pomozite

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

pomozite

Post od bolesnik » Pet Jan 19, 2007 5:43 pm

Esselamu alejkum Draga braćo i sestre. Evo pišem vam u nadi da će te mi dati dobar savjet... Već osam mjeseci patim i borim se sa sihirom koji mi je napravila jedna cura. Bio sam kod mnogih hodža i raznih ljudi,bioenergičara i slično ali mi to ništa nije pomoglo. Simptome koje imam su velika bol u glavi,prsima,sve mi izgleda drugačije (promjena pogleda), nemogućnost koncentracije na jednu stvar. Ja sam iz Hrvatske i ta cura koja je to napravila je druge vjere, je li istina kada to napravi druga vjera da je teže skinuti. Jedan prijatelj mi je savjetovao da idem U Tursku kod šejha. Molim vas pomozite mi nekakvm savjetom. Izgubio sam nadu u sve a imam tek 19 godina. Unaprijed Vam zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji. Neka je Allahova blagodat na svim muslimanima Amin.

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Uto Mar 20, 2007 10:05 pm

Selam dragi brate! Ja znam za Nekog ko ce ti sigurno pomoci.Niko Mu nije otiso bolestan a da nije ozdravio.Niko ko Ga je za pomoc zamolio se nije praznih ruku vratio.Kazes da si svukud hodo pa ti niko nije pomogo,hoces da ti kazem zasto?Zato sto On nije dozvolio nikome od onih kojima si iso da ti pomognu jer te On ceka!Ime mu je ALLAH ,a ima jos lijepih imena.Naces Ga na sedzdi,s tobom je kad god Ga spomenes ,u sebi il naglas svejedno.UZMI ABDEST, GLEDAJ DA SI STALNO ILI STO JE MOGUCE VISE POD ABDESTOM.KLANJAJ 40 jutara rani sabah a izmedu sunneta i farza prouci 41 puta Elham iskreno trazeci time kod Allaha zastitu od zla koje ti se pravi.Ustraj na tome nije to tesko,zastit ce te Allah vidices insallah kako ce se taj tvoj problem postepeno smanjivati dok sasvim ne nestane ,samo istraj.Dovu kad ucis obavezno prije i poslije dove izreci zahvalu Allahu dz.s.i donesi SALLAVAT na Muhammed a.s.,to je kljuc za dovu.Namaz sine je najjace oruzje,i Zikrullah,svaki zaborav na Allaha je propust. Selam.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sre Mar 21, 2007 2:25 am

Selam alejkum

Atife imas vec jedno postavljeno pitanje na koje ne dajes odgovor a ja ti to isto pitanje postavljam: Odakle ti to 41 puta sa fatihom i šta znaci ovo 40 sabaha da klanja... valjda treba da klanja dok je ziv a ne samo 40!!! Jesul opet neke sufijske šeme u pitanju ?

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sre Mar 21, 2007 10:43 am

Salam aleykum!

MIR brace!
To da treba klanjati sabah, je ,valjda je mislio na rani u cik zore.Po hadisima je preporuceno doviti u zadnjoj trechini nochi-jer je tad Allahova milost najbliza zemlji,pa se primaju dove.
Broj 40 se puno preporucuje zbog spominjanja tog broja u casnom Kuranu , kad je Allah swta objavljivao Toru -a Musi a.s.,kaze da je upotpunio milost u 40 dana koje je Musa a.s proveo na Sinajskoj gori.
(ako sta pogrijesim ispravite me.)
Radi se o tome da je Fatiha preporucena za ucenje za zdravlje-imaju hadisi o tome,i isto tako da Allah swta nagradjuje svaku ustrajnost.
Valjda je to neko sve sakupio pa stavio u to vrijeme,ali bolje je razumjeti
zasto nesto radimo.
Brat Amr Khalid je dao lijepo predavanje tokom Ramadana , za svaki dan po jedna hutba,te je preporucio da se izaberu 5 dova koje ches ponavljti
svaki dan poslije svakog salata.Uz to treba prouciti Kuran tokom Ramadana i kaze da neche stichi sljedechi Ramadan a da ne nadjes tvoje dove ispunjene.Jedna grupa nas je elhamdu lillah slijedila ga tokom Ramadan i vechina nas je pronasla vech nekoliko dova ispunjenih.
Hvala Allahu,uistinu ustrajnost Allah nagradjuje.
Ova predavanja od Amr Khalida mozete nachi na
www.amrkhalid.net
arapski i engleski,morate prevesti ali ispalti se.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sre Mar 21, 2007 12:29 pm

Salam brae Bolesnik!

