Savjeti - Samolijecenje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
rukja01
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 1:09 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od rukja01 » Uto Apr 02, 2013 9:11 pm

Selamun alejkum,

vidim našao se video Abdurreufa bin Halime, ukoliko neko hoce spisak ajeta koje on koristi prilikom rukje neka mi se javi na pp.

Inače ovaj učač rukje je jako poznat, s tim što ima jednu čudnu metodu za koju ja ne znam sta bih rekao. Naime riječ je o "jinn capture" tzv. zarobljavanja džina, a odvija se tako što u prisustvu obljelog i jos jedne osobe koja je izliječena koja je u ovom slučaju "medij", sa ajetom iz sure El-Bekare "ejnema tekunu..." džina iz oboljele osobe zarobljava u ovoj osobi "mediju" i onda uči ajet "inne dine `indellahil islam" i navodno džin prima islam i tako izlazi. Ima jedan snimak kada navodno glavni džin Vatikana na takav način prima islam i navodno se tu i Iblis, neka je Allahovo prokletstvo na njega, pojavljuje. Ko zna džine zna da lažu "100 na sat", pa mi je teško nešto povjerovati u ovo, ali eto on to tako praktikuje. A mnogi su mu prigovorili ovoj metodi.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Uto Apr 02, 2013 10:04 pm

ko trazi taj i nadje. :D

nisam primjetila da je pominjao tu cudnu metodu tokom ova dva video predavanja sto sam preporucila. a sto se tice njegove rukje, ja primjenjujem od prije dva dana isto njegovu rukju, osnovnu, koju sam vec opisala. samo sam svojoj rukji dodala tih nekoliko ajeta iz tri pomenute sure. vidjet cu rezultate, pa javljam, inshaAllah.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kenan79 » Pon Apr 08, 2013 8:44 pm


Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Senad » Pon Apr 08, 2013 9:06 pm

Šta je sa tonom na ovom videu?!

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kenan79 » Pon Apr 08, 2013 9:15 pm

Senad napisao:Šta je sa tonom na ovom videu?!
Valjda je mono, a ne stereo.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Senad » Pon Apr 08, 2013 9:25 pm

kenan79 napisao:
Senad napisao:Šta je sa tonom na ovom videu?!
Valjda je mono, a ne stereo.

Kod mene nema tona od ovog videa , dok sa istog yt kanala na drugom video ima ton.
Uradio download i registruje problem . format je (.flv ) i trebalo bi da fercera :roll:

Da li još neko ima problema sa tonom na ovom videu?

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kenan79 » Pon Apr 08, 2013 9:41 pm

Ja sam ga preslusao, nije kvalitet cemu, ali moze se cuti.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pon Apr 08, 2013 9:49 pm

kod mene je ton u redu.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Senad » Uto Apr 09, 2013 4:35 pm

Riješio sam , Ton je loš skroz i ne bi trebalo tako da se postupa sa ovakvim dobrim predavanjima, nejse !

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od golub » Uto Apr 09, 2013 5:13 pm

Ummah,

kako napreduje ova tvoja terapija sa pijenje vode + kupanje 12 dana? Ima li vec kakvih reakcija?

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Uto Apr 09, 2013 8:18 pm

Esselamu alejkum.

golube, hvala na pitanju. ide, valjda, dobro. primijetila sam neke reakcije. recimo, skoro svaki dan osvanem sa ponekom bubuljicom po tijelu, nogama uglavnom. polivala sam se vodom 7 noci do sada.

neko bi, mozda, pomislio da su te bubuljice, od maslinovog ulja. ali, nisu. ja najvise stavim maslinovog ulja na lice i na licu nema bubuljica. a noge samo ovlas premazem, ali tu ih bude.

prije neku noc sam primijetila i dvije dosta velike crvene fleke na bedrima,ono kao kad se covjek polije vrelom vodom, ali ih sutradan vec nije bilo. isto tako i lice mi bude duuuuuuuuuugo tokom noci crveno, pa i to prodje.

pomalo je cudno da i na kosi primijetim 'reakcije', ali stvarno se desilo i da je kvalitet kose drugaciji. prije nego sam pocela da se polivam ucenom vodom, kosa mi je bila naelektrisana i uglavnom sam je drzala svezanu, da ne izgledam kao vjestica. ili bih je pustila i naprskala posebnim sprejom za kosu, da je dovedem u red. a sada, hvala Allahu, sve je ok. nema potrebe da se nerviram oko toga sto 'svaka dlaka svoju politiku'. stanje je 'stalozeno'. :P

ne znam sta bih trebala da ocekujem poslije 12 dana, nakon sto zavrsim sa polivanjem i ovom rukjom. sta god, ja nastavljam dalje sve dok ne budem sigurna da se problem rijesio.

takodjer, ne znam da li trebam rukju, koju primjenjujem, uciti svakog dana nad vodom, uljem i medom. do sada to nisam radila. ucim svaki drugi, ili svaki treci dan. kad zavrsim ovih 12 dana, potrudit cu se da sljedecih 12 ucim istu rukju svakodnevno. prosto usporedbe radi. mada, onaj raki na video-snimku nije nista precizirao. kazao je, koliko se sjecam, samo da se jednom uci, a kad se potrosi da da se nastavlja sa istim programom...

a, da. sad se sjetih. mislim da sam prvih nekoliko puta nakon polivanja i duboko disala, osjetno duboko.

golube, zbog cega te zanimaju moje reakcije? jesi li i ti mozda poceo/la isto da primjenjujes?

p.s. nazalost, nisam uspjela da tih litru i po vode, koliko polijem po sebi, izbacim vani. samo jednom. zivim u zgradi, pa je tesko. hoce me ljudi proglasiti ludom kad vide kako ja nesto uokolo nosim i prosipam.

nadam se da ne grijesim. onaj raki je kazao da nije strasno, podijeljena su misljenja, ali je bolje izbaciti vani vodu, cuvati da ne ode u odvod.

