Tražim dobar savijet Allah vas nagradio

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Zrno
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 9:58 pm

Tražim dobar savijet Allah vas nagradio

Post od Zrno » Čet Feb 27, 2014 10:28 pm

Sealm svim članovima ovog foruma želim i želim vam sve Allahove blagodati
Koje su meni Elhamdulillah date i još vise da vam Allah Milostivi da.

Nadam se Insallah da će moje pitanje biti riješen, jer neznam imali i ko
da može da mi odgovori ovo ali Insallah jedan razuman i pod uputom
Svemoguceg Milostivog Spasitelja Allaha, Brat ili Sestra može da mi odgovori.

Dosta sam čitao tumač snova od poznatod tumača Ibn Siri i ovoliko sam saznao
da je Ajetul Kursi jedna od naj bolji i naj uzviseniji Ajeta Kurana znaci dosta sam se
isto bavio s ovim Ajetom i kako god da razmislim stvarno nema boljeg Ajeta
za smirenje duše. Kad god legnem spavati volim ga dragog Srca proučiti naj manje 2 puta.
Uz to još spojim par sura koje smatram da su za moju dušu bitne i još uz to volim
uputiti Milostivom Allahu iz svog srca molbu da me i moju familiju spasi od Dzehenemske vatre
i svoje srdžbe.

Neku noć sam bas kad sam legao spavati isto to učinio i sve je bilo uredu.
Sto me je naj vise čudilo sanjao sam tako čist i jasan san da sam ga vidio kao da se
bas dešava.
San ide ovako:
Sanjam kako par ljudi oko mene stoji i posmatra ili želi me napasti neznam to
Tačno jer nisam mogao procijeniti samo znam da sam izgovorio la illahe ilallah
i proučio naglas cijelu Ajetul Kursi i jedan od njih mi je jako poznat i znam ga licno
Ali tu me kao da nije zano, sa osmijehom reko ostalim ljudima sto su tu bili ovaj se
ne boji i pripremljen je jako dobro.

Ako mi iko moze da protunaci pravilno Milostivi Allah ga nagradio za to jer
mi taj San neda mira već 4 dana razmišljam i tražim rijesenja ali nemogu nikakav
Odgovor ili riješene da nadjem.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Tražim dobar savijet Allah vas nagradio

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Mar 05, 2014 7:52 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Imao si posjetu dzinna brate neki od njih je uzeo lik tog sto sto ga poznajes licno kako bi mu ti povjerovao i dozvolio da ti se priblizi ako ti je prijatelj u zivotu,ili je neprijatelj pa dosao da te uplasi ,to sto ucis ajetul kursijju je veliki plus za tebe jer ucenjem ajetul kursije ne samo sto si zasticen do sabaha kako stoji u hadisu kojeg prenosi ebu hurejre radijallahu anhu,vec dobijas cuvara koji je sa tobom do sabaha tako da ti nece moci nauditi sejtan dzinn..ono sto je rekao Pripremljen znaci dovoljno Jak za njih da ti mogli uciniti zlo,zato te i nisu napali.Ne govori ruzne snove u buduce ,ne pricaj ih nikome..evo jednog dogadjaja koji ce ti biti satisfakcija i podstrek da nastavis tako kao stgo i dosada radis.
jedna grupa Vjernika sa Sejhom koji uci rukju i policijom krenuli su da uhvate jednog sihirbaza
,locirali su ga gdje se nalazi opkolili kucu i zarobili sihirbaza ali putem ka policijskoj stanici sihirbaz pobjegne i sav trud koji su ulozili propada.Ponovo je pocela potraga za sihirbazem,ali nikako da ga nadju ,slucajno se jedan iz te grupe javio osobi koja je bila bolesna pa mu je ona odala mjesto gdje sihirbaz sada boravi.krenula je ista grupa nesto manje nego prvi puta,kada su opkolili kucu i uhvatili sihirbaza,sihirbaz je bio sav iznemogao.Pitao je Sejha koji je ucio rukju,De mi reci sta si danas ucio od zikra ,prvi put kada ste me uhvatili tacno sam znao sta ste ucili ne samo ti vec svi,tako da sam nasao nacin da vam pobjegnem pomocu svojih dzinna ali sada moji najjaci dzinni nemogu da pridju tebi a ostalima mogu,nemogu da shvate sta si ucio kada si krenuo da me uhvatis.Sejh rece tako mi Allaha jutros nisam cinio zikr koliko je bilo potrebno ali sam pri izlasku iz Kuce rekao Bismillah tewekeltu alellah la haule we la kuwete illa billah-Sihirbaz rece to je to,jer moji dzinni vide meleke koji su te opkruzili a moji dzinni mi se nemogu nikako primac od njih..Sejh tada rece la haule we la kuwete illa billah wallahi je rekao Istinu Allahov Poslanik salallahu alejhi we selem,Kada neko izadje iz kuce i kaze Bismillah la haule we la kuwete ila billah sejtan mu nemoze nista nauditi dok se kuci ne vrati ,digne ruke od te osobe i kaze sta ja mogu covjeku ucinit kojeg je Allah uputio..tako je i sa tobom Ajetul Kursijja je tvoje oruzje bilo Ajetul Kursija je napalm bomba za tu druzinu koja ti je dosla na san,da si je ucio sa zeljom da saplis tu skupinu spalio bi je.

