Uključivanje u forum!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
arnes
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Sep 20, 2010 8:34 pm

Uključivanje u forum!

Post od arnes » Ned Feb 19, 2012 9:19 pm

Esselamu alejkum!

Mislio sad da neću nikada napisati svoje mišljenje a vezano za probleme kroz koje ljudi prolaze nastale džinskim djelovanjem, ali evo izgleda da sam se prevario.
Većina nas, koja ima navedeni problem živjela je malo ili gotovo nikako u islamu. Ja sam također bio jedan od navedenih ali Allahovom milošću ne samo da sam se vratio vjeri nego mi je Allah dao i prijatelje uz koje sam lakše "ušao" u vjeru ali i prolazio kroz sve loše trenutke.
Prvi put kada sam posjetio stranicu (otprilike prije tri godine) znao sam vrlo malo o liječenju Kur'anom odnosno rukjom. Hvala Allahu, bilo je vrlo korisnih savjeta koje sam i sam primjenio na sebi. Međutim, ono što želim istaći, jeste da se nekada pomalo "odluta" u temama odnosno od samog cilja ove stranice a to je liječenje Kur'anom. Dosta ljudi koji imaju navedeni problem nekako se boje podijeliti svoje mišljenje sa ostalima na forumu. Jedan od razloga može biti i strah od toga šta će se napisati, kako će to izgledati, kakve će mi odgovore neko dati, itd., jer kako sam gore naveo dosta nas je tek prilazilo istinski islamu. Zbog toga, treba biti blag u odgovorima, ali nekada i vrlo direktan. Mislim da to Enes i Haris rade vrlo dobro.
Zato bih ja pozvao sve one koji su tu, dolaze na forum, da se aktivno uključe u diskusiju, jer je nekada lakše kada dobijemo podršku od ljudi koji prolaze gotovo iste stvari i koji nas razumiju.
Haris je u prethodnim postovima spominjao učenje Kur'ana ispravno po harfovima i tedžvidu. Ja kad sam počeo učiti sufaru imao sam nevjerovatno znojenje i veliku nervozu. Sada, kada sam, hvala Allahu, savladao sufaru, svakodnevno prilikom svakog abdesta ispljuvavam krv a i u namazu se sve više tresem (podstanarima je sve teže).

Zato je vrlo korisno da se svi oni koji imaju problem sa džinskim djelovanjem aktivnije uključe u forum jer razmjenom mišljenja i praćenjem rezultata određene terapije možemo postići puno više.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Uključivanje u forum!

Post od Haris » Ned Feb 19, 2012 11:19 pm

Esselamu alejkum,

Da te Allah nagradi.
Činjenica je da je čovjek po prirodi laprdalo, da se dotiče onog što ga se ne tiče i tako u krug..
Zbog toga dolazi često do sukoba u temama, obično se prvih par postova tiče teme za koju se pita, a ostalo sve svodi na raspravu i dokazivanje našeg (ne)znanja, nažalost.

Poenta je što smo mi ovdje svi neuki, ono što smo naučili to pokušavamo prenijeti, svako na svoj način. Koliko god jedni, ili drugi bili u pravu, šejtan ne da mira i onda druga strana napada kako to nije tako kako je on zamislio.
Kako da se ne raspravljamo, a da se Bogdom ne raspravljamo, a nemamo baš pravog šerijatskog baratanja propisima, a znamo da postoji "sukob" mišljenja i među ulemom.

Glede nas, postoji sukob mišljenja jer postoje neki koji su malo dublje zagrizli u vjeru, drugačije malo shvataju stvari od nekih drugih, slijede druge pravce, imame, ideologije, dok opet ostali idu svojim pravcima.

Ova tema je jako osjetljiva i o tome ne može pisati svako. Istina, ne može. Nisam nešto upućen, ali ako gledamo na današnju ulemu i izvore da se o tome slabo govori kod uleme, onda pretpostavljam da je ta tema nekako zapostavljena od strane Islama.
Zna se šta je dozvoljeno, šta nije, šta najbolje djeluje i na koji način, i uglavnom se tu završava.

Enes kao učač rukje, ima godine iskustva iza sebe pa zna način na koji će prići insanu, a da ga ne povrijedi, jer kako sam naveo, tema je škakljiva, a kako ja volim reći, insan je u ovom negativno naelektrisan pa mu sekunda fali da eksplodira.
Sa druge strane, ja imamo neko "iskustvo" jer sam prošao i prolazim ove belaje, pa Allahovom voljom sam dosta čitao o ovome, pa eto i ostao tu, a opet sam racionalnog mišljenja pa kada se prepustim u problem i sebe provučem kroz to sito, onda nađem šta je najbolji odgovor, i tu tražim ono što bih ja volio da mi se odgovori i kako bih lakše podnio.

