Salijevanje strave

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Sep 12, 2005 9:27 am

O sestro merymca ,Da bi jedno djelo bilo prihvaceno kod Allaha mora bit uz dva uslova.Prvi uslov je da bude u Ime Allaha a drugi uslov je da bude po Sunnetu Allahovog Poslanika Muhammeda saws.Kako je on ucio sta je ucio,kadaje ucio,zasto je ucio,razumijes?Svi ti ovdje mislimo dobro,neko zeli da ti objasni na neki nacin direktno neko naokolo,al sve je u svrsi da ti odbacis tu Kupljenu dovu,Sta mislis da je Allahov Poslanik saws prodavao dove,bil imao neko bogatiji od njega,mi poducavamo mi ne prodajemo.Opet kazem ovo je vjera dokaza,mi ne radimo nesto sto ne trazi Allah dz.s od nas,Ars i Nur dova su samo izmisljene dove nekog tamo, koji nije bio niti poslanik niti vjerovjesnik.Navescu ti jedan hadis o slicnom slucaju...Prolazio je Allahov Poslanik saws poslije sabah namaza medinom,kada je zacuo ucenje nekih dova,pa je stao i ugledao neku staricu i pitao je.?Koliko vrijemena ucis ovo.Starica mu je rekla odmah posliuje namaza pa sve do sada.(od sabaha do tada je bilo mozda oko2 sata)Resulullah saws joj je rekao ja cu ti reci jednu dovu koja ce ti zamjeniti sve ovo vrijeme sto si ucila.I rekao joj je.uci ovu dovu poslije sabaha i aksama po 3x :SubhanAllahi we bi hamdihi adede halqihi we rida nefsihi,we zinete arshihi we midade kelimatihi
.U ostalim dovama ovo nemozes naci,sve su te dove izmisljene sestro nasa,zato prihvati savjete i otkaci se jednom za svagda od tih dova.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sre Sep 14, 2005 5:00 pm

Sejo napisao:Selam alejkum

Sestro merymca, malo sam reagovao bas zbog toga sto ti je odgovor bio dat, i to od strane Prof. Dr. Sukrija Ramic, sto se tice nur i ars dove,a ti si i dalje misljenja da su dove uredu. Eto mozda sam malo bio grub, halali...

Selam alejkum
Esselamu alejkum!


Dopustite setri meryimice neka postavlja ista pitanja a i druga pitanja. Ponavljanje je majka znanja... Lahko je biti voskovođa poslije bitke.

Svi smo mi , manje vise bili u nekakvim zabludama ili smo pitali ili negdje potajno prisluskivali pa se korigovali.

Stanje u kojem se nalazi nasa sestra je tesko lahko bi se insan borio sa materijom ali ovi :evil: :evil: nevidljivi su pošast svih u gotov 90 % bolesti.

Lijepa rijeć otvara vrata dobra insaallah.

Sejo
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:22 pm

Post od Sejo » Pet Sep 16, 2005 10:06 am

Senad napisao: Dopustite setri meryimice neka postavlja ista pitanja a i druga pitanja. .
U pravu si brate, halali sestro meryimice.

Selam alejkum

kerichaso
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Jan 04, 2007 9:57 pm
Lokacija: Grand Rapids, MI
Kontakt:

Post od kerichaso » Uto Jan 09, 2007 8:26 am

Saljevanje Strave je zabranjeno u islamu

skip
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Feb 07, 2007 3:09 pm
Lokacija: MATRICA

Post od skip » Pet Feb 16, 2007 12:14 pm

Opskurno je i komentirati ovu temu jasno je da salijevanje strave nema utemeljenja u serijatu.Ako imamo ispravne nacine lijecenja zasto pribjegavati izmisljanju novih.Ali bih ipak prije rekao da je strava ustvari prikriveni sihirbaski trik
SELAM

Cairo
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 5:42 pm

Post od Cairo » Ned Apr 15, 2007 4:17 am

selam aleikum wr wb

Dakle vi mislite da je olovo, i kompletna vjerski ritual, nekakvo zlodjelo, koje moze, ne daj Boze nasteti insanu u ma kojem obliku djelovanja.

Kao, prvo, vi neimate nikakve dodirne tocke vezano za energetsko djelovanje islamskih vjerskih molitvi nad vodom i olovom, koje se po posebnom islamskom vjerskom kodeksu sura, uci i pojacava prilikom rada.

