Tražim misljenje o svom stanju...

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Uto Sep 27, 2016 2:07 pm

Es-selamu Alejkum

Eh ovako, prije godinu dana sam se probudio potpuno drugaciji i potpuno sam se osjecao drugacije, kao da me nesto naglo promijenilo i ne osjecam se vise isto tacnije ne osjecam da imam dusu... Osjecam samo prazninu i nemam nikakvog suosjecanja sa drugima... I svoju mamu, djevojku, sestru, oca itd....cesto povrijeđujem rijecima bez ikakvog razmisljanja, a kasnije mi bude zao i kajem se i ne znam kako i na koji nacin to nisam mogao da obuzdam, u tome se ne mogu kontrolisat, a prije sam mogao, i ako pokusam kontrolisat bijes mi se samo jos poveca i pocnem da drhtim ako se ne istresem...pogotovo sto se tice moje djevojke, na nju najvise se istresam za najmanju, obicnu sitnicu koja uopste ne bi smetala nikom...za sto se na kraju logicno kajem i bude mi krivo sto sam to uradio, a ne znam ni zasto ni zbog cega.
Poceo sam gubit koncentraciju i pamcenje mi je oslabilo pa se i ne sjecam nekih događaja dok mi ih neko ne preprica...i imam sve simptome depresije i poceo sam umisljat psihicke bolesti, svaki dan je druga bolest u pitanju bila, da sam na kraju svaku noc proveo u plakanju od muke sto ne znam sta mi je, i trazeci po internetu lijek...i svaki dan mi je bilo sve gore kako vise pokusavam da se borim sa tim i da se lijecim na sve nacine, izlazio druzio se i sve (da uklonim depru) i nista...samo.jos gore bude...
Izađem s prijateljem na kafu i u kaficu pocnem osjecat da mi nesto smeta kao da.ne mogu tu bit i lagano drhtim i izađwm malo.prosetat i dođem sebi...
Sa djevojkom se slabo evo zadnje pola godine dopisujem jer ne moze vise podnijet ovo sto radim, a volim je previse da bih to tako lahko pustio, ali bilo mi zao da mi govori svaki put kako je plakala zbog rijeci koje joj kazem i morao sam da prekinem kako ona ne bi to trpila svaki put :( i onda pocnem istrazivati da nisam nagazio ili imam sihre ili slicno i vidim da imam nekih simptoma...i pocnem da klanjam svaki dan sve namaze, sto mi je bilo izraaaaazito tesko da radim, bukvalno sam saam sebe tjero da ustanem iz kreveta i klanjam kao da sam vojnik i moram to ispunit...(jer sam se izolovo i iz drustva i ulijenio se maksimalno)...
Sto se namaza tice primijetio sam da ne mogu da se skoncentrisem na namaz ni minutu kako tteba odmah se zamislim i znam po 2-3minute gledat u jednu tacku ispred sebe te se trznem odjednom i ne znam ni dokle sam stigo ni koji rekat ni sura i ponovo, i cesto cinim sehvi sedzde...svaki dan ucim jutarnji i v. zikr...cesto uzimam abdest i slusam cesto Kur'an, slusalise u usi i tjt...ponekad klanjam i istiharu ali ne cesto i svaki namaz molim Allaha dž.š. da me izlijeci sta god da je u pitanju...
Onda sam jedan dan sebi pustio rukju, naravno gusul, abdest, naucio sebi fatihu i 3 zadnje sure na vodu po 3x...stao i okreno se prema kibli, zazmirio i poceo...nakod 5-6 minuta slusanja sam poceo teze disat, i tresle su mi se noge ali sam svojom voljom mogao da zaustavim...i prekinem slusanje kontam mogu past u nesvijest udarit se u glavu itd....
Sad me bas zanima, a nisam siguran ni u sta 100% :/.....pa bih volio da mi neko kaze svoje misljenje, a i volio bih da posjetim Enesa, meni je blizu jer sam i ja tu iz Zavidovica...
I izvinjavam se na predugom tekstu ali htio sam sto preciznije objasnit...

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od Haris » Uto Sep 27, 2016 8:43 pm

Pokušaj par puta oko sabaha i oko akšama isto sa rukjom, pa ako bude opet reakcija, ganjaj Mećeviće. Možeš sjedit tokom rukje ako se bojiš da ne padneš.

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Uto Sep 27, 2016 8:57 pm

Probao sam dns poslije ikindije al ja ne mogu biti siguran nikako dok ne primijetim neke zesce reakcije, ovo je sitno...presluso sam cijelu ruqju i cijelo vrijeme sam imo trzaja npr šaka, prst na ruci, misici i noge i ruke, ocni kapci...sve po 1-2put al lagani trzaji nista opasno i opet sam nesiguran...

