Nevidljivi svijet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

malena-0
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:13 pm

Nevidljivi svijet

Post od malena-0 » Sre Mar 28, 2007 11:10 pm

Selam Alejkum
Zasto samo misliti o Nevidljivom Svijetu ?? Sto mnogi Misle o tome ?
Ako smo mi vidljivi svijet a oni Nevidljvi, Sto da mislimo o Njima ako ih nevidimo.
Ja bar mislim ako samo onjima mislimo da nam bas pristaju namuku, i podpane te neki strah, ludilo, i uvjek se toga bojis.
Citala sam mnogo razna desavanja na ovoj stranici, kao naprimjer sanjala nesto i sad imal to neko znacenje, Pa ja bar mislim, kakve to veze ima ako nesto sanjas, mora se nesto sanjati, mora nesto izaci na san. Sto bas na svaku sitnicu se stim zamarat. Zivot je Ljep. Zar nije ljepse se snecim ljepse zabaviti, i nasmijati, salu izvoditi itd, ljepo sa narodom komunicirati i naravno u Allaha vjerovati kao mi mnogi sto postujemo. Nadam se da je sve Okej. Ja vjerujem da se mnogima cudo desava i da zato treba lijeka od hodze da tu nemoze doktor pomoci.
Ja vjerujem u Allaha i posutjem, Vjerujem i Nevidljivi svijet i sve. Samo mi je pomalo zacudno. Zasto na svaku malu sitinicu Odma pomisle na dzinne, i samo otome razmisljaju i umisljeni ? nadam se da Nisam nikog uvrjedila ako Jesam ja se izvinjajem Halalite :) Selam Samo je to moje Misljenje bilo. Mlada sam i neznam puno o tome ali Vjerujem da je Istina :)

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

Kur`an Časni

Post od bolesnik » Sre Mar 28, 2007 11:25 pm

Selam sestro. Znam kako i zašto tako razmišljaš,ali sve ti piše u Kur`anu. Trebamo voljeti i ovaj dunjaluk ali ćeš na onom drugom svijetu vječno biti, i zato se sada trebaš potruditi da na onom svijetu budeš rahat da otiđeš u džennet. Smiješ se ti i šaliti i sve ali u granicama normale Allah voli sredinu. Ne treba škrtariti ali ni pretjerivati i naravno ne treba haram činiti znači ono što nam je Allah strogo zabranio. Neki ljudi koju su pod utjecajem džinna vide neke stvari koje normalni ljudi ne vide,čuju...San je važan dio,on dosta govori o čovjeku. Ti i dok spavaš nešto se događa. Ako imaš kakva pitanja slobodno pošalji ili na pp ili na forum. Selam

malena-0
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:13 pm

Post od malena-0 » Sre Mar 28, 2007 11:52 pm

Bolesnik potpuno te Razumim i vjerujem da je to Tako. Kao sto sam Rekla neznam puno o tome, znamo ono sto cujem, Pravi Vjernik o tome Razmislja i zna kako je, Ali oni sto su malo z druge strane, sto vole zabavu i muziku Nerazmisljau bas potpuno o tome, Samo kad im se nesto desi onda malo dodzu sebi, da to moze tako da bude.
Ja bas nisam vjerovala da moze nesto stim da bude ako sanjam,Ja sam misla to je sve neka Fantazija kao neki film bude i prodze, mislim u tom snu a ne u Javnosti. u Javnosti vjerujem da se moze desiti svasta. Vi mnogo znate o tome i imate Iskustva i Skole. Al nadam se dacu se ija ija sto bolje potruditi da steknem do vasi staza. Ali ovaj narod koji poznajem Uzivo to je narod za Zabave i Muzike,itd, U ovom Gradu dje zivim Nepoznajem Jos osobu Koja bi me nasvjetovala gdje je pravi Put, Ja i sto bi znala nekom nemogu objasniti ni dokazati, Jer oni bi mislili opet samo o zabavi i veselju. Oni mnogi kazu Vjerujemo u Boga da naravno i Trebamo da nas vodi pravi putem. Al nadam se i Bice bolje :)
Nikad nija neznam sta me ceka ovog momenta ni Sutra. Samo mi je zacudno bilo kad sam Citala ove neke price na stranici, o Snovima,Mislim zasto na svaku sitinicu malu moraju stim da se zamaraju, Ali neznam ja kako cjeli svijet zivi i kako je kome,i sta se kome desava.Samo im Zelim sve najbolje :)

I sta mislis stim da kazes, ti dok spavas nesto se dogadza? sta se dogadza?

