Ako moze nekoi da mi odgovori

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Damir_2010
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Okt 04, 2010 11:55 am

Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od Damir_2010 » Pon Okt 04, 2010 9:16 pm

Nisao sam na vasu stranicu, malo sam nesto citao pa sam odlucio da vas priupitam nesto.

Citao sam najvise SAMOLIJECENJE, ali slabo sam sta skonto jer od onoga sto je navedeno ja samo znam Ajetul Kursija, El-Fatiha, sure Nas, Ihlas i Felek.

Svaki dan redovno klanjam, cinim zikr i svaki dan proucim oko 100 puta Ajetul Kursija, El Fatihu. sure Nas, Ihlas i Felek i onda kasda to sve proucim puhnem niz sebe tri puta onako sa rukuma od glave prema prsima.

Drugo nista i ne znam.

Bio sam kod tih koji navodno lijece, ali su to bili sihirbazi i nista nije pomoglo, samo je bilo gore.Kasnije sam sam i polako se vraco na puteve Islama, tako da vec godinu dana redovno klanjam i pokusavam obavljati ono sto mogu i sto sam u mogucnosti.

Kako sam bio kod tih sihirbaza, tesko kome vjerujem zato bi se volio sam lijeciti uz Allahovu pomoc i sto znam da je samo iz Kurana.Ne bih da ponovo napravim istu gresku koju sam uradio prije.Ovo je vrijeme gdje ljudi gledaju samo novac, a ne kako da pomognu drugima.Zato tesko vjerujem ljudima.

Da li je ovo sto ja radim dovoljno (jer vise i ne znam, a tamo sto je objasnjerno ima puno i nista od toga mi nije poznato) i da li radim sta pogresno?

Kakav mi savjet mozete dati?

Da li kad bi na vodu naucio Ajetul Kursija 7*, 7* El Fatiha, 7* sure Nas, 7* Ihlas i Felek i to pio i sa time se mazao, sta pomoglo?

Jedan mi je hodza rekao da proucim 77 puta Ajetil Kursiju na vodu i da to pijem i mazem se sa time.Da li je to ispravno?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od Haris » Uto Okt 05, 2010 2:52 pm

To može biti od pomoći. Što više to bolje. U nekim slučajevima se treba tražiti pomoć stručne osobe po pitanju toga. Nekad nije dovoljno samoliječenje.

Konkretno moj slučaj: U vjeri sam, još oko mjesec, i inšaAllah 2 godine. Prije godinu i po, posjetio sam Enesa, odradili smo rukje 3 puta, i uklonio se dobar dio toga. Elhamdulillah. Otišla je ona tuga, nervoza, mučnine, povučenost u sebe. Baš kao da je sve prošlo. Da bih ga posjetio sad nakon godinu i po, i ustanovio da dio toga još postoji, te nervoze u određenim situacijama.

Znači nije do učača, ni do načina liječenja (podrazumijeva se da je ispravno), nekad vjerovatno nije ni do nas. Možemo bit u svome ponašanju sasvim ok i po propisima. Allah odlučuje o tome koliko će nas i na koji način iskušati.

Prva dobra stvar što ti je Allah dao milost u startu kad ti se to desilo. To ti možda ovdje "škodi", ali svakako će ti biti od koristi tamo. Vidi samo koliku ti je korist donijelo ovdje, na ovom svijetu. Vrati svoje postupke iz prošlosti, šta si radio prije, a koliko si se tih stvari odrekao, baš iz tog razloga što si ušao u vjeru, i nema smisla da radiš sve to. Uvijek reci elhamdulillah, elhamdulillah, elhamdulillah. Odmah će ti bit lakše ako u svojoj glavi postaviš takvu, hamo reći, teoriju.

Ja se sjetim svojih nekih postupaka. Ludo, mlado, ne razmišlja. Nisu za spominjat. Sramota, stid me, strah me. Ako mi se ne oprosti, nema me. Izgorio! :? BURNED
Zašto to traje toliko dugo? Neko se riješi za 15 minuta učenja, a ja ne mogu za 2 godine. Pa i ne pitam se.
Svako iskušenje donosi dobro, samim time što si iskušan, još ako osaburaš. Uh, blago tebi :)

Čovjek se na trn obode i bude mu grijeh oprošten. Temperatura, kako u hadisu stoji "vrućica", briše grijehe isto tako. Možeš mislit veličine oprosta za ovakav neki slučaj. Opet elhamdulillah, elhamdulillah, elhamdulillah.

