Reon "mesha"

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 11:25 am

Ma de.. pusti hurma, vidiš da se sve vrti u krug.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Reon "mesha"

Post od hurma » Ned Apr 10, 2011 11:31 am

Haris napisao:Ma de.. pusti hurma, vidiš da se sve vrti u krug.
Ma ne Haris, jesmo li sad ovo i sihirbazi, ili ne vjerujemo u Allaha dz.s. ili cemo lijececi se izgubiti vjeru. Tako ja shvatam.

Nase je da pitamo lijek od Allaha, I izlijecice nas inshallah.Kad On to bude htio.

Zato neka se niko ne sekira sto se neko lijeci duze neko krace. Neka se ne petlja u Allahovu odredbu. Kada On kaze "Budi'' ono bude!!!!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 11:52 am

Možeš meni dokazat. :)

Poselami gospodina hurminog :P

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Reon "mesha"

Post od hurma » Ned Apr 10, 2011 12:02 pm

Alejkumu selam,

evo salje i on tebi selame. Harise, da te Allah nagradi, znas da me oraspolozi. A za ostale nije vazno, neka otezavaju. Ali ne otezavaju nama, toga nisu ni svjesni.

A ja sad ose sa dezure :mrgreen: , navraticemo poslje.

Eselamu alejkum.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 12:06 pm

Pa da sam znao da te veseli izraz "gospodin hurmin", pa u potpis bih stavio. :P

Hajde sretno, skorog viđenja. :D :)

Esselamu alejkum ve rahmetullati ve berekatuhu i td. :D

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Reon "mesha"

Post od mesha » Ned Apr 10, 2011 4:17 pm

ok, evo odgovora.Nadam se da ne mislis da je forum ovaj samo za hurmu i njenog gospodina, nek mu se Allah smiluje zbog nicka kojeg koristi,harisa, senada i jos par nas? Pocinjem sa pozitivnim stavom da ne mislis.
Ako je tako, onda isto tako postoji mogucnost da neko naleti na ovaj post i procita, klikne na link da vidi sta je. Postoji li? postoji...procita i mozda to za njega bude njegov hafiz, ako me razumijes.
ja sam se susretao sa ljudima koji jednostavno nece da prihvate cinjenice,bez obzira koliko se ti trudio ukazati na njih.Idalje vjesaju hamajlije po autima,tespihe, ovo ili ono. Ja njima nisam "hafiz", al mozda im ovaj tekst recimo bude okidac. Zato samo ce pametni primiti pouku. Zasto ljudi kada se ovo spomene, ne stavljaju sebe u tu grupu, neg se nadju uvrijedjeni i sami se svrstaju u nepametne?
O svakoj onoj recenici sto je Almin napisao, dalo bi se pricati, dodatno mozda nekome obrazlagati i tako dalje, jos neke stavri nadovezati, danas primjerice vidim dje hoce dzamijsku zgradu da renoviraju i dizu kredit! Hodze! pljuc..mislim...dokle sve ovo ide...Nece ljudi da uzimaju pouku, dobro, jasno da treba svakom nesto bit njegov "hafiz". Neki okidac, kad dodjes do toga da budes upucen. Tako da pametni ljudi ce izvuc pouku iz teksta.Neki ce rec, jest ima tu nesto, al nastaviti po starom. I dobro, moramo prihvatit da ima i takvih ljudi.
Suma sumarum, nije link upucen pojedincima, nego svima koji citaju forum. Ima novih, ima starih, ima slucajnih ima namjernih posjetilaca.Ima koji ne znaju, ima koji znaju a zaborave, ima koji znaju pa im ovo jos vise pojaca uvjerenje.Svako nadje neku korist u korisnome.
Zato je link postavljen, a ne vidim njegovu stetu. Ako mi ukazete na stetu po ljude i ako je ta steta toliko velika od koristi, onda neka se link izbrise.

hurmin gospodin
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Okt 31, 2010 1:46 pm

Re: Reon "mesha"

