Esselamu alejkum braco i sestre

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Jan 25, 2006 11:00 am

Rekao je Allahov Poslanik saws:‘Ko poziva uputi, imat ce nagradu poput nagrade onih koji mu se budu odazvali, bez da to umanji njihova djela, a ko poziva zabludi imat ce grijeha koliko i onaj koji mu se odazove, bez da se njemu ista od grijeha oduzme."Muslim

Rekao je Allahov Poslanik saws.Ko Vjeruje u ALlaha i Sudnji dan,neka govori dobro ili neka suti.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Čet Jan 26, 2006 4:25 am

Esselamu Alejkum.

Mnogima ovaj forum izgleda za rekreaciju i prepucavanje a ni sami nisu svjesni kakve posljedice mogu imati.da Allah svt zastiti svakog insana na dunjaluku od ove bolesti.Sta mislite kad bi vam rekao da gotov svaki dan u stanu unistim po makar jedan Sihr,Jer sihrbasi su neumorni,ugasili su jedan zivot pa se vesele kako bi ugasili jos 4 zivota svakim danom saljuci Vojske dzina.Ali mi smo uvjerenu u Allahovu svt pomoc i netrazimo pomoc od Ljudi i neprepucavamo se po forumima.Svaki savjet od brace i setara uzimamo kao novo oruzje za Borbu jer bez znanja protiv ove bolesti smo gubitnici.
Citamo ovaj Forum svakim danom ali mnogima nije jasno jos gdje dolaze i lupetaju neznaju o cim pricaju,nisu uvjereni da Kuran lijeci insana .Kad budu uvjereni u lijek kojeg Allah svt daje onda ce izaci iz belaja.Bez namaza nema lijeka,a takodze i suneta i prakttike vjere jer jedno bez drugog nemoze.Sta bi vi pojedini uradili kasd biste bili iskusani ovom bolescu a morate uciti Rukju drugom Insanu koji je vise iskusan i da na pocetku ucenja morate popiti Litar naucene vode i kasike i kasike meda i ulja naucenog,pa tek onda da pomognete drugom jer ovdje nema Ispravnih ucaca Rukje, pa sam prinudzen i sam to da radim uz Allahovu pomoc.Do sad ide Elhamdulillah,Sejtani se smjenjuju ali ja idem uz Allahovu pomoc dalje,Allah mi je dovoljan zastitnik,i ono sto je Allah svt dao Vjernicima,Kur'an kao lijek i milost vjrnicima.Nemojte mnogi od vas da zaboravljate na zikrove jutarnje i vecernje,na sadaku,na sunet Poslanika savs,ako mislite sebi dobro i dobro ovom umetu.Mnogi pisu komentare lupajuci a neznaju o cim pisu ,cak koriste i smjehuljice a mnogima nije na ovom forumu do smijeha.kad biste znali kako su Shejtani mudri i koje sve taktike koriste da bi nas odveli u provaliju,a kako smo mi tanki u znanju pa nas lahko zavode.Ucite o vjeri da bi sacuvani bili, jer Shejtani vas nece ostaviti na miru sve dok vam melek Smrti dusu neuzme....toliko...Uvijek krivimo drugog a moram poceti da krivimo sami sebe jer uglavnom probleme pravimo u neznanju.

Sumejja_sajma
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 1:29 pm
Lokacija: danska

Es-Selamu alejkum

Post od Sumejja_sajma » Sub Feb 11, 2006 11:05 pm

Es selamu alejkum!
Ja i dalje imam problem koji je sve gori i gori.
Privatnim porukama me savjetovao brat Abu Am Ribn Fadl. Medjutim kao sto znate da on Allah dz.s. ga nagradio nije u stanju vise.
Obracam se sa novim problemom.
Sada imam kocenje vrata i grc u zglobu donje vilice, bolovi su ne snosni. Pijem tablete za bolove ali one mi pomazu samo sat dva.
Upucena sam od strane ljekara opste medicine neurologu u centralnu bolnicu da radim magnetnu rezonanciju MR mozga jer sam imala simptome izljeva krvi na mozak ili ugrusaka u mozgu( na to su sumnjali ljekari) da bi poslije toga uslijedio epilepticki napad i kocenje vrata. Medjutim test mr skeninga nije pokazao nikakvu deformaciju ili bolest.
I dalje imam kocenje vrata koje osjecam svaki dan. Medjutim sada imam novi problem imam grc u lijevoj strani donje vilice i ne mogu jesti nista
osim kasaste hrane. Zuji mi u usima i glava me boli, nerovozna sam.
Dobila sam od ljekara 4 vrste tableta za smirenje. Ja ne zelim to da pijem jer znam da nisam psihicki bolesnik niti sam kad bila bolesna ni od gripe.