Gadne su to stvari. Jesu, nema šta. A šta sam ja sve prošao, a šta drugi prolaze.

Sjetimo se Ejuba a.s. (izgubio porodicu, bogatstvo, ugled, zdravlje, sve), ali saburli ostao. I sve mu se vratilo. Čuj, Poslanik i izgubi sve, pa zar ga Allah ne pomaže, neko će se upitat. Pomaže, itekako. Pomogao ga je iskušenjem.

Sjetimo se Muhammeda s.a.v.s., bio kamenovan u jednom Arabijskom gradu samo zato što je vjerovao da je Allah jedan, i pozivao u to. A što nije Allah otvorio srca tih nevjernika prema Islamu, pa da mu bude lahko da riješi posao? Pa zato da bi ga iskušao. Zatim mu je meleka Džibrila poslao, sa melekom brda, pa ako želi da sastavi dva brda sa strana tog grada, da taj narod više ne postoji. A šta je rekao: Ja sam poslan da pozivam u vjeru, ne da ih ubijam.

To je jačina. I sabur.

Pa smijem li se ja požalit na svoje stanje? Uživam, živim, izađem na kafu kad želim, imam pare, imam dom, porodicu, sve je dobro, ne prozivaju me ljudi za neke postupke da sam im učinio zlo. Odem u džamiju, niko mi ne brani.

Tako mi Allaha, nemam pravo da spominjem to kada se osvrnem da ove slučajeve gore.

Molim Allaha Uzvišenog da nam podari svako dobro, amin jaRabbi.

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od Dado » Sre Okt 06, 2010 11:18 am

Selam Alejkum.

mashAllah Harise, bas lijep post...
:)
Allah da te nagradi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od Haris » Sre Okt 06, 2010 2:30 pm

Hvala brate, to me nekad ponese, pa dobijem motivaciju iz duše da pišem, hehe.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od mesha » Sre Okt 06, 2010 4:37 pm

kako mislis uklonio se dobar dio toga?jesil i ti povracao, bas me zanima sta je to sve? pitah Enesa na jednom postu sta to znaci, pa valjda ce odgovorit kad stigne.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od Haris » Čet Okt 07, 2010 3:09 pm

Pa recimo imaš listu simptoma:

1) nervoza u određenim situacijama
2) želja sa samoćom
3) mučnine
i td.

I onda je dio toga otišao. Želja za samoćom i česte mučnine. Pojačana nervoza skoro u svakoj situaciji i od same pomisli na to se smanjila do te mjere da u toj situaciji nekad ili bude ili ne bude. I td.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od mesha » Čet Okt 07, 2010 3:16 pm

hmmmmmm.....mogo bi prosirit listu za sebe...:-)
neg,kad povracas,sta to izlazi tacno?dzin?sihir? sta znaci kad kazu - puca to pomalo.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od akhi » Čet Okt 07, 2010 3:35 pm

Slusaj, brate mesha, sihr ne mora biti uzrokovan jednim dzinom, vec, Allah najbolje zna, hiljadama njih!!! Kad povracas oni izlaze! Imas tkz unutarnje borilacke sportove kao 5 zivotinjskih stilova u kojima oni koji to prakticiraju kupe tkz manu, a to su ti brate dzini!!! Npr imaju kip bude u koji sihribaz smjesti dzine, a oni kobiva kupe manu iz nj. Bio je jedan brat koji je se izlijecio na rukji od ovoga. Imao je mnostvo dzina u sebi! Ima njegova stranica na eng nesto kao www.secretofxxxxx.xxx ne sjecam se vise. Probaj potraziti

