ZASTO JE TO TAKO ??? (Pitam svih ali molim isto i Enisa)

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
safija
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Maj 13, 2007 2:31 pm

ZASTO JE TO TAKO ??? (Pitam svih ali molim isto i Enisa)

Post od safija » Čet Jun 21, 2007 2:45 pm

Seljam aljejkum

opet ja :D

ali imam jendno pitanje sta me mloooooooogo interesuje.

znam da moze sam sebi dase lijecis sa rukja; ja slusam vec meseca dana na (audio rukija od enisa) i pa sure El Bekare, uzem isto najrpvo abdest i se umotam kako treba.

ali nema nikakva reakcija sedim sa satovi, ali nista.
kad sam bila prvo put kod neke ef. Nedzita on samo sta je pocnao Sa Bismilahi.... odmak velika reakcija kod mene. samo dalje tamo necu da idem on daje isto Hamaljije..... :(

Ali ok zasto bi moglo to da bine tako kod mene znaci nemoga ja sama dase lecim mora da idem kod Hodzu ????????????

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam

Post od Ernest » Ned Jun 24, 2007 6:26 am

Selam Safija. Ukoliko uzmes da citas Qur'an zapazices da Allah dz.s. nije pomenuo lijecenje rukjom. Lijecenje rukjom je dozvoljeno hadisima. Sebe mozes izlijeciti i citanjem Qur'ana. Allah dz.s. kaze: O LJUDI, VEC VAM JE STIGLA PORUKA OD GOSPODARA VASEG I LIJEK ZA VASA SRCA I UPUSTVO I MILOST VJERNICIMA. (10, 57). Dalje: MI OBJAVLJUJEMO U QUR'ANU ONO STO JE LIJEK I MILOST VJERNICIMA, A NEVJERNICIMA ON SAMO POVECAVA PROPAST. (17, 82). Kao sto vidis covjek se moze izlijeciti redovnim citanjem Qur'ana i naravno redovnom molitvom. To sto nemas nikakve reakcije prilikom slusanja audio rukje moze biti da si u stvari zdrava. Reakcija koja se javlja kod Hodze koji pise hamajlije bice da je izazvana uzrokom dzina-sejtana. Hodza koji pise hamajlije je nevjernik. Njegov sejtan tj. dzin izaziva u tebi reakciju kako bi mu redovno ostavljala novac i kako bi pomislila da taj covjekoliki sejtan ima moc. Takodje, slusanje rukje zavisi od covjeka koji je iscitava tj. od njegovog imana. Ukoliko je njegov iman jaci to je sejtan u tijelu covjeka slabiji. Reci nam sestro zbog cega mislis da si bolesna tj. koje imas simptome?

Sejo
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:22 pm

Post od Sejo » Sre Jun 27, 2007 6:20 pm

Selam alejkum

safija
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Maj 13, 2007 2:31 pm

Post od safija » Pet Jul 13, 2007 11:12 am

selam alejkum,


halali puno brate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nemam kompjuter nesto ne radi,moram samo da idem u Cafic ili kod prijateli ali to necu tu da pisem.


kad bude kopjuter svve ok onda ce mogu da odgovorim sat nemogu.


halai

Odgovori