IHTIOZA

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Maj 28, 2007 8:19 pm

daneS napisao:
priča o bolesti mi nije potrebna

zatim nije istina da se poboljšava sa goidinama
Dugujem ti odgovor,

Ichthyosis congenita

In the first months of life or the skin disorder may heal completely.[/u] Sometimes a condition like ordinary ichthyosis simplex is present for the rest of the patient's life.

Znaci bolest moze nestati nakon nekoliko mjeseci od rodenja djeteta ili nastanka bolesti.A drugo, nekad ovaj bolest moze trajati cijeli zivot.

Ichthyosis vulgaris

Ichthyosis vulgaris is one of the most common of the inherited skin disorders. It may begin in early childhood, before a child is 4 years old. In most cases one parent is affected, and each child has a 50-50 chance of being affected. The condition usually disappears during adulthood, but may recur in old age.

U ovoj podvucenoj recenici fino pise, da se bolest moze povuci, a vratiti se ponovo u starosti.

Ideja ti je dobra, tema isto tako, ali da bi se nekom mogli preporucivati terapije, sta da se koristi i kako, treba znati sta osoba ima i kako je dobila bolest.

Da bi se samo pisali ljekovi, terapije i cajevi, mora se napisati malo vise.Jer ako je osoba dobila ovu bolest, a uzrok je bio infekcija bubrega, ne smije onda koristiti caj koji moze prouzrokovati probleme sbubrezima itd..da ne govorim ljekove.

InsaAllah, ja kad nadem vremena, ja cu napisati neke stvari, koje su meni poznate da bi mozda mogle nekom, uz Allahovu pomoc, olaksati i pomoci.

selamun alejkum

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Maj 28, 2007 8:46 pm

es-selamu alejkum
Znaci bolest moze nestati nakon nekoliko mjeseci od rodenja djeteta ili nastanka bolesti.A drugo, nekad ovaj bolest moze trajati cijeli zivot.
-
taqwaluk -iz ovoga se vidi da se nepoboljšava godinama nego upravo ono što sam ja rekao tj može a nemora
meni je dosta jasno o toj bolesti,i jasno mi je da ima lijek koji ima strašne posljedice i da se nepreporučuje ženama sve do onog trenutka kad se odluče da više neće rađatii, osobno smatram da to nije pravi lijek.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Maj 28, 2007 8:55 pm

es-selamu alejkum,
InsaAllah, ja kad nadem vremena, ja cu napisati neke stvari, koje su meni poznate da bi mozda mogle nekom, uz Allahovu pomoc, olaksati i pomoci.
lijepo je ovo, ali gubiti vrijeme meni dokazivati kako ovo nije bijelo nego belo ili bilo odnosno bjelo.
zato se iskreno nadam da ćeš naći vremena i da napišeš neke stvari,t.j za stvari kod koji se znauzrok za nastanak bolesti i stvari kod koji se nezna uzrok nastanaka bolesti.

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Maj 28, 2007 9:13 pm

EsSelamu alejkum

Danes, ja ne znam zasto si ti otvorio ovu temu?

Meni nije do naglabanja u praznu, niti ja tebi sta dokazujem, ali ja i ti nismo uopste rekli, jednu te istu stvar.

Adulthud, nije pubertet i nikako nije isto, kad se kaze, moze se pobosljati i kada se kaze, bolest se povuce, znaci ne poboljsa se, nego je kompletno nestane.

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Maj 28, 2007 9:17 pm

daneS napisao:es-selamu alejkum,
InsaAllah, ja kad nadem vremena, ja cu napisati neke stvari, koje su meni poznate da bi mozda mogle nekom, uz Allahovu pomoc, olaksati i pomoci.
lijepo je ovo, ali gubiti vrijeme meni dokazivati kako ovo nije bijelo nego belo ili bilo odnosno bjelo.
zato se iskreno nadam da ćeš naći vremena i da napišeš neke stvari,t.j za stvari kod koji se znauzrok za nastanak bolesti i stvari kod koji se nezna uzrok nastanaka bolesti.
Kad sam pocela pisati historiju bolesti i moguce uzroke itd..ti si rekao, meni ne treba tvoja definicaja bolesti, nego terapiju.