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od mesha » Čet Okt 07, 2010 3:52 pm

nista mi nije jasno, osjecam se ko gusak.kva-kva!
da rezoniram, u covjeku moze biti vise dzina, to je jasno. Koliko tacno, samo Allah svt zna.
2.kad povracas, oni izlaze
pitanje za tacku 2. sta imam od toga ako izadju kad mogu opet da udju?tj.nisu se pokajali, nisu primili islam, nisu se zakleli da nece vise uci u mene il u nekog drugog muslimana...
3.Ak izlaze dzine, kako onda to da ih nema u tijelu, tj nece da se jave nakon rukje, neg moras isprovocirat povracanje sa prstima u usta, da bi izasli?
4.Izlaze li na suze?
5.ako je sihir, onda znaci da postoji trokut sihir-sihirbaz-dzin,jel tako? kako cemo saznat dje sihir,ako ih ispljujem sve, a ne unistim sihir?
6. kad oni izlaze na povracanje, znaci li to da su mrtvi ili su zivi?
Ne znam sta bih jos pitao, konfuzija mi je u glavi...Danas je bilo veselo, na poslu sam slusao Saffat, na prvih nekoliko ajeta, glava boli, ono po sredini glave (kako se ono to u medicini kazu, narod zove zivci, aoni haman hipotalamus, halalite ne znam), i sa svakim put sve gore i gore....dok nisam prestao slusat.A slusao sa slusalicama, a na bekare haman ko da su oguglali, nikakve reakcije.
Ak se sjetim pitanja, pitacu insa Allah :-)

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od akhi » Čet Okt 07, 2010 3:56 pm

Evo, samo radi ibreta sa jednog foruma na eng (ruqya ash sharia):

Based on limited knowlegde, usually for
some type of Asian martial arts (silat), which may uses jinns, the teacher
would (knowingly or un-knowingly)
pass to the pupil maybe 1 to 10 jinns.
However for " internal energies" we are talking something along 10,000 -
40,000 or more jinns. That may explain
the many types of "noises"
To remove them, we would need to do
tahajud for 7 nights in a row. The
simplest would be: 1) solatul taubat (repentance) 2 rakaat,
seeking forgiveness for sins we do
unknowingly and knowingly
2) tahajud at least 2 rakaat
3) recite Sura al-Baqarah 1x or Sura
Ya-seen 3x 4) upon completion, blow into bottle(s)
of water to make recited water.
5) solatul hajat 2 rakaat - seeking cure
6) solatul witir
then either sleep or wait for fajar
prayer, best at the masjeed After the 7th tahajud, we must
continue with recited water bath for
next 7 evenings in a row.
For each bath,
using 1 bucket/pail of regular clean
water, add in 1 glass of recited water,
squeeze in the juice of 5 whole pieces
of lime (limau nipis) and
crushed in 15 fresh sidir leaves.
wassalam

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od akhi » Čet Okt 07, 2010 4:21 pm

Isto samo radi ibreta:

:salam3:
I have been constant in tahaajuud for
almost 10 years
Another thing i realised was that my
prayers get answered very quickly
except in 2 matters ,1 afiyat from the sihr jinn test 2, financial worries, . WASALAM In my opinion, it is strange that for
someone doing tahajud for so long, but
not getting any indications for 2 and 1,
even if the doa on 2 and 1 are not
100% granted. I hope this question for Sister T does
not come as a personal intrusion but
rather as an attempt to find out what is
blocking the tahajud. It is very difficult
for me to believe that ALLAH who is
Most Merciful will not reward those who does tahajud.
Leveraging on my experience from
another patient who also did plenty of
tahajud, but progress is quite slow, I
discovered that the patient used to be
involve with Reiki practise many many years ago. On this note, I wonder if you
have learnt and practise such things, or
things which are similiar. Usually these
involve meditations, or having "special
rituals" such "attunement." Limited
examples are: 1) Reiki
2) Cosmic Energy
3) Yoga
4) Chinese acupuncture
5) Chinese martial arts Another possibility would be
"blockages" such as contaminated
food; I am sure everybody knows, what
we eat is important too.
I hope you will be able to see these
questions in the positive manner. As usual, as a patient, it is up to you to
answer/ignore this for your own
interests.
Shukran in advance
wassalam

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od akhi » Čet Okt 07, 2010 5:30 pm

Brate meshs, stranica o kojoj sam pisao je: www.dangerofchi.org Moze se uzeti radi ibreta! Materijali na njoj ne zadovoljavaju uvjete da bi bili, islamski gledano, dokaz!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od Haris » Čet Okt 07, 2010 7:09 pm

- Šta imaš od toga ako mogu ući kad izađu?

