DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Ummah » Pet Mar 08, 2013 9:12 pm

Esselamu alejkum.

aishaalisa, hoces li, molim te, podijeliti svoje iskustvo i put do izlijecenja. zivo me zanima. evo nekih pitanja:

- prije svega, ako nemas nista protiv, voljela bih da znam koji je sihir bio u pitanju kod tebe,
- koliko dugo si imala taj sihir/je li bio star
- kako si saznala za svoj problem,
- kako se manifestovao,
- koliko dugo si se lijecila,
- koliko puta si isla na rukje,
- sta si ti sve uradila tj. kako je teklo samolijecenje i
- sta je bilo najkorisnije u tvom slucaju?

nadam se da ces naci vremena da odgovoris i hvala unaprijed. :)

rukja01
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 1:09 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od rukja01 » Sre Mar 13, 2013 10:49 pm

Selamun alejkum,

Bismillah we-s-salatu we-s-selamu ala nebijjina Muhammed,

hajde malo da obrnemo situaciju i kažemo "ljudi i njihov uticaj na "psihu" džina". Onaj ko zna da ima problema sa sihrom i osjeti ta šejtanska došaptavanja može da obrne situaciju. Budući da se džin "prikačio" na vašu psihu (kako to oni rade, da li dijele sa nama naš nervni sistem ili nesto slično, Allah najbolje zna) vi možete obrnuti situaciju uz Allahovu pomoć u vašu korist. Pa naprimjer često su mi ljudi govorili da su se sa džinom nadmetali u svojoj glavi. Znam da smiješno izgleda džin je svoje vesvese došaptavao oboljelom a i on je njemu isto tako u svojo glavi uzvraćao. Neke od stvari koje mu možete "govoriti" u vašim mislima su prokletniče, Allahov neprijatelju, nećeš uz Allahovu pomoć uspjeti, ponižen si, moraš da slušaš sihirbaza (a džini su jako ponosna bića, ne vole poniženje), da mu prijetiš Allahom, džehenemom itd itd. Bilo je slučajeva kada je čovjek koji je bio opsihiren sa džinom kršćaninom čitao knjigu "Trijumf istine" džin nije mogao da podnese to čitanje itd itd. Znači možete praviti kontra-ofanzivu.

Možete priliko slušanja rukje zamisliti da gorite ili da ste upali u grotlo vulkana, da npr ste upali u onaj tečni čelik u željezari ili bilo koji drugi način "gorenja" to na džina ima strašan uticaj uz Allahovu pomoć.

Isto tako možete pokušati da učite "u mislima" npr ajetul kursijj ali bez pomjeranja jezika vidjet ćete isto tako jaku reakciju.

Jednostavno džinu uzvraćate Allahovom voljom na isti način na koji on djeluje na Vašu psihu.

Džini ne vole jake psihičke osobe-ličnosti, borce...

Naravno ovo su dodatne metode koje su Allahovom voljom spoznali učači rukje i nikako nisu zamjena za ispravan život koji nam Allah naređuje da živimo, da mu budemo pokorni robovi-muslimani i nije zamjena za ajete Allahove knjige, njeno učenje i slušanje, ali eto može dodatno pomoći

we selam

Imana
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 7:09 am

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Imana » Pon Apr 01, 2013 7:14 am