Dosta ti je brige u vezi ovog sna ,preinaci brigu u radost i ne opustaj se ,znaci abdest i Ajetul Kursijja prije spavanja i dove koje je Muhammed salallahu alejhi we selem ucio prije spavanja

Bas taj san ti treba dati mira brate

Zrno
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 9:58 pm

Re: Tražim dobar savijet Allah vas nagradio

Post od Zrno » Sre Mar 05, 2014 10:33 am

Selam AbuAmRibnFadL
Allah Milostivi te nagradio za tvoj trud i tovje objašnjenje brate.
Nisam se brinuo za san toliko ali me zanimalo zašto prijatelj kojeg dobro znam
i koji je Mashanllah jako dobra osoba dolazi mi u san.

Ali hvala ti još jednom.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Tražim dobar savijet Allah vas nagradio

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Mar 05, 2014 5:17 pm

Oni obicno uzmu lik neke tvoje drage osobe da bi se opustio,a ponekad uzmu lik nekog tvog neprijatelja kako bi te zastrasili,u oba slucaja je pokusaj djelovanja na tebe pokusaj otvaranja vrata u tebi za daljnje djelovanje..ali eto opet cu se koristiti rijecima Allahovog Poslanika salallahu alejhi we selem kada bi izlazio Bismillah tewekeltu alellah la haule we la kuwete ila billah...da mu nemoze sejtan nista sve dok se ne vrati kuci...a tad sejtan kaze --STA MOGU JA COVJEKU KOJEG JE ALLAH UPUTIO...Sta ti moze ko od njih,kada te je Allah nagradio Ajetul Kursijjom..Ti si se oslonio ,a Allah cuva one koji se oslanjaju na Njega subhanehu we te`ala

Zrno
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 9:58 pm

Re: Tražim dobar savijet Allah vas nagradio

Post od Zrno » Čet Mar 06, 2014 12:13 pm

Selam brate
Neznam kako da obijesnim da ne zvuci loše a Insallah ne zvuci kako je mišljeno
ali ja se nikad nisam uzdao u snove niti sam se uzdao u ljude, Elhamdulillah uvijek
Sam šta god da radim oslonio na Milostivog Spasitelja Allaha Dž.Š. I Insallah uvijek će tako
Ostati jer u Kuranu kaže: Neboj s njih ako si pravi vijernik boj se samo Allaha Milostivog.
Kad god bih nešto radio ili bojao se ne uspijeha govorio bi
O Milostivi Uputitelju i Spasitelju moj uputi me i spasi me jer zaista ti si Svemoguć i zaista
Ti si Spas i Uputa.

Odgovori