muslimani

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

muslimani

Post od bolesnik » Uto Feb 20, 2007 6:43 pm

Zanima me zašto muslimani više stradaju od džina nego druge vjere: Pošto ja živim u hrvatskoj imam puno prijatelja i muslimana i katolika i vidim da je više muslimana pod utjecajem ili bilo pod utjecajem džina. Ako sve biva Allahovom voljom zašto Allah kažnjava nas a ne kafire...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: muslimani

Post od Senad » Uto Feb 20, 2007 7:43 pm

bolesnik napisao:Zanima me zašto muslimani više stradaju od džina nego druge vjere: Pošto ja živim u hrvatskoj imam puno prijatelja i muslimana i katolika i vidim da je više muslimana pod utjecajem ili bilo pod utjecajem džina. Ako sve biva Allahovom voljom zašto Allah kažnjava nas a ne kafire...
Esselamu alejkum!

Je si li ti siguran u ovo što navodiš. Pogledaj malo forume na web sajtovima u kojima se traži pomoć za depresiju, aneksioznost, za mnoge bolesti na nervnoj bazi na koje savremena medicina nema odgovor.

Drugo, mnogi muslimani nemaju problema sa :evil: :twisted: ali isto tako od vjere ne praktikuju skoro ništa tako ispada da neće ni džini hrđu od čovjeka.

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

Post od bolesnik » Uto Feb 20, 2007 8:18 pm

dragi brate pročitaj malo bolje pitanje. Ja govorim o svojim iskustvima i saznanjima. Ja govorim da moji drugovi koje ja poznajem imaju problema sa sihirima,urocima i drugim duševnim bolestima a muslimani su,a katolika ne poznajem ni jednog. Ja te ne optužujem nikoga. Ja samo vjerujem u dragog Allaha i znam da je u njemu spas. A i ja sam pod utjecam samog džina... a musliman sam. Ja znam da ća kafiri patiti više nego mi jer će oni u džehenem a ovaj dunjaluk je samo most...

edenskivrtovi
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 10:04 am

Post od edenskivrtovi » Pon Feb 26, 2007 7:41 am

Selam!!!
"bolesnik" mislim da nije bas tako, stvar je duse i njene jacine kao i obavljanja vjerskih duznosti, mislim da mnogi katolici imaju probleme s tim svijetom, ali oni s obzirom na nacin svog zivljenja ne mogu u sebi "pokrenuti" te zle sile i ne mogu ih nicim "izprovocirati" i "izritirati" tako da oni zive zavezani silama zla a da i ne znaju. Jer oni grijeh ne poznaju, dok muslimani praktikujuci vjeru zapocinju izravnu borbu s dzinima, narocito ako su oni namjenski prisutni u i oko insana.
Znaci mnoge danasnje bolesti prouzrokuju dzini ljudima, ali to medicina ne moze dokazati.

Eminna
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:00 am

Re: muslimani

Post od Eminna » Pon Feb 26, 2007 8:53 am

bolesnik napisao:Zanima me zašto muslimani više stradaju od džina nego druge vjere: Pošto ja živim u hrvatskoj imam puno prijatelja i muslimana i katolika i vidim da je više muslimana pod utjecajem ili bilo pod utjecajem džina. Ako sve biva Allahovom voljom zašto Allah kažnjava nas a ne kafire...
Eselamu'alejkumu we rahmetullahi we berekatuhu.....

