LIJECENJE KURANOM

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

LIJECENJE KURANOM

Post od kani » Pet Sep 03, 2010 5:07 pm

Pozdrav svima

Ja vec kako sam napisala lijecim se pa citajuci ovaj forum,zelim vas pitati da li je onda moje lijecenje ispravno,sljedece se dogada,ucac nas sprica vodom i moramo zaustavljati dah i navodno tada dzin izlaze,pa onda rukja pa onda opet spricanje vodom,ja sam zamotana tokom lijecenja,ali mi je to jako brutalno jer kao prvo sva sam mokra pa se prehladim jer sam jako osjetljiva,kao drugo je jako tesko zadrzati dah i ne disati ai mlazovi sprice bole po licu,ne da ja njega ogovaram sada il nesto htjela sam samo vas pitati jeli vam to poznato,on kaze da se dzinovi tada guse,nauci nam na vodu i koristimo terapiju,e sad problem je ja ne osjecam poboljsanje......niti da nesto izlazi,i moram naglasiti da mi je sve iz kuce sto sam imala odnio i zapalio jer je rekao da je pomijesano sa kuranom i znakovima sva sreca da je odnio jer je rekao da je to carolija,on je arapin....

Sa muzem se nije poboljsalo ali trpim i imam nade,jedini problem mi je ja kako sam vec navela nekad ga ne mogu gledati koliko mi je odvratan,a sa druge strane zene se lijepe na njega gdje god da mi odemo nade se neka koja bi flirtovala s njime,pa me to zivcira i padam u depresiju,jako sam ljubomorna postala......taj problem ne razumijem u jednu ruku sam ljubomorna a u drugu ga hocu nekad napustiti,bojim se da sam luda,i pitam vas jeli to dolazi od sotone?????ta pretjerana otvorena zenska nabacivanja mome muzu?????
POZDRAV I HVALA

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od sadaka » Sub Sep 04, 2010 3:23 am

kani napisao:Pozdrav svima

Ja vec kako sam napisala lijecim se pa citajuci ovaj forum,zelim vas pitati da li je onda moje lijecenje ispravno,sljedece se dogada,ucac nas sprica vodom i moramo zaustavljati dah i navodno tada dzin izlaze,pa onda rukja pa onda opet spricanje vodom,ja sam zamotana tokom lijecenja,ali mi je to jako brutalno jer kao prvo sva sam mokra pa se prehladim jer sam jako osjetljiva,kao drugo je jako tesko zadrzati dah i ne disati ai mlazovi sprice bole po licu,ne da ja njega ogovaram sada il nesto htjela sam samo vas pitati jeli vam to poznato,on kaze da se dzinovi tada guse,nauci nam na vodu i koristimo terapiju,e sad problem je ja ne osjecam poboljsanje......niti da nesto izlazi,i moram naglasiti da mi je sve iz kuce sto sam imala odnio i zapalio jer je rekao da je pomijesano sa kuranom i znakovima sva sreca da je odnio jer je rekao da je to carolija,on je arapin....

Sa muzem se nije poboljsalo ali trpim i imam nade,jedini problem mi je ja kako sam vec navela nekad ga ne mogu gledati koliko mi je odvratan,a sa druge strane zene se lijepe na njega gdje god da mi odemo nade se neka koja bi flirtovala s njime,pa me to zivcira i padam u depresiju,jako sam ljubomorna postala......taj problem ne razumijem u jednu ruku sam ljubomorna a u drugu ga hocu nekad napustiti,bojim se da sam luda,i pitam vas jeli to dolazi od sotone?????ta pretjerana otvorena zenska nabacivanja mome muzu?????
POZDRAV I HVALA
Pozdrav i tebi kani
I meni je pre 3 god. isto Arap ucio rukju po ovom metodom spricanje ,jeste da je bilo veoma tesko to podneti ,ali hvala Dragom Allahu podneo sam ,e sad dali je ta metoda ispravna ili ne ,to neznam Dragi Allah to najbolje zna .Dva puta ovom metodom rukje je meni ucio i nije bilo neko poboljsanja ,a za samo 1 sat vreme koji je On meni ucio ,platio sam 200 fr.znaci dva puta 400fr.sa ovim hocu reci da nekad i Ucac rukje je na iskusenje ,da se nekad i zbog njega prima ili ne prima dova .
Ti kani nastavi do kraja sa terapijom koji ti dao,ako ne bude bolje, InsAAlah da bude, ali ako ne bude ,potrazi nekod drugog pouzdanog Ucaca rukje ili ako si u mogucnosti da odes kod Enesa.

