Cancar

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pet Maj 18, 2007 5:23 pm

es-selamu alejkum,hašim-v,
ti toliko braniš da druge napadaš i omalovažavaš,zašto?
broj mi neostavi,zar kahvu samnom popio nebi?
daj ova svoja velika slova podebljaj,pretanka su.ako je to odraz galame onda galamiš piskavim glasom,bezveze je i smešno
zamisli da te netko u maraku preplaši sa "be" ,piskavo i glasom iz bureta, čega bi se prije prepao?
uživaj u miru i podebljaj!

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Pet Maj 18, 2007 8:57 pm

Mir i spas Allahov zelim svima
A oni koji vjernike i vjernice vrijeđaju, a oni to ne zaslužuju, tovare na sebe klevetu i pravi grijeh."57,58 Al-Azhab
http://www.studio-din.com/modules.php?n ... =0&thold=0
esSelamualejkum
Poslednja izmena od Mido u Ned Maj 20, 2007 8:58 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

sabah_sa
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 5:02 pm

zanimljivi autoriteti?

Post od sabah_sa » Pet Maj 18, 2007 10:19 pm

Merhaba narode malo sam se evo za-intrigirao za vas trac pa ne mogu da se ne ukljucim.ljudi trose vrijeme na novinare/alime heh masala!

Evo potrosio sam oko dva sahata i vise dok sam nasao par njegovih odgovora u knjizi Zapisi i hamjalije, autor Ahmed Bosnić: ?

Nigdje veze s vezom

Kako se zove covjek koji prenosi tudje rijeci?
A kako se zove onaj koji ih uz to jos i upotrijebljava u kontekstu koji njemu odgovara?Usput radi zanimljivosti malo sta doda i oduzme.
A ti koji prenosis te rijeci kako se ti zoves?I jos se za to drzis/pazi da ti ne ispadne mogo bi se zbuniti.
A ako kom treba broj od HFZ-a nije ni to problem,a ako kom treba i cjenovnik moze se i to zavrsiti.Treba samo pitati.Naravno ako nemas kakvih predrasuda.
Bil ti rizikovo da opicis pomazuci drugom?Odes li kad u kahvanu i popijes kahvu nako da ne platis?Odes kod doktora koji je placen tj.prima platu za ono sta radi pa mu moras tutnuti u đep da te ko bolje primi(cast izuzecima)?
JA neznam da je Iko od njega pronoso kakvu hamajliju ol ti zapis.
A covjek kod kojeg udjes ko budala a izadjes normalan moze li se to platiti?

Radis li ti sta nako dzaba?A kamo li da radis sa BUDALAM" uslovno receno jer kog njemu dovode nije bas sav svoj".
Popustite malo/bolje vam je radi vas.Allahu na emanet ljudi svi smo mi samo insani bica koja zaboravljaju.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Pet Maj 18, 2007 10:21 pm

Esselamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.

Aisa r.a.,prenosi da je Allahov Poslanik,s.a.v.s. rekao:Allahu najmrzi covjek je zagrizeni i vjesti svadljivac.
(Muslim)


17. "O sinko moj, obavljaj molitvu i traži da se čine dobra djela, a odvraćaj od hrđavih i strpljivo podnosi ono što te zadesi - dužnost je tako postupiti.

18. I, iz oholosti, ne okreći od ljudi lice svoje i ne idi zemljom nadmeno, jer Allah ne voli ni gordog ni hvalisavog.

19. U hodu budi odmjeren, a u govoru ne budi grlat; ta najneprijatniji glas je revanje magarca!"
(Lukman)

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Sellam!!!