Prije 7 dana oslusavala sam 3 noci zvukove kao da dva pleha udaraju jedan od drugi i da mi se u kuhinji sudi prevrcu.Ali kad sam provjerila sve je bilo na svom mjestu.

I zelim da naglasim da ne mogu da klanjam i da ucim Kuran od oktobra mjeseca radi zenskih tegoba.

Molim vas ima li iko da me nasavjetuje sta da radim?
Imam osjecam da cu poludjeti. A imam curicu od 10 godina koja ima samo mene.
A u Bosnu ne mogu doci prije juna mjeseca.

Nasavjetovao me brat da mi neko nauci na med, maslinovo ulje i vodu sure. Nema mi ko ovdje nauciti a znam sam uciti ali nisam u stanju, a i ne znam da li mogu sama sebi nauciti.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Feb 12, 2006 1:13 am

obrati se enesu
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:18 am, izmenjeno 1 put ukupno.

ebubesiir
Mlađi član
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 4:24 am
Lokacija: kairo
Kontakt:

Post od ebubesiir » Ned Feb 12, 2006 4:39 am

sestro molim ALLAHA da otkloni od tebe ono sto te je snaslo i da ti da brzo ozdravljenje i da ovo bude uzrok za cistenje od grijehova.sestro kako prvo pokaj se ALLAHU sto si ovoliko vremena namaz ostavila,a to je oko 5 meseca i pocni odma da klanjas ako ne mozes stojeci onda sedeci ako nemozes sedeci onda lezeci trudi se i moli ALLAHA DA ti olaksa i da te cuva od sejtana prokletog i daj sadaku rekao je Poslanik alejhi selam"Lijecite vase bolesne sadakom(MILOSTINJOM)"u drugom hadisu stoji "Uistinu sadaka(milostinja)gasi ALLAHOVU SRZBU kako sto voda gasi vatru"rekli su ucenjaci da sadaka je uzrok da ALLAH od vernika otkloni neko iskusenje jer kada se ALLAH rasrdi isprati iskusenja na coveka,a sadaka gasi ALLAHOVU srzbu sto znaci otklanja nedace i iskusenja,a ALLAH najbolje zna.i gledaj da sadaku das nekome ko je poreban i ko klanja i praktikuje veru,a a ko nema takvog onda je daj siromasnom ili prati nekom centru islamskom koji pomaze muslimanima ALLAH da ti olaksa.i da te sejtan ne prevari da ti kaze pa nemas sada,a to sto imas malo je treba mnogo ne nego daj koliko imas deset centi 20 jedan dolar i vise koliko imas jer ALLAH gleda u namjere nase.molim ALLAHA DA TE ozdravi i sve muslimane i muslimanke i neka cine druga braca i sestre dove i ne gubi nadu u ONOGA cija milost je sve obuhvatila molim GA da nas uvede u NJEGOVU MILOST.ALLAH da te cuva i tvoju cerkivcu i muza ako imas i budi cvrsta sejtanove spletke su slabe

Sumejja_sajma
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 1:29 pm
Lokacija: danska

Post od Sumejja_sajma » Ned Feb 12, 2006 12:30 pm

Es-Selamu alejkum!
Uvjek udjelujem sadaku i izlazim u susret ljudima odkada znam za sebe.
Nek mi dragi Allah dz.s. oprosti.
Cvrsto vjerujem u Allaha dz.s..Zlo ne mislim nikom uvjek sam razmisljala na nacin taj da dadne dragi Allah dz.s. svakom sto bi pozeljela sebi.
Allah dz.s. najbolje zna.
Ja uvjek tevbu cinim i za ono ako pogrijesim, a za i ono sto i ne znam da sam uradila.
Klanjati ne mogu iz opravdanih razloga.A ljekari su nemocni po tom pitanju jer svi nalazi su u redu. A Allah dz.s. najbolje zna.

