Savjeti - Samolijecenje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Sre Jun 26, 2013 11:08 pm

Esselamu alejkum.

senade, tek sad procitah tvoj odgovor. tenks, ba. :wink: nastavljam sa ovim. ako bude sta bitno da se prenese, ima da se javim.

mirase, de malo iscitavaj ovaj topik - tu se pisalo o bobicama, koliko se sjecam. ukratko - ne brini. naprotiv.

prvi put sam popila pet, svaki dan po jednu. ali, sjecam se da sam napravila i razmak od dan-dva zbog obaveza. rezultati su bili fantasticni, hvala Allahu.

drugi put sam pila po dvije i bilo je rezultata, ali nikad kao prvi put kad me je boljela glava, pa kicma, pa zeludac...i izazivalo mucnine. sve kasnije je bilo blaze, ali dovoljno jako da me motivise da ne odustajem od njih.

mirase, one su definitivno lijek, vjeruj. samo se mora paziti na kolicinu - nikad vise od dvije i moraju se piti na prazan zeludac.

dzinima jako smetaju, sudeci po mojim reakcijama, tako da ja nastavljam sa njima. sad imam nekog posla pa tek za koji dan mogu da nastavim gdje sam stala. ostale su mi jos tri od drugi put. pisat cu i tad reakcije, in sha Allah. nadam se da me nista nece omesti da se javim.

ja od bobica ne odustajem. sretna sam sto sam ih pronasla i samo pazim da od posljednje do naredne upotrebe prodje barem mjesec dana. ali, ne znam koliko je fajde od te jedne. molim te, prenesi na forumu njene reakcije. pliiiiiiiiiiiz.

kamo srece da se moze i hoce javiti bar 5-6 osoba koje su ih koristile. voljela bih da uporedim svoje reakcije sa njihovim.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od EdinM » Pon Jul 01, 2013 9:12 pm

Selam, nisam dugo bio ovdje, pa evo svratih, i Allahovom voljom dodjeh da pomognem. U vezi bobica (sestro molim te ne kritikuj me i halali mi, pronaci ce se ovdje :-) ). Bobice su jako odlicne u koga je u pitanju pojeden sihr, ali ne samo da su korisne sa sihrom, vec sa svim problemima koje nam nanose nama nevidljiva bica sheitani. Bobice se koriste tako sto se jedna smrvi u solju jogurta, kiselog mlijeka, i pije se nataste tj na prazan zeludac. Od reakcija najcesce se javlja velika stolica, i to ucestalo,vecinom vodenasta, jer ionako zeludac prilikom prve nuzde izbaci sve napolje..Nerijetko se javlja povracanje popraceno mucninama, jaka uzarenost u zeludcu, mala nemoc, ali nemojte da vas to zabrinjava jer su to sasvim normalne stvari. Jako su efikasne i preporucio bi svima da ih probaju ko ima potrebu! Prilikom uzimanja bobica potrebno je pripaziti na tekucinu u tijelu tj da se pije voda povremeno kako ne bi doslo do dehidracije, po mojoj preporuci a i na hiljadu mjesta pise o tome a to je casa tople vode i kaskica meda, jedno od naj efikasnijih stvari, ne samo uz bobice, vec opcenito bi bilo dobro da svak pije, ujutro na prazan zeludac. Jer med rastvoren u vodi brze dolazi do razgradnje u zeludcu i efekat je brzi. Sto se uzimanja tice jednom sedmicno bi bilo dovoljno i to kad imamo naj manje obaveza,i da se pijenje uskladi, i po mom misljenju mislim da je 3 sedmice dovoljno da se uzimaju, jer stvarno ciste i odlicne su. Uz sve to dobro je uzimati maslinovo ulje po kaskicu svaki dan na prazan zeludac (potraziti na netu zasto je sve korisno), voda s medom vec pomenuta, casa tople vode i pola limuna u njoj, sljive su takodjer dobre za ciscenje, pura takodjer dobra za crijeva i ciscenje, kivi, jabuke ali ne oguljene,banana 40 dana ujutro na prazan stomak nevjerovatan ucinak ima, itd. Izbjegavati u tom periodu tesku hranu i gledati da je vise puta na dan jesti po manje obroke, i po mogucnosti kuhanu hranu. Eto ako jos neko ima da mu je sta nejasno nek se javi slobodno. Selam

Elhamdulillah
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 10:11 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Elhamdulillah » Pet Avg 30, 2013 7:39 pm

Selam alejkum! Ummah gdje si? Pratila sam vec odavno tvoj topik, ali sam bila lijena pisati :), sta je bilo za bobice, jesil ih redovno uzimala, jel bilo kakvih rezultata???

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Sre Sep 04, 2013 11:27 pm

Alejkumu selam, elhamdulillah.:)

u poslu sam, tako da ne stižem da se javim. nažalost, već dugo mi liječenje nije primarno zbog raznoraznih obaveza. nisam pila bobice jer bi me tog dana kočile da funkcionišem normalno, a svaka sekunda mi je neprocjenjivo vrijedna zbog nekih zadatih rokova. nejse. vjerujem da ću za nekih mjesec dana, ili prije, moći da nastavim tamo gdje sam stala.

javit ću se, inšallah, kad nastavim da ih pijem.

p.s. primijetila sam da mi se gadi i sama pomisao da počnem ponovo da ih pijem. i kad ih pomirišem, tj. kad su blizu, opet mi se i miris gadi. mislim da ''oni'' to izazivaju jer ranije nisam imala tu vrstu smetnje.