Osoba koja salijeva strave, doslovno mora biti pokrivena, klanjati redovno, i uciti islamski praktican zivot. Ako se radi o laiku, valja ga upozoriti, ukoliko se radi o osobi dzahillu, tada se mora preispitati jeli kadra primiti pravi istinski nijjet i praktican sustav zivljena a potom i nacin rada u ovoj vrsti egzorcizma.

Zivjeli smo mi bez wehabijskih i sektaskih arapskih nacina mnoga stoljeca i opstali, a sto se tice ucenja Kur'ana Casnog, nije on ni od Bosanaca ni od Arapa, ellhamdulilahi Kellimullah govor Gospodara Creatora svih svjetova, i tajnih i javnih, pa u njemu je lijek, koji se moze koristiti ucenjem molitvi na razlicite materije koje se konzumiraju interno i upotrebljavaju externo.


estagfirullahi, mislio sam da je ovaj forum potrijepljen jakim znanjem i praksom., ali vidim osim onog na zalost natpisa samog imena foruma, dovodi u pitanje i ucesnike koji ne vazu rijeci na postovima.


selam aleikum wrwb
Cairo
:D :oops: :P

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Ned Apr 15, 2007 9:52 am

SELAM! Brate Cairo,nedavno sam se ukljucio ovdje,dugujem ovdje jednom bratu odgovor u ime Allaha i molim te nemoj se sad petljat halali sto ovo kazem strah me da forum ne zatvore,jer ovdje zatvaraju izgleda forum kad dode do prepirki!OVO OVDJE SU NASA BRACA I SESTRE!!!!!!!!!!JA IH SVE VOLIM U IME ALLAHA!!!!!!!!!!KAO ISVE MUSLIMANE SVEJEDNO KOJEG MEZHEBA!
ENESE NEMOJ DA SE FORUM ZATVARA JER CE OSTAT OPASNIJI OD OVOG:LJUDSKA SRCA!!!
selam! :)

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Selam alejkum

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Apr 15, 2007 11:29 am

Cairo.I arapi su zivjeli u vjeri svojih predaka,pa im se Allah smilovao i poslao im Poslanika Muhammeda s.a.w.s. Da im ukaze na njihovo prazno vjerovanje.Pa kada su se uvjerili da je njihovo vjerovanje izmisljotina,vratili su se istini.Ova vjera opstaje rad onìh koji odrzavaju ovu vjeru,koji ciste istinu od lazi .Da bi jedno djelo bilo prihvaceno kod Allaha mora imati dva uslova 1uslov.Da je djelo U ime Allaha i 2.Da je po sunnetu Allahovog poslanika.Mi u saljevanju strave ne vidimo sunnet ,pa ga zato smatramo zabranjenim zbog gatanja i proricanja u njemu,klanjale te osobe pokrivene ili ne.I sihirbazice stave maramu na glavu,al su sihirbazice neke i klanjaju al kome,zasto i kako.Navedi dokaze za saljevanje strave,makar jedan ,al sve se bojim da ces i jedan nac ,osim paganskih ostavstina kojima se sluze oni i branioci takvih nacina lijecenja.Pametnjakovici na ovom forumu niste ovaj forum.Zato ne lazi ni sebe ni druge.Ne ohalaljuj haram

Sejo
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:22 pm

Post od Sejo » Uto Apr 17, 2007 9:19 am

atif napisao:jer ovdje zatvaraju izgleda forum kad dode do prepirki!
Selam

Koliko sam ja primjetio, ovdje forum zatvaraju kad dodje do uvrijeda ne do prepirki.

Selam

Sejo
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:22 pm

Post od Sejo » Uto Apr 17, 2007 9:26 am

Selam alejkum brate Abu i hosh geldin

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Uto Apr 17, 2007 9:28 pm

Sejo napisao:
atif napisao:jer ovdje zatvaraju izgleda forum kad dode do prepirki!
Selam

Koliko sam ja primjetio, ovdje forum zatvaraju kad dodje do uvrijeda ne do prepirki.

Selam
selam! eh onda lijepo jer ja nikog ne vrijedam pogotovo Mu´mine.

tema je bila salijevanje strave...