Post od hurmin gospodin » Ned Apr 10, 2011 5:34 pm

Selam,dragi mesa ne ljutim se na tvoje postove,nik ste mi vi dali dok sam se javljao sa zeninog nika jer niste vjerovali da se ja javljam vec ste potvarali moju hanumu tako da je taj nik nastao onako na brzinu ali to nije vazno,moje pravo ime je muslimansko kojih u bosni nema mnogo.sve ovo sto pises vjerujem da znam da moze nekom pomoci,ali vjeruj mi niti imam hamajlije niti u kuci,autu niti igdje drugo,nemamo slika po kuci,kipova ili nesto drugo tako da i ja znam mnogo ljudi koji to koriste i ja ih pokusavam nasavjetovati.mesa bilismo na 7 rukija kod dvojice ispravni ucaca i obojica su nam potvrdila da smo pojeli sihir,odnosno neko nam je napravio i dao u hrani.i mi bi volili da se nikad u zivotu nismo sreli sa tim ali Allah je dragi tako htio i sta se tu moze.ja mislim da znas razliku od sihira koji neko postavi i onoga gdje te djini napadaju iz razloga koje si gore naveo(HAMAJLIJA,SLIKA,KOJEKAKVIH NADRHODJA),pa se nadam da mozeta inas razumiti.vjeruj mi mesa pridrzavamo se svega(nema muzike,nema kafica nema ogovaranja,druzimo se samo sa ljudima koji su cvrsti u vjeri,koljemo kurban,dajemo zekat,pomazemo familiji,pridrzavamo se svega ama bas svega ali Allah dragi hoce tako i tako ce da bude dok Allah dragi ne odluci drukcije.ja se neljutim kad postavljate postove iz kojih mogu da izvucem nesto poucno,ali da me neko proklinje,proziva ili nesto drugo stvarno nije fer jer nema razloga za to.ja opet stojim da su mi mnogo pomogli oni ljudi koji fizicki i pshicki prolaze kroz ovo jer sve knjige i web stranice koje postoje u vezi ovoga sam procitao ali jedno je kad neko prica aktuelno dogadjanje a drugo kad ti neko govori sta raditi bazirano na knjigama koje procita.ali bez ljutnje svi mi izvucemo nesto poucno iz ovih nasih postova,samo moramo biti malo vise saburli.selam i svako dobro.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Reon "mesha"

Post od hurma » Ned Apr 10, 2011 5:38 pm

Ne izvrci uvjek rijeci, niko nije reko da link ne valja i da nije istina ono sto pise u tome linku. Samo je link postavljen na temu koja nema veze sa tim. Da si stavio taj link, na Magdalenine postove, pun pogodak!

Tog hafiza upoznamo,nemamo pojma da lijeci, nego dok smo ga vidili, isto da u Almina i gledamo i slusamo. I kod Almina kad smo bili, nije on samo izucio i hajte kuci. Svaki put bih prico sa nama, koliko bi to vrijeme dozvoljavalo. I savjetovo. Hafiz isto tako.

Ne interesuje mene, niti se zelim kome pravdati, jesam li ja luda ili nisam, novotarka, licemjerka itd. Allah zna sta sam ja, i meni je to dovoljno. Ali mi jako tesko pane, kad neko nekoga proklinje, i negira sve sto je neko uradio. Po cemu vi zakljucujete da smo mi neuki, malog IQ, da smo novotari, licemjeri i se ostalo ne pada mi vise na pamet sta ste nas prozvali? Po cemu neko zakljucuje da je taj nas hafiz sihirbaz?

Koliko se puta reklo, ne dao vamAllah da prodjete kroz ovo, ali i to vam zasmetalo. Nije bolan tesko obaviti namaz, zikriti, posklanjati iz kuce sta treba posklanjati, muzikanti neki nismo bili ni prije sihira, a pogotovo sada. Nije tesko ni dok se uci rukja, grciti se i udarati, cviliti, plakati, histericno se smijati. Nije tesko ni muzu sve to gledati, gledati kako se patim a ne moze mi pomoci. Nije tesko, jer znamo da je to Allahovo odredjenje, ne bunimo se. Kad dodje vrijeme, doce i lijek za to. Za sve je On lijek stvorio.

