Savjet za one koji traze pomoc!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Hurrijjet
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 12:30 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Hurrijjet » Ned Dec 26, 2010 2:50 pm

Es Selamu Alejkum brate AbuAmrIbnFadl imas od mene poruku privatnu pa ako ikako mozes da procitas da mi odgovoris da te Allah nagradi amin!

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jan 27, 2011 7:01 pm

we alejkum selam we rahmhetullahi we berekatuhu

Posalji mi ponovo poruku Allah ti se smilovao,jer trazim ovdje, nema tvoje poruke.

qemal
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 3:14 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od qemal » Čet Jan 27, 2011 7:43 pm

Esselamu Alejkum,

Brate AbuAmRibnFadL, gdje se nalazish? Kako mozam kontaktirati s tobom? Posaljio sam ti PM i email ali nemam odgovor!
Selam

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Feb 04, 2011 6:58 am

we alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu qemal

Ja sam u skoplju ali trenutno ne ucim rukju,jedino ako hoces mozes mi napisati u privatnoj poruci sta je problem pa cemo inshaAllah vidjeti sta se moze uciniti..a onda cu te ili proslijediti nekom od brace ovdje koji ruce rukju,ili cu ti dati lijekove a na kraju krajeva zavisi od mog zdravstvenog stanja mozda ti i ja ucim

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od fikret » Čet Mar 10, 2011 11:34 pm

selam alejkum ,ja bih zamolio da mi neko ko ima pouzdanog ucaca rukije u okolini minhena njemacka imam jos malo problema sa sihrom dosta sam toga se rijesio ovo malo jos sto je ostalo borim se koliko mogu klanjam kad god imam vremena pustam cesto da mi kuran uci u stanu a imam par snimaka cd ucaca rukije cesto puta sebi naucim na vodu ,ulje i na med i tako sebe spasavam koliko mogu i svaki dan mi je sve bolje i bolje,nabavio sam sebi i neke cajeve bas za organizam i ciscenje od svega sto je necisto u tjelu ,pa bih zamolio za savet imali jos ko kakvu ideju da mi preporuci unapred hvala i selam svima.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Pet Mar 11, 2011 12:01 am

Ukoliko ne pronađeš nekog ubrzo, počni praktikovat slušanje audio rukje, jer je to skup ajeta koji najviše utiču na džine pa bilo bi dobro da se praktikuje kao i kod učača. Uzmeš abdest, zatvoriš oči i slušaš. A ono nek ih treha pomalo.

Link za download: http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od sadaka » Pet Mar 11, 2011 1:22 am

alejkum ve Selam brate.

Samo polako brate i strpljivo,sve ce proci insaAllah.
Iz ovog tvojeg posta,zakljucujem da si trkac na duge staze,to jest veoma si hrabar Ellhamdullilah,samo tako nastavi i nikako nemoj stati na kratko ili odustati,i jedno i drugo ne valja.
Sve ovo sto praktikujes ,nastavi i dalje ,jer ti samo tako moze biti bolje i bolje insaAllah ,kao sto i ti sam to osecas Elhamdullilah.

Prouci redovno jutarnji zikir (u vreme sabahskog namaza)i vecernji zikir (u vreme aksamskog namaza)100x.

La ilahe ille-l- Lahu vahdehu la serike lehu,lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu ve Huve `ala kulli sej`in kadir.

Brate,na pocetku redovnog praktikovanja ovog zikra,imaces veliku volju,ali odmah zatim ,sejtan i njegovo lukavstvo nastojace da to redovno praktikovanje zikra spreci,pa ce zato biti svakakva dosaptavanja ,kako to cinjene zikra je samo uzalud ,da od toga nece biti nikakvog poboljsanja i da je to samo gubljena vremena,i uvek dace tebi neku drugu zamenu za to,( u vreme cinjena zikra,) a u cilju da od tog zikra odustanes,dzini ,mislim da to oni rade a Dragi Allah najbolje zna,a to je,da tvoje telo ucine umornim,osecas mrzovolju,imas neki osecaj u cinjenu tog zikra 100x ,da je tebi to veoma dugi put i da je najbolje odustati.
Sve je ovo brate iz licnog iskustva,i ja sam Hvala Dragom Allahu mnogo,mnogo bolje ,nego sto sam bio Elhamdullilah.