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Ned Feb 12, 2006 1:04 pm

esselamu alejkum draga sestro

evo pratim ovu temu od pocetka i rekoh sad da se i ja ukljucim...
uvjek ponavljas da nemozes klanjati zbog opravdanih razloga, a klanjala si nekada... pa koji su to opravdani razlogi ako nam mozes objasnit? evo svi ti savjetujemo da pocni klanjat jer nema tog razloga koji je opravdan, sem kad je zena u hajzu (menstruaciji) ili nifasu (posljeporodjajno krvarenje) a i tu je granica. ako hajz traje vise od 10 dana moras nakon 10tog dana pocet klanjat jer se tada broje dani istihaze kao i nakon 40tog dana nifasa moras pocet klanjat. iznat tih dana vise se ne ubrajas u zene koje nesmiju klanjat. draga sestro ja te iskreno savjetujem ako si nekad klanjala i znala zasto klanjas isto vjeruj u to i sada, jer tebe sejtan proklet bio zavarava pa ti pronalazis izgovore... ako su pak drugi razlogi napr nemozes klanjat kako treba onda mozes klanjat sedeci ili lezeci... znaci covjek je duzan klanjati u svakom stanju, jedino ako izgubi pamet ili je u nesvjestnom stanju... a ti sestro vidim vjerujes u Allaha Milostivog i to ti je jedini spas da se rjesis tvog problema... vjeruj mi u namazu je spas pa pocni sa prakticiranjem toga...
nadam se da se neces naci uvrjedjenom ako ipak ja te molim da mi halalis ali zelim ti svako dobro i zelim da okusis slast islama kojeg ces jedino okusiti ako pocnes prakticirat vjeru svaki tvoj dan zivota...

molim Allaha da ti pomogne iz tvoje situacije i ucvrsti tvoje korake na putu islama, da ti podari ozdravljenje i svaki hajr i uvede u dzennet, amin

wesselamu alejkum wr wb

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Ned Feb 12, 2006 1:07 pm

Sumejja_sajma napisao: Klanjati ne mogu iz opravdanih razloga.
Ako ne možeš klanjati stojeći, onda klanjaj sjedeći, ako ne možeš sjedeći, onda ležeći, a ako je insan nepokretan dovoljno je da u mislima klanja.

Tako slično glasi jedan hadis koji trenutno nemam pri ruci, tako da nema opravdanog razloga.

".., a obavljajte namaz na vrijeme, .."

Svrha namaza je sjećanje na Allaha i Poslanika više puta na dan i razmišljanje o stvaranju i postojanju, a ne prosto gibanje. Namaz je stub da se ne padne u gaflet (zaborav na Allaha dž.š.), zato je propis svakom razumnom insanu!

Sumejja_sajma
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 1:29 pm
Lokacija: danska

Post od Sumejja_sajma » Ned Feb 12, 2006 2:12 pm

Problem je sto sam u hajzu od oktobra mjeseca neprestano. A ljekari ne vide uzrok. Sve je u redu s njihove tacke gledista.
Sta da radim?
Uciti kuran ne mogu, klanjati ne mogu. Kako sam cula da ne mogu sure uciti kad sam u hajzu , da li je to tacno?