Uzmimo slučaj našeg Bošnjaka, možda i ponajbolji primjer, jer smo tu na granici između istoka i zapada, pa smo na pola puta, ni tamo, ni ovamo.
Kada našem Bošnji koji nije u vjeri počneš o vjeri, i tome kako bi trebao da se posveti sebi, čišćenju duše, na kraju krajeva izvršavanja obaveza koje ti je naredio Gospodar Uzvišeni, odgovor je obično "ma šta ti meni pričaš o vjeri, sve ja znam o vjeri, idem redovno na bajrame".. i tako dalje..

Onda se tu treba naći najbolji način da se pristupi i korak po korak.
Hvala Allahu ako ima onih koji se prihvate vjere i odmah prihvate svih 5 namaza, čuvanje harama i td., i td.

A uglavnom je teško to postići, nego se treba izabrati način, primjer: uzmi jedan dnevni namaz, primjer podne, i samo njega obavljaj svaki dan, pa nakon nekog vremena, ubaci npr. akšam i tako naprijed.
Neki će reći da to nije ispravan način, da osoba i dalje izbjegava izvršavanje naredbe potpuno, nego izvršava samo djelimično.

I Islam je građen na taj način, 23 godine je objava dolazila, postepeno se uvodili propisi, ashabi su u početku Islama pili alkohol i dalje dok nije došla objava i dok im nije rečeno da to ne valja, pa su prosuli po ulicama Medine, šerijat je naknadno uveden, jer zamisli ti sad u našu Bosnu da uvedeš šerijat, pa ne bi ostalo šaka ljudi.

Neki bi stradali radi krađe, neki alkohol, neki blud, i tako bi nas sasjeklo i ostalo ovo malo jada..

Dosta je tih primjera iz života Islama, i iz života uopšte.

Zbog toga, onaj koji daje savjet treba da se spusti na nivo onog koji daje savjet i da pokuša objasniti onako kako će taj prihvatiti i razumjeti.

Da nas Allah pomogne u davanju savjeta, amin.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Uključivanje u forum!

Post od kader » Uto Feb 21, 2012 12:43 pm

Sellam.
Hvala Uzvisenom Allahu da postoje ovakvi ljudi kao Haris da ovako lijepo zbori,jer sam neki dan kritikovala neke ljude na forumu bas zbog nacina na koji ispravljaju i komentarisu tudja misljenja. Da te Allah Uzviseni nagradi na ovako lijepom razmisljanju i savjetima koje nam djelis uvijek. Allah dz.s. dao da i drugi se ugledaju na tebe Harise,amin.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Uključivanje u forum!

Post od Haris » Uto Feb 21, 2012 3:36 pm

Hvala Allahu, amin, we ijjake..

arnes
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Sep 20, 2010 8:34 pm

Re: Uključivanje u forum!

Post od arnes » Uto Feb 21, 2012 8:46 pm

Slažem se Harise upotpunosti s tobom.

Čovjek, biće kakvo jeste, uvijek je spreman da raspravlja, ne prima kritike i da se zamara nebitnim stvarima. Zato sam ja gore i naglasio da se ljudi uključe u forum, da se ne zamaraju razmišljanjem šta će im neko odgovoriti na njihov post.

Dodao bih još, kao savjet svima koji imaju probleme sa sihrom odnosno džinskim djelovanjem, da se posvete, između ostalog, i poslu, normalno ako su zaposleni. Ne treba da iz obuzme letargija, da zapostave posao i da dane provode u kući razmišljajući o svome problemu. Također, ono što je ovdje još bitno naglasiti, a lično sam se uvjerio, da šejtan ako ne može ljude odvratiti od posla okrene skroz na suprotnu stranu pa ljudi ni o čemu drugom ne razmišljaju nego samo o poslu. Znači, treba se posvetiti poslu ali paziti da ne pretjerujemo i samo o njemu razmišljamo.

Ono što sam lično primjetio kod većine ljudi koja ima problema sa džinskim djelovanjem jeste loša cirkulacija. Kod većine nogama je hladno ili je nekada prevruće. Gotovo većina ima problema sa nadutim stomakom. Ja konkretno vrlo rijetko pijem vodu. Valjda im ona nešto smeta. Neka mi se desi da i 3-4 dana ne popijem ni čašu vode.

Selam alejkum!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Uključivanje u forum!

Post od Haris » Uto Feb 21, 2012 10:03 pm

Bilo bi najbolje kad bi čovjek mogao da posveti sihru vremena koliko posvećuje gripici.. Da je ostavi po strani, a da sve normalno obavlja.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Uključivanje u forum!

Post od akhi » Sre Feb 22, 2012 8:30 am

Harise, tvoj govor je batil pun sirka.

