"Pucanje" zidova

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: "Pucanje" zidova

Post od elma np » Pon Sep 27, 2010 2:35 pm

selam,zaboravih reci jos za onu zenu sto je pravila sihre pa kad se pokajala i otisla na hadz nije mogla videti kabu,eto dokaza da se njima ne prasta,a i malo je njih sto se kaju.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: "Pucanje" zidova

Post od hurma » Pon Sep 27, 2010 2:55 pm

Mene interesuje kako ih prepoznati na dunjaluku, jer ja sumnjam na osobu, ali opet strah me od Allaha da priznam da sam 100% sigurna da je ona, jer Allah za sigurno zna, a mi mozemo samo nagadjati. I na kraju kad bih i znali sigurno ko je, sta bi nam pomoglo. Ali kakva zla dusa treba da bude da sa namjerom to napravi i licno, u mome slucaju, stavi mi da pojedem. Molim Allaha da mi da sabur i ovu mrznju i odvratnost, koju osjecam prema toj osobi, ocisti iz mog srca, jer znam da to ne valja, ali nekad je jace od mene.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: "Pucanje" zidova

Post od elma np » Pon Sep 27, 2010 5:54 pm

hurma napisao:Mene interesuje kako ih prepoznati na dunjaluku, jer ja sumnjam na osobu, ali opet strah me od Allaha da priznam da sam 100% sigurna da je ona, jer Allah za sigurno zna, a mi mozemo samo nagadjati. I na kraju kad bih i znali sigurno ko je, sta bi nam pomoglo. Ali kakva zla dusa treba da bude da sa namjerom to napravi i licno, u mome slucaju, stavi mi da pojedem. Molim Allaha da mi da sabur i ovu mrznju i odvratnost, koju osjecam prema toj osobi, ocisti iz mog srca, jer znam da to ne valja, ali nekad je jace od mene.
selam,pa nije bas lako ih prepoznati jer se prave fine da bi bile blizu osobe kojoj zele postaviti sihr,ali kad ih malo bolje posmatramo vidimo da su puno zavidne,pokvarene.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: "Pucanje" zidova

Post od hurma » Pon Sep 27, 2010 6:01 pm

Alejkumu Selam elma,
pa ova jeste fina, slatkorijeciva, vazda mi se prijatelj pravila, i ko je ne zna dobro kaze kako je to fina zena, uvjek fino prica, znas -zna baciti pricu, zamadjijati, tako da kazem.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: "Pucanje" zidova

Post od Senad » Pon Sep 27, 2010 8:29 pm

hurma napisao:Alejkumu Selam elma,
pa ova jeste fina, slatkorijeciva, vazda mi se prijatelj pravila, i ko je ne zna dobro kaze kako je to fina zena, uvjek fino prica, znas -zna baciti pricu, zamadjijati, tako da kazem.
Esselamu alejkum!

Nemoj se optrećavat s tim , koje?, kako izgleda?, ime i prezime? to je sasvim nebitno,, Ako budeš razmišljala o tome razvalit će te sigruno,, bi ćeš sva iscrpljena,,,, nema ništa gore od sumnje po zdravlje, a da ne ulazimo u sumljičenja koje i Allah s.w.t. spominje u Kur'anu..

ONo štoje bitrno , d a bilo čija zloba, negativne sile koje krenu prema tebi da bivaju odbijene ili uništene , a da ti nisi ni svjesna tog.. To se postiže pokornošču, umiljavanje Allah s.w.t. da te zaštiti od svakog zla koje je satvorio..

Sretno

Esselamu alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: "Pucanje" zidova

Post od akhi » Uto Sep 28, 2010 5:14 am

Selam alejkum. Kako ih prepoznati? SubhanAllah, ja kad pogledam nevjernika vidim im na licu neku prljavstinu, tamu! A, uglavnom se prepoznaju po djelima. Znaci, ako gata, pravi one crvene narukvice, kobiva kaze klanjat ce istiharu za tebe pa gata, saljeva strave i sl. Sarena dzamija u Tuzli je okupirana sihribazima i musricima, a Allah subhane opet najbolje zna.