Post od Hafiz » Pet Maj 18, 2007 11:11 pm

Es-selamu alejkum!
Pricali su mi ljudi koji su to licno dozivjeli kazu bili su kod Cance i on je pravio egzibicije sa dzinnom kojeg je oslovljavao "Marsal" i naredjivao mu da kuca na prozore i vrata itd!
Imao sam dva ekstremno teska slucaja lijecenja u Sarajevu gdje sam saznao puno sema koje imaju Bugi i Canco u saradnji sa dzinnima i sa nekim ljudima i zenama po Sarajevu i sire,medzutim to su informacije koje su dosle preko dzinna tako da ih ja uzimam sa rezervom jer nikad se ne zna kad lazu i detalje sam podijelio samo sa svojim mentorom u lijecenju Kur`anom koji je skolovan u Medini i usavrsio lijecenje kod sejha koji je specijalizovan za lijecenje Kur`anom pri medinskom univerzitetu i on se slozio da ovo sto ljudi rade(Canco i Bugi) nije u redu i da ih treba drzati na oprezu,sto zaista i preporucujem svima koji sebi dobro misle!

Ja znam da istina boli i tacno se moze osjetiti koliko ljudi jaucu od bola kad im se istina kaze, ali sta ja tu mogu, imaju tablete protiv bolova!
Sto se tice Armije B&H, pa i ja sam bio i citava moja familija ,pa sta ??!
To je nasa stvar,a koliko je samo tih sto se busaju u prsa da su branili Bosnu ,a samo svoj interes gledaju i kradu koliko mogu!
Hasime bolan ja dobro znam vas koji ste zaljubljeni u Bugija i kako izgledate i kako se ponasate i kakvi ste zapravo,ali tu je samo suplja prica gledate kako bi vam stagod hafiz skonto da se ozenite ili da vas nekako sa droge skine ,pa vam malo vasva sudbinu prorekne i na kraju svi se osjecate ko neke evlije, e gdje ce vas to dovesti ,vidjet cemo!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sub Maj 19, 2007 2:22 am

Selam alejkum


Pojavio se spasioc Enesa i Emira koji je dosao da ih nauci i pokaze pravi put, pod imenom nadrihodza Hasim.
Sve sto mogu reci je jedno veliko: "WOW"
Mada bih mu bolje stojalo nadri-smislov, koji sebi uzima za pravo da si dodaje nadimak velicanstveni. Clanovi foruma su ti fino govorili o tome da promjenis nick, ali ti si i dalje uporan sa svojim nickom, zato ti postavljam ultimatum da do ponedeljka registrujes prikladan nick.
Zalosno je sto spustas na nizak nivo generaciju ashaba kroz mobilni telefon a ta je generacija je najbolja generacija nakon ashaba koja se ikad pojavila...
Zasto bih ja upozoravao tvoje vodje kada imamo tebe, ti si Cancarov satelit koji je dosao ovde da ga branis, da nas pozoves na veceru, onda isto tako mozes prenjeti poruku od mene ako si ti neki taj posrednik ili ne smijes stisnuti...Cak sta vise pozovi ga na forum da nam se pridruzi...
Hafizu Bugarju su ljudi skretali paznju pocev od nindza-deda pa nadalje.
Zato ti bolje njemu reci da on klanja dva rekata pa da zamoli Allaha za oprost pa onda mozemo o meni pricati.
Dva rekata vaze i za tebe da klanjas u zadnjoj trecini noci i onda da dovis Allahu da ti ukaze na pravi put po pitanju ovakvih mesela.
Da mi je do para nije, jer u protivnom ne bih gubio vrijeme raspravljajuci se na forumu sa tobom.
Cak si postao i vidovit pa znas sta ima u mojim i Enesovim mailovima...jos jedno velliko WOW.
Ne znam zasto se hafiz Burhan spominje...ja ne znam da je neko tog covjeka ovde do sada spomenuo osim tebe i zasto naturas kroz sve ovo pitanja mezheba i stanje rijaseta u bosni.
Ostavljajuci sad sve po strani primjecujem Hasime da si vrlo iskomplesirana osoba ili da imas posljedice od nekih prijasnjih problema ili postoji treca solucija da si sebi umislio da postajes neki nadri-evlija...
Jos za kraj treba ti ziri, vjerovatno u sledecem postu ces traziti i bodovanje da ti se ocjeni tvoj stil pisanja naspram mog i Enesovog.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Maj 19, 2007 11:00 am

We aleykum salam!

