Savjet za one koji traze pomoc!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 5:03 pm

akhi napisao:To za tvoju majku je klasican primjer dzinskog napada. Ona je tad bila pod dzinskim uticajem, a vjerovatno je i sada.

Milada, sejtan mrzi ljude, a posebno muslimane. Otvoreni je neprijatelj ljudima. Zeli da ih sto vise povuce sa sobom u vatru. Sahiri su sejtani u obliku ljudi. Mrze sve oko sebe. Zele ljudima zlo. Ali, cesto se zeznu, jer ako se osoba kojoj je nanijeta nepravda strpi i bude trazila utociste kod Allaha Subhane, ceka je velika nagrada na oba svijeta. To je suprotno onome sto sejtan lanetullahi alejh zeli. Zaista su sejtanove spletke slabe! Allahu ekber!

Uz ono gore navedeno, ucite na vodu 7x Fatihu, 2:255, 109, 112,113,114. Pijte tu vodu i kupajte se s njome. U vodu za kupanje mozete dodati izdrobljene listove Drace(ljekovita biljka u Hercegovini, jako slicna sidru, najprije da je prenijeti sidr).

Ucite sto vise Fatihu s nijetom rukje.
Da znam da oni mrze ljude,dosta sam upućena jer sam morala da se obrazujem u tom smislu.Kao što rekoh nisam prije znala da to može da se uradi! Tako sam nabavila neku literaturu da znam s čime se suočavam.
Dali misliš na Draču koja je kao drvo,mislim drvo ili ima živa ograda isto tako od drače a njezini listovi su u nizu na jednoj dršci? Mi kao djeca smo se igrali s tim ,to nam je služilo kao pare:)! A misliš da je prenijeti sihr koliko razumjeh!
Hvala svaki savjet je dobro došao! A šta ti znači ovo u zagradi pored rukije i još nešto, neznam nijet za rukiju!

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 5:10 pm

akhi napisao:To za tvoju majku je klasican primjer dzinskog napada. Ona je tad bila pod dzinskim uticajem, a vjerovatno je i sada.

Milada, sejtan mrzi ljude, a posebno muslimane. Otvoreni je neprijatelj ljudima. Zeli da ih sto vise povuce sa sobom u vatru. Sahiri su sejtani u obliku ljudi. Mrze sve oko sebe. Zele ljudima zlo. Ali, cesto se zeznu, jer ako se osoba kojoj je nanijeta nepravda strpi i bude trazila utociste kod Allaha Subhane, ceka je velika nagrada na oba svijeta. To je suprotno onome sto sejtan lanetullahi alejh zeli. Zaista su sejtanove spletke slabe! Allahu ekber!

Uz ono gore navedeno, ucite na vodu 7x Fatihu, 2:255, 109, 112,113,114. Pijte tu vodu i kupajte se s njome. U vodu za kupanje mozete dodati izdrobljene listove Drace(ljekovita biljka u Hercegovini, jako slicna sidru, najprije da je prenijeti sidr).

Ucite sto vise Fatihu s nijetom rukje.
Akhi, vidi ako ja imam sihr u sebi, ja sam se uvijek pitala dali ja smijem sama sebi proučiti na vodu zato što sam pod sihrom, znači zaražena,dali će mi pomoći??

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Ned Mar 20, 2011 6:27 pm

dr je drvo cije se listove izdrobi kada se kupa naucenom vodom, prema sahih hadisu. Na lat. je Zyzyphus spina Christi. Draca je drvo koje je na lat Paliurus spina Christi. Jako je slicna sidru. Ukucaj na google da vidis sliku. Mislio sam da je prenijeta iz Afrike i Arabije pa se prilagodila. Ovo drvo ima slatke plodove, a i medonosno je.

Nijet je nijet srcem tj. samo namjera da ucis bez rijeci. Npr hoces da se napijes vode kad si zedna.

Nema veze sto imas dzine, mozes uciti.

Mozes kupiti gotovo od npr. Enesa ili Karamujica u Brckom ili pitat nekog da ti nauci. Samo, nemoj pitati sufije, da ti nebi dali sihr umjesto naucene vode...

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Ned Mar 20, 2011 9:22 pm

Poznajem prijatelja koji kaže da mu je majci tako bilo, pa ne može ustat jutrom, noge nateknu. Znači moguće je.

A ovo što Senad bey spominje, čini mi se da ima slučaj kako je Poslaniku donešeno zatrovano meso pa je on znao za to i ipak ga pojeo. Naravno oslonio se na Allaha swt i nije mu ništa bilo, a na njemu se primjetilo da ga je ošamutilo. Nešto u tom smislu. :)

I nemoj potezat tako lahko da je sahir neko.
Jer ako za neko nešto kažeš, a to ne bude pri njemu, očekuj da se vrati na tebe. :)

Obično to tako ide.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 9:25 pm

akhi napisao:dr je drvo cije se listove izdrobi kada se kupa naucenom vodom, prema sahih hadisu. Na lat. je Zyzyphus spina Christi. Draca je drvo koje je na lat Paliurus spina Christi. Jako je slicna sidru. Ukucaj na google da vidis sliku. Mislio sam da je prenijeta iz Afrike i Arabije pa se prilagodila. Ovo drvo ima slatke plodove, a i medonosno je.