Sad, kad sam ja napisala, da cu napisati neke stvari, misleci na terapiju, ti trazis uzrok nastanka bolesti..

Halali, ali ja sam moguce umorna, pa ne kontam neke stvari.

ako kazes ovo:meni je dosta jasno o toj bolesti

ja bih mislila, ti se pricao sa nekim, barem nekim strucnijim licem i uzrocima nastanka bolesti..

Nemam ja vremena za ovakve stvari i vrenja u krug..

Za biljne stvar itd..www.herbateka.com., super su sto se tice tih stvari i savjeta.Sve o biljkama i bolestima, moze se poslati i pitanje i admin ce odgovoriti, ako imaju kakav isproban prirodni lijek za bolest
Poslednja izmena od taqwaluk u Pon Maj 28, 2007 9:33 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam.

Post od Ernest » Pon Maj 28, 2007 9:19 pm

Da vam pomognem. Ukucajte u google SREBRNA KOLOIDNA VODA ili SREBRNA VODA.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Uto Maj 29, 2007 8:07 am

es-selamu alejkum,
Nemam ja vremena za ovakve stvari i vrenja u krug..
bravo,bolje je nekad biti tiho :wink:
odmori se malo,više si meni sugerirala i držala predavanja nego o Ihtiozi

kad sam napisao ihtioza mislio sam da će se javiti neko ko ima bilo kakavo iskustvo, jer da sam htjeo saznati o bolesti ukucao bi na bilo koji pretraživač ime bolesti pa buljio par dana u ekran i nebih čekao da mi ti to po svoje razlažeš.

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Uto Maj 29, 2007 2:15 pm

EsSelamu alejkum

Danes, mozes ti buljiti u ekran koliko ti je volja, opet neces nauciti dovoljno o ihtiozi, niti o bolesti generalno, da ne govorim o zivotu:)).

Ihtiozu imaju i neke rase pasa, koje su identicne ljudskom oboljenju, jel' se i to uracunava u javljanje "onih sa iskustvom" :)

Svako mora tragati i traziti sebe, ali ne tragati za samo nekom kremom, cajem ili tabletom, koja ce ti ublaziti bol.Nego, da jednostavno naucis i izvuces pouku iz tog svog iskusenja.

Zao mi je ljudi koje je Allah iskusao sbilo kakvom bolescu, a jos ih nije uputio, da shvate da i bolest je blagodat.

Molim Allaha da nas uputi, popravi nase stanje i sacuva nas iskusenja koje ne mozemo podnijeti.

Senade, halali mi, ali ne znam koliko ima hajra zapocinjati i prosirivati temu, ipak tema je ihtioza, da ne kvarim.Zato sam i obrisala ovo sto sam napisala, pa bih zamolila i tebe da ti editujes svoj post.

Cvjetovi divizme, hrastova kora, kadulja, neke su od travi koje olaksavaju probleme sa ihtiozom, kao sto je dobro koristiti sve trave ili sredstva koje ciste organizam.

Redovno uzimati laneno seme, integralne zitarice, dosta voca i provrca, treba se hraniti zdravo, dosta zitarica, sto manje mesa, przenih i kuhanih stvari,dosta tecnosti i naravno bez stresa.Ako se koriste kreme, a nema poboljsanja, treba smanjiti, ocistiti organizam, jer bolest se lijeci iznutra.
Poslednja izmena od taqwaluk u Sre Maj 30, 2007 4:34 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Uto Maj 29, 2007 3:29 pm

es-selamu alejkum
Sto znaci, svako mora tragati i traziti sebe, ali ne tragati za samo nekom kremom, cajem ili tabletom, koja ce ti ublaziti bol.Nego, da jednostavno naucis i izvuces pouku iz tog svog iskusenja.
-da sam drvetu postavio pitanje dobio bih bolji odgovor,ali da ti ponovim,nemam problema sa ihtiozom i netražim kremu niti čaj pa ni tabletu što ublažava. uh umori me koliko si teška :)

iskreno se nadam da će Allah dž.š se smilovati i dati lijek i za ovu ne bolnu ali ružnu bolest, KAO I TEBI, AMIN

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Maj 29, 2007 6:39 pm

Esselamu alejkum.
Senade, halali mi, ali ne znam koliko ima hajra zapocinjati i prosirivati temu, ipak tema je ihtioza, da ne kvarim.Zato sam i obrisala ovo sto sam napisala, pa bih zamolila i tebe da ti editujes svoj post.


