Audio rukja

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Pon Feb 18, 2013 10:11 pm

Moja oblast djelovanja je bezbjednost, pravo i kriminalistika. Po struci sam magistar bezbjednosti i kriminalistike a pravo sam davno diplomirao kao osnovne studije. Medjutim priroda posla koji obavljam zahtjeva veliku komunikaciju sa ljudima a istovremeno poznavanje psihologije, psihijatrije i sudske medicine. Tako da je to na neki način sastavni dio moga posla.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Pon Feb 18, 2013 10:21 pm

interesantno. ali, iskreno, cudi me da niste obazriviji. trebali biste vi nas savjetovati kako da se cuvamo ljudi koji zloupotrebljavaju podatke/informacije, koje su naizgled bezazlene, ali kad je neko zao moze da napravi itekavu kasu, zar ne?

voljela bih vam postaviti puno pitanja iz struke, ali... smijem li? ovdje smo zbog rukje, pa zato pitam.

svejedno ako saznate nesto ineteresantno za podijeliti, javite.

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Pon Feb 18, 2013 10:29 pm

Pazite kada govorimo o bezbjednosti ja uopste ne smatram da je nebezbjedno svoju adresu ostaviti ukolikoo zelite imati kontakt sa nekim. Sa kriminalisticke strane sve ono ruzno sto moze da se desi time, vjerujte vrlo lako se otkrije tako da ja sa tim nemam problem. Recimo ja licno ne volim nadimke, pseudonime i slicno tako da sam i kao korisnicko ime uzeo svoje. Ako ste gledali intervju Nisada Drndica kada je govorio o sihrima i njihovom uticaju, jedan od njih je upravo i laz koja je prisutna na internetu i laznim profilima. Sto se tice pitanja iz struke, slobodno pitajte, mogu vam ostaviti i mail adresu ili ukoliko zelite to mozete i na ovom forumu ukoliko je dozvoljeno.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Pon Feb 18, 2013 10:51 pm

gorane, mogu li vam poslati jednu privatnu poruku? s obzirom da ste otkrili svoj identitet u startu nije islamski da neke stvari napisem ovjde, vec privatno. to zato sto mozda grijesim. ok?

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Pon Feb 18, 2013 10:55 pm

moze naravno

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Audio rukja

Post od kenan79 » Uto Feb 19, 2013 7:50 am

Sta reci sad za ovo?


Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Enes » Uto Feb 19, 2013 11:52 am

Sto posto covjek u pravu, samo teba pogledati video snimak.Test rukje o kojoj se govori jeste, da ako covjeku nije nista, pa onako furke radi, ode se testirati, sto je naravno pogresno i mnogo puta sam to govorio ljudima koji me pitaju da bi imali volju da se testiraju.
Ako covjek ima problema u zivotu koji nemaju racinonalno resenje, onda se podrvrgava rukji - kao poslejdnjem resenju.A ne kako rece gore mr Kuduzovic, da sve svoje probleme i ne odgovornosti u zivotu prebacujemo na druge - neko nam napravio, dzin u meni pa vlada itd.

Treba se uzobiljiti i kao sto rece, testiraj se pa se natjeraj 5 puta dnevno da klanjes.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Uto Feb 19, 2013 8:34 pm

gorane, poslala sam kur'an danas oko 3. u posti su kazali da bi trebao da vam stigne do kraja nedjelje.

prihvatam knjigu, koju ste pomenuli u pp, i hvala vam unaprijed.

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Uto Feb 19, 2013 8:57 pm

Hvala vama mnogo i nadam se da smo sve nedoumice iz PP razrijesili!?Ja vam obavezno javim cim mi stigne.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Uto Feb 19, 2013 9:16 pm

rijesene nedoumice, hvala Allahu. :) cut cemo se ovako preko foruma. vrlo rado bih nastavila razgovor i, nadam se, bila od pomoci kod tema koje su zajednicke bibliji i kur'anu, i ukoliko nesto bude neshvatljivo iz samog kur'ana.

u svako doba se mozete javiti i privatnom porukom ukoliko vam tako vise odgovara.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Enes » Uto Feb 19, 2013 9:53 pm

Ako Kur'an sadrzi i arapski tekst, imaju uslovi koje mora da ispuni onaj koji hoce da ga dezi u ruci i da cita.Mora biti cisto tijelo.Potrazi na stranici kako se abdesti pa kad hoces citati, uradi to.Ako je samo prevod na Bosanski jezik, onda moze i bez abdesta.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Uto Feb 19, 2013 10:11 pm

ne sadrzi arapski tekst jer sam znala za taj propis, tako da nisam htjela da komplikujem...

Odgovori