Nijet je nijet srcem tj. samo namjera da ucis bez rijeci. Npr hoces da se napijes vode kad si zedna.

Nema veze sto imas dzine, mozes uciti.

Mozes kupiti gotovo od npr. Enesa ili Karamujica u Brckom ili pitat nekog da ti nauci. Samo, nemoj pitati sufije, da ti nebi dali sihr umjesto naucene vode...
OK. Hvala ti ,pogledala sam sliku te biljke ali je ja nikada nisam vidjela! Naručit ću ja to sebi ! A ja neznam šta su to i ko su Sufije?

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 9:30 pm

Haris napisao:Poznajem prijatelja koji kaže da mu je majci tako bilo, pa ne može ustat jutrom, noge nateknu. Znači moguće je.

A ovo što Senad bey spominje, čini mi se da ima slučaj kako je Poslaniku donešeno zatrovano meso pa je on znao za to i ipak ga pojeo. Naravno oslonio se na Allaha swt i nije mu ništa bilo, a na njemu se primjetilo da ga je ošamutilo. Nešto u tom smislu. :)

I nemoj potezat tako lahko da je sahir neko.
Jer ako za neko nešto kažeš, a to ne bude pri njemu, očekuj da se vrati na tebe. :)

Obično to tako ide.
Svaku veče čitam iz časnog Kur'ana i sebi i svima u porodici pa večeras ću ja to naći da pročitam!
Rado slušam radio BIR na TV,pa tako svako veče poslije učenja ja ostavim radio BIR jer oko 12h ima Učenje iz časnog Kur'ana!
Ko ima hs kablovsku može naći!

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 9:35 pm

Haris napisao:Poznajem prijatelja koji kaže da mu je majci tako bilo, pa ne može ustat jutrom, noge nateknu. Znači moguće je.

A ovo što Senad bey spominje, čini mi se da ima slučaj kako je Poslaniku donešeno zatrovano meso pa je on znao za to i ipak ga pojeo. Naravno oslonio se na Allaha swt i nije mu ništa bilo, a na njemu se primjetilo da ga je ošamutilo. Nešto u tom smislu. :)

I nemoj potezat tako lahko da je sahir neko.
Jer ako za neko nešto kažeš, a to ne bude pri njemu, očekuj da se vrati na tebe. :)

Obično to tako ide.
Ja neznam ko je Sahir?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Ned Mar 20, 2011 9:46 pm

Ma nego, ti možeš za nekog reći on to i to radi, i bavi se time. A nemaš valjane neke dokaze. Imaš to vezano za sok, i nekakvo mumljanje. Al ne možemo reći da je to to. Zato nije dobro potezat za nekog. Šuti i trpi svoje, tako je najbolje.

Jer može on tebi 100 sihra napravit, ako Allah swt neda na tebe, džabe mu njegovo.
Zanimaj se s tim da se ojačaš, tako da Allah neda na tebe :)

Esselamu alejkum.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Ned Mar 20, 2011 9:53 pm

Haris napisao:Ma nego, ti možeš za nekog reći on to i to radi, i bavi se time. A nemaš valjane neke dokaze. Imaš to vezano za sok, i nekakvo mumljanje. Al ne možemo reći da je to to. Zato nije dobro potezat za nekog. Šuti i trpi svoje, tako je najbolje.

Jer može on tebi 100 sihra napravit, ako Allah swt neda na tebe, džabe mu njegovo.
Zanimaj se s tim da se ojačaš, tako da Allah neda na tebe :)

Esselamu alejkum.
OK. razumjela sam ,hvala!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Senad » Ned Mar 20, 2011 10:01 pm

Haris napisao:Ma nego, ti možeš za nekog reći on to i to radi, i bavi se time. A nemaš valjane neke dokaze. Imaš to vezano za sok, i nekakvo mumljanje. Al ne možemo reći da je to to. Zato nije dobro potezat za nekog. Šuti i trpi svoje, tako je najbolje.

Jer može on tebi 100 sihra napravit, ako Allah swt neda na tebe, džabe mu njegovo.
Zanimaj se s tim da se ojačaš, tako da Allah neda na tebe :)

Esselamu alejkum.
Esselamu alejkum

Svaka mu zlata vrjedi ,, tako je bošnjače :mrgreen:

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od sadaka » Ned Mar 20, 2011 10:15 pm

Milada napisao:
Haris napisao:Poznajem prijatelja koji kaže da mu je majci tako bilo, pa ne može ustat jutrom, noge nateknu. Znači moguće je.