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Uto Sep 27, 2016 9:00 pm

I poslije slusanja ruqje sam se osjecao nemocno kao da sam pola dana radio nesto tesko

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od Haris » Sre Sep 28, 2016 7:35 am

Uglavnom audio rukja ima manji uticaj nego live. Kad te 'odža pritisne, ne'a maket.

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Sre Sep 28, 2016 8:39 am

Hvala tebi Harise na odgovorima, ja cu put pod noge i za Mecevice ako Bog da..

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od Haris » Sre Sep 28, 2016 12:12 pm

Ima i bus, ne moraš pješke :P

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Sre Sep 28, 2016 12:30 pm

Dobro to se podrazumijeva da necu pjeske :P

I usput da pitam sanjao sam 2 cudna sna u ovih godinu dana...jedan sam sanjao prije pola godine, tj "ja ulazim u jednu sobu sva bijela, sa desne strane prozor i kroz njega se vidi vatra, sa lijeve prozor kroz koji ulazi svjetlost u prostoriju, a na sredini sobe moja djevojka stoji mirno i gleda me u ocii cijelo vrijeme"

A dr san je prije par dana bio tj "ja klanjam u svojo kuci gdje inace obavljam namaz (na kijamu sam) i odjednom mi zaklecase koljena i padnem na lice" i probudim se...

Pa me sad interesuje da li to nesto znaci...

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Pet Sep 30, 2016 12:48 am

Upravo sam sanjao da sam s Bismillom poceo da vezem vrecice (one obicne iz trgovine) u cvorove i stavljam u dzepove, a iza mene moja sestra veze konce u cvorove i ja se okrenem prema njoj i kako joj se priblizavam ona govori "bjezi od mene smetaju mi te vrecice" i zjenice u ocima joj mijenjaju velicinu dok joj prilazim, jedno oko smanjena, a drugo povecana zjenica...i ja nisam htio odustat vec sam.i dalje isao prema njoj i poceo ucot ajetul-kursijj i probudim se....i odmah sam htio da uđem.na ovaj forum i da pitam u vzi ovoga...

A inace sam zaspao sa slusalicama u usima i ukljucenom ruqjom

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od Haris » Pet Sep 30, 2016 8:25 am

Vidi rođo ovako.

Tumačenje snova nije posao koji može svako radit, niti se može po knjigama radit. To je nekako, kako da kažem, dar od Allaha. Mudrost tumačenja snova. Kako će se san protumačiti ovisi od mnogo čega, vjere kod čovjeka, situacije i td. Tako da potpuno isti san možeš dva puta protumačiti za dvije različite osobe.

Eh sad.

Postoje snovi od Allaha, postoje snovi od šejtana. Dosta puta čovjek sebi umisli nešto, pa o tome razmišlja danima, pa mu to izađe na san, najčešće u ružnom obliku. Ti snovi možda mogu značit nešto, možda ništa. Allah zna najbolje.

Ti si sanjao sestru kako veže neke končiće, kako joj se zjenice mijenjaju, ti učiš ajetul-kursijj. To je idealna podloga da ti šejtan uleti sa mislima kako je tebi sestra loša, da je ona nešto čarala-barala, kako te mrzi, ovo, ono. Ti ćeš onda razvijat raznorazne misli o tome u glavi, pa ćeš ti nju optužit, ona tebe, i eto svađe u porodici. Zašto? Nizašto.

Poznato je da šejtani i džinni dosta lažu. Cilj je da se ljudi zavade, da se naruše međuljudski odnosi i td.

Lijepi snovi su od Allaha, ružni od šejtana. Ove druge ne treba ni prepričavat, samo tražit utočište kod Uzvišenog.

Čak šta više, još nisi ni siguran da li imaš nekakvih problema. To su sve sumnje.

Taman i da si siguran 100% da imaš problema, NE SMIJEŠ sebi dozvoliti da se proces liječenja svede na "ko je", "šta je", "zašto je" i sl. pitanja.

Cilj ovog problema najčešće nije da se čovjek malo ispati, ode liječi, potroši para i svi sretni, nego je cilj da se čovjek približi Allahu, postane bolji, popravi sebe, pogotovo kod osoba koje nisu u vjeri nego im je ovo prilika da se promijene.

Ne trebamo se zavaravat da smo mi dobri, i mi ne trebamo ništa raditi na sebi. Poslanik alejhi selam nam je bio uzor, a mi ne možemo nikada dostići njegov level u ponašanju i vjeri, ali nam je obaveza da se trudimo.

Poznajem mnogo njih kojima je cilj bio izlječenje, pa su lutali od hećima do hećima, pa nigdje nisu stigli. Nije ključ da li ideš kod Enesa ili bilo koga drugog, iako dođe do zora pa moraš.

Kako ja volim reći, a Enes mi neće zamjeriti jer zna na šta mislim, Enes je slabić (ako misliš da će ti on pomoći), samo kod Allaha je snaga i lijek.

