Umisljanje bolesti

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Dalila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 3:36 pm
Lokacija: Sandzak

Umisljanje bolesti

Post od Dalila » Pet Maj 31, 2013 8:36 am

Selam svima,zanima me da li je neko od vas na forumu umisljao razne bolesti,a da je to izazvano dzinima i sihirima?

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Umisljanje bolesti

Post od golub » Pet Maj 31, 2013 5:20 pm

Ve alejkumusselam!

Jesam ja :) bilo je svega...te imam rak u stomaku, pa tumor u glavi pa ovo pa ono, itd...sva sreca, hvala Bogu, zivim u mjestu gdje mogu bez problema i troskova otici doktoru i pregledati sta god hocu, i tako sam i uradio. Od vecih pregleda radio sam kolonoskopiju, pa gastroskopiju, pa magnetnu rezonancu glave, itd...hvala Bogu sve OK bilo nigdje nista, pa sam skontao da je to onda od ovih podstanara...kako sam to shvatio, onda je je popustilo i vise mi se ne javljaju te misli, a prije je bilo ekstremno..je li se samo nakasljem, ja pomislim najgore.

Medjutim, ako insan moze, onda se svakako treba preventivno pregledati.

mahsus selam.

Dalila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 3:36 pm
Lokacija: Sandzak

Re: Umisljanje bolesti

Post od Dalila » Pet Maj 31, 2013 6:06 pm

Ma i ja sam umisljala sve i svasta,i isla sam kod doktora razno raznih,sve sam analize uradila,i sve je dobro Hvala Allahu.ali u poslednje vreme se plasim i doktora i odlaska kod njih. Ja se osecam dobro,ali postoji taj neki strah od bolesti,koji me konstantno muci,malo me nesto ''zigne'' ja odmah mislim rak,malo mi srce brze kuca,utrni mi lijeva ruka,ja odmah mislim infarakt. I posle non stop mislim o tome. Te misli mi ne dozvoljavaju da normalno funkcionisem,tako me iscrpe da to nije moguce.

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Umisljanje bolesti

Post od golub » Pet Maj 31, 2013 7:30 pm

jesi li poslusala rukju sto ima ovdje na stranici? Ako nisi, poslusaj u toku par dana , pa vidi kako ces reagovati.

Dalila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 3:36 pm
Lokacija: Sandzak

Re: Umisljanje bolesti

Post od Dalila » Pet Maj 31, 2013 7:58 pm

odavno ja imam probleme sa dzinima,ali nikad me kao sad nisu ovako udarali na psihu.

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Umisljanje bolesti

Post od golub » Pet Maj 31, 2013 9:30 pm

aha. kontam. pa onda ti se valja izboriti s time, nema druge. Kao sto rekoh, i ja sam imao isto tako ali je proslo nakon sto sam shvatio od koga je i sta je.
probaj ovo, sto je meni dosta pomoglo, moguce da i tebi bude od koristi. neka ti ne bude mrsko.

http://www.lijecenje-kuranom.com/forum/ ... 597#p15597

mahsus selam.

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Umisljanje bolesti

Post od cvijet88 » Sub Avg 30, 2014 3:12 pm

evo moje teme upravo gledam po internetu i citam o hipohondriji, kod mene je svaki dan neka bolest malo nesto me zobali ja odmah na jagore evo sad me boli stomak vec razmisljam privatno na ultra zvuk, svaki dan o tome razmisljam i svaki dan nesto drugo a pretezno su ove najgore bolesti nikako vise da me prodje...neznam nadam se da ce mi neko reci sta je u pitanju jer je sve ovo krenulo od ovoga: prije 4 godine pojavio mi se neki ukus u grlu i nosu koji se slijevao u grlo i trajao citav dan sve dok ne zaspi, a jedino sto mi je drugacije bilo nakon "toga" sto mi se pojavi je okus cigare,cim mi se to pojavi nemogu vise pusiti jer mi cigara tad postane nepodnosljiva i tad sam i prestala pusiti ali to se i dan danas pojavi, opet sam pocela pusit pa opet prestala, ali to jos uvijek traje...isla sam doktorima na pocetku snimala sinuse vadila bris grla i nosa, i niko mi nije znao nista konkretno rec pretezno reknu kao od zelucane kiseline i to je to...eh od tad ja stalno razmisljam o bolestima jer mislim da mi je to i pokrenulo jer imam nesto sto nemogu objasnit niti naci rjesenje sta je. jedina dobra stvar je sto zbog toga prestajem pusit evo ponovo a i zbog straha od bolesti raka pluca i grla:))) ja bi jako volila da saznam zbog cega mi se to pojavljiva da li je stvarno zbog cigara ili je nesto gore nedaj Boze pretezno mi se pojavi kad kihnem ili ispuhivam nos i jedino nestane kad dugo lezim ili prespavam a jedina smetnja su nakon toga cigare...bas bi volila da vidim da li se ikom ovo desilo....
p.s. takodjer idem na ucenje rukje i imala sam nekih simptoma pa i za to pijem terapiju i tek za 10 tak dana idem ponovo neznam da li je i to sve umijesano u ovo...valjda nisam malo ovo sve zakomplikovala i valjda ce neko razumijeti o cemu pricam i imati nekakav savjet...selam

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Umisljanje bolesti

Post od visegrad_1 » Sub Avg 30, 2014 3:22 pm

Selam prvo vidi kako ti zeljezo mislim krv ondar promijeni hranu svu ondar gdje radis dali ti je posao halal dali si dala mito itd

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Umisljanje bolesti

Post od djetelina » Sub Avg 30, 2014 5:38 pm

Selam,
Za @cvijet88
Da li je to kod tebe kao da imaš višak pljuvačke?