Jedno serijatsko pravilo glasi:Sve je u osnovi dozvoljeno i to do momenta dok se ne DONESE DOKAZ DA JE TO NESTO ZABRANJENO.Ako mislite na salijevanje strave ucenjem Kur´ana,zikra i poznatih dova.
Muhammed A.s. kaze :"KO MOZE DA POMOGNE SVOME BRATU NEK TO I UCINI.Tradicija lijecenja Kur´anom tom metodom medu Muslimanima sirom svijeta je veoma duga....mnogi su vlastitim iskustvom dosli kako ova vrsta rukje djeluje na skidanje sihira i straha posebno kod bolesnika.
Tacno da u doba Poslanika a.s.nije bilo mnogih nacina lijecenja kojim su se poslije sluzili velikani naseg ummeta...npr.:Imami Ahmed r.a. koji je preko delegacije ljudi poslao svoju nanulu kao lijek bolesniku napadnutom od strane dzina.Taj bolesnik je preko te nanule i bio izlijecen.
Bezbeli Allah lijeci a ne u tom slucaju nanula....ili slucaj danas gdje ucaci telefonom uce ,pa audio rukja....sve to nije bilo u doba Poslanika A.s. a nije ni protiv Kur´ana a ni Sunneta.

bezbeli,svako lijecenje gdje ima i proricanja je zabranjeno...to se uvjek treba napomenut....

Znam staru nenu koja je cijeli zivot klanjala ni ustala ni sjela nije bez bismille ni vode se napila,Allaha se bojim da joj kazem da se sluzi "prikrivenim sihirbaskim trikom.." pogotovo ja sto sam od nje toliko manje prozivio a ona stara dobra nena...


Nikog ne vrijedam.bas jer Sunnet slijedim....Jeli po Kur´anu i Sunnetu reci za nekog da je sihrbaz pogotovo bez dokaza.
Ja se Allaha bojim ...i previse da bi ovu nenu koju dobro poznajem nazvo sihirbazicom......A ko se ne boji Allaha nek pise sta hoce.

Reci cu i ovo puno bi ljepse zvucalo da se navede jedna od one tri predaje od Poslanika o hamajlijama i lijecenju Kur´anom u kojoj se opisuju 70.000 robova koji ce uc u dzennet bez polaganja racuna.....,zavisno od stanja vjerskog i moci shvatanja osobe koja pita.Mislim kad se to nekom lijepo objasni i prenesu se te sve tri predaje time 1.niko nece vrijedat nikog
2.ljudi kad to shvate i sami ce postupit po ovoj trecoj predaji........

Evo ponasacu se kao gost ovdje pa vi domacini mi recite hocete li da ovo sve brisem,iz obzira prema nasoj braci koja lijek traze.....al bez vrijedanja svi mi Allahu na sedzdu padamo.......



SELAM!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sre Apr 18, 2007 1:24 am

Selam alejkum


Izvor : Novi Horizonti....Odgovara Prof. Dr. Sukrija Ramic

Pitanje: Željela bih da mi pojasnite islamski stav u vezi sa tzv. salijevanjem strave, praksom koja je u BiH vrlo raširena?

Odgovor: Salijevanje strave je pagansko vjerovanje i nema utemeljenja u šerijatu. Ne spominje se da je tako nešto postojalo u praksi Allahovog Poslanika, s.a.v.s, niti u praksi prvih generacija muslimana. Kod njih je postojala rukja (odučavanje), koja ima utemeljenje u šerijatu. Prema tome, salijevanje strave i tome slično je zabranjeno (haram). Posebno, u tom pogledu zabrinjava, što mnoge žene, kada salijevaju stravu, uče naopako kur‘anske sure što je najveći grijeh koji može izvesti iz islama. Učenje sura naopako pri salijevanju strave govori da su to džinovska i šejtanska posla. Zbog toga, savjetujem svim našim muslimankama da se klone salijevanja strave. Ukoliko su učile sure naopako, neka odmah prestanu i iskreno se pokaju Allahu, dž.š. Ukoliko svjesno to nastave raditi, neka znaju da tim svojim postupkom izlaze iz islama, a Allah, dž.š, najbolje zna.

Ovakva tema se otvarala par puta na ovom forumu i bilo bih pozeljno da se ne traze kojekakve olaksice koje ne postoje.

Cairo
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 5:42 pm

Post od Cairo » Sre Apr 18, 2007 6:28 pm

WE ALLEKIUM SALLAM WR WB


ellhamdullillahi, pa se ne povodim za charshijskom fukareshtinom, koja je u posljednjih 200stonjak godina pokupila haram nakon genocida nad mojim narodom Boshnjacima.. od strane gjaura(kjafira) i politichke asutro-ugarske i vatikanske wesvese,..


ako vam nije poznato, tijelo se sastoji od H2O i mnogih drugih kemijskih derivata koji se nalaze u zemlji,..

pa k'tome i sam supstrat olova, se nalazi u nashem tijelu,,


olovo je priznato kao egzorcistichki tretman,.. s uchenjem islqamskim sura,. i kombinacije ajeta.. a ovu tehniku donijeli su islamski uchenjaci, Osmanlije,.. inache, dobro poznata i u drugim zemljama Balkanske unije,
a tako i Juzhni pojas islamskih zemalja koje su okupirane od strane fashistichkog rezima iz Rusije..