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Čet Mar 29, 2007 2:12 pm

Na linku ispod mozes poslusati predavanje o snovima..mozda nades odogovore na neka svoja pitanja..


http://www.studio-din.com/modules.php?n ... age&pid=14


selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sub Mar 31, 2007 7:51 pm

taqwaluk napisao:Na linku ispod mozes poslusati predavanje o snovima..mozda nades odogovore na neka svoja pitanja..


http://www.studio-din.com/modules.php?n ... age&pid=14


selam
Esselamu alejkum!


Malena-0 seka , da li je našla odgovor na navedenom linku , nejavlja se. :wink:

Esselamu alejkum!

malena-0
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:13 pm

Post od malena-0 » Sre Apr 04, 2007 10:14 pm

Nemam ja Nikakav problema sa Snovima, ako sanjam nesto bude i prodze, Bitno je da nije Javnosti a san to je ko neka mala episoda.
Nisam download jos to o Snovima mozda kasnije.

jos nisam dobila odgvora, kaze Bolesnik dok spavam nesto se dogadza! sta to treba da znaci ? sta bi se dogadzala, Niti cujem koga ni vidim, Mirno spavam ako se probudim nastaje novi dan :)

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

događanja

Post od bolesnik » Čet Apr 05, 2007 11:23 am

Selam malena. Ja sam ti poslao pp neznam zašto nisi pročitala ili nisi dobila. Vidim iz tvojih priča da si ti laik u pogledu vjere. Nemoj me shvatiti krivo...
Gledaš kao većina ljudi,pa je probudiš se i novi je dan ali ti ne znaš da nekima nije tako,a sada odgovor: događa se to da kada ti legneš spavati kraj tebe su ili šejtani ili meleci to sve apsolutno ovisi o tebi...Ako si u vjeri zanočiš pod abdestom proučiš dove oni će biti uz tebe,ako se daleko od vjere šejtani su uz tebe jer te oni odvlače od Allaha itd... To su događanja o kojim govorim možda nećeš shvatiti ali eto...

malena-0
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:13 pm

Post od malena-0 » Pon Apr 09, 2007 10:43 pm

bolesnik hvala na odgovor, znaci tako to, ja vise putam legnem bez abdesta i da proucim dovu, kad zadrjemam samo zaspem, sta cu tako mi je sada bice kasnije bolje :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Apr 10, 2007 5:47 pm

malena-0 napisao:bolesnik hvala na odgovor, znaci tako to, ja vise putam legnem bez abdesta i da proucim dovu, kad zadrjemam samo zaspem, sta cu tako mi je sada bice kasnije bolje :)
Esselamu alejkum!

Seko ako tako fino zapiš i nemaš problema vjerovatno isto tako nemaš problema sa ustajanjem na sabah namaz? ili ...........? :?

Svako dobro

Esselamu alejkum

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

klanjanje

Post od bolesnik » Uto Apr 10, 2007 7:48 pm

Brat Senad ima pravo ali je žalosno da se muslimanima treba govoriti da treba klanjati to bi nam trebalo biti normalno zato to ne ne spominjem ali ima nas svakakvih neka nas Allah izvede na pravi put. Onaj ko može da ustane na sabah trebao bi biti sretan jer ima i onih koji to ponekad ne mogu a bili bi sretni da mogu... Znam jednu staru nenu koja klanja ležeći i moja rahmetli nana je klanjala sjedeći a neki koji imaju zdravlje zanemaruju to...

