Stanje moje 2 god. stare Kceri

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Zrno
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 9:58 pm

Stanje moje 2 god. stare Kceri

Post od Zrno » Pet Sep 30, 2016 7:04 pm

Selam

Molim ko god Razumije situaciju i ima znanje da mi pomogne.
Ovako situacija izgleda:
Kcer mi je stara 2 god i u zadnje vrijeme mi je malo previse agresivna cesto place vristi i skici.
do nedavno je bila Elhamdulillah mirna i veselo dijete stalno se igrala s suprugom i samnom
ali sad je nekako neznam sta da kazem.
Pokusavo sam dosta puta da pricam s njom ali nece da slusa, vristi trazi neko pravo baca stvari po kuci,
Ujeda i neda se obuci itd..
Kad joj pustim Kuran da slusa cesto ga smacinje ruko i da je smirim treba puno vremena i snage
nakon sto se ispuse i ja je malo s Kuranom posavijetujem, smiri se i lici mi na moju malu kcerku koju znam i volim i onda
nakon izvrsnog vremena je ponovo agresivna dok ja ponovo ne odradim upalim
kuran i ne posavjetujem je, dok i rok toj medicini ne prode.


Ako iko imam ikakav savijet ili prijedlog ili razumije moju situaciju svaki Mudar i KOnstruktivan savijet bio
bi mu jako zahvalan.

Unaprijed Hvala i Allah vas nagradio za vasu pomoc

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Stanje moje 2 god. stare Kceri

Post od Haris » Pet Sep 30, 2016 7:38 pm

Dijete još i prije 2 godine počne lopovijat, traži izvoljevat, ne treba sve povezivati sa džinskim dodirom. Nekad treba malo pucnut po guzi dijete, nametnut autoritet da ona vas sluša,a ne vi nju. Po mom skromnom mišljenju ja bih rekao da ti ima malo razmaženosti. Allah zna najbolje.

Zrno
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 9:58 pm

Re: Stanje moje 2 god. stare Kceri

Post od Zrno » Pet Sep 30, 2016 7:50 pm

Selam Harise

Hvala ti puno na odgovoru ali iskreno rečeno i kad joj
Isprašim guzu :oops: ona se još vise izhuji ako me
Razumijes zato sam najviše zabrinut a ni nemoj me pogrešno razumijete prvo mi je dijete pa sam
I malo ja bi rekao previše zabrinut.
Ali neznan šta da kažem možda si iskusniji roditelj nego ja
i razumiješ dosta bolje situaciju nego ja.
Priznajem da ona ima kao i ja nekad neugodne snove jer Elhamdulillah
Za svoje godine dosta razumije i zna se izraziti
Pa sam zato pomislio da nije šta strašno.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Stanje moje 2 god. stare Kceri

Post od Haris » Pet Sep 30, 2016 11:31 pm

Tu smo mi negdje sa iskustvom. Možda sam pola godine u prednosti, zbog toga i kažem šta se može desiti. Neviđena huja, ono ko sve zna, sve bi ono nešto. E sad kod mene je situacija, kada isprašim, smiri se, puše na nos, ali ne smije ništa reći.

Ukoliko pak sumnjaš na neku pojavu, što je teško kod djece uočiti standardnim putem, učenjem rukje i sl. jer im ne možeš objasniti da se smire da slušaju, onda preporučujem učenje sura Felek i Nas, na način da približiš dlanove ustima tako da dah pada na dlanove a zatim potareš rukama po dijetu od glave do pete. Ovo se može raditi u svim prilikama, a posebno pred spavanje. Također, može se uzeti naučena voda (isti princip, dah pada na vodu kada se uči na vodu) pa poprskati po odjeći i postelji gdje spava.

Odgovori