Liječenje alergije

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Liječenje alergije

Post od Bure » Ned Jun 16, 2013 8:27 am

Selam Alejkum

Imali ko kakvog izkustva kako bi se mogla lječiti alergija sa medom ili čurekotovim uljem.

U mene je sljedeči problem, da več 3 godine imam velikih problema sa alergijom. Non stop mi teče iz nosa, suzne oči i tako dalje. Napravijo sam test za alergiju in rezultati su bili da skoro nema stvari na šta nisam alergičan. A najgore alergije su kučni prah, pokošena trava i raž.

Doktori su mi davali razno razne tablete i šprice ali ništa mi nije pomoglo.

Imam jednu knjigu Lječenje Kuranom, medom i ljekovitim biljem gdje samo piše kako se može lječiti alergija koja se pojavi na koži, a ništa ovako nepiše za moje probleme.

Pa ako ko ima kakvog izkustva neka mi pomogne :)

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Liječenje alergije

Post od kenan79 » Ned Jun 16, 2013 6:24 pm

Rinolan tablete ili Flixonase sprej.
Ovo dvoje meni pomaze.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Ned Jun 16, 2013 7:10 pm

Bure napisao:Selam Alejkum

Imali ko kakvog izkustva kako bi se mogla lječiti alergija sa medom ili čurekotovim uljem.

U mene je sljedeči problem, da več 3 godine imam velikih problema sa alergijom. Non stop mi teče iz nosa, suzne oči i tako dalje. Napravijo sam test za alergiju in rezultati su bili da skoro nema stvari na šta nisam alergičan. A najgore alergije su kučni prah, pokošena trava i raž.

Doktori su mi davali razno razne tablete i šprice ali ništa mi nije pomoglo.

Imam jednu knjigu Lječenje Kuranom, medom i ljekovitim biljem gdje samo piše kako se može lječiti alergija koja se pojavi na koži, a ništa ovako nepiše za moje probleme.

Pa ako ko ima kakvog izkustva neka mi pomogne :)
Selam

Probaj sa svježim polenom u trajanju od mjesec dana , pauza mjesec pa opet mjesec trošiti svjež polen:

Inhalirati propolis i med. Ustaj u zadnjoj trećini noći dva rekata nafile zamoli Allah s.w.t. da te kutariše belaja . Postiti ponedjeljak i četvrtak

Pravi čaj od kunice ,matičnjaka i koprive.
Svaki dan popiji 1 litar limunade sa malo šećera ili nikako.

Napravi sebi napitak od 1 s.k. meda + 1 s.k. domaće jabukovo sirće+ 2dcl vode; 2 x na dan

Da ti Allah olakša !

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Liječenje alergije

Post od Ummah » Ned Jun 16, 2013 9:26 pm

Esselamu alejkum.

senade, de mi kazi kako cu da koristim polen. imam ga, ali stoji zato sto nisam sigurna kako je najbolje da se koristi. hvala Allahu, nemam zdravstvenih problema, vec jednostavno volim preventivno da koristim sve sto je zdravo,

citala sam da se polen treba prvo drzati 10ak minuta u npr. caju, mlijeku ili vodi, pa tek poslije se pije. je li to pravilna upotreba? ukratko, kako je najbolje koristiti ga da bi ostvario svoj puni potencijal?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Ned Jun 16, 2013 9:41 pm

Ummah napisao:Esselamu alejkum.

senade, de mi kazi kako cu da koristim polen. imam ga, ali stoji zato sto nisam sigurna kako je najbolje da se koristi. hvala Allahu, nemam zdravstvenih problema, vec jednostavno volim preventivno da koristim sve sto je zdravo,

citala sam da se polen treba prvo drzati 10ak minuta u npr. caju, mlijeku ili vodi, pa tek poslije se pije. je li to pravilna upotreba? ukratko, kako je najbolje koristiti ga da bi ostvario svoj puni potencijal?
We alejkumu selam

Da li je kod tebe svjež ili sušen polen?

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Liječenje alergije

Post od Ummah » Ned Jun 16, 2013 10:08 pm

pojma nemam. ne znam da razlikujem, a na kutiji ne pise nista. ovo je onaj apimedov sto prodaju u pakovanjima od 120 gr. vjerovatno je susen, ha?

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Liječenje alergije

Post od Ummah » Ned Jun 16, 2013 10:19 pm

ti zaspa, senade. :) kasno je ovo za tebe. :P hajd, nejse. javit ces se sutra, ako Bog da.

Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Liječenje alergije

Post od Bure » Pon Jun 17, 2013 4:18 pm

Selam

Brate Kenane to sam sve koristijo ali nazalost mi nije previse pomoglo. Jedino sto sam od tih tableta imo je to da se mi je puno spavalo :)

Brate Senade, gdje bi te sastojke mogao dobiti? Dali se to da sve dole u Bosni dobiti? Jer u mene ce roditelji u skoro dole pa da mi odma sve nabave. Jer ovdje kod nas nemam pojma gdje bi to sve nabavijo, pa zato mislim da je ipak lakse to sve dole kupiti.