Ovaj zikir praktikujem redovno , dve nedelje Elhamdullilah ,i uvek osecam se samo bolje i bolje,opisacu recima,veoma pozitivni energiju osecam ,veliko samoupozdanje,nemam tolika vesvese,kao prije,i sto je veoma najbitnije i najvaznije,nemam tolika sejtanova dosaptavanja,kao prije,ali sve je ovo uz svoje cinje ibadeta preko dana i noci,namaza,zikra itd.
Ranije sam isto cinio ovaj zikir,ali ne ovako dugo i nepokoljebljivo,nego na kratko dan ,dva i gotovo,ali ovog puta nije tako Elhamdullilah
Budi sa abdestom 24 sata.
Svaki namaz tacno u vreme i nastoji ,da vise budu obavljeni u dzematu.
Selam alejkum i sve najlepse ti zelim iz svijeg srca.
Amin.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Pet Mar 11, 2011 5:11 am

Joj kako to zna bit gadno :)

Taman digneš ruke i zanijetiš "Allahu Ekber", kad te spuca neka mrzovolja "ma joj kud zanijetih, nemam volje", a prije nego zanijetio tolika volja za klanjanjem. Samo treba uspjet napravit vagu, i u tom momentu onda stisnut pa proći dalje.

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od fikret » Pet Mar 11, 2011 11:48 am

selam alejkum hvala vam braco moja od srca praktikovacu ovo sve sto ste mi napisali ,pokusacu danas da skinem ovu audio rukiju ja imam par ucaca rukije donio sam iz bosne od sejha cajlakovica i od karamujica iz brckog i slusam ih cesto puta ,pa sad cu pokusati i ovu da skinem ,hvala vam na razumjevanju selam svim ma gde bili i gde se nalazili.

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od fikret » Pet Mar 11, 2011 11:59 am

evo ja ponovo zamolio bih brata harisa da mi samo napise evo upravo sam nasao ovo o slusanju -audio rukije ima ih vise samo da mi napise koju da snimim ima ova prva -rukija 3 ili neka druga vidim ima i od sultanovica samo mi napisi koju da skinem molim te selam od brata fikret.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Pet Mar 11, 2011 1:26 pm

Evo na ovom linku imaš download i upute kako i šta da primjeniš.

http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od mesha » Pon Mar 14, 2011 6:58 pm

pcelica napisao:Selam

Dali je ikom ovo poznato? Na ovo sam neletila na nekoj stranici.


Ko bude navece iza jacije namaza proucio po 1000 puta sura Muawezetejni ( Felek i Ennas) skinuce sihire da su stari 100 Godina.Takoder ko prouci 1x suru El-Bekare na vodu, Pa to pije 7 dana skino je sihire.


ovo ti je stranice od onog sahira sejha mustafe...cajlakovica, to sve govori!...a za ovaj hadis nikad cuo, navedi izvor...nekako mi ovak na prvu ne djeluje vjerodostojan hadis...al to je moje misljenje.

ili ovaj hadis?

Prenosi imam malik hadis koji je sahih, da je cuo od Allahova Poslanika Muhammeda s.a.w.s ovu dovu za teske i komplikovanije vrste sihira. Uci se po devet puta iza aksama i iza sabaha devet dana. Sve teske tesirli vrste sihira ces skinuti, pokvariti vratiti ih onome ti je i poslao.

BISMILLAHIR-RAHMANIR-RAHIM

Euzu bi vedzhi-llahil azim ellezi leise lehu sej'un azimun ve bi kelimati-llahi-t-tammati-lleti la judzaviruhunne berrun ve la fadzi-run ve bi esma-illahil husna ma alimtuminha ve ma lem e-alemu min serri ma haleka ve ze-re-eveber-e.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Pon Mar 14, 2011 7:10 pm

O znanju "sejha" dovoljno govori da je imam Malik cuo poslanika saws.

Ovo je teski dalalet, sirk i sluzenje dedzalu.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Uto Mar 15, 2011 8:38 pm

Evo pregledah sve linkove od svih vas što ste objavili ali neki mi se nisu mogli otvoriti,neznam zašto!
Imam jednu primjedbu,većina vas je dala linkove iz drugih zemalja ,što nije loše ali meni se baš sviđa rukija od Enesa.
Lijepo uči a glas mu je jako prijatan za uho (slušanje)! Toliko!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Uto Mar 15, 2011 8:44 pm

Milada napisao:Evo pregledah sve linkove od svih vas što ste objavili ali neki mi se nisu mogli otvoriti,neznam zašto!
Imam jednu primjedbu,većina vas je dala linkove iz drugih zemalja ,što nije loše ali meni se baš sviđa rukija od Enesa.
Lijepo uči a glas mu je jako prijatan za uho (slušanje)! Toliko!
Jest, baš prijatno.
A da vidiš frajera, k'o od brda odvaljen :P

Ja došao sa prijateljem, veli mu Enes, ja učim, ti slušaš, ako hoćeš možemo se i pobit :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Odgovori