Editovano................. halali možda sam trebao PP.


. Esselamu alejkum!

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Čet Maj 31, 2007 11:01 pm

salam aleykum!

Nije lijek,ali je dosta efikasno za konstrukciju tkiva koze-ulje od ruze mosquete,prodaje se u biljnim apotekama .

jaska
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 10:27 am

Post od jaska » Uto Jun 19, 2007 11:57 am

Sellam svima,

Jako fina tema i stvarno steta sto se na svakoj temi nadju makar dvoje da se zakace :wink:

Ja cu vam isto pokusati napisati nesto malo o Ihtiozi jer imam u familiji dvije osobe koje pate od toga.

Ta bolest nastaje genetski. Znaci svi mi imamo te kozne gene po dva para, jedan je dobrocudni jedan je zlocudni.
E sada moze se desiti da neko od nas ima obadva dobrocudna ili obadva zlocudna para.
Prilikom zacinjanja djeteta ukrstaju se ti kozni geni, ocev dobrocudni materin zlocudni ili obrnuto, ali ako se ukrste ocev dobrocudni i materin dobrocudni ili od oba roditelja zlocudni e onda dolazi do te bolesti zvana ihtioza.
Po nekim statistikama kazu da se svako 100.000 dijete rodi sa tom koznom bolesti.
Ihtioza nista drugo ne znaci nego Suha koza.
A ima je vise vrsta, sve zavisi od vrste bolesti neke se ispoljavaju jace i bolnije neke slabije i izdrzljivije.
U medicini kazu da nema lijeka, samo mogu da ublaze tu bolest, znaci mazanjem tijela jako masnim kremama, sto vise kvasenja koze (kupanje svaki dan, cak i vise puta na dan ako je potrebno).
Tu koznu bolest prati i jak svrab, koji dolazi od naslaga suhe koze na koju je nalijepljeno dosta kreme. Protiv ovog svraba jako dobro pomaze mirovanje u hladijoj prostoriji i stavljanje obloga na mjesta svraba.
Osobe koje pate od ove bolesti isto se ne mogu znojiti, znaci njihove znojne zlijezde su zacepljene, tako da isto nije preporucljivo da osobe rade neki tezi posao ili sport jer kako se ne mogu znojiti moze doci do kolapsa. Isto da izbjegavaju sunce jer moze doci do jakih opekotina.
Na ishranu se isto tako mora jako dobro paziti jer ova bolest isto tako donosi sa sobom dosta elergija.
Izbjegavati sokove i gazirana pica. Obicna voda je naj bolja.
Hranu ne treba prziti na ulju nego kuhati.
Sto manje slatkisa.
Sto manje bijelog hljeba, po mogucnosti skroz da se izbjegava.

Eto ja sam napisala ono sto znam iz licnog iskustva i nadam se da sam makar malo mogla objasniti sta ova bolest znaci. Halalite ako sam nesto pogrijesila.
A Allah dz.s. naj bolje zna i sva je moc u njegovim rukama.


Jos samo da dobacim nesto isto tako ovu boles moze ublaziti Curekotovo ulje (Crnjika) latinski - NIGELLA SATIVA
Rekao je Allahov poslanik Muhammed saws:''u curokotu ima lijeka od svake bolesti osim smrti" prenosi Buhari
Tri puta na dan po jednu kasikicu. A ulje se moze u apotekama nabaviti
samo treba paziti da je ulje dobiveno hladnim cijedjenjem.