Sto se tice knjiga, tu treba biti dosta oprezan,jer ih moze napisati svako,ko to hoche.Nije svaka knjiga znanje i uputa,e,da jeste sto bi bilo to lako.
Mozda je bas potrebno ukazati na neke pojave medju nama,nego praviti se da to ne vidimo i pricati o nekom apstraktnom znanju.Jer kad iz uleme krenu stranputicom, onda za sobom povedu puno svijeta.
U nasem narodu , ulemom se smatra ,i svaki hafiz , zbog , Masha Alla, naucenog Kur ana.U tome ima dobra , da se pokaze postovanje i , steta je u tome, da doticnom poraste Nafs,Ego, pa eto sheytana da ga zastrane, sa zeljom za mochi, velicinom, i tu je propast.
Kaze
Hadis-kudsi, provjeren je , ako stignem iskopirachu tacno, pricam po sjechanju.Iz zbirke od Imama Navavi hadisa sahih
Allah swta kaze:

"Velicina i Moch mi iskljucivo pripadaju-onome ko se usudi da ih sebi pripise, chu vatru pripremiti"
Zatim u drugom kaze da Allah swta upozorava da kad takve bude u dzehenem bacao ,zvache ih "Mochni."
Znaci nije nista za salu i igranje,nego je puno bitno razumjeti sustinu nase vjere,u protivnom dzabe ti knjige, hafizluk i itd kad to brkas sa shirkom-najgorim grijehom.
Da znate kad osoba, odluci da se primakne Allahu swta dodje , sheytan da mu to pokvari.
Onda ti zikris satima pa zavrsis dovom u kojoj je sadrzan shirk, i time sve upropastis,ili postis ili memorizas Kuran itd, sto ti vise napredujes, vise te napada.Ili svana ili iznutra tvojim slabostima, manama, itd.Primamljivanjem necim za cim tvoje srce zudi,uzdizanjem ega ,itd.Zato ne valaj nekoga puno ni hvaliti.
U drugom hadisu sahih , kad su ispred Poslanika saws. glasno pohvalil u lice nekog covjeka on saws. ih je izgrdio i rekao da mu time daju propast.

Da nas Allah swta sacuva od toga,ali tako je .
Insha Allah da nas Allah swta uputi!
amin

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Maj 19, 2007 11:18 am

Ja iskreno svakom muslimanu bih preporucila da se zanima izucavanjem Sire zivota Poslanika saws,Hadise Buhari , Muslim,Dove Poslanikove saws, prevod Kurana,predavanja o tome i eto ti sepet i vise knjiga, i tacnog znanja,insha Allah.neko vrijeme ne treba nista citati osim toga da se um i srce oslobodi od loseg znanja.
Nema nista bolje od toga.Kasnije Insha Alla, onaj ko ovako radi uz Allahovu pomoch ,nauci pravi put i njega nije lako zavesti na stranputicu.
Svi grijesimo i svima nam fali tewba.
"Allah voli one koji se puno kaju!"
"Da nije Allahove Milosti niko se nebi ocistio i u Dzenet usao!"
Uistinu Da vas Allah swta nagradi za vas trud i sviju nas uputi zajedno, putem Poslanika saws.
amin

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Sub Maj 19, 2007 4:40 pm

Enes piše:
Kemo, ok je ovo sto ti kazes, ali nisi mi odgovorio napitanje a to je da li si bio kod njega na rukji i koliko ti je naplatio?
Ako je tako sto opet tvrdis po forumu, sto trazis nekog dobrog ucaca u sarajevu:
Kako doci do Bugarija?



Nisam mogao doci do Cancara.covjek zauzet ili je na putu .