Tajna u djelovanju sura iz Kur'ana i olova,. to je izvrsna kombinacija,.. za attac na shejtana ili dzhinna, koji obiljezhen izlazi iz tijela, i osakachen,. ako ne zehli izachi iz tijela tada i bude upozoren za smrt,,

o ovoj temi mogu mnogo govoriti.,..

pa,sto se tiche primjene sunna, i mnogih drugih pravaca,, ja bih samo nadodao, kada budete putovali svijetom, narocito islamskim,. vrisnut chete od jada,. na sta cete sve naichi i chuti,..


olovo tehnika,, ako se radi ispravno, ne moze biti pokudjena,.

molio bih lijepo, ne zamarajte se,.. puno, kada napisem neki komentar, gledaju se rezultati,... a ne prepjevi,.. chula rekla kazala,


zhelim vam svima ugodno surfanje,.. i sto manje chasrshijskog okrivljavanja,.. na pojedince,. ili mnozhinu,.

povedimo jednom zdrav dijalog,.





sellam aleikum wr wb
Cairo,. :)




bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

mir

Post od bolesnik » Sre Apr 18, 2007 6:44 pm

Esselamu alejkum braćo. Ja mislim da to nije u redu što dolazi do ovih prepriki. A sada o olovu :D . Moje mišljenje je da olovo ne može pomoći ali ni naštetiti insanu. Uostalom šta će nam saljevanje strave kad nam je Allah dao Kur`an pa da se njime liječimo,a mi kad se uhvatimo ovdje jedne teme ne prestajemo. Se pitate možda nekad da li je to baš od šejtana. Je ste li kad pomislili da je šejtan rekao vidi kako se sad one prepiru ovdje sad sam ih zaveo pa čak kada pričaju i o vjerskim stvarima... Braćo držte se Kurana i ovo je već drugi put da pokušavam da kažem ne mojte se džabe svađat... Ako neko misli da je strava u redu nek ide kod te neke nene koja slijeva ko misli da nije neka ne ide. Ko hoće neka ide kod sihirbaza odgovarat će pred Allaha. Koliko je puta rečeno kako izgleda sihirbaz. Koliko puta je pričano o ispravnim metodama liječenja i o pogrešnim. Ja sam sam bolestan i dok nisam ništa znao o metodama išao sam kod raznih ljudi pa kažu baci sol,baci ovo,učini ovo ono. Neka mi Allah oprosti. Drže te se Allaha u njemu je spas. Sve vas srdačno selamim.

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Sre Apr 18, 2007 9:37 pm

EMIRgr napisao:Selam alejkum


Izvor : Novi Horizonti....Odgovara Prof. Dr. Sukrija Ramic

Pitanje: Željela bih da mi pojasnite islamski stav u vezi sa tzv. salijevanjem strave, praksom koja je u BiH vrlo raširena?

Odgovor: Salijevanje strave je pagansko vjerovanje i nema utemeljenja u šerijatu. Ne spominje se da je tako nešto postojalo u praksi Allahovog Poslanika, s.a.v.s, niti u praksi prvih generacija muslimana. Kod njih je postojala rukja (odučavanje), koja ima utemeljenje u šerijatu. Prema tome, salijevanje strave i tome slično je zabranjeno (haram). Posebno, u tom pogledu zabrinjava, što mnoge žene, kada salijevaju stravu, uče naopako kur‘anske sure što je najveći grijeh koji može izvesti iz islama. Učenje sura naopako pri salijevanju strave govori da su to džinovska i šejtanska posla. Zbog toga, savjetujem svim našim muslimankama da se klone salijevanja strave. Ukoliko su učile sure naopako, neka odmah prestanu i iskreno se pokaju Allahu, dž.š. Ukoliko svjesno to nastave raditi, neka znaju da tim svojim postupkom izlaze iz islama, a Allah, dž.š, najbolje zna.