malena-0
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:13 pm

Post od malena-0 » Sre Apr 11, 2007 10:06 pm

Senad ja sam svoje rekla ono sto sam i ono sto mislim, pa valjda si dobro skontao sve :) ali sta cu sada sam takva nadam se ubuduce bice bolje, Jos sam mlada i mislim da imam preci stvari, pa jednostavno na to i toliko neobracam paznju, legnem kad mi se spava, ustanem kad hocu i tako, nadam se da me razumite :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Apr 12, 2007 5:43 pm

malena-0 napisao:Senad ja sam svoje rekla ono sto sam i ono sto mislim, pa valjda si dobro skontao sve :) ali sta cu sada sam takva nadam se ubuduce bice bolje, Jos sam mlada i mislim da imam preci stvari, pa jednostavno na to i toliko neobracam paznju, legnem kad mi se spava, ustanem kad hocu i tako, nadam se da me razumite :)
Esselamu alejkum!

Ama seko shvatio sam ja tebe vezano za počinak ali me je baš ineteresovalo to ustajanje da li baš lahko i ustaješ , između ostalog na sabah namaz.

Ako sam dobro razumio ti nemaš problema ni sa ustajanjem jer ustaješ kada ti želiš, ne bitno da li si sabah propustila. To je fino kada možeš sama upravljat svojim emocijama, postupcima. Ako sam razumio i to da kod tebe šejtan nema šta tražit jer mu nedozvoljavaš da utiče na to kako i kada ćeš zaspat i kako i kada ćeš ustati.

Ti imaš pravo da biraš kako ćeš postupat i imaš pravo da sebi odrediš prioritete tako da moja namjera nije bila da silim na bilo što a pogotovo nije mi namjera da te podcjenjujem. InšaAllah vjerovatno ćeš imati vremena za neke prioritete od kojih ćeš imati dobro i ovog i onog svijeta.

Ovo tvoje stanje meni je onako zanimljivo ne praktikuješ ništa od suneta i Kur'ana a fino ti, lijepo se osjećaš baš onako idealno. :D :wink:



Obzirom da si postavila pitanje zašto svi razmišljaju o šejtanima želio bih da ti postavim jedno pitanje- da li bi se testirala na džinsko šejtansko djelovanje imaš audio rukju na ovom forumu pa poslušaj malo kada budeš riješila te svoje preče stvari, pa nam javi inšaAllah.

Svako dobro tebi i tovjoj obitelji.

Esselamu alejkum.