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Sub Maj 19, 2007 4:57 pm

SELAM!


BAS KNJIGA O KOJOJ GOVORITE IMA TOLIKO RUZNU NASLOVNU SLIKU,A I STVARNO ZAR NIJE LJEPSE IZUCAVATI PREVOD KU RANA,HADISE;PA TAKO LIJEPIH KNJIGA O DOVAMA IMA....

PA I SAMA TEMA "SIHR" MISLIM KAD PRICAMO O ALLAHU UZVISENOM O NJEGOVIM IMENIMA SRCA SE SMIRUJU....
A OD TIH TRACEVA SAMO GLAVA BOLI....
KAKO BI BILO DA SE VI SVI KOJI LIJECITE KUR ANOM NA RAZNE NACINE SASTANETE FINO I VI RASTABIRITE TO IZMEDU VAS.....PA DA I MENE MANJE BRIGA BOLI HOCETE LI ZARATITI...I POCETI RUSITI DZAMIJE.....


HALALI HASIM,SVE JE TO NA MJESTU,AL MENE OPKRIVLJUJU STO SAM IH "OBMANULA" JER SAM SE PREDSTAVILA KAO "ATIF" JA SAM IM I OBJASNILA,MADA NEKI NECE DA SHVATE,AL STA ZNACI BAS OVO "VELICANSTVENI"?BIL NAM OBJASNIO OVO?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Sellam!!!

Post od Senad » Sub Maj 19, 2007 5:36 pm

Hafiz napisao:Es-selamu alejkum!
Pricali su mi ljudi koji su to licno dozivjeli kazu bili su kod Cance i on je pravio egzibicije sa dzinnom kojeg je oslovljavao "Marsal" i naredjivao mu da kuca na prozore i vrata itd!
Imao sam dva ekstremno teska slucaja lijecenja u Sarajevu gdje sam saznao puno sema koje imaju Bugi i Canco u saradnji sa dzinnima i sa nekim ljudima i zenama po Sarajevu i sire,medzutim to su informacije koje su dosle preko dzinna tako da ih ja uzimam sa rezervom jer nikad se ne zna kad lazu i detalje sam podijelio samo sa svojim mentorom u lijecenju Kur`anom koji je skolovan u Medini i usavrsio lijecenje kod sejha koji je specijalizovan za lijecenje Kur`anom pri medinskom univerzitetu i on se slozio da ovo sto ljudi rade(Canco i Bugi) nije u redu i da ih treba drzati na oprezu,sto zaista i preporucujem svima koji sebi dobro misle!

Ja znam da istina boli i tacno se moze osjetiti koliko ljudi jaucu od bola kad im se istina kaze, ali sta ja tu mogu, imaju tablete protiv bolova!
Sto se tice Armije B&H, pa i ja sam bio i citava moja familija ,pa sta ??!
To je nasa stvar,a koliko je samo tih sto se busaju u prsa da su branili Bosnu ,a samo svoj interes gledaju i kradu koliko mogu!
Hasime bolan ja dobro znam vas koji ste zaljubljeni u Bugija i kako izgledate i kako se ponasate i kakvi ste zapravo,ali tu je samo suplja prica gledate kako bi vam stagod hafiz skonto da se ozenite ili da vas nekako sa droge skine ,pa vam malo vasva sudbinu prorekne i na kraju svi se osjecate ko neke evlije, e gdje ce vas to dovesti ,vidjet cemo!

Esselamu alejkum

Hvala i Zahvala pripadaju Allahu Gospodaru svih svjetova i neka je Selam i salavat na Njegovog miljenika Muhammeda na njegovu časnu porodicu, na njegove ashabe i sve one koji ga slijede do Sudnjeg dana

RABBIŠRAH LI SADRI. VE JESSIR LI EMRI . VAHLUL UKDETEMMILLISANI. JEFKAHU KAVLI.