Posto pises:
"
I Islam je građen na taj način, 23 godine
je objava dolazila, postepeno se uvodili
propisi, ashabi su u početku Islama pili
alkohol i dalje dok nije došla objava i dok im nije rečeno da to ne valja, pa su
prosuli po ulicama Medine, šerijat je
naknadno uveden, jer zamisli ti sad u
našu Bosnu da uvedeš šerijat, pa ne bi
ostalo šaka ljudi.
Neki bi stradali radi krađe, neki alkohol, neki blud, i tako bi nas sasjeklo i ostalo
ovo malo jada..
Dosta je tih primjera iz života Islama, i iz
života uopšte."


P r o c i t a j:

Nevakidul-islam
Subota, 05 Februar 2011 21:28 NEVAKIDUL –
ISLAM Pripremio: brat Abdul’Aziz Kaže šejh Muhammed ibnu Abdul-
Vehhab, rahimehullah: Znaj da je
nevakida - onoga što poništava islam,
deset. Prvo djelo koje izvodi iz islama je: Širk u ibadetu Uzvišenom Allahu. Kaže Uzvišeni
Allah: ﻥَﺃ ُﺮِﻔْﻐَﻳ ﺎَﻟ َﻪَّﻠﻟﺍ َّﻥِﺇ َﻥﻭُﺩ ﺎَﻣ ُﺮِﻔْﻐَﻳَﻭ ِﻪِﺑ َﻙَﺮْﺸُﻳ ُﺀﺎَﺸَﻳ ﻦَﻤِﻟ َﻚِﻟَٰﺫ "Allah, doista, neće oprostiti da Mu
se širk učini, a oprostit će sve mimo toga kome On hoće!" (Prevod značenja, en-Nisa: 116.), i kaže Uzvišeni: ْﺪَﻘَﻓ ِﻪَّﻠﻟﺎِﺑ ْﻙِﺮْﺸُﻳ ﻦَﻣ ُﻪَّﻧِﺇ َﺔَّﻨَﺠْﻟﺍ ِﻪْﻴَﻠَﻋ ُﻪَّﻠﻟﺍ َﻡَّﺮَﺣ ﺎَﻣَﻭ ۖ ُﺭﺎَّﻨﻟﺍ ُﻩﺍَﻭْﺄَﻣَﻭ ٍﺭﺎَﺼﻧَﺃ ْﻦِﻣ َﻦﻴِﻤِﻟﺎَّﻈﻠِﻟ "Doista će Allah, onome ko mu učini širk, ulazak u džennet zabraniti i boravište njegovo će biti vatra, a nasilnicima nećeš naći pomagača" (Prevod značenja, el-Maide: 72.) Od širka je prinošenje žrtve nekom mimo Allahu, kao džinnu ili kaburu. Drugo djelo koje izvodi iz islama: Onaj ko između sebe i Allaha uzme posrednike koje doziva, moli, od kojih traži, i na koje se oslanja počinio je nevjerstvo po slaganju svih islamskih učenjaka. Treće djelo koje izvodi iz islama: Onaj koji ne smatra mušrike nevjernicima, ili sumnja u njihovo nevjerstvo, ili smatra da je ono na čemu su ispravno - počinio je nevjerstvo. Četvrto djelo koje izvodi iz islama: Ko smatra da je uputa pored upute Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem, bolja i potpunija od njegove upute, ili da je nečija presuda bolja od njegove presude, kao onaj koji daje prednost sudu taguta nad njegovim sudom - je nevjernik. Peto djelo koje izvodi iz islama: Ko prezire nešto od onoga sa čime je došao Allahov poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pa makar i radio po tome – počinio je nevjerstvo. Šesto djelo koje izvodi iz islama: Onaj koji se bude ismijavao i izrugivao sa nečim od vjere sa kojom je došao Allahov poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, ili sa nečim od Allahove nagrade i kazne - počinio je nevjerstvo, a dokaz za to su riječi Uzvišenog Allaha: ِﻪِﺗﺎَﻳﺁَﻭ ِﻪَّﻠﻟﺎِﺑَﺃ ْﻞُﻗ َﻥﻮُﺋِﺰْﻬَﺘْﺴَﺗ ْﻢُﺘﻨُﻛ ِﻪِﻟﻮُﺳَﺭَﻭ "Reci: 'A zar da se sa Allahom i