P.S. Ne mozete govoriti kome ce Allah swt oprostiti, a kome ne-to je samo Njegova subhane volja. Vrata pokajanja su otvorena do smrti!
A, taj video sto nije mogla vidjeti kabu nije validan dokaz u Islamu.
Nemojte se ljutiti na mene, ipak se nesto treba razlikovati.
Selam alejkum.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: "Pucanje" zidova

Post od mesha » Uto Sep 28, 2010 6:24 am

kako ces ih prepoznat?znanjem!
isto ko sto te je neznanje (ne mislim na tebe licno neg ono opcenito) navuklo na sihirbaza, pa kazes npr.:vid ovog lijepog insana, sto je uctiv, vidi kako mu iz usta izlaze lijepe rijeci, kako se sa blagoscu ophodi, kako je prijatan, kako je "nett", kako je dobar i on i njegova zena....i onda dodje jedan obican mesha, pogleda u cemu je rijec, i hoce pistolj da vadi da ga kokne, jer sihirbazima je kazna smrt! Ne moze se cudom nacudit kako je neko nasjeo na te spletke( on cita iz neke knjizice pa zna buducnost, to je, znas sve zapisano u Kur´anu pa se to lahko iscita, a meni pjena na usta od bijesa), a onda i mesha shvati da je to zbog neznanja!
Nemaju ljudi pojma o islamu! Njima je islam okrecat janjce za bajram i jest im mozak (pa im se njihov vlastiti pretvori u janjeci), njima je Kur´an knjiga koja tamo negdje stoji zamotana u peskiru, njima je islam tu i tamo udijelit sadaku, klanjat da ljudi vide da klanju, postit da ljudi vide da se posti a pri tom postu se npr. pusi cigara, a da o drugim gadostima koje islam inace zabranjuje da se rade u svakodnevnom zivotu a kamo li za vrijeme posta da i ne govorim, (nemas nista od takvog posta osim gladi i zedji!), njima je islam prat guzu vodom i eto ne jest svinjetinu...i mozda jos par stvari, sitnica i eto.
A kad ima kazes: ljudi, nije tako, grijesite...e opet ispadas cudak.Sta to onaj prica? Sta fali ako se malo druzis sa tudjim muskarcima, pa to je normalni socijalni kontakt.Sta fali ako si nepokrivena? Sta fali malo muzike, tv, casice alkohola, plesa,janjeta za prvi maj,sta fali malo ogovarat, sta fali malo odavat bracne tajne jer pod bracnom tajnom smatraju samo sex izmedju supruznika, sta fali malo iskazat neposlusnot muzu (koji u svojoj ruci drzi njoj vizu il za dzehenem il za dzennet,a vallahi nisam siguran da sam za nju dobio pecat na kojem pise "dzennet") a pokazat poslusnost prijateljicama, sefu, sefovima ,ljudima od polozaja i ugleda i tako dalje i tako dalje.A ti si bradati cudak koji ne gleda tv, obara pogled, ne slusa muziku, ne plese, ne pusi, ne pije, ustaje na nocni namaz kad svi spavaju - vampir malte ne, ne gleda filmove, ne bari trebe tj ne uspostavlja normalni socijalni kontakt, cudak koji se ne rukuje sa tudjim zenama....mah...muka mi je.
Sejtanova l.a. spletka je jako slaba
P.S.
nema oprosta sirku (amidza Muhammedov s.a.v.s. vam je primjer za to, nema rusenja Allahovog svt zakona!) uputio bih vam da poslusate predavanja Bilala Bosnica i Muhameda Porce o navedenim temama, sirku, televiziji, pusenju...meni je drago da sam nakon 20 godina cekanja da neko kaze slicno onome sto ja govorim, nasao bar ovu dvojicu ljudi, jer samo mumin moze vidjeti na bicu sa jednim okom da mu pise kjafir!

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: "Pucanje" zidova

Post od mesha » Uto Sep 28, 2010 6:43 am

hurma napisao:Alejkumu Selam elma,
pa ova jeste fina, slatkorijeciva, vazda mi se prijatelj pravila, i ko je ne zna dobro kaze kako je to fina zena, uvjek fino prica, znas -zna baciti pricu, zamadjijati, tako da kazem.
e, tipicna mreza u koju se upecaju mnogi. Dje li sam ono samo cuo, kad kaze cuvaj se onih kojima biseri iz usta izlaze.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: "Pucanje" zidova

Post od akhi » Uto Sep 28, 2010 6:52 am

Selam alejkum brate mesha. Volim te brate u ime Allaha swt!