Ovo sto kazes sa tvojim Muzem sto se zbiva,moze se reci da je neki vid sihra ,ako sa njim nije bio takav slucaj ranije.
Jer vid sihra kod neke osobe se moze reci da je pod sihrom ,ako kod te osobe se nalaze veoma vidljive i primtljive neke znakovi koji do tada nije imao.
Sa ljubomorom tu nemozes nista uspeti ,samo ces sebi jos vise oteziti i doci do nekog ocaja a to nije nimalo dobro.
Nego ti to podnesi strpljivo i hrabro ,jer na ovom slucaju ,ako nije bio slucaj takav ranije i ako je slucaj sihra ,mora se na tome raditi a ne biti zrtva ljubomore ,jer ce sve to ici nekim pogresnim i neocekivanim putem.
Neka on isto testira sebe audio rukjom na ovom veb sajtu i neka on isto posecuje ovu stranicu i okoristi se zajedno stobom,jer ce insAAlah sa posecivanjem ovog veb sajta i foruma naci nekim smiraj u dusi.
Neboj se kani i nemoj se zaliti,jer dzini to iskoriste u njihovu korist a to nije dobro.
Zelim ti sve najbolje iz sveg srca tebi i tvom muzu.
Prijatno.
.

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od kani » Sub Sep 04, 2010 8:15 am

Hvala za odgovor sadaka.
To sam i ja mislila da potrazim nekog drugog,ali ne znam koga,sad sam vidjela na ovom forumu da ima jedan ucac u stuttgartu,zvala sam ga on trazi 150eura po osobi,po satu a reko je da traje od jednog sata pa nadalje,znaci ja njemu ne mogu reci nakon sata ajde ti zavrsi jer ja nemam vise para,pa moram da usparam prije nego bilo kakav termin napravim,jer ipak to su velike pare,a ko meni garantira da ce mi biti bolje,ja necu reci da sam nezahvalna,ucac isto uci rukju ja znam njegov rad vrijedi,ali nadava se novaca a nista,prije toga sam bila na 14 rukji i to kod glavnog hodze od damije,pa kad sam pokazala ovom Arapu sta mi je dao,on mi kaze carolija je,eto kome da vjerujem???
Svi kazu bice to,nije to strasno,ali nema pomaka,znam da je lijek kod Boga,i da on odlucuje o svemu,ja sam se rijesila svih losih stvari stvarno i na najmanju sitnicu gledam da ne pogrijesim,ali ovo ide u nedogled imam osjecaj da mi rukja napravi jos gore,poslje toga sam uzasno umorna i izgubljena,ma katastrofa,strpim se ja i mogu ja puno podnijeti nisam neki slabic,al ipak patnja vec 19 godina,pa ne znam sta znaci normalan osjecaj u glavi,necu kukati necu se bunit samo hocu da kazem da mi je slucaj tezi,i da imam osjecaj da tu treba osoba koja je profesionalnija.
Volila bi da mogu otic do Enesa,ali za sada to nije moguce,moram se strpit.
Pozdrav od Kani

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Pon Sep 06, 2010 3:23 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

sta da kazem na ovo evo komentar na "tarifu koju odredi taj tvoj ucac", bijah u jednom gradu u jednom islamskom centru, tamo efendija lijevom rukom pise (ko zna sta sa njom jos radi), zatim se hvali kako je sve to kupljeno i kako su uspjeli da se otplate kamatu prije roka, pa su ustedili (O vjernici, bojte se Allaha i od kamate odustanite, ako ste pravi vjernici. Pa ako tako ne ucinite, eto vam onda neka znate , rata od vaseg Gospodara), a on ko fol musliman, efendija, predvodnik dzemata. Pa kad nam je takva ulema...nema halala u haramu! (poslusaj o kamati predavanje prof. Bilal ef. Bosnic, ukucaj u gugl).
Neki se povode samo za dunjaluckim dobrima, a dunjaluk ne vrijedi ni koliko krilo od musice.
Ima jedan ne internetu, haman neki Ali, reklamira se kao da uci rukjom a jos se pita sta fali zapisima?
Kako sam vidio, i Bilal efendija ispravno lijeci rukjom, pa eto, on je haman u Buzimu. Halali, ne znam ni ja.
Al sta ti vrijedi ako ne ne klanjas, nisi pokrivena onako kako treba biti (a ne da ti sejtan pokvari nijet, pa da nosis moderni hidzab - vidi knjigu o tome Serijatski hidzab, ima je na netu besplatno skinut), ne postis mjesec ramazan, ne cinis zikr i ne dovis, nisi pokorna i poslusna svome muzu...Ni sto rukji ti nece pomoc, a Allah s.v.t. najbolje zna.
"

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od evlad67 » Uto Sep 07, 2010 8:51 am

Selam aleikum,

neznam dali je tema jos aktuelna al ima i u Minhenu ucac rukje, Hafiz Seferagic, znam da je dosta (ovo "nazalost" je zbog rasirenosti ovog belaja) islo njemu, tj. ide.

