PP kontakt detalje, koje sam dobila od brata koji se isao lijeciti kod ovog hafiza.

Nadam se da ce ti uz Allahovu pomoc koristiti!

if
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 7:32 pm

Post od if » Pon Jan 21, 2008 8:53 pm

Alejkum selam
baš sam pročitala i mami poslala podatke, od srca ti hvala i nek ti Allah dž .š da šta je za tebe i tvoje najbolje kad si našla vremena i volje da mi daš tu informaciju. Od Allaha dž.š.tržim milost i pomoč za sve one koji to trebaju.Još jednom ti iskrena hvala.Ali ja bi upitala dali je to naš čovjek ili..jer naši ljudi bolje razumiju naš mentalitet i naše probleme.

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Uto Jan 22, 2008 9:25 am

Alejkum selam,

Amin na dove sestro, nemas mi se na cemu zahvaljivati, ako mogu pomoci makar ovako malo sa informacijom, nadam se da ce ti Allah dz. Svojom bezgranicnom milosti pomoci da prebrodis sve teskoce i da se kutarises belaja, te da zivis sa svojom porodicom u zdravlju, hajru i rahatluku.

Sto se tice hafiza Abdulrezaka, nazalost ne znam da li je nas covjek ili ne, kako ti rekoh, kad sam ja sebi i svojima trazila pomoc i dok sam bila u Sarajevu, trazila sam na forumu ime nekoga ko lijeci na ispravan nacin bas u Sarajevu. Brat koji je bio kod ovog hafiza mi je poslao njegove podatke, medutim, tako je ispalo, ja sam otisla kod naseg brata Enesa, Allah dz. ga sacuvao od svakog zla, njega i njegove, koji mi je Elhamdulillah pomogao toliko da sam mu beskrajno zahvalna.

Nadam se da ce ovaj tvoj post procitati neko od brace ili sestara koji su bili kod ovog hafiza, pa neka dopune.

NP_DK
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:50 am

Post od NP_DK » Sub Jan 26, 2008 6:09 pm

Esselamu alejkum
sestra77 napisao:Braca na forumu su spominjala Abdulrezaka, hafiza Kur'ana koji zivi u Sarajevu,
Ne poznajem covjeka niti metode lijecenja ali nadjoh na internetu nesto vezano za njegovo ime sto je vrlo interesantno:
http://www.studio-din.com/modules.php?n ... pic&t=2140

Izvod sa stranice:
"Obavezno je, takoder, izbjegavati Bozija imena. Tako nije dozvoljeno nadijevati imena: Ehad, Samed, Halik, Rezzak i dr."
"Treba se kloniti i imena koja u sebi nose znacenje robovanja drugome osim Allaha kao npr. Abdu-l-Uzza, Abdu-l-Ka’be, Abdu-n-Nebijj i druga slicna. Ovakva imena, je prema svim ucenjacima haram nadijevati."
Mogu samo da pretpostavljam da je to slucajnost a Allah najbolje zna....

Esselamu alejkum..

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Ned Jan 27, 2008 3:35 pm

Selam alejkum

Ne mozes davati ime djetetu po Allahovim imenima ali ako je to ime samo kao sto je rahman, rahim kerim i slicno.
Ukoliko ima i drugih dodataka kao abdurahaman, abdusamed itd., to je dozvoljeno i moze se davati.
Abdurezak znaci: Rob Allaha, Velikog davaoca opskrbe.
Hafiz Abdurezak je ispravan ucac i cak je nedavno izdao knjigu "kljucevi spasa serijatska ruk`ja"

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Pon Jan 28, 2008 8:16 pm

ja sam bio kod Abdulrezzaka, uci rukju, uglavnom daje ucenu vodu kojom se oboljeli kupa svaki dan tako da kupanje vodom potraje po 8 mjeseci svaki dan.

Odgovori