Hvala vam svima na odgovorima, neka vas dragi Allah nagradi

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Pon Jun 17, 2013 10:28 pm

Ummah napisao:pojma nemam. ne znam da razlikujem, a na kutiji ne pise nista. ovo je onaj apimedov sto prodaju u pakovanjima od 120 gr. vjerovatno je susen, ha?
Da to je sušen polen ,

Sušen polen gubi od svoji vrijednih sastojaka više od 30 % . Oni koji ne znaju uglavnom taj polen upropaste tj nemaju plaho koristi od njega jer se ne konzumira na pravilan način:

Sušen polen mora se samljeti i kao takava za svaku upotrebu potopi se u kiselo mlijeko naveče da bi se ujutro popilo. i ako želimo naveče konzumirati pripremiti ujutro. Možeš tajpolen samljet sav 120 gr i izmješati sa 1 kg bagremov meda ostaviti da stoji 15 dana, svaki dan okretat teglu .Med će da razgradi polen i onda ga konzumirati razmućenog u vodi, amože e mazat po šniti hljeba pa sa čajem ili direktno u čaj

Svjež polen ne gubi od svoji sastojaka lahko se mješa sa medom i 100 % isokrištenost.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Pon Jun 17, 2013 10:29 pm

Bure napisao:Selam

Brate Senade, gdje bi te sastojke mogao dobiti? Dali se to da sve dole u Bosni dobiti? Jer u mene ce roditelji u skoro dole pa da mi odma sve nabave. Jer ovdje kod nas nemam pojma gdje bi to sve nabavijo, pa zato mislim da je ipak lakse to sve dole kupiti.

Hvala vam svima na odgovorima, neka vas dragi Allah nagradi
Gdje ti se nalaze roditelji? Ima kod mene ali da vidimo možd aneko u okolici gdje ti stanuju roditelji radi neko svjež polen

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Liječenje alergije

Post od kenan79 » Uto Jun 18, 2013 9:26 am

Jedne prilike sam razgovarao sa jednim covjekom koji proizvodi i prodaje med za polen, posto sam alergican na polen i preporucio mi je da ga ne koristim. Kako vidim, ti ovdje preporucujes drugacije. E sad, da li stvarno mogu i smijem koristiti polen ili ne?

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Liječenje alergije

Post od Ummah » Uto Jun 18, 2013 11:55 am

Esselamu alejkum.

hvala, senade. Allah te nagradio. amin.
keno, samo da te poselamim, kad si vec tu.

Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Liječenje alergije

Post od Bure » Uto Jun 18, 2013 4:29 pm

Senade u mene su roditelji iz Sanskog Mosta a zive u Sloveniji. Ja sam zivim u Avstriji pa sad vidi gdje imas veze hehehehe :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Uto Jun 18, 2013 7:42 pm

kenan79 napisao:Jedne prilike sam razgovarao sa jednim covjekom koji proizvodi i prodaje med za polen, posto sam alergican na polen i preporucio mi je da ga ne koristim. Kako vidim, ti ovdje preporucujes drugacije. E sad, da li stvarno mogu i smijem koristiti polen ili ne?
Nisi ti alergičan na polen to su druge prirode problemi : Ima jedna sestra koja je član ovog foruma ,ne znam da li posjećuje više forum ali je interesantno da je ista radila diplomski rad na temu alergije ,, i sam je imala alergije i na kraju se ispostavilo da je to ustvari sihiri . KAko ona kaže da diplomski rad poslije spoznaje o čemu se radi "nema" nikakvu vrijednost.

džinsko - sejtansko djelovanje manifestuje se na razne načine, Savremena medicina je tim pojavama dala "ime " kako bi doktori mogli postupat . U principu nemaju riješenje mogu samo detektovati problem prema njihovim standardima , znaju kako umanjiti određeni problema ali ne i da ga riješe.

Allah najboljezna šta je kod tebe , ti smiješ uzimati svjež polena na način da ideš sa malim količinama i to poslije obroka 7 dana , pa se onda malo poveća doza ali opet poslije obroka 14 dana, pa se onda nastavljaju male doze prije jela na 1 h mjesec dana , pa se poveća doza još 14 dana i mislim da bi trebalo da bude uredu , Ima i vrijeme kad bi trebalo uzimati polen jesen i proljeće .

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Liječenje alergije

Post od kenan79 » Uto Jun 18, 2013 7:53 pm

Senad napisao:
kenan79 napisao:Jedne prilike sam razgovarao sa jednim covjekom koji proizvodi i prodaje med za polen, posto sam alergican na polen i preporucio mi je da ga ne koristim. Kako vidim, ti ovdje preporucujes drugacije. E sad, da li stvarno mogu i smijem koristiti polen ili ne?
Nisi ti alergičan na polen to su druge prirode problemi : Ima jedna sestra koja je član ovog foruma ,ne znam da li posjećuje više forum ali je interesantno da je ista radila diplomski rad na temu alergije ,, i sam je imala alergije i na kraju se ispostavilo da je to ustvari sihiri . KAko ona kaže da diplomski rad poslije spoznaje o čemu se radi "nema" nikakvu vrijednost.

džinsko - sejtansko djelovanje manifestuje se na razne načine, Savremena medicina je tim pojavama dala "ime " kako bi doktori mogli postupat . U principu nemaju riješenje mogu samo detektovati problem prema njihovim standardima , znaju kako umanjiti određeni problema ali ne i da ga riješe.

Allah najboljezna šta je kod tebe , ti smiješ uzimati svjež polena na način da ideš sa malim količinama i to poslije obroka 7 dana , pa se onda malo poveća doza ali opet poslije obroka 14 dana, pa se onda nastavljaju male doze prije jela na 1 h mjesec dana , pa se poveća doza još 14 dana i mislim da bi trebalo da bude uredu , Ima i vrijeme kad bi trebalo uzimati polen jesen i proljeće .
Halalit ces brate, ali mi objasni ovo:
Moja reakcija na je ocita pocetkom proljeca u vrijeme kad cvjetaju biljke, trave, drveca... Osim toga, alergican sam i na kiwi. I sad ti odjednom PUF i velis da je to sihr. Otkud ti pa znas da je sihr, Allah ti se smilovao?

Odgovori