Selam aleikum
evlad67

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Uto Sep 07, 2010 3:09 pm

evlad67 napisao:Selam aleikum,

neznam dali je tema jos aktuelna al ima i u Minhenu ucac rukje, Hafiz Seferagic, znam da je dosta (ovo "nazalost" je zbog rasirenosti ovog belaja) islo njemu, tj. ide.

Selam aleikum
evlad67
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

dodje ti meni ko kec na 10,deder mi reci nesto vise o tome covjeku ako znas. Otisao bih do njega, ak je dobar.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od sadaka » Uto Sep 07, 2010 5:44 pm

Selam Allejkum

Ja sam bio kod njegai mislim da neispravno uci rukja , ako se uzme u obzir veliki i deblji stap koji me udarao po ledza ,to jest udarao dzina ,ledza su moja bila sva u modricama ,kad sam mu reko prikom slusanja audio rukjom da je stao sihir u grlo ,on je isto udaro stapom u grlo.Sve ovo sam naveo zbog toga ,sto mozda neko ne bi mogao da izdrzi sve te udarce sa stapom,a moze se i nemarnoscu i povrediti.
Ja ne kazem da sto se tice ovoga nije imao dobar nijet preme meni i prema rukji ,ali mislim da nema dovoljno dobrog iskustva za ucenje rukja,kad je dzin hteo da izadze na prst ,On njemu kaze ,sad cu ja po noz koji je to prst,a dzin izlazi nekad i na prst ,zato sam zakljucio da On nema iskustva u ovome.
Ja nemam nista protiv njega ,samo ukazujem na ove veoma bitne stvari ,koje opet kazem da su neispravne u toku ucenje rukje a Dragi Allah najbolje zna.
Selam Allejkum.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Uto Sep 07, 2010 6:54 pm

U ime Allaha, Milostivog,Samilosnog,
hvala na odgovoru,odustajem od njega. Mogu nazvat Tajsona da dobijem batina,ne treba mi neko sa stapom :-)

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od evlad67 » Uto Sep 07, 2010 8:31 pm

Selam aleikum,

izvini Sadaka al morao sam se malo i nasmijat, ok to su stvari koje nepozna svako unaprijed ko kako lijeci, al njemu ako kazes da neces udarce pri ucenju pa nece ni udarat :))))
Nesto mi na um padose sve one hanume sestre nase po vjeri koje su isle na lijecenje kod njega, i da je on tako i kod njih mislim da bi ga kaznili dobrom kaznom zbog nanosenja tjelesnih povreda :D,
a sto se tice samog udaranja ja sam i prije njega znao da ima i toga u rukji i to nije nista novo :) :)
A rukja sama po sebi ne razlikuje se od Enesove rukje koju on uci, al ja je neznam napamet, nemogu sad bas 100% rec dali je redosljed 100% isti, u stvari ako nekog bas i zanima dali je identicna sa Enesovom
rukjom onda nek skine i njegovu sa njegove stranice i nek uporedi i nek nam svima ovdje da informaciju.
A sto se tice Tysona, moj mesha, ja se bojim da poslije njega tebi netreba vise rukja nego hodza :D

svako dobro i ...
selam aleikum
evlad67

P.S. ovo je bilo bez stapa :)))))

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od sadaka » Uto Sep 07, 2010 10:34 pm

evlad67 napisao:Selam aleikum,

izvini Sadaka al morao sam se malo i nasmijat, ok to su stvari koje nepozna svako unaprijed ko kako lijeci, al njemu ako kazes da neces udarce pri ucenju pa nece ni udarat :))))
Nesto mi na um padose sve one hanume sestre nase po vjeri koje su isle na lijecenje kod njega, i da je on tako i kod njih mislim da bi ga kaznili dobrom kaznom zbog nanosenja tjelesnih povreda :D,
a sto se tice samog udaranja ja sam i prije njega znao da ima i toga u rukji i to nije nista novo :) :)
A rukja sama po sebi ne razlikuje se od Enesove rukje koju on uci, al ja je neznam napamet, nemogu sad bas 100% rec dali je redosljed 100% isti, u stvari ako nekog bas i zanima dali je identicna sa Enesovom
rukjom onda nek skine i njegovu sa njegove stranice i nek uporedi i nek nam svima ovdje da informaciju.
A sto se tice Tysona, moj mesha, ja se bojim da poslije njega tebi netreba vise rukja nego hodza :D

svako dobro i ...
selam aleikum
evlad67



P.S. ovo je bilo bez stapa :)))))
Allejkum ve Selam brate evlad67.