Elhamdulillah
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 10:11 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Elhamdulillah » Pet Sep 06, 2013 5:15 pm

Selam!

Ja bih te bobice rado probala, jos samo da skontam kako da dodjem do njih :). Javljaj se, ja sam na ovom tvom topiku procitala sve i jedan post, da te Allah nagradi najljepsom nagradom, amin!

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od EdinM » Pon Sep 16, 2013 8:44 am

Ima li ko kakvo adekvatno rijesenje za glavobolju :)

elhamdulillah1357
pisem pomalo
Postovi: 24
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 8:57 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od elhamdulillah1357 » Pon Mar 21, 2016 9:16 pm

Sto se tice sejha sufijske akide mnogi su ucaci rukje upozorili na njega i on je od onih koji sa dzinnima rade mnogo sam se okoristio od njegovih savjeta da ga ALLAH uputi i nagradi a sa Feridom Orahovcem cu insaALLAH popricati o ovoj metodi koja mi se mnogo svidjela o hvatanju dzinna a sto se tice ubijanja u snu tako sam sazno ko su mi dzinni vec tri put sam ih ubio nekolko nakon prvog puta me je skroz prestala bol u glavi takodje i treceg al drugi put se ne secam samo znam da sam bolje diso nakon toga takodej moj brat u Islamu je sanjo kako bije jednog al mu je umakao ovaj sejh ima cudne metode ne smijem reci da je sihirbaz ali radi sa kako kaze muslimanskim dzinnima mnogo sam naucio od njega samo sto takodje poducava prizivanju dzinna ''muslimana'' sijecama i klanjanje namaza nocnog sa svijecama u sobi ugasenim svjetlom i izgovaranjem jednog ajeta veoam su mi cudne metode jer je to trazenje pomoci od dzinna sto on ne smatra haramom i nesto sam se pitao kad vec radi sa muslimanskim dzinnima i salje ih da ubijaju sihirbaze zasto ih ne posalje da ubiju basarelasada koji vrsi torturu nad muslimanima ili je zaboravio na muslimane p anije razmisljao da im pomogne ili...

elhamdulillah1357
pisem pomalo
Postovi: 24
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 8:57 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od elhamdulillah1357 » Pon Mar 21, 2016 9:25 pm

EdinM napisao:Ima li ko kakvo adekvatno rijesenje za glavobolju :)
ajet 19 sura vakia taj izuci na vodu 101 put mos manje i vise ucenjaci preporucuju neparni broj zatim pi malo vode po tri gutljaja zatim pospi po glavi bismiLLAH molim Allaha da ti lijeka da

elhamdulillah1357
pisem pomalo
Postovi: 24
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 8:57 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od elhamdulillah1357 » Pon Mar 21, 2016 9:29 pm

Ferid Orahovac mi je dao savjet koji me mnogo motivisao rekao je ''Namaz,kur'an,zikr,NOCNI NAMAZ-to ih ubija''uglavnom vratimo se ALLAHU jer samo On lijeci ''sto vise u zikru'' molim ALLAHA da nam da da ga mnogo spominjemo

Istvan
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Sep 03, 2018 9:02 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Istvan » Sre Sep 05, 2018 8:40 am

Na koliko dana je najbolje odlaziti kod ucaca na rukju?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Enes » Pet Sep 07, 2018 11:24 pm

Ovisno od slucaja do slucaja.Nekada je dobro svaki dan da se uci, nekada u par dana a nekada da ostane duzi period izmedu ucenja.
Cesta rukja ne znaci da ce se problem brze rijesiti, poboljsati situaciju hoce ali ne kod svakoga.
U vecini slucajeva,malo ko moze dolazti na rukju svaki dan sto zbog svakodnevnih obaveza sto zbog razlicitog mjesta stanovanja boleniska i ucaca rukje.
To se u neku ruku ''kompenzira'' sto se svaki dan slusa rukja, uci Kur'an, koristi odredeni oblik terapije u vidu maslinovog ulja, meda, vode, hurmi(datula), smokvi, mlijecnih proizvoda itd.

Istvan
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Sep 03, 2018 9:02 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Istvan » Sub Sep 08, 2018 8:47 am

Ja odlazim kod ispravnog ucaca (naveden je na Vasem sajtu). Moj sihir je star i imam izuzetno velike probleme koji su se godinama samo uvecavali. Na prvom mestu zdravstveni (isao kod svih mogucih doktora i bilo jos gore), a zatim i katastrofalni medjuljudski odnosi u kuci. Bio sam na 4 rukje u zadnja 2 i po meseca. Terapija je naucena voda, med i svakodnevno slusanje Kurana 2h. Za sada nema nekog znacajnog napretka. Treba uskoro ponovo da idem i tad cemo se dogovoriti kako cemo dalje raditi.
Mene zanima najbrzi i najagresivniji tretman, pa ne znam koji bi to bio u mom slucaju?
U praksi, u slucaju kad se sihir/dzini izbace, da li pacijent oseti odmah poboljsanje ili tek posle nekog vremena?

Odgovori