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Ned Feb 12, 2006 2:33 pm

sestro nije to vise problem, ti slobodno klanjaj onako kako si klanjala kad nemas hajz, sve normalno, prvo se okupaj uzmi gusul, pa pocni redovno klanjati.
nisam sad sigurna za one dane koji si obicno imala hajz (npr 5, 6 ili 7 dana u mjesecu) da priblizno sebi odredis na osnovu toga kako si u prosjeku imala prije, u pocetku, sredini ili na kraju mjeseca, pa da te dane ne klanjas jer se to ubraja u hajz. to sam negdje citala al ako sam pogrijesila molim Allaha da mi oprosti, Allah najbolje zna. pa ako neko od brace ili sestara zna za to nek postire molim...

nadam se da pocnes sa namazom iskreno se kajuci Allahu, jer onda inshAllah sljedi olaksanje...

a sta se tice ucenja, nesmijes uciti odnosno dodirivati Kur'an svojim rukama dok si u hajzu, al kad nisi mozes slobodno, i sure mozes napamet ucit, da nebi zaboravila, ponavljas ih dok si u hajzu... znaci seko nema problema, ti slobodno klanjaj i uci Kur'an, zikri sto vise, i dovi Allahu...
ako jos sta nije jasno rado cu pomoc, sto znam podjelit cu stobom, sto ne potrazit cemo inshAllah...

wesselam

Sumejja_sajma
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 1:29 pm
Lokacija: danska

Post od Sumejja_sajma » Ned Feb 12, 2006 3:56 pm

Hvala tvam da tvas dragi Allah dzs. nagradi i da tvam podari sto pozeljeli. AMIN

Da li dopustas da ti se javim na privat Alanya?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Feb 12, 2006 9:06 pm

Esselamu alejkum!

Ako može biti od koristi ovo .



Hajz, nifas i istihaza
Hajz, nifas i istihaza su posebne pojave kod ženskih lica, prirođene samo njima, a stoje u vezi s ustrojstvom i funkcijama ženskih tjelesnih organa.
Hajz (žensko pranje, žensko vrijeme, perioda, menstru-acija, menzis, žensko mjesečno vrijeme) je periodična pojava krvi koju izbacuje materica zrele ženske osobe koja je zdrava i koja nije prešla izvjesne godine starosti, i to kad je u normalnom stanju (nije trudna), a traje obično najmanje tri dana a najduže deset dana.*
Najmanji je razmak između dva redovita pranja, kad je žensko čisto, petnaest dana, a najvećem nema granice.
Nifas je hajzu slično stanje kod žena iza poroda, a to se stanje u nas zove čiščenje. Njega može nikako da ne bude, a najduže može trajati četrdeset dana.
Istihaza je oticanje krvi kod žene osim hajza i nifasa. Prema tome ono za što bi se mislilo da je hajz a ne traje tri dana ili potraje preko deset dana ili prekorači običaj i premaši deset dana (običaj je na primjer kod jedne žene da ima pranje pet dana, pa joj se dogodi da joj jedno pranje mimo običaj traje dvanaest dana, uzeće se da joj je hajz pet dana a sve ostalo, tj. sedam dana da je istihaza, pa joj treba naklanjati namaze što ih nije kroz to vrijeme klanjala). Isto tako i nifas preko četrdeset dana ili ako se pokazao odliv krvi prije nego je minulo najmanje petnaest dana iza redovitog pranja — sve je to istihaza. Istihaza je, dakle, neuredno žensko vrijeme kao i tzv. bijelo vrijeme ili bijeli cvijet.
Žena je nečista dok je u hajzu ili nifasu, a kad to prestane, onda je čista čim se okupa. Dok je žena nečista, ona ne smije klanjati, postiti, učiti Kur'an ili ga prihvaćati, osim ako je zamotan u platno ili u kakvom oklopu koji nije za njega prišiven, zatim ne smije ulazit u džamiju, tavaf činiti Kabu niti spomo općiti.
Ništa od nabrojanih stvari ne smije žena činiti dok joj pranje ili čišćenje ne prestane i ne okupa se. Samo spolno općenje može se vršiti i prije kupanja, ako je pranje prestalo navršenim desetim a čišćenje navršenim četrdesetim danom. Ako je prestalo prije, i prije običaja, onda se to
* Imami Šafija i Hanbel vele: Najmanje trajanje hajza je jedan dan, a najviše petnaest dana. Imami Malik misli da najmanje vrijeme niie određeno, može trajati i jedan čas, a najviše petnaest H^na Za najmanje trajanje nifasa sva tri imama se slažu da je neodređen, dok za najduže trajanje imami šafija i Malik vele da je šezdeset dana. Imami Hanbel se slaže s Ebu Hanifom, a po mnogim verzijama i imami Malik.