Sellam alejkum!
E ovako odg.za sestru/brata Slavuj prije svega uspori malo,niko ti nije kriv ovdje na forumu ,razumijemo da si očajna ali nemožeš tako postupiti,jer ti ovdje svako želi pomoći a ne odmoci.Ja sam trenutno na liječenju kod Ef.Enesa i pridržajem se svega,treba razmišljati racionalno i neocekivati čudo,i imati strpljenja.A ne imam osjecaj da ti sve hoces sad i odmah,kažeš bila sam kod Enesa i nije mi baš pomoglo,Allah je taj koji nam pomaže,i njegovim određenjem cemo se izliječiti ili nećemo.Dakle i ja imam opsesivne misli,bila sma i kod psihijatra i dobila dijagnozu Opsesivno Kompulzivni Poremećaj.Naravno nisma bila zadovoljna ni tretmanima,ni njihovim tezama,o nastanku poremećaja i sl.Mene to nije ispunjavalo ,i nisu me mogli uvjeriti da je moj problem nastao iz uzasnog djetinsva,zapostavljanja...Da nedužim,uvjek sma bila u vjeri ali ne onoliko koliko sam sad,ranije sma bila u vjeri ali kao i svi mladi misliš imaš vremena da se posvetiš smatrala sam to nekom obavezom,i nečim nametnutim.Znaci znala sma da moj problem seze od uticaja sihra na mene,jer sam imala dodira snjima,i imam sve siptome sihra.Ali sma nekako pribjegavala medecinskim metodama,što je pogresno ali ne znam ni sama zasto.Zadnjih nekoliko mjeseci sam se skroz tak da kažem prosvjetlila vratila se vjeri Ellhamdulilah,redovno klanjam,učim Kur"an,i cijelim svojim bicem sam se posvetila tome (bez pretjerivanja naravno),i shvatila da je to ono što me ispunjava,da je to ono što mi je uvjek nedostajalo,i konacno imam odgovore na svoja pitanja,i tacno je ono sto kažu da je Islam samo vracanje covjeka u svoje prirodno stanje.I dalje imam opsesivne misli,ali sad znam i uzrok tome,i borim se protiv toga tako što svoje misli preusmjerim na izučavanje vjere,zikrom,obrazovanjem,pridrzajem se uputa ranije sam spomenula da sam krenula na liječenje kod Enesa i insAllah nadam se da ce biti u redu sa Allahovom pomoći.Od kako sma u vjeri,smirenija sam,imam sabura razumjevanja,moj pogled na svijet oko mene se promjenio..Halalite sto ja oduži ovoliko al eto slavuj imaj sabura,i nemože se ništa preko noci promjeniti,istraj u svom nijetu,uzdaj se u Allaha jer je On taj koji određuje,i bolesne izliječi,i nikog nemoj ni kriviti niti očekivati cudo,i sama si rekla da se sve desava Božijom voljom i određenjem ,a na nama je da se trudimo i da molimo za Oprost,ti sama sebi moraš pomoci prije svega.A ja zelim da se svi izliječimo insAllah,i da istrajemo u ovome,i da ostanemo na pravom putu. Amin.Sellam.

orhi
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Mar 13, 2013 11:42 am

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od orhi » Sre Apr 03, 2013 8:39 pm

Esselamu alejkum svima na forumu.Želim da kažem da mi je forum puno pomogao
u liječenju džinskog djelovanja na mene .
Neka dragi Allah dž.š pomogne sve vas koji se trudite dati savjet onima koji su u potrazi
za ispravnim liječenjem.
SVAKO DOBRO OBA SVIJETA ZA SVE VAS!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Haris » Sre Apr 03, 2013 9:55 pm

Amin, sve nas.

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od ProudMuslim » Sub Maj 11, 2013 8:04 pm