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Umisljanje bolesti

Post od cvijet88 » Sub Avg 30, 2014 6:20 pm

da bas tako visak pljuvacke i slajm non stop koji nemogu iskasljat uvijek u grlu! a kakve veze ima novac sa ovim mozes li mi malo pojasniti?selam i hvala

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Umisljanje bolesti

Post od cvijet88 » Sub Avg 30, 2014 6:25 pm

ma vadila sam krv nisam anemicna inace sam blijeda u licu i svi misle da sam malokrvna al kad izvadim nalaze sve uredu, mislim eto radila sam nalaze nedavno mozda prije sest mjeseci, stalno idem doktoru pregledam grlo, vrat, vazda nesto pregledam sad planiram ici na ultrazvuk jajnika jer me bole hehe dugo nisam bila nesto, al uvijek nalazim neke nove izgovore da radim neke pretrage nekad mi dodje najradije da odem doktoru i da mi sve zivo pregleda sto se ima pregledati...nedavno sam jedino zuc operisala i to jer sam imala napade u toku trudnoce i odmah poslije toga operisala, a ovo ostalo se nadam da samo umisljam vise u svojoj glavi....selam

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Umisljanje bolesti

Post od djetelina » Sub Avg 30, 2014 6:35 pm

Ako su ti nalazi kod doktora u redu, ti razni žigovi, te jajnici, te bubrezi, bol u vratu, teško gutanje, stomak se nadima, višak pljuvačke, bljedilo u licu itd, sve su to simptomi sihira. U mene ima nekoliko godina primjetila sam da mi je modro oko očiju prema nosu, tek ovih dana primjetim da mi to modro postaje svijetlo, ali ima još malo.

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Umisljanje bolesti

Post od cvijet88 » Sub Avg 30, 2014 6:47 pm

ynaci mislite da je od toga, ma joj znate kako je kad mene ja sve mislim da se to preko noci moze nesto desiti nedaj Boze, bas imam fobiju od tih bolesti posebno zbog tog sto mi se desava a nemogu nikom objasnit, sad me evo uzasno ovih dana bole jajnici, zigaju, upale godinama imam ali mi nista nije pomagalo, i eto dugo nisam isla na ultrayvuk jajnika pa to ovih dana odlucim napravit ako Bog da jer ja odmah sebi umislim ono najgore u glavu. znaci sve to bi bio uzrok sihra...da imam i nadutost stomaka u zadnje vrijeme svi misle da sam trudna i stalno me pitaju jest da sam se malo vise udebljala al opet imam nadutost cesto i bolove pri dnu stomaka opet ja sve mislim da nije sto mi neka hrana naskodi jer nemam zuc vise, pa onda opet pomislim na najgore mozda su crijeva, onda me ziga u plucima pri naglom pokretu stalno cesto kad se naglo okrenem ili nagnem pa sad kontam i od cega bi bilo to, Boze sacuvaj....a citala sam da kod osobe koja je pod sihrima ima zadah iz usta neznam jel to iko cuo, i to mi se u zadnje vrijeme javlja ja sve mislim da je zbog zubi ali dosta sam ih isla popravljat i rjesajem ali opet...pih svasta nesto pa hajd:))
selam

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Umisljanje bolesti

Post od visegrad_1 » Ned Avg 31, 2014 8:52 am

Selam cvijet mislim je radis jelsil dala mito ili radis gdje se laze vara itd vidi sad radis u skoli ko nastavnica ti cio dan ucenike lazes imasli kredit itd sve trebas pronijenit zivot jel Allah dz kaze dajemti siromastvo I bolest da bi se vra tio istini mene plasi vesvese tako mi sapce ruzno

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Umisljanje bolesti

Post od cvijet88 » Ned Avg 31, 2014 9:28 am

izvini, ali kao prvo ja tebe nista ne razumijem sta ti zelis reci mislim da bi malo bolje trebao pisati jer bez uvrede stvarno nista ne kontam sta zelis reci. A kao drugo nisam ja kriva sto je kod nas ova drzava u propasti pa covjek nemoze naci sebi posao kakav bi trebao pa onda radi sta se nudi da bi izdrzavao porodicu, ako vec hoces da ti kazem ja sam zavrsila fakultet i to Islamski pedagoski fakultet kao diplomirani socijalni pedagog medjutim drzavi je tesko da odvoji jos jednu platu i uvede nas u sistematizaciju radnih mjesta eh sad sam ja prinudjena sa fakultetskom diplomom radit po prodavnicama, kladionica itd... da bi obezbjedila svom dijetu hljeb za sutra, pa iskreno ja mislim da to nije moja krivica sto danasnja omladina UZALUD zavrsava fakultete u ovoj Bosni...eto toliko od mene na tu temu...selam

Odgovori