Hafiz,,,,,,,, trebao bi malo sjest i analizirat ovo svoje pisanje i korigovat svoj odnos ako se baviš liječenjem Kur'anom.
Još poodavno ja sam na ovom forumu nekima rekao da nije svačije da se bavi liječenjem Kur'anom i da trebaju biti staložene , smirene i odmjerene osobe. . Ovo i tebi kažem ,boljeti je nemoj da se baviš tim poslom pa onda valjaj gluposti ako ti je stalo do njih . Nemoj nikome da se podruguješ, i još bolje ti je da se ne uključuješ u ovaj razgovor. Mislim da brat Enes može izać na kraj sa mnogim glupostima od strane pojedinih članova .

Kada bi ti ja sada iznio sve ono čime se ti baviš i kako se ponašaš bilo bi možda blesavo od mene . Kada bi sada iznio šta sve rade pojedini članovi na ovom forumu a sebe smatraju pripadnicima „ ehli sunet weldžemmat“ odmah bi me svrstao među tvoje Čanče i Bugije ili njihove pristalice.

Emir reče da si zaista hafiz pa ako je tako ponašaj se sukladno toj tituli ili imaš ambicija da budeš MUJEZIN u BEGOVOJ džamiji pa da se kasnije pojavi nekakav član koji će reć kako je novo izabrani mujezin gadan kome ga on napravi. Obro je bostan.
Eto reci ti tom mujezinu neka napravi nekom vjerniku i sebe smatram vjernikom a Allah s.w.t. najbolje zna.

Ne znam samo kako te nije stid dijeliti lekcije iz Islama , a suprotno radiš, nema potrebe da navodim ajete za to jer ti si liječnik Kur'anom praviš cirkus od ovg foruma Koristiš džine za trač partije po Sarajevu ...sramota.

Moj bošnjače nemoj biti arogantan nemoj biti ljubomoran imaš mnogo načina da se dokažeš kao iskreni Allahov rob a ne da se ovako provaljuješ i sebi reklamu praviš.

Smiri se imaš divan uzor u Poslaniku a.s. a što se tiče liječenja Kur'anom u ovom našem vaktu možeš dosta naučiti od Enesa samo gledajući i čitajući.

Svako dobro moj dobri bošnjanine i želim dobro i tvojoj obitelji

Esselamu alejkum!

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Sub Maj 19, 2007 10:42 pm

es-selamu alejkum svima.

a senade,
.znači osoba koja se bavi liječenjem Kur'anom nemože tako nastupati to je moj stav
to jest tvoje pravo da imaš stav ali napisao si
Smiri se imaš divan uzor u Poslaniku a.s.
znači tvoj stav nije prošao kroz ovaj "filter"
i upravo ovo što si podebljao odnosi se na to.
svaka čast imaš stav ali i kad se nešto kao uzor uzme i postira treba biti u tim okvirima.
zatim kažeš; osobama koje su mi bile drage,a zašto nisu više ili zašto su ti bile drage,to sebi odgovori da nerazglabamo
prvo može biti zbog interesa a drugo zbog sukoba interesa/ne samo materijalnog/ mene nezanima.

senade i ovo me iziritiralo:
Mislim da brat Enes može izać na kraj sa mnogim glupostima od strane pojedinih članova .

a,evo i zašto,ti si protumačio da ga hafiz brani i osuđuješ ga kao slabog branioca,diskreditiraš ga,zašto senade?/nebranim hafiza nego na tvoje pisanje reagiram upravo iz razloga "/
Smiri se imaš divan uzor u Poslaniku a.s.
nudiš text a nikako primjer skladan textu
opet kompariraš hafiza kroz text, pa da neduljim više,zaklučio bih, nije fer.
i to je razlog da sam napisao da čistiš ispred tuđeg praga.

dragi moj senade ja nesumnjam da ste svi bolji od mena na Allahovom putu i iskrenosti prema Njemu,nego molim Allaha dž. š da vas pomogne u tome a vama i meni da se smiluje i grijehe oprosti.