Selam Alejkum we rahmetullah we berekatuhu ...
Nako kako citam neke od postova ove teme vidim, da sve vise ide na psihu nego na sta drugo.. Kod mene je situacija nekako zeznuta. Imala sam probleme, ali posto smo bili kod sihirbaza (naravno mislili smo da je ispravan), nisam saznala nikad istinu.. Ne opterecivam se ko je i sto, ali nalagao nam je svasta pa zato.. Kad smo saznali da to nije ispravno nama smo prekinuli s tim, i onda se nam je film poceo vracati unazad i sve smo skontali, kako je lagao sta je radio..a prije bili sasvim sljepi.. Inace sam uvjek cutala nista nisam pricala, ni kod Enesa.. ali je bilo reakcije kad je spricnula krv.. Tako da nemam nikakvih info o "prijateljima" .Okrenula sam se vjeri, citam mnogo, ucim sure, pocela sam klanjati.. znam da uvjek moze covjek vise, ali sam i zadovoljna sa sobom kad pogledam da je to za mene sasvim novo, da sama ucim, i saznajem.. Ok, malo se raspisah ali problem je taj..sto se zadnje vrjeme pojavilo opet ogromno problema.. Jes da par stvari nije onako kako bi u zivotu, ipak pokusavam ostati smirena i strpljiva.. Ali problem je sto mi je udarilo na psihu, samo neznam ni sama vise, dali su to oni dali sam to ja sama sad.. Najgore mi je jer neznam dali je licno problem u meni ili ga oni izazivaju, jer sam blizu roditelja (pa mislim da postoji mogucnost da je mozda sihr kod njih gdje sam zivjela da je tamo stavit), dali zato jer sam pocela klanjati i ogromno citam, ucim se, ucim sure, zikrim,.. a prije toga svega nisam nista.. mozda na svake par mjeseci procuim majki i didu rahmetli i toj to..
Kako vi savladate tu situaciju? Kad me muka spopane upalim si bekeru, jer me nekako najvise smiri.. inace sam jako zivcena, izgubim se, kao da nisam ja savlada me ljutnja, mrznja, zalost,..placem nenormalno..Jer problem je sto smo se i ja i moj muz ljecili od toga, i uvjek smo nekako jedno drugo bodrili u tome, pomagali si.Jes da je doslo isto do svadje ali ipak smo se nekako nasli i pomogli jedno drugome. sad smo na razlicita brda..svadja svaki dan, nikako naci skupnu tacku..ali to je sasvim bezveze, sitnice.. ali jednostavno nemozemo shvatiti jedno drugo, jedno u drugome vidimo najgore..pocnemo raspravljati da resimo problem, a ono se jos gore zapetlja..ali inace smo se uvjek ljepo razumjeli, slagali, i u tim problemima smo nekako nasli tacku da smo bodrili jedno drugo da nismo odustali.. a sad imam osjecaj da je on sasvim odustao i da mu je svejedno sasvim..Ne shvacam ga nikako ili ga mozda naopako, tako i on mene vjerovatno..Ne znam ni sama vise kako bi postupili..

Izvinite sto sam se razpisala tako ogromno, ali lezalo mi je na dusi i posto znam da nemogu povjerovati nikome, olaksala sam se tu.. jer vjerovatno ste bili u istim situacijama.. na kakav nacin ste smirili situaciju, nasli skupnu tacku, rjesili problem. Kako postupiti drukcije, ja neznam vise nacina.. kako god da postupim ja ili on, uzbuna je tu..

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Ummah » Pon Maj 13, 2013 12:27 am

Esselamu alejkum.

proudmuslim, kako bismo ti mi mogli pomoci, pitam se, kada su u pitanju bracne razmirice i njihov utjecaj na odnose medju supruznicima?

shvatila sam da bih ja, da sam na tvom mjestu, ustala kad nastupi posljednja trecina noci, kad se dove primaju, i neprestano dovila Allahu da mom muzu i meni podari ono sto je hajir za nas dunjaluk i ahiret.

oni koji imaju probleme, zale se na njih, pa saznaju da je rjesenje za sve iskrena dova u posljednjoj trecini noci, a opet ne ustaju na nocni namaz, vjerovatno i nemaju tako veliki problem cim nisu motivisani dovoljno da se jos malo potrude.

nije vazno jesi li tek pocela klanjati ili ne. vazno je da shvatis da je samo Gospodar svjetova Onaj koji otklanja tegobe i probleme, isto kao sto ih daje kako bi nas iskusao.

znam da ne mozes biti dobro kad nisi dobro sa onim do koga ti je najvise stalo, ali pokusaj da ispred te ljubavi, koju osjecas za svog muza, stavis ljubav prema Stvoritelju i dovi Mu za olaksanje, izljecenje, izlaz...

