Postoji izlaz uputite me na pravi

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mardinien
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:27 pm

Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Mardinien » Ned Okt 30, 2011 5:05 pm

Postoji izlaz uputite me na pravi
Es-selāmu 'alejkum, postovana Gospodo obracam Vam se ovim putem u zelji da me uputite kako dalje ja mogu nekome pomoci. Naime radi se o osobi kojoj jako zelim pomoci, o muskarcu kojeg mislim da je dzin savlado. Navescu vam par primjera: Covjek je previse povucen u sebe, ne zeli kontaktirati sa osobama; uvijek je tuzan, primjetim da ako bi ga neko naljutio da bi nekontrolisano reagovao. Nocu ponekad ima strasne more, da ga neko vuce na jednu stranu. Od svega toga njegova zalost i tuga kako on kaze: NEMA SNAGE.. kaze da nije u stanju da dohvati sebi casu sa stola koja je ispred njega, ili kad je sam u kuci ima toliki teret na sebi kao da je citav stan na njega navaljen. Sa obzirom da sam sama primjetila gledajuci ga u oci da nesto nije u redu sa njime, uputila sam ga Imamu nekome, sto je poceo obavljati, ali od svega toga on je jos Vise bolestan, cak cesto ima temperaturu. IMAM nije u stanju da dodje do njega nego mu Uci telefonski, desi se da mu se veza prekine bez ikakvog kvara usred ucenja. DRAGI MOJI meni je jako tesko ovu osobu posmatrati kako se pati. Od sve moje pomoci dobio je od mene Sure AJETUL-KURSI koji uci dnevno ali ne na arapskom nego na njemackom jeziku. Jedino na tom jeziku se mozemo sporazumjeti. Napominjem da je isto Musliman, porijeklo Avganistan ali povrsinskog vjerovanja, gdje ga upucujem u dublje vjerovanje, samo neznam dali cu uspjeti sa obzirom na njegovo lose stanje. Es-selāmu 'alejkum Neka je salavat na Allahova roba i poslanika Muhammeda i neka je hvala Allahu dz.s. Gospodaru svijetova. Svjetlom Imana

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Haris » Pon Okt 31, 2011 12:52 am

Esselamu alejkum,

Možeš skinuti sa ove stranice audio rukju pa mu snimiti na CD ili neki player pa da sluša svaki dan.
Prevod nije baš od neke velike pomoći kao što je to na arapskom.

Nisam siguran koji se jezik govori u Afganistanu, nadam se da mu nije teško da nauči Fatihu i Ajetul Kursiju.

sanela88
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:55 am

pomocccc

Post od sanela88 » Pon Okt 31, 2011 3:14 pm

esselamu alejkumu braco i sestre,evo ovako pokusala sam poslusati rukju ali nisam uspjela jer vec u 3coj min me pocelo gusit,srce ubrzalo,trnci kroz noge prolazili a tresla sam se nenormalno.ja imam 23godine uvijek sam nasmijana svima bi pomogla kome god sta da treba,ali ja kada nesto pocnem radit uvijek se lose zavrsi iako se maximalno trudim.bas neku noc kada sam klanjala na sedzadi sam pocela plakat ko malo dijete neznam sto.molim vas ako mi mozete ikako sta reci da uradim.a kod hodze nesmijem da idem imam veliki strah i sama pomisao na to me uzasava.molim vas da mi sta kazete.

Danya
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 4:56 pm

Re: Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Danya » Pon Okt 31, 2011 3:35 pm

Haris napisao:Esselamu alejkum,

Možeš skinuti sa ove stranice audio rukju pa mu snimiti na CD ili neki player pa da sluša svaki dan.
Prevod nije baš od neke velike pomoći kao što je to na arapskom.

Nisam siguran koji se jezik govori u Afganistanu, nadam se da mu nije teško da nauči Fatihu i Ajetul Kursiju.
u Afganistanu se prica oko 49 (cetrdeset i devet) jezika i oko 200 dijalekata :shock:

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Haris » Pon Okt 31, 2011 4:27 pm

E ako nije ubo da priča arapski, onda je baš bez sreće.. :D

Mardinien
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:27 pm

Re: Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Mardinien » Pon Okt 31, 2011 4:32 pm

Es-selāmu 'alejkum, hvala Harise na odgovoru, poslusala sam audio rukju a i pregledala video rukju. Jos me zanima na Video rukji vjetovatno je hodza koji uci, dali je moguce do njega doci. Znaci potrebno mi je njegovo Ime i mjesto u kome zivi..

Mardinien
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:27 pm

Re: Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Mardinien » Pon Okt 31, 2011 4:44 pm

Haris napisao:E ako nije ubo da priča arapski, onda je baš bez sreće.. :D
Hm "Ako nije ubo da prica arapski" i ne zelim da razumijem recenicu! Navela sam da je porijeklom iz navedene drzave sto ne znaci da je i odrastao tamo, Svi mi imamo odredjene slabosti koje nose ogromnu moc i obrnuto... tako sto se tice Srece dali mu je i potrebna na ovome svijetu.. "Koliko nas ima da kazemo da smo jako sretni"?? Tako da kazem "Allah je stvoritelj onih koji vjeruju , njih izodi iz tmina na svjetlo" to je sreca!!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Haris » Pon Okt 31, 2011 5:03 pm

Ma naravno, nisam mislio ništa loše sa tim. Pošalio sam se.

Ako si gledala video rukju sa ove stranice, to je Enes administrator ove stranice. Zavidovici, Bosna.

Mardinien
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:27 pm

Re: Postoji izlaz uputite me na pravi

Post od Mardinien » Uto Nov 01, 2011 9:13 pm

Hvala na info

Odgovori