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Čet Apr 12, 2007 10:11 pm

Selam,mala! to sto si nam ti jos bezbrizna,ma ja mislim nek si,mlada si jos,veseli se ti i pjevaj i smiji se al nemoj ni Allaha zaboravljat,za adest i sabah ti treba 10-15 minuta.Imam ja sestru plaho slicna tebi.Ja jadan tupio jezik njoj govoreci koliko je vazno klanjat,koliko je to njoj a ne Allahu potrebno,a ona meni to sve nekako na salu,pa ko fole tjera sejtana ko rjecima hus,a uvjek se smije,otkaceno sto gradi.Onda vidim nema fajde pa Allaha molio da je sacuva loseg drustva i svega onog zla u koje inace ova danasnja omladina lahko upane,i Allah je elhamdullilahi i sacuvo,fino je se udala i sincica rodila.Tek je u trudnoci shvatila kolika je Allahova moc,kad je vidjela na sebi dokaz stvaranja covjeka,eto sad klanja i kaze volila bi da joj sin bude hafiz.Hocu da ti kazem sestrice,lijepo je sto si ti vesela,al nemoj ni Allaha zaboravljat,cuvaj se loseg drustva,i pazi sekice,momci su lopovi,sa svakim je momkom sejtan,ne daj se prevarit.
Na danasnjem vaktu mozda "nisi u trendu" ako cuvas svoj obraz,ne pijes,ne drogiras se....eto to je to iskusenje,pa ako prodes uspjesno kad tad ces zavolit i namaz i sve drugo sto bi trebala insallah,i Allah ce ti dati kuveta da ustanes i sama na rani sabah.Cito sam u nekoj knjigi da ce Allah svu omladinu koja je sacuvala svoju cednost pod zastavom Jusufa a.s. prevesti preko Sirat cuprije,te da ce neke pitati:"Sta vas je od Mene odvratilo?"a oni ce odgovoriti "nasa ljupkost i ljepota" a On ce im pokazati na Jusufa a.s.i pitati ih jesu li ljepsi od njega pa njega nije njegova ljepota odvratila od Allaha,te ce ovi drugi u Dzehennem,da nas Allah sacuva.Ne znamo mi seko nikad nase stanje,niti svoje mjesto na Onom svijetu,nisam te htjeo plasit,boze sacuvaj,ne znam ni ja je li moj namaz primljen,samo se nadam da jest. Vazno je da ti imas u srcu imana i da kad izades negdje s drustvom na Allaha mislis,i kad vidis one kojima je sejtan drug da Allaha zamolis da tebe tog zla sacuva kojim se oni bave.A Allah ce te insallah onda nekad i na onaj dug prema Njemu i tebi samoj uputit.Ti si nama srce islama,buduca majka i zena,sejtan l.a. to zna,trudice se da te pokvari Allah ga smeo.Allahu dovu za vas mlade upucujemo,da vas Allah sacuva i zastiti sveg zla i iskusenja kroz koje prolazite.. :D A za sabah,ti kako hoces a mi cemo molit Allaha da nam te On probudi :) SELAM.
Poslednja izmena od insan u Uto Apr 17, 2007 1:44 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

malena-0
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:13 pm

Post od malena-0 » Pon Apr 16, 2007 10:33 pm

Da vam se opet zahvalim na vasim odgovorima:) Potpuno ja vas razumim sta mi zelite reci, i znam da je to tako.
Ja zivim u Americi, u ovom gradu slabo ima nasi braca i sestara koji se sa tim upucuju, jer sve rade kopiju kao Amerikanci i to je kao u Normali tako misle, Oni kazu da su Muslimani, al slabo ono obavljaju sto trebaju bar mislim ova nasa omladina, piju , puse i svasta nesto, cure mjenjaju momke tako momci cure za Prenoc, ljubav itd,,i monogo toga ima.
Ja sam se odmakla od toga, i nikad to Nisam pokusala, Ni alkohol ni Cigarete to mi netreba, nit me zelja vuce zatim..
Ja nekom nemogu objasniti ni dokazati nesto ako nece sam od sebe, svako cini za sebe dobro i kako zeli,Svako za svoja djela odgovara.
Ja idem u skolu i na posao, i moram skolu uciti,.tako da nemam puno vremena o Vjeri, sramota me je to i napisati i reci da nemam Vremena ni da ne obavljam, Ali nadam se ako bogda da cu imati uskoro,.I zato malo i znam o Vjeri i ovim dogadzajima sto se mnogima desava i sto ih muci.Malo sam vise o tome saznala sad kad sam pocela citati Price i dogadzaje na ovoj stranici.i Vjerujem da je Istina i potpuno mi je zao,zelim im svako dobro i da im Dragi Allah Pomogne. Selam Alejkum :)

Sumejja
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Apr 30, 2005 8:38 pm

Post od Sumejja » Uto Apr 17, 2007 2:20 am

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Samo da se javim sestri malenoj i napisem da i ja seko zivim u americi i radim i idem u skolu i jos imam 2 djece ali elhamdulillah i klanjam i pokrivena sam i ucim svoju vjeru. Neznam u kojoj state budes ali bar ovdje kod mene ima mashallah puno dzamija i predavanja da neznam kuda bi prije isla. Samo iskreno ucini nijet da ucis svoju vjeru pa ces vidjeti kako ces imati vremena za vjeru i kako ces i na poslu i u skoli imati napredka inshallah.

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Odgovori