A ovo što Senad bey spominje, čini mi se da ima slučaj kako je Poslaniku donešeno zatrovano meso pa je on znao za to i ipak ga pojeo. Naravno oslonio se na Allaha swt i nije mu ništa bilo, a na njemu se primjetilo da ga je ošamutilo. Nešto u tom smislu. :)

I nemoj potezat tako lahko da je sahir neko.
Jer ako za neko nešto kažeš, a to ne bude pri njemu, očekuj da se vrati na tebe. :)

Obično to tako ide.
Svaku veče čitam iz časnog Kur'ana i sebi i svima u porodici pa večeras ću ja to naći da pročitam!
Rado slušam radio BIR na TV,pa tako svako veče poslije učenja ja ostavim radio BIR jer oko 12h ima Učenje iz časnog Kur'ana!
Ko ima hs kablovsku može naći!

Selam alejkum Sestro.

Evo na ovom linku je radio Casni Kur`an 24 sata.
http://radio.sehur.net/

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Ned Mar 20, 2011 10:50 pm

Senad napisao:
Haris napisao:Ma nego, ti možeš za nekog reći on to i to radi, i bavi se time. A nemaš valjane neke dokaze. Imaš to vezano za sok, i nekakvo mumljanje. Al ne možemo reći da je to to. Zato nije dobro potezat za nekog. Šuti i trpi svoje, tako je najbolje.

Jer može on tebi 100 sihra napravit, ako Allah swt neda na tebe, džabe mu njegovo.
Zanimaj se s tim da se ojačaš, tako da Allah neda na tebe :)

Esselamu alejkum.
Esselamu alejkum

Svaka mu zlata vrjedi ,, tako je bošnjače :mrgreen:
Samo brate velim kako jest. Nema druge.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Pon Mar 21, 2011 8:37 pm

sadaka napisao:
Milada napisao:
Haris napisao:Poznajem prijatelja koji kaže da mu je majci tako bilo, pa ne može ustat jutrom, noge nateknu. Znači moguće je.

A ovo što Senad bey spominje, čini mi se da ima slučaj kako je Poslaniku donešeno zatrovano meso pa je on znao za to i ipak ga pojeo. Naravno oslonio se na Allaha swt i nije mu ništa bilo, a na njemu se primjetilo da ga je ošamutilo. Nešto u tom smislu. :)

I nemoj potezat tako lahko da je sahir neko.
Jer ako za neko nešto kažeš, a to ne bude pri njemu, očekuj da se vrati na tebe. :)

Obično to tako ide.
Svaku veče čitam iz časnog Kur'ana i sebi i svima u porodici pa večeras ću ja to naći da pročitam!
Rado slušam radio BIR na TV,pa tako svako veče poslije učenja ja ostavim radio BIR jer oko 12h ima Učenje iz časnog Kur'ana!
Ko ima hs kablovsku može naći!
O Hvala na linku! :))

Selam alejkum Sestro.

Evo na ovom linku je radio Casni Kur`an 24 sata.
http://radio.sehur.net/

Sarah
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 7:06 pm
Lokacija: BiH

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Sarah » Čet Apr 07, 2011 5:23 pm

Es selamu alejkum,
da ne otvaram novu temu,a imam pitanje...pa valjda moze ovdje.
U toku sam lijecenjem rukijom i trenutno mi je na redu maslinovo ulje.Ubrzo cu kod ucaca rukije na ponovnu rukiju,ali dok ne odem samo da priupitam da li se nekome od vas desilo da u toku mazanjem maslinovim uljem pocnu da iskacu male bubuljice po tijelu?Najvise ih ima po nogama,nije puno ali eto primijetim da ih sad ima a nije ih prije bilo.

Džezakellahu hajren

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od hurma » Čet Apr 07, 2011 11:06 pm

Sarah napisao:Es selamu alejkum,
da ne otvaram novu temu,a imam pitanje...pa valjda moze ovdje.
U toku sam lijecenjem rukijom i trenutno mi je na redu maslinovo ulje.Ubrzo cu kod ucaca rukije na ponovnu rukiju,ali dok ne odem samo da priupitam da li se nekome od vas desilo da u toku mazanjem maslinovim uljem pocnu da iskacu male bubuljice po tijelu?Najvise ih ima po nogama,nije puno ali eto primijetim da ih sad ima a nije ih prije bilo.

Džezakellahu hajren
Alejkumu selam,

Jeste Sarah meni izbacivalo. Nemoj se iznenaditi da se poveca sve vise i vise. Ja sam imala po citavim rukama, nogama stomaku i ledjima. Trajalo jedno mjeses i pol, i onda odjednom, sto kazu'' ko rukom odneseno''. To je dobar znak, cisti se sta ne valja iz tijela.

Odgovori