To sto si se malo nasmijao brate ,meni je drago zbog toga ,nego mene boli to sto ti mene ne verujes.
Kako brate ja da njemu kazem da me ne udara stapom unapred pre nego sto pocne uciti rukja ,ako on kao ucac rukje zna najbolje raditi svoj posao a da ja njemu pritom mesam se u njegov posao ,ili uskracujem sebi nesto sto mislim da ce mi ta njegova metoda sa Allahovom voljom i pomocom doneti radost u srcu .(Nisam ni znao da cu tako proci sa stapom ,dok bi se u suprotnom sve ovo drugacije odigralo.)
Taman posla brate ,da tom metodom udaranjem stapom primenio i kod hanume i sestre nase po vjeri.
Brate ako ucac rukje pri ucenju rukje ima jednu metodu ,koji zna da je ta metoda veoma uspesna i daje dobre rezultate,uzecemo sada primer ovaj veliki i debeli stap ,svi koji dolaze na rukju kod njega ,bez razlika ,mlado ,staro ,musko ,zensko ,bez razlike svi zele da njima bude bolje u toku i posle rukje ,i ako on kao ucac rukje pravu tu neku razliku izmedzu njih ,to jest da hanumu ,sestru nasu ,postedi tih teskih udaranja stapom ,a dok kod mladih muskaraca i ljude koje su u malo visim godinama to primeni , a znamo siurno da za nijet ima, da bude svima bolje .
Selam Allejkum brate evlad67
Poslednja izmena od sadaka u Uto Sep 07, 2010 10:42 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Sre Sep 08, 2010 8:14 am

U ime Allaha Milostivog, Samilosnog,
ma na trenutak si me obradovao da ima neko ispravan u Njemackoj, Minhenu il Kölnu, ponadah se al dobih batinu :-)
Nemam pojma o tome, ko zna neka komentira, jel to ispravno da te prebije ko vola u kupusu (a sto da ne? hehehe) ?
Kontam ak ispravno lijeci, nek me mlati stapom, samo da istjera gada/ove uz Allahovu svt pomoc i dozvolu. :-)
ustvari, daj ti meni njegove podatke, mozda odem ja insallah da vidim, jer se ovo bas vise ne da izdrzat, dzaba koliko god da saburis, da nasmijem ljude (ne bih da ispadne da se zalim, jer se ne zalim) zena hoce rastavu radi nicega, ovaj stapom udara, sejtan l.a. ti sjedne na prsa i uhvati te, stisne koliko moze, boli u p.m.,skupe ti se sva dusa u saku u prsima,napravi nered al pobjegne od Bekare,samo eto njega opet.Jest uporan.A ti saburi ako mozes. sto rece onaj, da sam normalan, poludio bih! :-)

Deder brate,davaj adresu..iako nisam nesto optimistican glede tog covjeka.

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od evlad67 » Sre Sep 08, 2010 9:58 am

Selam aleikum,

A to sto sumnjas u naprijed, nije ni to dobro, ja ne sumnjam u Enesa, pa sam opet vise puta morao ic njemu, a haman nije iskljuceno da cu ic opet.
Hocu da kazem ako ti mislis da je neki ucac, nije bitno sad koji, cudotvorac i da ce 100% od prve sve sto nevalja iz tebe iz tebe istjerat, hmmm, malo je to lakomisleno od tebe, sta mislis da se sejtan da tako lako zastrasit??
Al zelim ti u svakom slucaju brzo ozdravljenje insallah, i nemoj se ustrucavat da mu kazes ili pitas kojom metodom lijeci, ja sam jednom proso sa stapom i ispovraco se ko blesav, drugi put kad smo imali ucenje nije koristio stap.


