Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Sre Apr 09, 2014 11:31 am

Da koju probaciš, pa da mi se nagovoriš, aa?! :mrgreen:

Šalu na stranu, sve to stoji što si rekao, u potpunosti.
Samo, prije nego sam počela liječenje, nisam mislila da će biti ovako teško.
Ali dobro, snađoh se nekako u svemu tome tj, još se snalazim.
Pokušavam ne misliti o tome, što kažeš ali, nekad je baš teško, kad recimo svako jutro osvaneš s nekim ''problemom''. Danas ovo, sutra ono, i sve tako .. i onda, čovjek se više zbuni, pa kontam, je l' od ovog il' je medicinski problem. Navodim primjer samo.
Onda, bio je period kad me sve popusti (mislim na reakcije i sl), i ponadam se da je to krenulo nabolje hvala Bogu, kad istom opet.
I da, s obzirom kako je bilo prije par godina, recimo, sad sam se već fino ''uštelila'' u sve ovo opet (namaz i sl.). Mada, treba poraditi na još puno toga (sad bi Enes dodao da trebam manje pričati :mrgreen: ). Šalim se (donekle). :mrgreen:
No eto, idem polako, ne forsiram da ne bih dobila kontraefekat, haha.

Hvala na savjetima, Harise.
Navrati opet, probaci koju. :mrgreen:

Selam.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Haris » Sre Apr 09, 2014 12:30 pm

Hoće i Enes napast, takvi smo mi Zavidovićani, od nekog zora moraš se nekom istrest :P :P

Samo poistiha. Kao što rekoh, Allah može sve, kad je stvorio Nebesa i Zemlju, pa što ne može jednoj Esperanzi podarit zdravlje ili bilo šta drugo. Znači, nije do Njeg :) Može i auto ić' 100 km/h, al dok ga ne poćeraš, neće :D

Sad ne znam tvoj problem, ali ako se radi o sihru, kako gledaš na pitanja "ko je", "šta je", "zašto je" to tebi uradio?

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Sre Apr 09, 2014 3:37 pm

Jah, tak'i ste vi Zavidovićani. :mrgreen:

Nasmija me s ovim poređenjem. Nego, da ja poĆeram onda, sinko. :D

A moj problem, hmm .. nažalost, nije sitnica, i nije lako, ali valja se nositi i s tim, pa dokle...

Što se tiče tog' zadnjeg, moRemo l' se pravit' da to nisi ni pitao, s obzirom da ne volim o tome misliti, samo si dam zora i onda se moram istrest' na nekom. :mrgreen:

Šalu na stranu, duga je to priča, i da bi shvatio, morala bih ti sve ispričati od početka pa do sad .. a to bi potrajalo, vjeruj. :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Haris » Sre Apr 09, 2014 4:13 pm

Ne, ne interesuje mene ko je i zašto, ali pitam da li interesuje tebe.. Dok si zaglavljena na tim pitanjima, i nije nekog napretka. Jer ne razumije čovjek suštinu problema. Vrti se oko nebitnih pitanja..

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Čet Apr 10, 2014 8:08 pm

Haris napisao:Ne, ne interesuje mene ko je i zašto, ali pitam da li interesuje tebe.. Dok si zaglavljena na tim pitanjima, i nije nekog napretka. Jer ne razumije čovjek suštinu problema. Vrti se oko nebitnih pitanja..
Nisam ja ''zaglavljena'' na tim pitanjima, s obzirom da odgovor na njih već dugo znam.
Otad mi je laknulo, jer, kad znaš ko ti je neprijatelj, znaš i kako ćeš se čuvati.
Kad ti već neko ovoliku štetu pričini, red je i da znaš ko je.
To je moje mišljenje i moj stav oko ovih i ovakvih pitanja. Znam da većina ne dijeli mišljenje ali Bože moj, nismo svi isti.

Svako dobro.