Ne boj se, nauci sebi na vodu rukju,na maslinovo ulje ,med ,pa to koristi.Ili nauci samo ako nemas rukju,Fatihu,ajetul kursiju,ihlas,felek,nas sve po 7 puta i dove za zdravlje:
Bismillahi erkike min kuli sheyin juzike, we min kuli sherin nefsin,ev ajnin hasidin ,Allahu jeshfik,bismillahi erkike. 7x

Allhume Rabe nasi,ezhebil-bese veshvi entel-shafij la shifae illa shifauke, shifau la jugadiru sekamen.7x

Koristi vodu i med 3x denvno,ujutro , u ikindijsko vrijeme,po nochi.Mazi se maslinovim uljem ,citavo tijelo osim stidnih mjesta,prije spavanja, i slusaj najmanje 2x dnevno rukju,ujutro i navece .
Pustaj svaki dan suru bekare i odslusaj je, zaklopi oci dok slusas.
To sto vidish, cudno je sihr, ne brini skiniche se insha Allah. to se ima u sihru rastavljanja, pa ako to imas dok budes slusao kuran - rukju(ajeti iz kurana za lijecenje se zovu rukja)boliche te puno oci , cak mozes pri tome i plakati , ali ti se ne boj, ustraj, prvo che ti se pogorsati a zatim , poceti popravljati stanje.

Ako hoches de posjechujes nekog shejha, eto ti brata Enesa u Zavidovichima , idi njemu.
Svi su nevjernici , ti sto prave sihr, i onaj sto se zove muslimanom i cini sihr i on je nevjernik, Allahu je lako njih poraziti.
Zatim daji sadaku, imaj lijepe misli,ne misli sto i kako sam bolestan,samo misli o dobru i moli Allaha i On che ti pomochi.
Prelistaj naslovnu stranicu lijecenja i ima puno korisnih stvari tamo.
Klanjaj redovno , izbjegavaj zabrane i insha alla dache Allah neki izlaz.
Eto pa ti , ispraktikuj, i neka ti je Allah na pomochi .
amin.

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Sre Mar 21, 2007 2:38 pm

EMIRgr napisao:Selam alejkum

Atife imas vec jedno postavljeno pitanje na koje ne dajes odgovor a ja ti to isto pitanje postavljam: Odakle ti to 41 puta sa fatihom i šta znaci ovo 40 sabaha da klanja... valjda treba da klanja dok je ziv a ne samo 40!!! Jesul opet neke sufijske šeme u pitanju ?
SABUR EMIR SABUR,insan trazi pomoc,a tebi je do nekog prepucavanja i podjele medu mu´minima na em sufije em vehabije.A vjernici su braca. HALALI brate,ne budi bukvalan Bezbeli da treba cijeli zivot klanjati i to 5 vakata a ne samo sabah al POLAAAAAHKO!!,gdje si u mom komentaru naso "samo 40 dana.EH okle mi ovo kazacu ti za 40 dana jarane kad si nestrpljiv.

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

odgovor

Post od bolesnik » Sre Mar 21, 2007 3:58 pm

Esselamu alejkum braćo i sestre. Evo već imam 20 godina :D i naučio sam puno toga za vrijeme bolovanja. Sam sebi sam puno pomogao i to što govorite treba klanjati ovako onako (nije da pametujem) treba se što više moliti Allahu i to je zakon nema tu nekih pravila. Imam ulja,vode,meda i dragog Boga pa se borim. Hvala vam svima, i sve vas srdačno selamim...

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Sre Mar 21, 2007 4:05 pm

Eto masaaAllah!
Vec zvucis razumno! Sretan ti rodzendan :lol:
A raja se satra savjetujuci i samo sto se ne potuku ko ce ispasti pametniji :lol:

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sre Mar 21, 2007 7:49 pm

Selam alejkum

Ne znam da li je to moj ton pisanja ili slaganja rijeci ali nije mi zelja da se svadjam sa bilo kim na ovom forumu. Ja ti se samo obracam u tonu pisanja na nacin kako si se ti obratio bratu hafizu na drugoj temi!
Mene samo zanima ako moze da mi si ukaze odakle se to prenosi, od nekog sejha mozda sufijskog ili neke knjige...nadam se da nije puno sto pitam ?
Slusajuci Hfz. Senaida jedne prilike na Nabi takve stvari se mogu samo raditi ako to ima neko utemljenje u vjeri (kur`anu i sunetu) kao na primjer uzimanja broja 40 u nekim zikrovima i slicno.
Mislim da je Poslanik s.a.v.s., ukazao dovoljno dobro koje dove i zikrovi da se uce u razlicitim situacijama....

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sre Mar 21, 2007 8:12 pm

Esselamu alejkum!

rani sabah
Mene interesuje šta se podrazumjeva pod ranim sabahom. Ako može da se to lijepo rastabiri. Lično sam se uvjerio u moć dove koje se uče između sabahskog suneta i farza.

Sačeka ću odgovor pa ću opet postavit drugo pitanje.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Mar 22, 2007 1:08 am

Selam alejkum

Nije covjek u policiji da se pita pitanje po pitanje.
Sta se podrazumjeva kod tebe da si se ti uvjerio, isto ucio kao i on 41 puta fatihu ili sta ?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Mar 22, 2007 5:46 am

EMIRgr napisao:Selam alejkum

Nije covjek u policiji da se pita pitanje po pitanje.
Sta se podrazumjeva kod tebe da si se ti uvjerio, isto ucio kao i on 41 puta fatihu ili sta ?
Esselamu alejkum!

