Allahova volja?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
melek
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 11:06 am

Allahova volja?

Post od melek » Pet Apr 13, 2007 1:00 pm

Selam alejkum draga braćo i sestre,

Mene zanima odgovor na jedno kompleksno pitanje:
Zanima me kad nešto JA više ne želim i neću.....a nameće mi se od strane drugih kad oni žele i hoće.......
Kako mogu onda znati da li Allah dž.š. to hoće, to želi i to mi određuje?
Koji "znak" mogu rastumačiti od Allaha dž.š. da je on zadovoljan sa tim, da li se on slaže i da li to on odobrava?
Odmah da napomenem da se ne radi ni o kakvom hramu........radi se samo o tome da me interesuje jedino da li on to nešto odobrava ili ne!?
Da li je to njegova odluka, određenje, htjenje.........kako ću znati da li je to njegova milost prema meni i blagoslov i sreća za moj budući život..........ako sam se već na istu "koru od banane" okliznula po 100-ti put!

Radi se o tome da se jedna osoba veoma veoma ogriješila od mene.........ja sam joj oprostila....nakon svega ostala mi je draga...ona želi da se vrati u moj život..........ali ja je ne želim više ni za šta na svijetu.
Pitam se da li je ona kao takva moja sudbina? Ja bih je ponovo prihvatila samo ako bih znala da Allah dž. š. to želi........i da će biti dobro po mene.....jer Allah zna najbolje.

Znam da će te sada svi reći da klanjam Istiharu.........al ja Istiharu, subhanallah, ne znam nikako da rastumačim, poslije nje sam zbunjena i konfuzna.


Selam.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Apr 13, 2007 4:05 pm

We aleykum salam.

Znati da li je Allah swta zadovoljan s nama je svakodnevnica sviju nas.
Pridrzavaj se Allahovih propisa ,izbjegavaj harame, slijedi Poslanika swta i eto tako se mozes nadati da je Allah swta zadovoljan tobom.To ches saznati na sudnjem danu kao i svi mi ostali.
Mislim da imas pogresno shvatanje Allahove odredbe,po tvom pisanju, ti bi kad nesto radis da vidis da li je Allah zadovoljan s tobom.NIje osoba, nemoj cekati znak ti nisi Poslanik saws, ovo je od sheytana ,nema tu nagadjanja,vjera je jasna , zbunjeni smo jer ne znamo.
Sta je sudbina biche,moli ga , On je Bog nije covjek koji che ti dati znak glavom ili necim, ispravi tvoje vjerovanje,boj Ga se.
Istihara se klanja za srechan ishod i uputu, opet ne cekaj znak nego ga moli da ti primakne dobro i odmakne zlo,i Insha Allah.
Ko zna od nas sta che biti ?Niko.
Ukoliko si obilazila kojekakve gatare, pokaj se , nekad nam grijeh neda shvatiti stvari pravilno.
salam.

Aisha
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Avg 14, 2005 9:22 pm
Lokacija: Planeta Zemlja
Kontakt:

Post od Aisha » Pet Apr 13, 2007 5:30 pm

es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Rekao je Allahov Poslanik s.a.v.s. NIJE SE POKAJAO ONAJ KOJI JE KLANJAO ISTIHARU...zato sestro draga vjeruj u to.Jer nam je to poruka Poslanika kojeg inshAllah slijedimo..klanjaj svaki dan..sa iskrenim nijetom...pa inshAllah ti Allah i u snu pokaze izlaz...znamo da je i san dio poslanstva,zato vjerujmo u to i u ime Uzvisenog bit ce nako kako ce nama bit bolje,a sto je najvaznije je da Allah bude zadovoljan sa nama...
_____________________________________________________________
fe inne meal usri jusra inne meal usri jusra...