Općenje ne dozvoljava nikako, a ako je po običaju, onda se dozvoljava uvjetno i to: da se okupa, ili u nuždi da uzme tejemmum, ali i da uz to klanja jedan namaz ili da nakon zaustavljanja krvotoka prođe toliko namaskog vakta koji je već u toku kroz koliko bi se žena mogla okupati i stupiti u namaz, pa makar se ne okupala ni tejemmum uzela.
Nečista žena je dužna da post obavi naknadno (na kada), a namaze ne treba naklanjavati.
Osoba koja je nečista (džunub) ne smije vršiti ono prvih šest stvari koje su zabranjene nečistoj ženi, osim posta koji je njemu dozvoljen (džunubu) pa će i postiti, ako je ramazan.
Osoba koja je s malini hadesom ne smije vršiti prvi, četvrti i šesti čin od onih koji su spomenuti. Žena s istihazom ne smatra se nečistom, pa smije sve spomenuto činiti; ona je samo kao obični sahibi-uzr.
O sahibi-uzru
Sahibi-uzr ili mazur je ona osoba kod koje se neprestano pojavljuje nešto što kvari abdest. Tu je najprije slučaj sa ženom koja je s istihazom. Takva je i osoba kod koje neprekidno curi krv iz nosa ili rane, zatim osoba koja ne može držati mokraću, vjetrove itd.
Sahibi-uzr postaje osoba kod koje dotični uzr (smetnja, razlog da se neko ispriča za nešto kao npr. tečenje krvi, curenje mokraće i si.) ustraje kroz jedan cijeli namaski vakat, ne prekinuvši ni ^toliko koliko bi se mogao uzeti abdest i obaviti namaz. Dotični će se smatrati takvim sve dotle dok mu se pri svakom namaskom vaktu bude taj uzr ukazivao makar jedanput. Prođe li samo jedan namaski vakat a da se uzr nije ukazao, prestaje se biti sahibi-uzrom.
Sahibi-uzr će mijenjati abdest pri svakom namaskom vaktu i u toku toga vakta on može s tim abdestom klanjati šta god hoće, bez obzira na svoj uzr. Čim dotični namaski vakat isteče, ne važi više ni taj abdest za istečeni namaski vakat.
Razne nečisti i čišćenje od njih
Nečisti dijelimo u dvije vrste: teške i lake. Teške su nečistoće: sve što foia*» iz ljudskoga tijela i što kvari abdest, zatim vino, krv, ali ne ona što je u mesu nego ona što otječe iz mesa, meso od mrljine (krepane životinje) kao i njena koža dok se ne učini, mokraća životinja koje se ne jedu, nečist pasja i svinjska, nečist deraćih životinja i njihova bala, te nečist domaće peradi.
Lake nečisti su mokraća konjska i svih životinja koje se jedu i nečist ptica koje se ne jedu (jastrijeb, orao i si.). Za konjsku mokraću, balegu i brabonjke Ebu Hanife drži da su teške nečisti, a Ebu Jusuf i Muhamed da su lake, pa je imami Muhamed čak kasnije istakao mišljenje da to nisu uopće nečisti.
I teške i lake nečisti se praštaju do izvjesne mjere, pa se ne moraju čistiti da bi se moglo klanjati. Ta izvjesna mjera kod teških, krutih nečisti je jedan dram (nešto preko četiri i po grama) a kod tečnih koliko bi moglo stati u izdubljeni prostor dlana. Kod lakih je ova mjera koliko bi zahvatio četvrtinu odjeće, odnosno tijela. Prašta se također minimalna količina mokraće koliko vrh od igle koja dođe prskanjem.
Nečist se može prenijeti i na čistu stvar. Tako npr. pri spavanju se smokri znojem postelja ili zemlja, pa se trag od toga pokaže na nozi ili drugom dijelu tijela. Ako se trag ne pokaže na tijelu, onda se ne smatra da je ono onečišćeno. Isto tako neće se onečistiti čista suha haljina zamotana u nečistu mokru iz koje se ne može ništa iscijediti kad bi to pokušali, kao ni mokra haljina prostrta po nečistoj suhoj zemlji pa makar se zemlja od nje malo ovlažila.
Nečista stvar sa vidljivom nečisti postaće čista ako se bitni dio nečisti otkloni, makar samo jednini pranjem, pri čemu ostane i trag nečisti koji je bilo teško ukloniti.
Nečista stvar s nevidljivom nečisti postaje čista ako se tri puta opere i svaki put iscijedi.
[quote][/quote]

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Feb 13, 2006 6:25 am

Allah te nagradi brate Senade za tekst..