Sellam

Bosančeros
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jul 07, 2012 10:42 am

Re: IHTIOZA

Post od Bosančeros » Uto Jul 24, 2012 6:32 am

Sa ihtiozom živim već 37 godina. Diplomirani sam ekonomista,oženjen.Imam dvoje djece koja ,hvala bogu,nemaju ono što je tema ovog foruma.
Neću da pišem o simptomima i posljedicama jer su drugi uglavnom već mnogo toga napisali o ovoj da se tako izrazim "dosadnoj ko muha" bolesti.Taman ljeti zaboravim da postoji,ona opet počne da dosađuje tamo negdje na jesen.
Svi znamo da je to neki unutrašnji genetski poremećaj i da se lijek koji bi trajno otklonio uzrok ciklusnog pucanja,deformisanja,ljuštenja i otpadanja stare kože ne pojavljuje u apoteci.

Neki doktor u Makarskoj,više se i ne sjećam,propisao mi je prije 30-tak godina da ne jedem pola jela,koja sam inače jeo,neku kremu koja je lijepo mirisala na crnogorično drveće ili nešto slično,ali uzrok pojave ove bolesti nije otklonjen!
E to je poenta!..ali i razlog frustriranosti svih onih koji žive s njom.

Čekajući da medicina skonta kako da na nivou genetike uradi nešto po pitanju rješavanja uzroka nastajanja pomenutog,navešću samo to da sam.. JA! uspio da na sebi primjenim jednu "terapiju",koju još uvijek razvijam.
Uspjevam otkloniti bezbolno svu oštećenu kožu, potpuno prirodno, iza koje ostaje potpuno mlada i ni po čemu različita od drugih tj.onih 299.999 drugih koža koje su normalne.Ovo nije nikakav marketinški nastup a tu terapiju primjenjujem samo na sebi!
Nemam nikakvih NUS produkata poslije te terapije,i mogu pa sigurno i 3-4 mjeseca najnormalnije da hodam u majici kratkih rukava uz mazanje običnim uljem za kožu.
Ovo što pišem nije zeza i pravo da kažem i sam sam iznenađen rezultatima tog svog pokusa na sebi,a htio bih da navedem i to da Alah ostavlja znakove pojedincima kako da rješe neki problem,ali te znakove treba znat čitat!.Tako sam i ja dobio taj znak ,sasvim slučajno i shvatio da je to možda,(kasnije sam se i uvjerio da jeste) dio rješenja zagonetke zvane Ihtioza,..,a možda i nekih drugih kožnih bolesti..,vidjet ćemo!..
Rješenje nije trajno ali nije ni za odbaciti,pošto iziskuje "0" troškove ,a čovjeku za vrlo kratko vrijeme vraća samopouzdanje.
Za moj tip ihtioze (ispucaju mi i ruke i noge i bude oštećeno sigurno 50% kože(mislim da spada u jedan tip vulgarisa ali blaže forme..)) ova terapija 100% odgovara,ali za neke tipove ihtioze koje sam vidio na internetu ne znam da li bi pomogla.
Ako planeta ima 7 mlrd stanovnika i svaki 300.000 ti je sa ihtiozom (neko navede i taj podatak) TO ONDA ISPADNE OKO 2.500.000 OBOLJELIH LJUDI OD IHTIOZE,..Strašno!..
Prije 10 dana sam ponovo primjenio pomenutu terapiju na sebi (iako mi nije ni blizu koža zapuštena koliko je prije znala biti) i sada sam uspio za 5 sati skinuti svu oštećenu kožu sa 100% učinkom.Razvio sam vlastiti proizvod koji mi to omogućava, a koji nije u obliku kreme ili nečega već viđenog za liječenje ove bolesti!
Na ihtiozu više ne gledam kao na bolest koja se ne može kontrolisati i ovim tekstom dajem nadu svim onim koji je imaju(uključujuči i mene) da nije sve tako crno. U svakom slučaju patentirat ću izum.

Bio bih sretan kada bi moja metoda borbe s ihtiozom bila i medicinski prihvaćena.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: IHTIOZA

Post od daneS » Uto Jul 31, 2012 7:18 am

Es sekamu alejkum,
I koja ti je meoda?
Uvjerio sam se da postoji lijek za svaku bolest, a to je SMRT.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: IHTIOZA

Post od daneS » Uto Jul 31, 2012 7:39 am

Es selamu alejkum,
Bude li vas lijecila taqwaluk,ii slicni, zivecete vecno.

Odgovori