Ovakva tema se otvarala par puta na ovom forumu i bilo bih pozeljno da se ne traze kojekakve olaksice koje ne postoje.
INNELLAHE LA JUHIBU L MUTEDIN....ALLAH DOISTA NE VOLI ONE KOJI ZAPOVJEDAJU KAVGU.

SELAM moj voljeni brate,nisam ja ovdje na sajtu zastao da raspravljam vec:
"AKO SE DVIJE SKUPINE VJERNIKA SUKOBE,IZMIRITE IH....ALLAH UISTINU VOLI PRAVEDNE...""O KAKO JE RUZNO DA SE VJERNICI RUZNIM NADIMCIMA SPOMINJU!
dragi brate,u suzama se gusim gledajuci neke stvari oko sebe.....
E moj braco,drag si ti meni kad vidim kako se boris za Allahovu rijec,al glavom kroz zid se ne moze.....

Ovo sto si ti naveo su rijeci Allahovog roba koji nije Poslanik a.s....roba od krvi i mesa koji moze pogrijesit il mu sejtan sta u govor ubacit.......
A ko smije zabraniti nesto sto nije zabranio ni Allah ni Poslanik a.s....
Ovo nije dokaz.....

Dragi brate,kad bi ja smjeo kazat da dzini ne postoje,da bi se narod okanio kojekakvih gatanja ja bih to kazo,al bi time vece zlo prouzrokovao....
"Mnoge nene" NISU sve nene,sta cemo s onim koje ispravno uce ,ne okrecuci neuzubillah.....
I internet evo koriste mnogi za ogovaranje,klevetanje,cak mnogi i za kojekakve rospije,pa neki i za gatanje,hoce li neko ko ne zna kako se ovo elektronsko sredstvo koristi koje je izmislio sljedbenik knjige,(ne smijem reci kjafir jer ja ne znam,a Allah s.w.t.kaze"sljedbenici knjige")
kazati svima nama koji ga koristimo u svrhe dobra da smo razvratnici...
moze rec al bi bio nepravedan....

Dragi braco ne znam kako poznajes istoriju islama,evo ja navodim jedan mali primjer:
Sultan Mehmed je jedno vrijeme zabranio ljudima da nose calvu na glavi a umjesto toga naredio fes.Istorija biljezi da je zbog toga nekoliko hiljada ljudi izginulo braneci calmu,a protiveci se fesu....mislili su da se sav islam uvukao u tu calmu i bez nje je nemoguc opstanak islama...takvu istu buku viku i huku istorija biljezi kad se isti taj fes ukinuo.Opet su se glave gubile a fes je zamjenila druga kapa....to kad neko misli da je islam u odijelu a ne u djelu.... :( tuzno al istinito....da se normalan covjek upita jesul u vecoj zabludi bili oni koji su ginuli za fes ili oni protiv fesa il ce svi krivit sejtana l.a.sto ih tako lahko zavadi.....
ili su pogresna ubjedenja ili mrznja u srcima....
:( :oops: Primjera je nazalost jos mnogo......
u nasem slucaju su evo opet primjeri i sitnice poput strava,hamajlija,abdeskih dova........pocinje uvredama pa mrznjom pa nekim izgleda opcenitim sihirom pa incidentima.....pa rusenjem dzamija....nije dzaba Poslanik a.s.rekao cuvajte se smutnji.....,vjernik ce krv vjernika smatrati halalnijom od jedenja hljeba.....neuzubillah

Ja ne branim ovde strave,vec Allahov ajet:"VJERNICI SU SAMO BRACA"Ja bi da mi svi budemo od onih 70.000.iz onog hadisa...
Poslanik nas je savjetovao da ozivimo njegov Sunnet,pa hajdemo ga ozivjeti evo mi ovdje na sajtu u ime Allaha da se volimo....hadis"gledaj da u tvom srcu nejma ni trun mrznje prema bratu vjerniku"
koliko ovaj hadis mi bosanci evo praktikujemo,ako dopustamo jeziku da mlati i lupeta po braci vjernicima......

evo licno Elhamdullilah ne treba meni ni rukja ni strava,ja se na Allaha oslanjam,al ako neko u vjeri jos nije toliko jak pa mu malo treba pomoc jedno vrijeme ,nemojmo zamjerat...i zbog tog jedni druge vrijedat...

Dobro znamo za ponavljam TRI predaje od Poslanika u vezi toga...eto tacno tu se sejtan pokusava upetljat smutnju ubacit....
NEDAJMO MU OBRACAJUCI SE ALLAHU KOJI SMUTNJU OTKLANJA....

selam moj voljeni braco.

Odgovori