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Re: "Pucanje" zidova

Post od Mirza » Uto Sep 28, 2010 1:41 pm

Selam alejkum

ja bih se prodružio Senadu u ovome. Sumnja je opasna. Pojede čovjeka iznutra pa onda vidi problem tamo gdje ga uopšte nema ...

postoje granice koje se nesmiju prelazit
postoji zaštita od sihra koja se treba praktikovat
Allahovo je pravo da svog roba iskuša
postoji lječenje od dotičnog problema

to je sve što je bitno ...

moje mišljenje, a svakako pitajte i druge

Mirza

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: "Pucanje" zidova

Post od Senad » Uto Sep 28, 2010 7:02 pm


hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: "Pucanje" zidova

Post od hurma » Sre Sep 29, 2010 11:12 pm

Ovo jeste kusnja od Allaha jedinog i On jedini ce me akobogda i rijesiti ovoga, a ovaj video sam davno gledala i da me Allah sacuva od onih koji klevetaju i kletvu izgovaraju, a cula sam da ova osoba mene jeste klela. Zasto? Ne znam. Nikad toj osobi nista na zao nisam ucinila. Ama bas nista. Vracam film unazad, pitam se sta sam ikad mogla uraditi da vidi kao uvredu, ma Allaha mi nicega se ne mogu sjetiti.A zasto sumnjam u doticnu osobu? Zato sto prije i nego sam saznala da sam pod sihirom, odjednom mi postalo sumljivo zasto ja ne mogu provesti dan a da se sa njom ne cujem? Zasto mi je odjednom vazno misljenje te osobe? Zasto nista ne mogu uraditi, a da njoj ne moram reci. I opet kazem nisam imala pojma da sam pod sihirom, nego poslo sve odjednom ici naopako, vidim nesto ne stima. Ja jednu uzmem abdest, klanjam i zamolim Allaha da me uputi na pravi put. Tu noc sanjam tu osobu kako mi spremila stol pun kolaca. I ja ustala i mislim se onako kakve ovo veze ima? Da bih saznala poslje rukje da sam POJELA sihr. Je li bio u kolacu ili necem drugom, ne znam, ali sam ga pojela. Allaha dragog molim da me izlijeci, i da me zastiti, i mene i moju porodicu, jer se i za njih bojim, jer ta osoba ima nase slike a moguce i nesto od odjece.Da nas Allah dragi sacuva i zastiti od zla sejtana i zlih, pakosnih i zavidnih ljudi, od ljudskih kletvi i kleveta i urokljiva oka. AMIN.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: "Pucanje" zidova