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od visegrad_1 » Pet Apr 11, 2014 2:35 pm

Selam sestro lijepo je znat istinu koje napravio kod Allah dz je istina najveca , lijepo je znati o neprijatelju ali sestro ti se pokaji za grijehe i pocni sad da zivis jel Allah dz ti dao malo iskusenje da se vratis istini da te ocisti od grijeha itd znaci sada pocni zivijet ovo je zivot nije zivot sijela restorani muzika momci ako nisi udana udajse ali po serijatu itd, kaze jedan sabah koji se propusti moze da cijeli zivot da te muci zato se nemoj opterecavat vise sa losim zavidnim ljubomornim ljudima zenama nemoj stajat niti da ti ukucu ulaze tvoje drustvo je u dzamiju pa makar sama bila a nisi sama , namaz sadaka zekjat i sve ce biti dobro ja sam 2007 , dobio sihr i tada sam zvao enesa i ovaj forum dolazio neko misli ja novi ovde ja sam stari doso kad mnogi nisu znali , kad mnogi tada su bili po sijelima po igrankama itd nije da se hvalim ali o sihru itd mogu biti ekspert zato sto sam sve na svojoj kozi to prolazio ,

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Pet Apr 11, 2014 3:26 pm

We alejki selam.

Plaho se ti meni nagovori, isto k'o da znaš moj život i kroz šta sve prolazim.
Spominješ igranke i druge gluposti, de živ bio, ohani malo, što bi rekli. :roll:
Znam i sama dovoljno toga, brini ti o sebi, brate.
Zalaziš ovdje od teme do teme, razbacao si postova ko zna koliko i odnekud si sebi dao za pravo toliko pametovati. De malo, lakše to. :roll:

Hvala Bogu, uhvatila sam pravac i držim se toga, idem polako, ne forsiram kako već rekoh da ne bih dobila kontraefekat. Zlatna sredina u svemu.

Ah, što ne volim ove postove ''s' brda-s' dola'' i dijeljenje savjeta tipa: ''Udaj se, ovo-ono''.
De ljudi, lakše to, ne ide to tako, Bože dragi. Pojedini si daju za pravo previše.

Hvala svima na savjetima ali, nije to sve tako lako kako pojedini misle, Bože dragi.

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od visegrad_1 » Pet Apr 11, 2014 6:36 pm

selam sestro izivni ako nisi udata tvoj iman nije 100% Allah dz kaze zenitese udajtese , izivni sestro ti mozes otici i na igranku i na sijelo i na pijevace i da ti svira i sve ali nemoj govoriti da imas sihr itd selam

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od golub » Pet Apr 11, 2014 6:39 pm

Moj visegrade meni se cini da si ti puk'o k'o zvecka.

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od djevojka » Pet Apr 11, 2014 6:59 pm

visegrad_1 kako ti mozes reci da Esperanzin "iman nije 100%" jer nije udata, otkud ti znas moze li se ona udati? Šta je sa onima koji se ne mogu udati ili oženiti zbog sihira, šta je s tobom brate dragi? Razmisli malo o onome što pišeš.. Razmisli malo mogu li tvoje riječi uvrijediti nekoga... Misliš da ona ne bi voljela da ne prolazi kroz sve ovo, da je sretna i rahat.. Da je ne muči to što je muči... Ne poznaješ slučaj ove djevojke i nemoj tako olako sve komentarisati... Samo Allah dragi zna koliki je čiji iman.. Ne piše nam to na čelu pa da svi mogu pročitati i znati..