Mijenjaj sebe, nauči sufaru ako ne znaš, zavoli Kur'an, zavoli namaz, zavoli ljude, odbaci predrasude, čisti svoje srce od poganih razmišljanja, čitaj hadise, mijenjaj sebe u skladu sa tim, napreduj, uči nauku bilo kakvu, jezik, informatiku, svejedno da li u školi ili kući privatno, POSTANI BOLJI ČOVJEK. Cijeli smisao je oko toga, da popraviš svoje stanje.

Veli poslanik alejhi selam da je poslan svijetu (sa objavom) da upotpuni i uljepša moral i narav kod ljudi.

Žalosno je ali kod nas je vjera samo od dženaze do dženaze, malo nekih mevluda i to.

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Pet Sep 30, 2016 8:39 am

Razumijem ja sve sto si ti napiso od a do ž...nit koga optuzujem nit ista u vezi tog sna, a pogotovo sestru jer ja znam da nema veze ta osoba u snu sa stvarnoscu i da to moze biti dzin kako bi mni unio misao da mi je sestra losa...ja to ne mislim uopste...
Cisto sam postao to sto sam sanjo iz razloga sto bi "moozda" kazem mozda neko znao rec sta bi moglo znacit, ali vjerujem da ne zna niko, a i ne mora ovaj san znacit nista znam i to...
Ja se trudim i trudit cu se da budem bolji covjek to stoji (ovo mogu i slagat, ali Allah dz,s, zna sta je istina) ali problem je sti ja imam poteskoca s tim jer imam onih problema koje sam naveo i hocu samo da znam sta je u pitanju da odem hodzi jer bi on (uz Boziju pomoc vjerovatno mogao da mi kaze jel imam problema s tim sto ja mislim ili su problemi psihicke prirode jer ce mi biti lakse da se orjentisem, mozda su psihicke pa odoh po lijekove, a ovako mogu samo lutat bezveze...a i ne kazem da bi 100% mogo ni hodza otkrit nesto bez pomoci od Allaha, tako da imam volju da odem pa sta bude, da znam sa cime treba da se borim kako bih se izlijecio, nadam se da razumijes sta hocu da kazem

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od Haris » Pet Sep 30, 2016 8:55 am

U svakom slučaju, gledaj na ovo kao savjet i informaciju, a ne kao kritiku.

Jer postali smo takvi da kad nam neko nešto kaže za naše dobro smatramo to kao kritiku i napad na nas.

U fazonu smo:

'ta ćeš ti? Znam ja bolje od tebe.

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Pet Sep 30, 2016 9:06 am

Nisam ja to shvatio kao kritiku, razumio sam.ja sve sta ste mi rekli tako da hvala u svakom slucaju za savjete :D

Ja samo kazem.da je lakse borit se sa necim kad se zna sta je to sa cime se covjek bori...u mom slucaju jel psihicka bolest ili mozda urok ili neka vrsta dzinakog napada, a Allah zna najbolje...
Kako god ja imam nekakav poseban osjecaj koji me prati gdje god da sam i ne mogu ga opisat nikako i smeta mi...i imam zelju da se rijesim tako da sam.samo htio savjete da cujem od.nekog ko je pametniji i zna bolje od mene neke stvari :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od Haris » Pet Sep 30, 2016 9:16 am

Možda je to i višak slobodnog vremena ukoliko ne ideš u školu/fakultet, a nemaš ni posla.

ZayYa97
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 29, 2016 9:55 am

Re: Tražim misljenje o svom stanju...

Post od ZayYa97 » Pet Sep 30, 2016 9:27 am

Visak slobodnog vremena nije 100% jer sam do prije 4 mjeseca isao u skolu...i imao sam.istih problema pa sam u skoli zbog zog popustio previse jer nisam mogao ucit sa 4/5 sam popustio jedva 3 izgur'o na kraju boreci se za bodove...
Djevojka mi je cak rekla da sam previse oslabio sa inteligencijom, a i razumijevanje za neke stvari sam izgubio...
A inace sam poslije skole radio 2 mjeseca u sarajevu i svake sub/ned sam dolazio kuci jer tamo dok sam bio sam se osjecao ono "poludit cu ovdje moram kuci i jedva cekam da odem"...tacnije "nesto" me opasno vuce da idem kuci gdje god da se nalazim...i nisam to umislio sebi vec jednostavno.to pokusavam da zaboravim i ne ide iz glave nikako (tacnije taj osjecaj sto me vuce kuci osjetim u prsima i smeta me toliko da zelim da to "izvadim" nekako)
Al od kako sam u zadnje vrijeme vise posvetio vjeri to je slabije, al i dalje ne ide od mene...

Tako da nije to do slobodnog vremena....

Odgovori