Subnah Allah ja sam bila muslimanka koja nije imala probleme sa duhovnim stvorenjima :twisted: estagkfirullahi jer nisam prakticirala islam u svome zivotu ili pak samo ponesto ...znaci izostavljala sam namaz estagfirullah iso sto rade i ti tvoji prijatelji(neprijatelji katolici) mu'minu kriscan nemoze biti prijatelj po Allahovom zakonu.... oni kriscani neznam zasto bi bili uznemiravani od :twisted: su oni kriscani nihova braca..... Hvala Allahu Uzvisenom koji podari uputu ...posto sam se vratila svome Gospodaru ..pocela redovno prakticirati Islam ...namaz .Posto sam pocela izbjegavati grijesenje (harame) pocelo je i uznemiravanje :twisted: :twisted: jer sam okrenula glavu i pocela odbijati poslusnost ....zna se sta slijedi kad insam odbija poslusnost ....Elhamdullilah sto je uputa i pokornost bila veca prema Allahu subhanehu ve te'ala to su i oni :twisted: zesce reagovali (napadali) moje srce ..mozak ..dusu ...tjelo ............takvo je bilo moje iskustvo .....Dok sam bila muslimanka lijecili su me raznorazni ljekari (depresija....stres...migrena ma neznam sta mi vise nije bila dijagnoza) Elhamdullilah kako se osjecam mu'minka kod Allaha ins Allah .....nisam posjetila ljecnika 4 god ama bas nizasto ...lijek sam pronasla u tome da ustrajavam u pokornosti Allahu Uzvisenom ....zaista cudno samo sam okrenula glavu prestala da se pokoravam :twisted: i elhamdullilah ozdravila ....Napisah ovaj komentar s nijetom da malo razmislis mozda i sam/sama pronadjes odgovor na svoje pitanje ....Esselamu alejkum ....

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Selam alaykum :-)

Post od lavica21 » Pon Mar 12, 2007 6:10 am

Mali primjer:
Ja dok sam bila otkrivena nisam znala da imam problem s dzinima. Kad sam se pokrila saznala sam da su mi dzini smetali dugo u zivotu.

Dzinu je lakse boraviti u tijelu nevjernika jer nikada ne izgovara Allahovo ime. Lako je dzinu uskociti u nevjernika jer de mi reci kada je to nevjernik pod abdestom ? Kada ce nevijernik reci Bismillah? i ostalo da nepricam

Mnogi nevjernici imaju problema s sihirom ali neznaju , idu doktorima i gutaju tablete neznajuci da im te tablete nisu od koristi samo im mogu nastetiti a ne pomoci. S cim oni lijece dzinske probleme je s drogom. Naravno nelijece ali u drogi nadzu jedini spas. Jer neznaju da je Allahovo swt uze jedini spas.
A to sto si ti u iskusenju s dzinima a tvoji prijatelji nemuslimani nisu za to ces ti my friend biti nagradzen .Allah swt nam da iskusenja onoliko koliko mi mozemo podnijeti .Zamisli da tvoj prijatelj nevjernik recimo ima teske dzinske probleme ? Mnogi od njih samo zavrse u ludnici .

Allah nas iskusava na razne nacine.Svako ima neke probleme , neko s dzinima, a mnogi s ljudima..

Allah je nevjernicima dao da uzivaju na ovom svijetu a sta ih ceka na drugom .. nece pobijeci od patnje.

*selam*

samo polako
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:15 am
Lokacija: Sarajevo

Re: muslimani

Post od samo polako » Sre Apr 07, 2010 10:55 am

draga Eminna, procitala sam tvoj komentar i pravo si me iziritirala sa slijedecim:

'...znaci izostavljala sam namaz estagfirullah iso sto rade i ti tvoji prijatelji(neprijatelji katolici) mu'minu kriscan nemoze biti prijatelj po Allahovom zakonu.... oni kriscani neznam zasto bi bili uznemiravani od dzina su oni kriscani nihova braca...'

ako nemas nista pametnije da kazes, a imas potrebu, onda cini zikr, jer ovo sto si napisala (da su krišćani dzinska braca) nije potkrijepljeno ni Kur'anom ni sunnetom!!
svi smo mi nastali od Adema i Have, a dzini nemaju veze s ljudskim nastankom.

zato ne siri lazi, ne interpretiraj pogresno Allahov govor i ne vrijedjaj druge tako grubim rijecima... znas li ti koliki je to grijeh???

Selam,

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: muslimani

Post od Lane » Sre Apr 07, 2010 12:52 pm

samo polako, tvoj nick nije bas u skladu da postom upucenim sestri Eminni :)

Poznajem Eminnu sa jednog drugog foruma i sigurna sam da nije mislila onako kako si ti shvatila. Reci cu joj da se javi pa da sama pojasni sta je htjela reci.

Odgovori