Njegovim ajetima i Poslanikom Njegovim ismijavate!' (Prevod značenja, et-Tevbe: 65). ﻢُﺗْﺮَﻔَﻛ ْﺪَﻗ ﺍﻭُﺭِﺬَﺘْﻌَﺗ ﺎَﻟ ْﻢُﻜِﻧﺎَﻤﻳِﺇ َﺪْﻌَﺑ 'Ne ispričavajte se! Doista ste postali nevjernici nakon vjerovanja.'" (Prevod značenja, et-Tevbe: 66). Sedmo djelo koje izvodi iz islama: Sihr, a od toga je sihr sa kojim se razdvajaju supružnici ili sihr sa kojim se spajaju čovjek i žena. Onaj ko to bude radio ili bude s time zadovoljan počinio je nevjerstvo, a dokaz za to su riječi Uzvišenog Allaha: ٰﻰَّﺘَﺣ ٍﺪَﺣَﺃ ْﻦِﻣ ِﻥﺎَﻤِّﻠَﻌُﻳ ﺎَﻣَﻭ ٌﺔَﻨْﺘِﻓ ُﻦْﺤَﻧ ﺎَﻤَّﻧِﺇ ﺎَﻟﻮُﻘَﻳ ْﺮُﻔْﻜَﺗ ﺎَﻠَﻓ "A njih dvojica nisu nikoga učili dok mu ne bi rekli: 'Mi smo samo iskušenje, i ti ne budi nevjernik!'" (Prevod značenja, el-Bekare; 102). Osmo djelo koje izvodi iz islama: Potpomaganje i podržavanje mušrika protiv muslimana, a dokaz za to su riječi Uzvišenog Allaha: ُﻪَّﻧِﺈَﻓ ْﻢُﻜﻨِّﻣ ﻢُﻬَّﻟَﻮَﺘَﻳ ﻦَﻣَﻭ ﻱِﺪْﻬَﻳ ﺎَﻟ َﻪَّﻠﻟﺍ َّﻥِﺇ ۗ ْﻢُﻬْﻨِﻣ َﻦﻴِﻤِﻟﺎَّﻈﻟﺍ َﻡْﻮَﻘْﻟﺍ "A onaj među vama koji ih za zaštitnike prihvati je od njih; Allah uistinu neće ukazati na pravi put narodu nepravednom." (Prevod značenja, el-Maide;51.). Deveto djelo koje izvodi iz islama: Onaj ko bude ubijeđen da je dozvoljeno nekome od ljudi izlaziti iz šerijata koji je objavljen Muhammedu, sallallahu alejhi ve sellem, kao što je bilo dozvoljeno Hidru da
izađe iz šerijata Musa'a, alejhiselam, takav je počinio nevjerstvo. Deseto djelo koje izvodi iz islama: Okretanje od Allahove vjere ne učeći je niti radeći po njoj, a dokaz za to su riječi Uzvišenog Allaha: َﺮِّﻛُﺫ ﻦَّﻤِﻣ ُﻢَﻠْﻇَﺃ ْﻦَﻣَﻭ َﺽَﺮْﻋَﺃ َّﻢُﺛ ِﻪِّﺑَﺭ ِﺕﺎَﻳﺂِﺑ َﻦﻴِﻣِﺮْﺠُﻤْﻟﺍ َﻦِﻣ ﺎَّﻧِﺇ ۚ ﺎَﻬْﻨَﻋ َﻥﻮُﻤِﻘَﺘﻨُﻣ "A ima li nepravednijeg od onoga koji, opomenut riječima Gospodara svoga, njima leđa okrene? Mi ćemo, zaista, kazniti zlikovce!" (Prevod značenja, es-Sedžde; 22). Nema razlike u svim ovim djelima između onoga ko to radi iz šale, namjerno i ozbiljno, ili iz straha, osim onaj ko je na to prisiljen. I sva spomenuta djela su veoma opasna i često se u njih upada, tako da je
obaveza na muslimanu da ih se pripazi i boji za sebe od upadanja u neka od njih. Utječemo se Allahu od uzroka Njegove srdžbe i Njegove bolne kazne. Neka je Allahov mir i spas na Njegovo najodabranije stvorenje Muhammeda, njegovu časnu porodicu, i na ashabe.

IZVOR: Komentar poslanice Nevakidul- islam (Djela koja izvode iz islama) Šejha Muhammeda ibnu Abdul-Vehhaba

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Uključivanje u forum!

Post od Senad » Sre Feb 22, 2012 10:08 am

Selam
Koje ovaj šejh?!!!!!!!!! Jel to taj iz Nedžda ?!!!!!!!!!
Šejha Muhammeda ibnu Abdul-Vehhaba

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Uključivanje u forum!

Post od kenan79 » Sre Feb 22, 2012 12:22 pm

Jos malo pa cemo svi biti musrici i kafiri po akhi-ju.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Uključivanje u forum!

Post od Haris » Sre Feb 22, 2012 1:48 pm

Zar nismo već..? Ja samo čekam da zablista akhijev govor na mom mizanu :DD

Ovdje se priča o pristupanju i prilaženju onima koji imaju problem, i koji su kako sam naveo negativno naelektrisani..
Pa sam uzeo paralelu postepen dolazak Islama, a zar se nije 23 godine spuštala objava, zar nije kasnije došla zabrana za alkohol, zar nije kasnije uveden šerijat??

Odgovori