Ja bi ti preporucila ders od Nusreta Imamovica..o hajzu..na sljedecem linku, pri kraju stranice.. http://www.ummet.at/html/modules.php?na ... oad&cid=36

Molim Allaha da ti olaksa i da te izlijeci..Ja bi ti isto savjetovala kao i drugi, namaz, zikr to ce ti jedino pomoci.

Godinama imam problema i do nedavno nisam znala da su dzini bili u pitanju.Vjerujem zaista da je odgovor u iskrenom pokajanju, istrajnosti u ibadetu i pokoravanju Allahu.

Ne kazem, da ce sve nestati odjednom preko noci.Meni je pomoglo da shvatim sta mi je, da znam Allah je uz mene i sada osjetim i znam da sam jaca.Prije bi me neke stvari dovodile do nervnog sloma, a sada i poslije napada ako ga ne uspijem kontrolisati, klanjam, pokajem se Allahu i dovim da me ucvrsti u takvim situacijama, da ne zaboravim na Allaha, i kao da nesto odnese cijeli nemir u meni.

Smatram iz svog iskustva, a mozda grijesim, kad insan ima ozbiljnih zdrastvenih problema, da insan poklenke nekada a to sejtan iskoristi, boli tesko je itd., Kad god mi takav dan dode, pokusam da se prisjetim nase brace i sestara koji su u zatvorima kjafirskim.Vjeruj mi cim pomislim na to, sledim se od straha da Allahovu srdzbu da ne izazovem na sebe, jer koliko god insanu bilo tesko, ne mislim da je ikada teze, nego njima koje kjafir muci danju i nocu.Mi opet imamo krov nad glavom, hranu i sve ostalo.

Sjeti se toga, kada si depresivna, umorna i nervozna od svega, mozda ti ta misao barem za jedna tren ojaca u tvojim iskusenjima.Meni to pomaze puno, da se iskreno pokajem i da budem zahvalna Allahu na Njegovim blagodatima.

Jednom sam procitala hadis,ne sjecam se ko ga prenosi, da Allah ne svrstava insana medu svoje strpljive robove ako se zali na jednu stvar vise od tri dana.

Od kako sam procitala taj hadis, moja zelja jeste da mi iman takav postane, jer to je zaista Allahov dar i Allahova blagodat, jos nisam uspjela, sejtan cini svoje ali insAllah uz Allahovu pomoc i milost uspijem.


p.s. molim te ne moj da ovo shvatis bukvalno, da ti ja sada govorim, da ne trazis savjet ili ne pricas o svom problemu, jer kako bi drugacije ucila i lijecila se da ne pitas, nego, jednostavno da tezimo skupa da budemo od Allahovih iskrenih i cvrstih robova, jakih u imanu, ma kakvo iskusenje nas snaslo.


Selam

Sumejja_sajma
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 1:29 pm
Lokacija: danska

Post od Sumejja_sajma » Pon Feb 13, 2006 9:56 am

Hvala vam da vas dragi Allah dz.s. nagradi za ulozeni trud.

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Pon Feb 13, 2006 1:17 pm

Allah vas sve nagradio, amin

naravno da mozes sestro draga, samo se ti javi
Samo spolno općenje može se vršiti i prije kupanja, ako je pranje prestalo navršenim desetim a čišćenje navršenim četrdesetim danom.
halali brate ali u tome se neslazem. mislim da se mora zena najprije okupati da bi smjela imati onda odnos sa muzem. nemam sad dostup do hadisa ali potrazicu inshAllah...

wesselamu alejkum

Odgovori