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od golub » Uto Apr 09, 2013 8:47 pm

ok, hvala na odogovoru. Da, i ja sam uzeo da probam to. Ja imam onu flasu od 5 litara, pa onda to koristim i za pijenje i za kupanje, tako da svaki dan ponovo naucim na 5 litara. Kod mene je danas 7 dan, ali do sada nisam primjetio jos nista...bil hajr.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Uto Apr 09, 2013 11:30 pm

golube, ne znam zasto je tako. samo da znas da se poslije ovog polijevanja vodom ne trebas susiti peskirom. ostavis da se tijelo i kosa samo osusi.

imas li reakcije dok ucis ovu rukju 11x? meni zna da utrni lijeva noga i ponekad nakratko zaboli glava.

de mi kazi sta sve primjenjujes s ciljem izljecenja?

ja imam nocni, jutarnji i vecernji zikr, ne slusam muziku, slusam rukju po nekoliko puta na dan, cak i dok spavam. ako nije rukja, onda je neka sura iz kur'ana. trudim se da, dok sam vani i hodam, stalno zikrim. uzmem brojac i prvo idem sa 1000x 'estagfirullah', pa 100x salavat, pa 100x 'la havle ve la kuvvete illa billah', pa 100x 'ina lilahi ve ina ilejhi radziun', pa 100x 'subhanallahi ve bi hamdihi, subhanallahil azim', pa...

ako nemam vremena za to sve, onda sta stignem, istigfar se mora. ostalo sve koliko mogu.

mazem se i maslinovim i pijem ga. i med jedem. nad maslinovim i medom sam ucila, takodje.

odnedavno, mozda 10ak dana ima, pocela sam i sa vjezbama. najcesce sat vremena dnevno radim vjezbe.

ucenom vodom prskam coskove, kao i posteljinu u koju lijezem, pa i sebe. stavila sam u jednu plasticnu flasicu, koja mi je ostala od ovog spreja za kosu, i bas mi je prakticno. to mi, uz polijevanje vodom, bude dodatno 'brzinsko tusiranje' pred spavanje.

ne mogu da se sjetim sta jos radim pored ovoga.

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od golub » Sre Apr 10, 2013 9:06 am

Hvala puno na odgovoru, Ummah. Taj dio da se ne treba sušiti peškirom sam nekako promašio. ja sam se uvijek obrisao poslije peškirom. OK, sada znam. Što se tiče reakcije dok učim ovo sve 11x, tako primjetim da mi se stomak počne uvlačiti više i više dok učim.

Vezano za drugio dio pitanja, šta primjenjujem sve: pa, evo ima 20ak dana, učim svaki dan suru Bekare po 1x na dan i pijem vodu, i to je to odprilike. Pošto ja sa ovim deveram već dugo godina, sada je puno bolje nego prije kako je bilo, hvala Bogu. Ali inače, skontao sam da ja nemam toliko vremena da se bavim i posvetim svoje cijelo vrijeme tim nevidljvim budalama i ahiretu. Imam ja udjela i u ovom dunjaluku koji mi pripada, pa moram onda zapeti i nešto i na ovom svijetu postiići. Prije sam išao kod učača, i po nekoliko puta mjesečno, ali džaba, izađu dok sam kod njega, ali na putu od njega do kuće ili maksimalno do sutra, oni se opet vrate i onda opet sve iz početka.
Sve u svemu, pridržavam se svih propisa koji su propisani, ali definitivno nemam vremana a ni volje da sada svaki dan slušam rukju po nekoliko puta na dan ili slično. Jednostavno ne želim da cijeli život svedem i posvetim samo borbi i deveranjem sa njima.
Oni nek rade svoje, ja ću svoje, pa ćemo vidjeti ko će prije popustiti :) ali već su skontali da je sve što su probali uzalud, ne pije vode i ne mogu me slomiti, hvala Bogu.

Eh eto. toliko od mene.
Mahsus selam!

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Sre Apr 10, 2013 2:02 pm

Esselamu alejkum, golube.

naravno da covjek mora da misli i na dunjaluk. sasvim si u pravu. nego, Allah dao da trenutno imam dovoljno slobodnog vremena da dosta stvari odradim.

mislim da je to sto praktikujes odlicno. mashaAllah.zavidim ti na svakodnevnom ucenju sure bekare. nekako, logicno mi da je to puno bolje od samog slusanja rukje vise puta na dan. ali, nista te ne kosta da slusas rukju, ili suru bekare, ili nesto drugo od kur'ana, dok spavas.

ne zaboravi jutarnji i vecernji zikr, pliz. trebalo bi da znas, ali, rekoh, da napomenem.

pokusat cu i ja, inshaAllah, nakon ovih 12 dana, da jednom dnevno ucim suru bekare. moram sebi napraviti neki plan... nejse, ako bude nekih reakcija, javit cu, inshaAllah.

Odgovori