Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Post od Amraa » Pet Maj 27, 2011 4:03 pm

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdulillahi, Allahumme salli ala Muhammed we ala ali Muhammed

Esselamu alejkum,

zelim da vas inshaAllah obavijestim o novoj bolesti, koja nije toliko nova (smatra se da je otpocela u 1950-im godinama). Neko je ovdje na forumu jednom pisao da dzini ili sejtani mogu prouzrokovati bolesti i kada doktori ne mogu da pronadju nista, takoreci pacijent zdrav, a on zapravo bolestan, onda je moguce da je sihr ili sta drugo prouzrokovano dzinnima ili sejtanima. Bolest o kojoj vas zelim obavijestiti se zove Multiple Chemical Sensitivity (skraceno MCS) i interesantno je ne samo to da mnogi doktori jos nisu culi za tu bolest, nego i to da upravo MCS-pacijenti mogu imati zdravstvene poteskoce koje doktori nisu u stanju danasnjim medicinskim aparatima ustanoviti, a neki simptomi odgovaraju simptomima sihra i slicnog. Npr: kronicni umor/iznemoglost, pospanost, brzo lupanje srca, problemi sa disanjem, depresije, bolovi, ... itd., pa cak su i nesvijest i koma moguci (jedna MCS-pacijentica je jednom pisala na jednom forumu da je cak i u komu jednom pala).
Razlog ovakvih reakcija mogu biti osjetljivost na razne kemikalije koje se nalaze u parfemima, omeksivacu za ves, u novoj odjeci, u cigarama, itd. Dalje MCS-pacijent moze biti osjetljiv na zagadjen zrak (npr. u vecim gradovima), na elektricitet, na zracenje iz monitora, kompjutera, itd. Sve sto covjek primijeti da mu smeta, treba izbjegavati. Lijek za ovu bolest jos nije pronadjen, zato je jako vazno da covjek koji ima ovakvih problema izbjegava sve vrste kemikalija, a i ostali da sto zdravije zive, da sto vise izbjegavaju kemikalije, jer kaze jedan doktor da tu bolest moze svako dobiti. Objasnio je da se to treba zamisliti kao neka posuda u nama u kojoj se sve vise taloze otrovi od kemikalija, iz zagadjenog zraka itd. Kad se ta posuda napuni, onda je dovoljno da se jos malenkost doda u tu posudu i da onda organizam pocne reagovati na to sa raznim zdravstvenim poteskocama. Kao kad sipas vodu u bure i kad se napuni, onda je dovoljno i kap da dolijes da voda prelije. To je objasnjenje jednog doktora koji se bavi tom bolescu i takvim pacijentima. Najbolje je jos ko moze sebi da priusti organic/bio hranu da samo takvu hranu jede, jer i normalna hrana koja nije organic/bio moze da sadrzi otrove kroz prskanje pesticidima i kroz umjetno gnojivo.

Vise o ovoj bolesti mozete naci na pretrazivackim internet stranicama kao npr. google, a ako neko ima pitanja na koje ne moze naci odgovor mozda ja budem znala odgovoriti. Shvatite ovo ozbiljno i informisite se, postoje vec i vjernici koji boluju od ove bolesti, ja licno poznajem jednog brata, a izgleda da je i jedna sestra obolila od te bolesti.

Ako nekom treba savjet cime da pere ves, ne znam dali je to dobro reklamirati ovdje, dali je dozvoljeno, mogu da dam savjet koji je produkt za mcs-pacijente izmisljen, moze time i kosu i tijelo da pere, pa cak i ves da pere (danasnji samponi i drugi produkti za pranje npr. vesa sadrze vecinom dosta kemikalija koji nisu preporucljivi za mcs-pacijente jer odjecu nose neprestano na sebi i time se i dalje truju kemikalijama). Taj se sampon moze i preko interneta naruciti.

Allahumme salli ala Muhammed we ala ali Muhammed

Elhamdulillah

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuh

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Post od Haris » Pet Maj 27, 2011 4:33 pm

Meni je unazad dvije godine počela smetati prašina, pojavila se kao alergija na prašinu. Inače prije nije nikad bilo problema, ne smeta ni ovako u nekim situacijama, ali kad se kreči kuća i stvari se izmiču, ja hoću crknut, svrbe me desni, vrat, pluća, kašljem i kišem.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Post od Amraa » Pet Maj 27, 2011 4:47 pm

Jeli ti doktor rekao da se radi o alergiji? Imas li kakve lijekove za to?

Ova bolest nije direktno normalna vrsta alergije, ali moze imati isto i alergicne simptome, kao npr. osip, svrbez, crvenilo koze. Ako ti doktor ne moze da pronadje nikakve alergije na testovima, onda je moguce da se radi o ovoj bolesti.

A kad si vec spomenuo krecenje, naumpade mi da za mcs-pacijente moze problematicno biti i krecenje danasnjim kemikalijskim farbama isto kao i (novi) tepisoni. Neki mcs-pacijenti ne podnose tepisone/tepihe, narocito ako su novi.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Post od Amraa » Pet Maj 27, 2011 4:50 pm

Drugi put ako budes nesto izmicao, zastiti usta i nos da ne udises prasinu. Imaju i one malerske maske, mislim da se mogu i one koristiti.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Post od Haris » Pet Maj 27, 2011 5:44 pm

Ma dobro.. :D Neki dan sam isto izmicao.. Prošlo je, brzo se smiri.. :)

Ali kad sam bio kod doktora, samo kaže, možda, je alergija. A tad otišao povodom toga što sam bio malo bolestan, pa usput i to jer sam se u noći budio zbog nedostatka vazduha, baš me pritisnulo bilo. :)

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Post od elma np » Pet Maj 27, 2011 5:54 pm

Haris napisao:Ma dobro.. :D Neki dan sam isto izmicao.. Prošlo je, brzo se smiri.. :)

Ali kad sam bio kod doktora, samo kaže, možda, je alergija. A tad otišao povodom toga što sam bio malo bolestan, pa usput i to jer sam se u noći budio zbog nedostatka vazduha, baš me pritisnulo bilo. :)
Nedaj se Harise,sta bi mi bez tebe pametnoga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Nova bolest: MULTIPLE CHEMICAL SENSITIVITY (MCS)

Post od akhi » Pet Maj 27, 2011 7:52 pm

Dzinima koji borave u ljudskim tijelima podosta toga smeta, mashaAllah, biiznillah.

Dio je naveden na temi o sjemenkama za izbacivanje sihra.

Onda, tu je udaranje oboljelog po tabanima, dlanovima, u koljeno (mjesto gdje dr ispituje reflekse cekicem-udara se duze, 10ak min, blago), po vecim zivcima (ruke, noge, specificna mjesta), pustanje struja kroz tijelo (ovome svjedoce oboljeli koji su isli na fizikalne terapije), kisela hrana, smokve....

Tako se da naslutiti da je veoma moguce nepodnosenje i odredjenih hemikalija od strane dzina pa se to stanje naziva MCS-om.

Takodjer i "alergije" na polen mogu biti zapravo izlasci dzina, jer oni, izgleda, ne podnose ni pelud.

A Allah Subhane opet najbolje zna.

Odgovori