Selam aleikum.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Sre Sep 08, 2010 10:13 am

U ime Allaha Milostivog, Samilosnog
hvala brate na savjetu i adresi, u pravu si, al ko mi brani da budem optimistican? Sto ne bih vjerovao da ce ga istjerat odjednom :-) Al dobro, u pravu si.Priznajem, pogrijesio sam.Izvini.Halali.
Nego, imal ko da objasni onu tvrdju, "obnavljaju vam sihir" "stalno vam ga nabacuju, uoci utorka i petka" i slicno.
P.S.
Aman Ja rabbi, pa ja gledao ovu stranicu davno i evo njegova ucenja Bekare slusam stalno, a nisam ni imao pojma da ti o njemu govoris. Hehehehe, kad te nesto hoce...
Kad smo kod ovog istjerivanja i brzine...halali mi na neznanju, pitam one koji znaju, ovisi li to ipak o duhovnoj snazi lijecnika, tj njegovoj cistoci srca?
A sto to kazem, pa na temelju onoga (cuh na jednom predavanju) dje kaze da je jedan covjek izlijecio zenu, dzin izasao, ali kad je taj lijecnik umro, dzin se opet vratio u zenu i ona otisla drugome, pa ovaj da ga istjera kaze dzin necu, sto neces pa kaze nama je bilo naredjeno da izadjemo jer je ovaj prvi lijecnik bio cista srca, a tebi necu pa me istjeraj.
I sto sad opet gundjam...pa skinuo sam bio sadrzaje sa ove stranice.. davno nekad, kad tamo muzika!(ako me pamcenje sluzi, a nisam bas s njim na ti)
hafiz, kur´an i muzika....ne idu jarane skupa..Eto moje sumnje. Al valja probat
Imal ko od Bilala Bosnica broj il kontak adresu slucajno :-)

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od evlad67 » Sre Sep 08, 2010 10:38 am

Aleikum selam,

prvi dio sto kazes da obnavljaju do tog zakljcka moze doc svaki iskusniji lijecnik kuranom, samo to sto jos i tvrde i dan na koji se sihir obnavlja je po mom laickom misljenju vise nego, necu rec sumnjivo, cudno?
Kako neko na normalan nacin moze znat sta ja radim utorkom ili petkom, jel vidovnjak, ili se bavi mozda jos sa necim??
Al ovo je samo moje razmisljanje, ja nisam nikad cuo od ovih na forumu koji su isli nekima provjerenim lijecnicima kuranom da daju takve tvrdnje. :?:
Opet, mozda ima i nekakav poseban dan u sedmici na koji se sihir moze bolje primit, al da to bude bas uoci lijepog petka, u to cisto sumnjam :D.

A sto se tice muzike i hafiza ja nebi toliko vezo jedno sa drugim, ja ipak ne sumnjam u cistocu srca hafizovog, meni to ide sve pomalo predaleko.
Nije da opravdavam, nije to moj poso, al nije ilahija pracena instrumentima isto bas kao i obicna muzika, zabavna ili narodna gdje se nerijetko haram direktno velica i hvali(sjeti se samo koliko ima narodnih i zabavnih pjesama o vinu ljubavi i sl.)
ilahija ipak je vjerskog karaktera.

A 34rzerz mozes isto nac u internetu, ako nema vec na ovom forumu, mislim da ima jedan posting ovdje gdje su sve adrese i telefoni ucaca rukje mozda je i njegov tu.

Selam
evlad67

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Sre Sep 08, 2010 10:46 am

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
ma nije se odnosilo na ispravne ucace rukje tj lijecnike, neg ono cisto objasnjenje tvrdnji koje covjek moze cuti u narodu kad pricaju.Mozda je sihirbazima draze raditi tim danima, hehe...uostalom, kakva korist i od toga ako to znamo?povlacim pitanjem, uvidio sam njegovu beskorisnost.
Ne znam, ja nikad nisam volio muziku, bila mi je odbojna, a ako znamo da je to sejtanov ezan, ne spojivo je to sa bilo cim. Ne mogu, dusa mi se protivi tome. I nikako mi i ne ide pjesme, pisanje njihovo. I tome se protivim i niko me ne moze uvjerit u ispravnost. Ta eno tamo u crnoj gori, hafiz muftija u penziji 1947 god. nagovarao muslimanke da skinu zaar i hidzab i da postano moderne jer se zaar kosi sa islamom i kaze jos k tome zivjela slavna komunisticka partija, i na njegovo proglas dodje jos 10 hodza i stotinjak muslimana, pa onda sve muslimanke u dvije godine dakle od 1945 do 1947 poskidaju marame i razgolite se!!!!!!!!!!!!!!!!
Neka nas dragi Allah svt, sacuva od svakog vida sirka i klanjanja sejtanu l.a. amin

P.s. koja su onda ona tri hafiza sto pjevaju (jedan od njih haman alili) uz muziku?????????

Odgovori