Emire ne pretjeruj, moje pitanje je jasno. Zna se dobro ko je ovdje policajac . Ja nisam spomenuo nikakve brojeve. Ja kažem dova. Molim da se odgovori na moje pitanje .

Pitanje glasi šta podrazumjeva se pod ranim sabahom.

A zašto ću postavljat pitanje po pitanje ima više razloga brate Emire a jedan si od razloga i ti koji nećeš ili ne želiš da vidiš pitanja koja su postavljana pa sam se odlučio pitanje po pitanje mislim da je to demokratsko pravo a drugo lakše će razumjeti oni koji su mlađi članovi foruma i koji traže spoznaju i na kraju došao sam do zaključka da su pitanja uočljivija što je primjetno iz ovog tvog odgovora.

P.S Emire mi se odavno poznajemo na ovom forumu i mislim da su moja pitanja uvjek bila konstruktivna i komentari bili dobronamjerni. Hoću odgovor.




Esselamu alejkum!

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Čet Mar 22, 2007 5:06 pm

Ja sam odlucila postirati nesto o tome, da nebi cekali 40 dana :)

The author of the book Tafsir-i-'Azizi (rahmat Allahu ta'ala 'alaih) says: For forty days you say Sura-i-Fatiha forty-one times between the sunnat and the fard of morning prayer. You pronounce the last letter (Mim) of the Basmala together with the second letter (Lam) of Sura-i-Fatiha. [That is, you say, "...Rahim-ilhamdu..."] Any prayer you will send after this will be accepted. If you breathe it on some water and have a bewitched person drink the water the person [if it is not his predestinated time of death] will recover and the spell will be broken.

Autor ne navodi nikakve dokaze iz Kur'ana i Sunneta za gore navedeno..ali prije ovog citiranog navodi isto tako razna ucenja itd., i onda da se donesu salavati na Allahovog poslanika, pa sve tako redom do sejha Naskibedijskog tarikata itd.,

Isto tako u mnogim tekstovima iako se pozivaju na Henefejski mezheb,kazu svasta za imama ibn Tejjmije i ibn Kajjima El-Dzevzije Allah im se smilovao i mnoge druge pripadnike ehli sunnet vel dzemat koji su se borili protiv novotarija u vjeri.

Da Allah popravi nase stanje i uputi nas na pravi put..
Poslednja izmena od taqwaluk u Čet Mar 22, 2007 5:54 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Re: odgovor

Post od taqwaluk » Čet Mar 22, 2007 5:15 pm

bolesnik napisao:Esselamu alejkum braćo i sestre. Evo već imam 20 godina :D i naučio sam puno toga za vrijeme bolovanja. Sam sebi sam puno pomogao i to što govorite treba klanjati ovako onako (nije da pametujem) treba se što više moliti Allahu i to je zakon nema tu nekih pravila. Imam ulja,vode,meda i dragog Boga pa se borim. Hvala vam svima, i sve vas srdačno selamim...
MasAllah, da te Allah potpomogne i ucvrsti..Koliko ces tek znati kad budes 30 :D ,insAllah..sto se tice pravila..drzimo se ispravnog slijedenja Kur'ana i Sunneta, to je jedino ispravno..

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Mar 22, 2007 7:15 pm

taqwaluk napisao:Ja sam odlucila postirati nesto o tome, da nebi cekali 40 dana :)

The author of the book Tafsir-i-'Azizi (rahmat Allahu ta'ala 'alaih) says: For forty days you say Sura-i-Fatiha forty-one times between the sunnat and the fard of morning prayer. You pronounce the last letter (Mim) of the Basmala together with the second letter (Lam) of Sura-i-Fatiha. [That is, you say, "...Rahim-ilhamdu..."] Any prayer you will send after this will be accepted. If you breathe it on some water and have a bewitched person drink the water the person [if it is not his predestinated time of death] will recover and the spell will be broken.

Autor ne navodi nikakve dokaze iz Kur'ana i Sunneta za gore navedeno..ali prije ovog citiranog navodi isto tako razna ucenja itd., i onda da se donesu salavati na Allahovog poslanika, pa sve tako redom do sejha Naskibedijskog tarikata itd.,

Isto tako u mnogim tekstovima iako se pozivaju na Henefejski mezheb,kazu svasta za imama ibn Tejjmije i ibn Kajjima El-Dzevzije Allah im se smilovao i mnoge druge pripadnike ehli sunnet vel dzemat koji su se borili protiv novotarija u vjeri.

Da Allah popravi nase stanje i uputi nas na pravi put..

Esselamu alejkum!

Da li je ovo odgovor na moje pitanje ili :roll: - ako je odgovor na moje pitanje onda nekontam ništa i nisam dobio odgovor ili je možda to pravi odgovor -zbunjen sam :roll: :!:

Odgovori