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

sellam!

Post od Hafiz » Ned Maj 20, 2007 1:58 am

Es-selamu alejkum!!
Canco i Bugi nije podrugivanje nego ih njihovi najblizi tako zovu!
Druga stvar ,budi malo precizniji ,sto se ja to provaljujem?
Ja sam arogantan,a ti kao znas kako se lijecnik treba ponasati,da nisi ti mozda arogantan!
Ono sto mogu uraditi savjetom jeste posavjetovati ljude da budu na oprezu ,a sto vam to ne godi ,ne znam!
Sto se to ja promovisem??
Mozda sam ja pozvaniji od mnogih clanova da kritikujem Hafize,ti to ne znas?!
Ali ja uvijek priznam , ne znam puno, nisam dobar koliko trebam biti , eto ako ce te to zadovoljiti Senade ja ne valjam ,a ti valjas!
Meni pase kako god!
Mozda sam i pogrijesio sto sam ono napisao ,nisam nista izmislio,mozda ce nekom savjet koristiti!
Sta tebi daje za pravo da kazes meni da lupetam gluposti ,prosto i jednostavno moze biti samo tvoja arogancija!
Ali nadoci cemo mi jednog dana ako Allah da!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Maj 20, 2007 5:28 pm

daneS napisao:es-selamu alejkum svima.

a senade,
.znači osoba koja se bavi liječenjem Kur'anom nemože tako nastupati to je moj stav
to jest tvoje pravo da imaš stav ali napisao si
Smiri se imaš divan uzor u Poslaniku a.s.
znači tvoj stav nije prošao kroz ovaj "filter"
i upravo ovo što si podebljao odnosi se na to.
svaka čast imaš stav ali i kad se nešto kao uzor uzme i postira treba biti u tim okvirima.
zatim kažeš; osobama koje su mi bile drage,a zašto nisu više ili zašto su ti bile drage,to sebi odgovori da nerazglabamo
prvo može biti zbog interesa a drugo zbog sukoba interesa/ne samo materijalnog/ mene nezanima.

senade i ovo me iziritiralo:
Mislim da brat Enes može izać na kraj sa mnogim glupostima od strane pojedinih članova .

a,evo i zašto,ti si protumačio da ga hafiz brani i osuđuješ ga kao slabog branioca,diskreditiraš ga,zašto senade?/nebranim hafiza nego na tvoje pisanje reagiram upravo iz razloga "/
Smiri se imaš divan uzor u Poslaniku a.s.
nudiš text a nikako primjer skladan textu
opet kompariraš hafiza kroz text, pa da neduljim više,zaklučio bih, nije fer.
i to je razlog da sam napisao da čistiš ispred tuđeg praga.

dragi moj senade ja nesumnjam da ste svi bolji od mena na Allahovom putu i iskrenosti prema Njemu,nego molim Allaha dž. š da vas pomogne u tome a vama i meni da se smiluje i grijehe oprosti.
Esselamu alejkum dobri bošnjanine

Bošnjače mislim da si profulo al i ovo stoji što si napisao kada se izvuče iz konteksta :wink: Svakako tebi prepuštam sve ono našto si me prije par mjeseci upozorio /provokacije/ pa bujrum :D .

Drugo nisimi se javljao kada sam isto rekao za tebe da ćeš izać na kraj i da imaš snage da to sam središ kada si imao ariljerijsku paljbu od pjedini članova foruma i njihovih gluposti kako si ih i sam nazvao.

Iskren da budem mogao sam da umjesto Enesa spomenem Nisad ef. od kog se može dosta naučit pa eto preporučujem liječniku Kur'anom da posjeti Nisad ef. pa neka uči da nebude da čistim tuđe dvorište.

Ono što ja kritikujem i napadam svakako nije ličnost, možda ti smeta to što sam uzeo od tebe da napadam glupost a ne ličnost , :D :wink: Halali .