Nego je tesko, sto kad neko upita za savjet, bude odmah prozvan nemuslimanom, munafikom ili maloumnikom od pojedinih. Od pojedinaca koji skidaju kilometarske postove sa interneta i kopiraju. Da se bar malo potrude da to urede, mislim tacka, zarez , prostor, mozda bi neko i procito. Tesko je sto u svakom postu pojedinaca se moze nazreti i jasno vidjeti zajedljivost, i zna se kome je tacno upucena. Bar mi ''dezurni'' to mozemo skontati. I samo jos jedno, neka i oni koji misle i kazu da nisu pod sihirom, preispitaju se slusajuci Enesovu rukju. Jer citajuci neke postove pojedinih, za mene to normalan insan ne bih napisao.

Ne ljutim se na konstruktivne kritike, savjete, nesto iz cega cu pouku izvucu. I normalno da cu prije poslusati hafiza, nego onoga sto kaze ''zenu treba zatvoriti i udarati dok ne podje klanjati'' ''

P.s. sejtan ce uvjek napadati vjernika, jer je od nevjernika uradio sta je htio, pa se nema potrebe zahmetiti sa takvima, a vjernik mu smeta jer ide Allahovim putem, zato i napada

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od akhi » Ned Apr 10, 2011 6:31 pm

"..." (sa dodatkom i muskarca) rece Nu'man ibn Sabit, poznatiji kao Ebu Hanifa, rahimehullah.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 6:52 pm

Ima jedan bolji način, psihološki bolje prihvatljiv. BLAGOST

Znam da vi to ne poznajete, ali ja samo uzimam za uzor najboljeg insana ikad na dunjaluku.

Ako će žena klanjat radi mene, zato što je udaram, ne mora ni klanjat.

Nego hajmo se mi igrat tekfirdžija, pa uletit u grad i kao policajci patrolirat sa pitanjima "Klanjaš li?", pa ako ne klanja, udri ga pendrekom preko leđa dok ne kaže da će počet.

@mesha, lijepo si pristupio i blago, sviđa mi se to. Nadam se da možemo uvijek tako. I naravno da je tekst za sve koji posjećuju, samo je u krivom momentu došao, jer ispada kao da je odgovor na prijašnje postove.

Hurma bona, smiri se. 'Oćeš da ti gospodina zovem. :P :mrgreen:
Samo sabur, nekad i ja izletim, a kasnije se skuliram i shvatim da neću promjenit ništa sa tim, koliko god pokušavao.

Također, bilo bi dobro da se dosta njih provjeri rukjom za svaki slučaj, jer ima i slučajeva gdje insan nema nekih posebnih problema, tipa mučnine, strahovi i slično, kako je to zadesilo mene, Magdalenu i ostale.

Kao što sam naveo u jednoj poruci prije, poznajem momka koji plane kad nije po njegovom. Kad smo otišli kod Enesa, imaš šta i vidjet.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od akhi » Ned Apr 10, 2011 7:03 pm

Druze, znas, radi se o ostavljacu namaza, koji bijese musliman.

Ovako, da te se informira, svaki 100ti Bosnjak jeste vanjstinom na namazu, otprilike.

hurmin gospodin
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Okt 31, 2010 1:46 pm

Re: Reon "mesha"

Post od hurmin gospodin » Ned Apr 10, 2011 7:55 pm

e moj harise imas novu titulu"drug".al hajd dobro je i to,bit ce to inshAllah sve dobro,ne treba se covjek sikirati.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 8:04 pm

@akhi, nisam rekao da ostavi namaz ako ga praktikuje, nego ako će klanjat zbog mene, ne mora ni klanjat. Zar to nije jedna vrsta širka? :-)
Ispada da se meni klanja.. i da klanja da je ja vidim. A koliko je takvih danas u narodu, nažalost. :'(

@gospodine, to ti je ko u vrijeme Tita, druže. :P

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Reon "mesha"

Post od hurma » Ned Apr 10, 2011 8:21 pm

a jesmo se nasli ti drug a ja gospodin :mrgreen:


oooppsss greskom zenin nik

hurmin gospodin
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Okt 31, 2010 1:46 pm

Re: Reon "mesha"

Post od hurmin gospodin » Ned Apr 10, 2011 8:44 pm

moram mijenjat nik,vidite koliko ste me nasekirali ne znam ni sta radim

Odgovori