Ti ne mozes znati ide li ova djevojka na igranke ili ne ide, u diskotetke i slicno.. Ne mozes tek tako nekoga osuđivati... Razmisli ti malo o svom imanu... Nekako stalno "trcis pred rudu"

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od visegrad_1 » Pet Apr 11, 2014 7:07 pm

selam golub kako si nismo se dugo culi sta ima u fracuskoj jesil bio u sandaku,zasto mislis da sam puko sto kazem istinu vecina kaze ima sihr ovo ono a nespita se sta radi cim se bavi ti nameces raspravu Muhamed as kaze nemoj se raspravljat da si u pravu ostavi raspravu jel ovo istina ili nije jel Allah dz kaze prijasnje narode je unistavao kaznjavao zbog grijeha jel ovo istina ili nije ,sta kaze ajet 102 El-Bekare nista oni nemogu bez Allahove dozvole ,Allah dz nevoli grijesenje ko me svida nek uzme kome nesvida shvatice nekad

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od visegrad_1 » Pet Apr 11, 2014 7:14 pm

selam sad ja vas vrijedam sto vam kazem istinu nije iman 100% i kod muskarca i kod dijevojke ako nije udata odnosno ozenjen , u ovom zivotu imas samo ili si pokorna Allahu dz ili sejtanu trece nema nemogu ja sad doso sa dzume i ici u kafic gdje se toci Alkohol i gdje golotinja isutra govorit sihr ovo ono znas ili ja dodem da mi uci rukiju ija odo u blud itd ili na igranku nemoze to nije ovo uzmes tabletu i popijes i gotovo nemozes radit lose a nadatise dobru nemoze to shvatite ako neces u dzamiju odar ides u sejtansku kucu

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od djevojka » Pet Apr 11, 2014 7:42 pm

Pa eto nije ni tvoj iman 100% jer iz tvojih postova se moglo skontati da nisi ozenjen, vec da si zarucen.. Ja ti rekoh da ima nas koji se ne mozemo udati ili ozeniti zbog uticaja dzinna, i naravno da ne moze sihr nastetiti nikome ako to Allah dragi nece, a eto ocito si i ti jedan od onih kojima sihr nastetio pa nemoj pametovati drugima i govoriti im da su sami krivi, jer slijedom onoga sto si ti rekao onda si i ti sam kriv sto ti se to deslio..

A znas sta ima na ovom forumu ljudi koji ne idu u diskotetke i ne slusaju kojekeve "pjevaljke" da ih tako nazovem, koji ne konzumiraju alkohol, ne slusaju muziku, ne oblace se provokativno, vec su skormi, udjeljuju sadaku, klanjaju namaz u zadnjoj trecini noci, pomazu drugima, zikre, ali ne moze se niko izlijeciti dok to Allah dragi ne htjedne..

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od visegrad_1 » Pet Apr 11, 2014 7:55 pm

Selam dijevojko umene otac je umro od ukorljivokog oka ili sihra Allah dz najbolje zna zasto je dobio to sad cu ti reci bio je naljepsi momak u tom selima nije sto moj otac ja govorim istinu , drugo bio je odlican ucenik i kad je trebo da ide na fakutet 1960 ondar je dobio to, bio je dusevno dobar zato ga je mrzio sejtan i sta je sejtan uradio preko alatki svoji uradimu sihr i rahmetil je umro ,isto ija slicna situacija skoro ista ,ja sam se vijerio i idem AkoBogda da se ozenim sejtan place kad kazes hocu se ozenit ili udat ,Allah dz kaze udajse ozenise dacuti odakle se nenadas vijeruj netrebami nista ni kuce ni vile ni auta ni ljepota ni novac ni plazmu ni radio nista mi netreba nek mi Allah dz dane koliko mi treba za dan i da podijeli drugom to mi treba, i ovo cu ti reci ,sejtanove su spletke slabe on samo plasi

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od visegrad_1 » Pet Apr 11, 2014 8:05 pm

sestro draga pocni ici u dzamiju svaki namaz , pravi sebi telbinu od jecma , ondar peci jecam i jedi sa mlijekom jedi hrani organsku domacu orasi med banane hurme povrce ribu itd svi su ljudi bolesni ako nisi udata udajse uz Allahovu pomoc nemoj slusat sejtana sta ti govori on samo plasi i dok budes god ziva tako ce bit on je tu da samo plasi i navraca te na zlo nemoj mislit sad imas ovaj problem i kad zavrsis sve ce biti uredu nece sestro vijeruj mi smo slabi vijeruj

Odgovori