Poenta je u slijedećem: evo ja sam sve to razvrstao pa ti polahko moj adeš sam sebi rastabiri

Pricali su mi ljudi koji su to licno dozivjeli kazu bili su kod Cance i on je pravio egzibicije sa dzinnom kojeg je oslovljavao "Marsal" i naredjivao mu da kuca na prozore i vrata itd!
ovo gore netreba plaho komentarisat jer svi oni koji se bave liječenjem Kur'anom prave egzibicije ako će mo se tako izražavat.

Imao sam dva ekstremno teska slucaja lijecenja u Sarajevu gdje sam saznao puno sema koje imaju Bugi i Canco u saradnji sa dzinnima i sa nekim ljudima i zenama po Sarajevu i sire
Neznam da li je ovo gore egzibicija i ulazak u trač teme po rajvosa(čitaj Sarajevo)


,medzutim to su informacije koje su dosle preko dzinna tako da ih ja uzimam sa rezervom jer nikad se ne zna kad lazu i detalje sam podijelio samo sa svojim mentorom u lijecenju Kur`anom koji je skolovan u Medini i usavrsio lijecenje kod sejha koji je specijalizovan za lijecenje Kur`anom pri medinskom univerzitetu i on se slozio da ovo sto ljudi rade(Canco i Bugi) nije u redu i da ih treba drzati na oprezu,sto zaista i preporucujem svima koji sebi dobro misle!
Pa koga preporučuje naš uvaženi hafiz

Ja znam da istina boli i tacno se moze osjetiti koliko ljudi jaucu od bola kad im se istina kaze, ali sta ja tu mogu, imaju tablete protiv bolova!
Mislim da je baš bolno to što govori neko ko se bavi liječenjem Kur'anom

Sto se tice Armije B&H, pa i ja sam bio i citava moja familija ,pa sta ??!
To je nasa stvar,a koliko je samo tih sto se busaju u prsa da su branili Bosnu ,a samo svoj interes gledaju i kradu koliko mogu!
Hasime bolan ja dobro znam vas koji ste zaljubljeni u Bugija i kako izgledate i kako se ponasate i kakvi ste zapravo,ali tu je samo suplja prica gledate kako bi vam stagod hafiz skonto da se ozenite ili da vas nekako sa droge skine ,pa vam malo vasva sudbinu prorekne i na kraju svi se osjecate ko neke evlije, e gdje ce vas to dovesti ,vidjet cemo!
ovo što je napisao suvišno je i komentarisat ako kaže za sebe da je liječnik Kur'anom i još da ima mentore.

Adeš nije mi namjera da se pravdam ili da ti dosađujem - možemo nastavit u svakom slučaju pordžavam to što ti radiš i nastojiš da napraviš kompromis .

Svako dobro moj bošnjače

Esselamu alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: sellam!

Post od Senad » Ned Maj 20, 2007 6:45 pm

Hafiz napisao:Es-selamu alejkum!!
Canco i Bugi nije podrugivanje nego ih njihovi najblizi tako zovu!
Druga stvar ,budi malo precizniji ,sto se ja to provaljujem?
Ja sam arogantan,a ti kao znas kako se lijecnik treba ponasati,da nisi ti mozda arogantan!
Ono sto mogu uraditi savjetom jeste posavjetovati ljude da budu na oprezu ,a sto vam to ne godi ,ne znam!
Sto se to ja promovisem??
Mozda sam ja pozvaniji od mnogih clanova da kritikujem Hafize,ti to ne znas?!
Ali ja uvijek priznam , ne znam puno, nisam dobar koliko trebam biti , eto ako ce te to zadovoljiti Senade ja ne valjam ,a ti valjas!
Meni pase kako god!
Mozda sam i pogrijesio sto sam ono napisao ,nisam nista izmislio,mozda ce nekom savjet koristiti!
Sta tebi daje za pravo da kazes meni da lupetam gluposti ,prosto i jednostavno moze biti samo tvoja arogancija!
Ali nadoci cemo mi jednog dana ako Allah da!
Esselamu alejkum!