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od ProudMuslim » Pon Maj 13, 2013 8:03 am

To i namjeravam napraviti danas navece aBd, jer ovih dana nisam mogla radi zenskih stvari :D
Jest da sam "tek" pocela klanjati, ali stvarno dovim samo dragom Allahu i znam da je on jedini koji mi moze pomoci.. ali stvarno mi je onaj dan naisla kriza neka, i sasvim me srusilo..inace se borim i pokusavam..a iskreno da ti priznam i hvala ti ..da si mi i ti dala motivaciju, kad sam citala i tvoje postove koliko se trudis i kolika ti je volja, koliko zikris, shvatim da nikad nije dosta i da se uvjek moze vise..tako da sam si napisala na list dnevne zadatke da zikrim sto vise, da na dan proucim sure, naucim nesto.. stvarno zelim jos vise i vise.. ali kosto sam rekla, sakupljalo se zadnje dane i onda me sasvim srusilo onaj dan da sam se izgubila.. Sad mi Elhamdulillah puno bolje, imam vise volje, i nas dvoje smo opet bolje :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Haris » Uto Maj 14, 2013 7:13 am

Čisto da se prisjetimo, i ja, pa i ostali. Allahu je draže malo djelo ali u kontinuitetu, nego jedno veliko i to je to.

Tako čovjeku je bolje da jednom u danu kaže subhanAllah, elhamdulillah, Allahu Ekber, nego da mjesec dana od jutra do sutra zikri u svakom momentu i onda nakon mjesec dana, ni jednom. Nismo ništa postigli. Stoga trudi se da to pređe u naviku.

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od ProudMuslim » Uto Maj 14, 2013 8:53 am

Pa to mi je i zelja, da mi predje u naviku da sto vise zikrim i isto ne samo kad sam kod kuce i ne radim nista, nego i u ostalom.
Evo da i podjelim iskustvo sa prvim nocnim namazom..mislim da u snu ili dok nisam jos zaspala (neznam ni sama) presinilo mi u glavu, da je to to i da cu umrijeti kad odklanjam nocni namaz.I nista u tome ja ili zaspim ili je bilo u snu. I kad sam ustala na nocni namaz sve je bilo ok, kad stadem da klanjam toliki me strah spopao i groznica, da neznam jesam li ikad to dozivljela..samo mi u glavi da cu umrjeti i slika da me odbacili kao pticu i da me kaznjavaju ( Ko onaj tekst kad umre nevjernik). Stvarno je bilo strasno, slabost u tijelu, sililo me na povracanje..ali ipak sam odklanjala 6 rekata.
Znam da to nije nista i da treba ustrajati, to i zelim inshAllah ali ipak sam ponosna na sebe, jer 2 godine nazad nisam ni mogla zamisliti zivot kao danas, i bio je sasvim drukciji.I pocela sam sitnicami, i evo malo po malo idem dalje, ne prekidam..Ali Elhamdulillah pa nije ostalo pri onome nacinu zivota.

Da nas dragi Allah sviju upucuje i dalje na dobro, i da nam pokloni dobro i na ovom i na onom svijetu.

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od samko » Čet Maj 30, 2013 6:05 pm

sellam alejkum svima,ja sam imao nesto na sebi,ne znam ni ja sta je,hodza je rekao sihr.Sihr kad zastari kao u mene sto je bio,ostavi trag na Psihi.Ljudi ja sam jaki protivnik protiv Sahira jer sam ja dobio zlo od njih i dzina,al braco i sestre ne lupajte.Nisu sve dzini krivi,stres je najveci uzrok oboljenja na Psihu i Sihr.Stres se nagomila,covjeku se natrpa sekiracije,uhvati ga muka,odmah sebi umisle sihr,urok.itd...slaba krv djeluje na psihu.Stres djeluje,vrijeme itd...svaki ucac rukje kaze prvo doktor pa onda hodza.xxx je rekao dobro,znaci kako god dzin upravlja vasim mislima tako i mi mozemo na njih djelovati,drugo dzini su za nas(Gajb)nevidljiv svijet.pustite dzine,samo namaz i zikr,da nebi sve pisao o zikru,zastiti ovdje sve imate o zikru,kako zikr djeluje na dzine,zastita,lijecenje itd,adresa http://zele.wen.ru/Islam.html

Odgovori