potpuno poludio

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

potpuno poludio

Post od kani » Pon Nov 26, 2012 5:23 pm

Selam Alejkum

Molim vas da ako mozete pomognete u sljedecem slucaju
Otac moga muza(nemusliman)
Totalno je poludio,i u ludnici je vec godinu dana,a u zadnje vrijeme je grozno.
Naime za vikend je bio malo kuci,pa se opet poceo gol skidati,lize pepeljaru,zapalio si je glavu,i na kraju se izbo vilicom po rukama.
Sada je opet u zatvorenoj celiji i ne moze uopce van jer su rekli da je opasan za sebe i ljude oko njega.
Moram napomenuti da je u zivotu puno pio i gledo nemoralne stvari,da li je to ot toga kazna od Allaha ili je sejtan.
Ja muzu ne mogu pomoc,mi smo obadvoje vratili se Islamu,a ostatak familije ne,oni su krscani.
Koliko njemu rukja bi pomogla.
Hvala na odgovoru
Selam Alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: potpuno poludio

Post od Haris » Pon Nov 26, 2012 10:58 pm

Esselamu alejkum,

Teško je reći ovako. Ništa bez nekog testa audio rukjom..

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: potpuno poludio

Post od kani » Uto Nov 27, 2012 7:19 am

Selam Alejkum

Hvala ti Haris na odgovoru.
Selam

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: potpuno poludio

Post od sadaka » Čet Jan 03, 2013 10:24 pm

alejkum ve Selam sestro ,kako ti je sveker kani je li uradio test audio rukijom,nadam se da je bolje.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: potpuno poludio

Post od EdinM » Pet Jan 04, 2013 6:14 pm

Selam Alejkjum. Najbolja uputa u zivotu jednog insana jeste uputa od Allaha. Sto se tvog svekra tice, sta da ti kazem, nije da trebas dici ruke od njega, ali cisto sumnjam da se "ludom" insanu moze pomoci pricom, (u ovom slucaju da ga se pokusa uvesti u vjeru), ili pak da se pokusa audio rukjom pomoci. Lakse je nevjernika izljeciti od zavisti dzina, sihra itd nego li vjernika, ali Allah zna najbolje. Pokusaj kako da se priberes pa da nekako uradis test rukju. Selam

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: potpuno poludio

Post od kani » Pon Jan 07, 2013 6:01 pm

Selam

Nismo uradili rukju,jer u psihijatrijskoj klinici je,i kad ga posjetimo to je samo deset minuta,i nadziru nas
ali mislim da i necemi nista uspjeti a Allah zna najbolje,jer nista on ne shvaca samo mrda i glavom i prica nepovezano,Allah zna najbolje
Hvala svima na savjetima
Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: potpuno poludio

Post od Haris » Pon Jan 07, 2013 6:58 pm

Jestel se konsultovali sa doktorima da se napravi jedna seansa.. Ako nema učača tu, onda da mu pustite audio rukju..

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: potpuno poludio

Post od EdinM » Uto Jan 08, 2013 10:39 am

Evo ovo sto Haris kaze slazem se s njim...Ako mu zelite dobro sve cete pokusati da uradite kako bi mu bilo bolje, ja mislim da je ova opcija koju je brat naveo izvodiva...

nina111
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 10:36 pm

Re: potpuno poludio

Post od nina111 » Uto Feb 19, 2013 8:14 pm

selamu alejkum hocu svoje misljenje da izlozim ja mislim ako je on ranije bio zdrav znaci nije bio bolestan mislim da mu se moze pomoci uz Allahovu pomoc,svaka bolest koja nije urodjena da se moze izlijeciti samo iskrena dova i uputa Allahu s.w.t eto ja sam nova na forumu i ja imam nekih svojih problema ali mislim da je za njega lijek Rukja, Kur an vredi pokusat ali Allah najbolje zna,, u Allaha se nada nikad ne gubi ,,
selam,,,,,,,,,

halima1
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Nov 02, 2016 7:06 am

Re: potpuno poludio

Post od halima1 » Sub Nov 05, 2016 5:09 am

essalamu alejkum
Samo da ti kazem da obavezno razgovarate sa doktorima i da vam moraju po zakonu dati sansu da probate pustiti ili uzivo uraditi rukju( sto je jos bolje). Znam za slucaj gdje je mladi covjek imao slicno ili isto stanje i nakon jednog vremena supruga toga covjeka ode i razgovara sa med osobljem da joj dopuste da dodje ucac rukje( naravno ti neces reci da moze da se radi o dzinima, nego da je to dobro da se prouci bolesniku da se opusti i tako to).
Nakon sto su se doktori slozili iz tog covjeka je progovorio dzin i hvala Allahu sad je puno bolje( naravno psihicke posljedice su ostale, stress mozda anxioznost i sl ali je potpuno priseban i normalan).
Zato obavezno trazito da se uradi, reci da po zakonu imas pravo da mu proucis nesto iz svoje vjerske knjige (To ti ne mogu zabraniti)
essalamu elajkum

Odgovori