hafiz nije mi namjera da te otjeram, naučiše me da uderam po glupostima a ne po ličnostima. Svakako ono što si napisao bar za mene nije primjereno jednom učaču rukje. Poznajem mnoge učače kao i veliki broj onih koji ma je potrebna pomoć ali ispravnim načinom liječenja.
Canco i Bugi nije podrugivanje nego ih njihovi najblizi tako zovu!
Evo moj hafize ja nisam čuo od mog imenjaka (danesa) da je Bugarija nazvao BUGI. Moj radni kolega išao je kod Čančara i liječio se kod NIsada ef. kada sam ga pitao kakva je razlika samo je rekao da upotrijebljava nekakv laser i da nije primjetio ništa loše ili nastrano i nije rekao da je SIHIRBAZ Čančar nije rekao cijenu al mu je momak dao 100 KM . Ja Čančara nepoznajem samo iz priča i ovo nije nikakvo branjenje Čančara . Evo ti još jedan primjer. Svojevremeno ja sam na ovom forumu pisao vezano za dove koje preporučuje Čajlaković možda i znaš za te dove i sure koje se izgovaraju po 70 00 i više puta i navodi šta sve liječi- ja sam to isto tako nazvao besmislenim. Jednom pitah učena čovjeka koji je zaista učen i na pravom putu šta misli o Čajlakovim preporukama da se dove izgovaraju po 70 000 x uz to mu dodadoh da tu nema nikakva smila i da on nije normalan. Odgovor koji sam dobio ide možda u prilog nastojanjima našeg brata DANESA a odgovor je bio.....SINKO NISI PROBO pa neznaš da li vrijedi ili ne......U momentu krivo mi bilo što se nije samnom složio i dugo sam razmišljao o toj mudrosti. Čajlaković što radi svakako nema uporišta u islamu ali dova ostaje DOVA i ima uporište .

Druga stvar ,budi malo precizniji ,sto se ja to provaljujem?
pa zar nije provala ov što radiš sa džinima .Trač partije kao eto tebi su to džini kazali i ......... i ovo sa mujezinom , jel dovoljno :wink:
Sto se to ja promovisem??
pa kao niko nevalja samo ti to radiš i još imaš mentore i to baš iz Saudije. Ili možda kod ovoga primjećuješ svoj riječnik pa te pogađa.

Neznam samo kako si siguran da ja nisam pozvan da kritikujem hafize--jesmol mi to se zajedno igrali u djetinstvu ili zajedno bili na prvoj borbenoj liniji.
ako ce te to zadovoljiti Senade ja ne valjam ,a ti valjas!
Brate hafiz ako ti paše kako god onda ti valjaš a bogami zasebe baš nemogu reć da nevaljam jer trudim se da učinim koliko mogu dobra a moj uspjeh zavisi samo od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam.

Sta tebi daje za pravo da kazes meni da lupetam gluposti ,prosto i jednostavno moze biti samo tvoja arogancija!
Vidi brate dosada je naš brat danes bio zadužen za provokacije možda ima refleksije. Svakako ono što sam napisao je moja arogancija još tome kada dodaš da sam, arogantan prema nicku hafizu a uz to je i HAFIZ onda je baš bolno jel'da.

Brate niukojem slučaju ja ne napadam tebe kao ličnost samo ono što si napisao ako baš ustraješ u onome što si napisao onda neka ti je Allah s.w.t. na pomoći. Moj stav i dalje da osobe koje onako pišu kao što si ti napisao nemogu se baviti liječenjem Kur'anom-nemoj džaba narod zavlačit a što se tiče savjeta to OK

Soryyyyyy moj hafiz efendija

Svako dobro tebi i tvojoj obitelji

Esselamu alejkum

Zaključana tema