koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Čet Nov 07, 2013 1:34 pm

sellam alejkum...
mislim da imam problema sa sihirom, zbog mnogo stvari koje su mi se dešavale... ali bih da odem kod nekoga ko zaista ispravno uci rukju i ko je provjeren.. interesuje me ima li neko u Sarajevu ko to ispravno radi.. ima li iko broj telefona ili adresu? ja sam čula za ef. Nisada iz Gradčca, ali to je predaleko od mjesta u kojem ja zivim.. Slušala sam neka njgova predavanja i cini mi se da je čovjek pošten i iskren, pa bih i ja kod nekog takvog da odem, samo da nije puno daleko..

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od Enes » Čet Nov 07, 2013 3:56 pm

Prelistaj malo po forumu,ima dosta informacija i komentara.Nema potrebe da se stalno otvaraju nove teme sa istim pitanjima.

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Čet Nov 07, 2013 4:32 pm

zaista citav dan otvaram teme i vidim da se spominju neki, ali nikako da dodjem do broja telefona.. da se ja pitam i da mogu najradije bih kod enesa, ali ne mogu..

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od Enes » Čet Nov 07, 2013 4:51 pm


djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Čet Nov 07, 2013 8:35 pm

hvala, da te Allah dragi nagradi.. citala sam jos neke teme i mislim da mi je najpametnije da nagovorim nekako roditelje da me dovedu do tebe (zivim u hercegovini pa oni kazu da je daleko da idem tamo, sto iz praktnicnih sto iz finansijskih razloga), jer citala sam dosta o tebi danas i iskustvima koje si imao, tako da vjerujem da mi ti zaista mozes pomoci i da si iskren i posten.. hvala dragom Allahu pa postoje ljudi poput tebe..

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od Enes » Čet Nov 07, 2013 9:01 pm

Amin.
Mislim da je neko spominjao da ima neko u Jablanici da uci rukju.Pokusaj se rapsitati ima tko tamo jer ti je to puno blize.
Molim Allaha da ti olaksa.
Amin.

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Čet Nov 07, 2013 10:24 pm

da, cula sam, zove se sead... kazu da je fin covjek.. njegova zena radi hidzame.. covjek uopce ne trazi pare niti ikakvu naknadu.. koliko ko moze i od srca.. ako je neko loseg imovnog stanja nista covjek nece da uzme... ali mene malo brine sto sam cula da je selefija, vehabija kako se to vec kaze.. pa me to malo brine.. mada sam cula da je ljudima pomoglo njegovo ucenje i da im nije apsolutno nista nametao vezano za vjeru, osim da moraju klanjati da bi se u potpunosti izliječili... i ocito mu cilj nije zarada novca, vec da pomogne ljudima... i rece mi jedna djevojka da je isla kod njega, i da joj je ucio rukju oko sat vremena i nije imala reakcije hvala Bogu.. ali nije imala abdest, pa me interesuje mora li imati abdest osoba kojoj se uci rukju da bi se pokazalo da li reaguje ili ne? kaze kad je htjela da platiti nista nije htio uzeti jer je ona student...

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Čet Nov 07, 2013 10:25 pm

i zaista ti od srca hvala sto se trudis da pomognes i olaksas

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od Haris » Pet Nov 08, 2013 12:36 am

U Islamu ne postoje vehabije, selefije, ovi ili oni..

To su samo nametnuti termini da bi se muslimani dijelili na grupe. Svi se vrtimo oko LA ILAHE ILALLAH i to treba da nam bude osnova. Ako čovjek obavlja namaz, posti, ima bradu, pa i Poslanik je to sve imao. Čemu je on nešto drugačiji da ga se treba kategorisat ovako ili onako. Nema šta da te brine..

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od Enes » Pet Nov 08, 2013 4:41 am

Slobodno ti idi do toga covjeka,sta ima veze sto ima duzu bradu :-)

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Pet Nov 08, 2013 11:17 am

hvala na savjetima.. otici cu aBd i nadam se Allahovoj pomoci i milosti...

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Pet Nov 08, 2013 6:34 pm

maloprije sam slusala rukju koju uci enes.... uzela abdest, sjela, zatvorila oci, stavila slusalice u uho i pocela slusati.. prvih nekoliko minuta su mi oči tj. očni kapci treperili i onda sam pocela plakati.. ali nisam ispustala glasove, suze su mi samo tekle... onda sam pocela da gubim koncentraciju, ali sam se borila da je odrzim kako tako i da mislim na Gospodara... nakon nekog vremena sam pocela da udisem i izdisem nekako cudno, neuobicajeno duboko i imala sam osjecaj da cu zaspati na stolici, ali mi je onda malo bilo muka, par puta su mi se usta otvorila kao da cu povratiti, ali ipak nisam.. i poslije toga opet suze.. i nakon toga me neka jeza uhvatila, koliko se sjecam prvo desna strana a potom i cijelo tijelo, noge i ruke su mi bile teske.. pred sami kraj sam iskljucila i prestala da slusam..

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od Haris » Pet Nov 08, 2013 7:05 pm

Prema reakcijama, tu je to. Sad ovisi o tebi i jačini tvog problema da li ćeš se odlučit na opciju samoliječenja rukjom i terapijama ili tražiti pomoć stručnije osobe.

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od djevojka » Sub Nov 09, 2013 8:20 pm

Pa mislim da je bolje da potrazim pomoc nekog strucnijeg, ali sam ja ipak opet slusala rukju jos dva puta... Reakcije su bile manje izrazene, vise nisam plakala.. Ali sam recimo osjecala nevjerovatnu pospanost, zijevala sam svako malo i morala sam glavu nasloniti, nisam mogla da se skoncentrisem.. nelagoda u stomaku, treperenje ociju tj.ocnih kapaka, titranje misica lijeve noge, jedan kratkotrajan i ostar bol u kicmi, par sekundi.. i onda kao da me neko iglom ubadao u srce.. nekoliko puta u veoma kratkim intervalima..

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: koji su ucaci rukje u Sarajevu koji to rade ispravno

Post od golub » Sub Nov 09, 2013 10:00 pm

ja bih ti preporucio dok ne odes do nekoga, ti u medjuvremenu sama radi na rjesavanju problema i slusaj ucenje. osim toga, ukoliko znas, a trebala bi znati, nauci sama sebi na vodu po 7x sure fatiha, ajetul kursiju (allahu la ilahe illahu...), ihlas (kul hu vallahu), felek i nas, pa tu vodu pij. osim toga isto to uradi i sa maslinovim uljem, pa se masiraj. isto tako uradi probaj sljedece, pa ih mozes i time lomiti i unistavati polahko, a to je da proucis bismilu, udahnes duboko na usta koliko god mozes i onda na nos izdahni koliko god mozes, i tako onda kada izdahnes drzi zrak 20-30 sekundi, pa onda opet ispocetka. nemoj se iznenaditi ako pocnes puno kasljati - to nisi ti, to su oni!
kada to probas, onda probaj i sljedece: zatvoris oci i zamisli sebe kako si u vatri, kako sva goris, od glave do pete, i pokusaj tu misao da zadrzis sto duze mozes. vidjet ces da ce ako Bog da imati efekta.
Eto. probaj pa javi kako prodje.

Odgovori