imunan na sihire

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sta_da_kazem
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Nov 29, 2009 3:52 pm

imunan na sihire

Post od sta_da_kazem » Uto Dec 01, 2009 10:30 am

Esselamu alejkum draga braco i sestre,

mene zanima dali ima i insana koji su imuni protiv sihira, da im ni jedan sihirbaza nemoze nista od rodjena! Dali iko zna da tako nesto postoji?

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: imunan na sihire

Post od bajro17 » Uto Dec 01, 2009 11:11 am

ako je skroz dobar vjernik ako mu je obitelj cjela sve dobri vjernici ako se drzi drustva vjernika

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Re: imunan na sihire

Post od Mirza » Uto Dec 01, 2009 2:27 pm

selam alejkum
bajro17 napisao:ako je skroz dobar vjernik ako mu je obitelj cjela sve dobri vjernici ako se drzi drustva vjernika
pa i tada ne ... pravo Allah nad njegovim robom je da ga iskusa. Ako Allah zeli svog roba da iskusa sihirom on ce biti iskusan i tacka (Kuranski ajet bekare 101 i hadis poslanika sa Ebu Zerrom kad su se popeli na jedno brdo)

brate dragi neznanje o sihirima nas dovede do pogresnog razmisljanja. Tvoje pitanje moze biti i ovako postavljeno.:"Imali iko da kad nanjega bacis brdo nece mu biti nista."

Pogresan pristu sejtanskim prisaptavanjima je ... ako to radim, toga se kolinim nece mi biti nista. Kuran je lijek i hrana srcu a sunnet primjer razumu i tijelu. To dvoje ti mora dati snage i vidjenje da po svijetu hodas hrabro ali ne oholo.

Da nas Allah uputi na pravi put

selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: imunan na sihire

Post od Haris » Sre Dec 02, 2009 3:53 pm

Može bit da vjerniku sihr nešto može a i ne mora.. To je u Allahovim swt rukama i odluci.. Ali On ako hoće iskušat vjernika uradit će to i na druge načine, ne mora značit da će samo sihrom.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: imunan na sihire

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Dec 14, 2009 3:39 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Mirza brate vov je istinita prica koje se je desila u saudiji,al neznam tacno o kojem se mjestu rad..Momak je bio musliman jezikom,bio je veoma bogat,isao na neki fakultet gdje je upoznao muslimanku vjernicu u koju se zaljubio,nakon zavrsetka fakulteta on je njoj ponudio brak,na sta je ona rekla da ako on pocne praktikovati islam da nece biti problema i da moze doc njezinoj porodici da je zatrazi za zenu..tako je i bilo momak je poceo klanjat,postit..i eto ozenio je tu djevojku..al ubrzo momak se vraca svom zivotu ostavlja namaz ostavlja sve..a djevojka koja je bila iz veoma jake islamske porodice ostavlja svog muza rad Allaha..Momak je rekao da je on poceo klanjat samo kako bi je uzeo za zenu da je voli ali da ne moze da izdrzi taj tempo.Kada ga je zena ostavila momak je trazio pomoc od svakog sihirbaza za kojeg je cuo,ali sve se svelo na samo bezuspjesne pokusaje,svaki se sihirbaz kod kojeg je trazio pomoc razbolio ,tako da mu je zadnji poznati sihirbaz iz regije rekao da potrazi pomoc kod nekog jakog egipatskog sihirbaza..ali da za to mora debelo da plati..jer je to sihirbaz ppoliticara u egiptu i a ne prima svakog..zakazali su sastanak i mladic je otputovao u egipat,sastao se sa sihirbazem i ugovor je sklopljen,mladic je debelo platio ,nisam siguran al mislim da se radilo o velikoj ogrmnoj sumi novca .Sihirbaz je rekao mladicu vrati se ti sada u svoje mjesto i cekaj zenu da ti se vrati za jednu sedmicu..prosle su tri sedmice,zene nema,mjesec,zene nema ugasen telefon..proslo je i dva mjeseca zene nema,mladic odlucuje da ode u egipat kod sihirbaza i vidi u cemu je stvar..kada je usao kod sihirbaza i vidio ga u kakvom je stanju pitao ga je sta se je desilo,pokazao je na aktovku koju mu je mladic dao i rekao,uzmi svoj novac i ne vracaj mi se nikada vise,moji najbolji saradnici su mrvti,moja je vojska oslabila,ostali saradnici su se okrenuli protiv mene,sve radi tvoje zene,Mladicu ti neces moci nac sihirbaza na svijetu koji moze napraviti sihr tvojoj zeni,i ne samu njoj vec cijelom tom naselju nemoze niko nauditi jer je porodica djevojke koju si ti uzeo za zenu,20 godina unazad svako jutro i svaki aksam prouce suru el bekare..ovo je sitinita prica..a znaju je bolji ona braca koja su studirala u arapskom svijetu

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Re: imunan na sihire

Post od Mirza » Sre Dec 16, 2009 1:09 pm

Selam alejkum

i ja sam za to cuo.

Ali hocu da kazem sljedece, Allahovo pravo je da roba iskusa, pa nije bitno koliko ibadeti, dijeli sadake, pomaze starije itd. To je Allahovo pravo. Svakako iskusenje je lakse podnjet onome koji ibadet.

Danas ima jedna vrlo "opasna" pojava kod muslimana, naime ako dodje do dzinsko/sejtanskog dodira on/ona se skrene spameti, kao ... evo kraj svega. Mislim da je to pogresno. Treba Allahu robovat iz zahvalnosti njemu. Svakako, robovanja u smisli trgovine je bolje od nikakvog robovanja ( ja cu se klanjat a ti Boze me cuvaj). Ali nema neko pravo "udarat se po licu" kad ga Allah stavi na iskusenje.

Mirza

Selam alejkum

Odgovori