Pa tu si ti da se zaštitiš zikrom. Ko jutrom i večeri izgovori EŠHEDU LA ILLAHE ILLALLAHU VAHDEHU LA ŠERIKE LEH LEHUL MULKU VE LEHUL HAMDU VE HUVE ALA KULLI ŠEJ IN KADIR po 100 puta, u njeg ne može ući nikakav džin.

- Da li su živi ili mrtvi?

Realno bi bilo da su živi, samo da napuste tijelo. Sad da li je moguće da ih ubije rukja, tj. učenje, Allah najbolje zna.

- Ako ih ispljuješ a ne znaš gdje je sihr.

Nemoj se zamarat time gdje je sihr. Zanimaj se najviše da zikriš i da doviš. Pa da ti je sihr kraj tebe u tvojoj kući, ne može ti ništa ako se zaštitiš, tj. ako te Allah zaštiti svojom voljom jer zikriš. Svi mi u početku mislimo o 3 stvari: Ko je to uradio? Zašto je to uradio? Na šta je napravio?

Ali ne razmišljaj o tome. Pusti :)

Sam sebe opterećuješ, i kasnije i ako ozdraviš Allahovom voljom a mozak ne usmjeriš na razmišljanje o nečemu drugom osim tome, pa ti ćeš uvijek bit bolestan.

A što se tiče mene i mog rješavanja problema. Nisam povraćao nego je puštana krv na prst. Enes to da olakša da dušu ne izvraćamo :P

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od musliman.v » Čet Okt 07, 2010 8:04 pm

I kod mene je u pocetku bilo povracanja i upoznao sam neke ucace ali sam ipak na preporuku jednog covjeka otisao kod Enesa.I u mene je kao kod Harisa bio slucaj gdje je Enes tokom ucenja zvao dzine da dodu u ruku i ponesu ono sto su prouzrokovali boravkom unutar tijela gdje je pri tim iglom bušio jagodice prstiju i istiskao krv.Poslije ti kaze da otvoris oci i imas sta vidjet kad ono tamo nekoliko mlazova krvi koji su izletjeli kao iz sprice.Poslije mi kaze na moja pitanja, ne mora znacit da ih je svakim mlazom izlazilo dosta napolje vec da su to necistoce koje je prouzrokovao mozda jedan dzin,a ni on ne zna posto ih ne vidi kolko ih je otislo.I meni kao i meshi nije bas u potpunosti jasno bas to na relacilji dzin i sihr unutar tijela pa nadam se da ce neko detaljnije pojasniti.Jednom davno sam citao jedan clanak u novinama saff gdje je jedan ucac ucio zeni kojoj su nekad davno neki zlobni ljudii dali da popije sihr i men se cini da je dobila epilepsiju i vodali je svagdje i nisu nasli lijeka u medicini i onda se ustanovilo da je sihr.Rekao je i da su joj djeca koju je rodila imala glavobolje jer im je preslo sihra koji je popila mozda i prije braka.Eh sad ako ima neko ko bi objasnio ovo sve sto sam naveo i ovo za tu djecu jer u njih nije vjerovatno usao dzin nego je posljedica popijena supstanca.Ko ne zna neka ne pametuje vec cekajte Enesa da se javi, eselamu alejkum

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Ako moze nekoi da mi odgovori

Post od hurma » Čet Okt 07, 2010 10:27 pm

i ja imam isto pitanje,
pustana je i meni krv. povracala nisam nikad do neki dan. jednom.i nisam vise. osjecam mucninu, ali ne povratim. da li da izazovem sama povracanje, mislim sa prstom, kad osjecam mucninu?
i da li izlaze na suze; jer svaki put kad slusam rukju, suze mi idu.
ja sam sihir pojela, ako to ima ikakve veze

Odgovori