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Apr 14, 2007 9:21 pm

Rekao je Allahov Poslanik s.a.w.s:Sve dobro koje vam se desi,od Allaha vam je,a sve lose koje vam se desi,je od vas samih,ili je od sejtana.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Ned Apr 15, 2007 2:27 am

Esselamu Alejkum


Dobro nam dosao brate.Allah s.v.t te nagradio Dzenetom Firdevsom.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Apr 15, 2007 11:52 am

We alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu .Dobro te nasao i dobru te nasao.Amin i tebe brate sa svim muslimanima i muslimankama

Aisha
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Avg 14, 2005 9:22 pm
Lokacija: Planeta Zemlja
Kontakt:

Post od Aisha » Ned Apr 15, 2007 1:02 pm

brate AbuAmriIbnFadl poslala sam privatnu poruku prije neki dan cekam odgovor inshallah..Allah ti podario dzennet...amiin,Preporucili mi da se tebi javim..pa odgovori mi na pitanje ako mozes.

es selamu alejkum

melek
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 11:06 am

Post od melek » Pon Apr 16, 2007 8:55 am

Zara,

Moje vjerovanje nije upitno!!!!!!!!! Mislim da si jedan dio izvadila iz konteksta i krivo protumačila!?
Znam da Allah dž.š. nije «čovjek», ja to nisam nigdje navela!?
Ako sam pitala za neki znak od Allaha dž.š., pa on sve pazi i prati....on sve može....nema tu nagađanja kao što si rekla!?
Znakovi su svugdje oko nas, koji ukazuju na Allahovo dž.š. postojanje!? Šta bih za njih rekla? Da nema znakova kako bi ljudi vjerovali?
Uvijek čujemo i vidimo nešto što nas iznova oduševi našim stvoriteljem oko nas....a kamoli nešto u našim životima!?
I ako sam sestro draga pitala za znak............to ne znači da vjeru ne praktikujem, niti to znači da činim haram, niti da ne slijedim sunnet Poslanika......
U svakom slučaju tvoje namjere su bile iskrene i dobronamjerne.

Selam.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Pon Apr 16, 2007 9:06 am

Selam alejkum

ja bih ti ovako preporucio.

Kad ti neko ukrade novac, to ne znaci da mu moras dati novcanik na cuvanje pa da bi bio halal halal. Ne, naprotiv ti halalis a svoj novcanik cuvas. To je kad su pare u pitnaju. A sad zamisli kad je povjerenje u pitanju. To je jos vrjednije od novca i cuvaj ga jos bolje.

Onoga ko poverenje izigra ja ne bih tako olako primio nazad. Priznajem da sam musko pa oko ti stvari razmisljam drukcije na vi zene. Ali svejedno. Budi jaka i nemoj da te udari ponovo ono sto te je vec jednom

selam alejkum

reso
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 6:31 pm

Post od reso » Pet Apr 20, 2007 9:44 pm

Selam

Moje misljenje je da znakovi postoje svuda oko nas, da nam dragi Allah olaksava sa njima da nadjemo pravi put,dok sejtan nam prikazije pogresne znakove da nas skrene sa puta. U islamu je jako bitno strpljenje,da trpis i da ustrajes. Samo nevjernici nevide jasne dokaze. Ja slijedim neke znakove i na putu sam imana zahvaljujuci Allahu. Samo Allah zna sta nas sutra ceka,i ja bi nesto ali nikako da dobijem,ali se uzdam u Allahovu milost,jer samo nevjernici gube nadu u Allahovu milost,cekam i trpim,svi se mi cistimo nekim iskusenjima,zato ustraj i ne posustaj.

Selam

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pon Apr 23, 2007 6:17 pm

Salam aleykum!

Jedino ispravno je prepoznavati u prirodi ,u svemiru ,u nama samima,
znakove Allahova stvaranja i velicine.Spada u ibadet.Gledati ih , razmisljati o njima,i diviti se Allahovoj velicini.
Zeljeti raspoznati znakove da bi se znalo sta che biti,je nesto sasvim drugo,vodi gatanju,cak ukoliko se ustraje u tome mogu se navuchi sheytanske vesvese.
Za znati sta je dobro ili ne je bolje drzati se onoga sto je sigurno-Kuran i hadis, put Muhamedov saws.
Da nas Allah swta uputi.
Salam.

Odgovori