Post od elma np » Pet Okt 01, 2010 7:11 am

hurma napisao:Ovo jeste kusnja od Allaha jedinog i On jedini ce me akobogda i rijesiti ovoga, a ovaj video sam davno gledala i da me Allah sacuva od onih koji klevetaju i kletvu izgovaraju, a cula sam da ova osoba mene jeste klela. Zasto? Ne znam. Nikad toj osobi nista na zao nisam ucinila. Ama bas nista. Vracam film unazad, pitam se sta sam ikad mogla uraditi da vidi kao uvredu, ma Allaha mi nicega se ne mogu sjetiti.A zasto sumnjam u doticnu osobu? Zato sto prije i nego sam saznala da sam pod sihirom, odjednom mi postalo sumljivo zasto ja ne mogu provesti dan a da se sa njom ne cujem? Zasto mi je odjednom vazno misljenje te osobe? Zasto nista ne mogu uraditi, a da njoj ne moram reci. I opet kazem nisam imala pojma da sam pod sihirom, nego poslo sve odjednom ici naopako, vidim nesto ne stima. Ja jednu uzmem abdest, klanjam i zamolim Allaha da me uputi na pravi put. Tu noc sanjam tu osobu kako mi spremila stol pun kolaca. I ja ustala i mislim se onako kakve ovo veze ima? Da bih saznala poslje rukje da sam POJELA sihr. Je li bio u kolacu ili necem drugom, ne znam, ali sam ga pojela. Allaha dragog molim da me izlijeci, i da me zastiti, i mene i moju porodicu, jer se i za njih bojim, jer ta osoba ima nase slike a moguce i nesto od odjece.Da nas Allah dragi sacuva i zastiti od zla sejtana i zlih, pakosnih i zavidnih ljudi, od ljudskih kletvi i kleveta i urokljiva oka. AMIN.
Dobro si ti i primetila te simptome tj.da se stalno cujes sa njom,da joj moras sve reci,ima sihirbazica koje ne ispoljavaju da se bavi sihrima,ne gataju nikome javno vec sve rade krijuci,npr.za osobu sto gata,gleda u solju,u pasulje na bosanskom pasulj se kaze grah,onda te hamajlije pisu itd,mi za njih znamo da su sihirbazi ali sta je sa ostalima koji ne ipsoljavaju to javno a njih ima mnogo vise,svuda su oko nas,i kad te neko opsihri veoma je tesko otvoriti oci,ima osoba koje nikada ne saznaju da im prijateljica,komsinica,sestra,majka,otac ili neko drigu bliznji pravi sihr.Ja ih lako prepoznam sada,a veruj mi bolje je znati nego neznati.Bar znas od koga da se cuvas,svoju decu,svoju kucu jer sihri se ne prave samo u hrani vec i svugde i u svemu.Ja uvek sanjam osobe koje mi prave sihre,otkada sam pocela sa terapijom med,ulje,voda,odmah sam pocela da sanjam sihirbazicu.Mnogo je vazno druziti se samo sa vernicama,ne sa zenama koje samo tracare,vec onih sto se pridrzavaju vere,bolje imati jednu dobru i iskrenu vernicu za prijateljicu nego 10 mahalusa.Ja kad vidim da je neka sihirbazica ili mahalusa odmah isteram iz kuce.Ima ih veruj i sa maramama a sihirbazice.Bas treba dobro otvoriti oci.Moj savet nista kod te zene vise ne idi,nemoj uzimati nista od nje niti joj daji bilo sta.Nista ti takva prijateljica ne treba.Bolje biti i sam nego sa svakimSvako je sebi opet najpreci,i oni koji imaju decu njima su deca najpreca nego takve prijateljice.Eto to je moje misljenje.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: "Pucanje" zidova

Post od hurma » Pet Okt 01, 2010 1:00 pm

draga elma potpuno se slazem sa tobom. Allahova volja je bila da mi se ovo desi, da me opomene i na pravi put uputi, Allaha molim da me i izlijeci i da mi da strpljenja i snage dok prolazim kroz ovo. i hvala Allahu i na ovome jer mi je otvorio oci i na pravi put ukazo, jer kao sto rekoh bila sam pocela vjerovati i slusati sve sta ta osoba kaze, uvjek mi govorila protiv pojedinih ljudi, a ustvari ti ljudi koji toj osobi idu na zivce JESU pravi vjernici,to tek sad vidim. i tacno je sihirbaz moze biti svako samo treba biti glup toliko da mu je dunjaluk drazi od onoga svijeta, da ima pokvarenu, ljubomornu, zavidnu i zlobnu dusu. citam nedavno i kaze ovako nekako slicno'' ko fali pretjerano nekoga, a da pri tome ne spomene Allahovo ime, glavu mu je otkino'' i to mi se desavalo, hvalili me oni koji nisu trebali, to znam sigurno. ali Allahovom voljom i ovo ce proci, i bolje da me kusa i kazni na ovome svijetu. citala sam da je zena za vrijeme Muhameda a.s. trazila od njega da je izlijeci od padavice, a on joj reko'' ili ces se strpiti, pa ces u Dzennet, ili da te izlijecim" a ona mu rekla ''STRPICU SE". da nam Allah dragi svima dadne snage i strpljenja. AMIN

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: "Pucanje" zidova

Post od akhi » Pet Okt 01, 2010 4:09 pm

Selam alejkum sestro Hurma. Bolest je iskusenje od Allaha subhane, a ko osabura na iskusenju, ceka ga nagrada. Bolje je i da covjek uopste ne trazi da mu se uci rukja jer 70 000 ce uci u dzennet bez polaganja racuna radi toga sto nisu trazili da im se uci rukja! Ali, ako primjetimo simotome sihra na nekoj osobi, duzni smo se ponuditi da joj proucimo rukju!

P.S. Drago mi je da su ti neke stvari sada jasne(post gore)

Selam alejkum

Odgovori