Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Farshi_turaab » Sre Avg 19, 2009 11:14 pm

Nešto razmisljam, subhanAllah, koliko mi se puta desilo da planiram nešto u ime Allaha da uradim, neki ibadet npr. i slično, ali ne pričam i tome, već samo onako u glavi pravim planove, i desi mi se, subhanAllah, da ovaj šejtan kad progovori spomene mi to što sam planirala kroz priču. Sad kontam, nisam svojim ponašanjem ukazala da imam nijjet to da uradim, niti sam to bilo kome spomenula. A, ujedno, čitala sam da oni ne znaju ljudske misli, jer ne poznaju gajb, i dokaz za to je primjer Sulejmana, 'alejhisselam, koji je ostao naslonjen na štapu kada je umro, i džini nisu znali da je on mrtav sve dok mu crvi nisu rastočili štap. Ali, ipak, postoji velika razlika, a to je da džini nisu bili u tijelu Sulejmana, 'alejhisselam, već su mu bili sluge, a kod nas oni kolaju našim tijelima, pa jeli moguće da znaju i šta mislimo???

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Haris » Sre Avg 19, 2009 11:51 pm

Negdje procitah da se sejtani najprije stacioniraju u mozak zrtve, i odatle uticu na razmisljanje, raspolozenje i td., pa sad vjerovatno ima to neke povezanosti i logike...

A Allah najbolje zna..

Danya
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 4:56 pm

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Danya » Pet Sep 04, 2009 12:09 pm

Sellam,
  ma ko zna Sestro, moze biti da ti je Džin sam tu misao dosapnuo kako bi ti je kasnije spomenuo s ciljem da te sokira svojim "potencijalom", samo Allah swt zna sta robovi NJEGOVI razmisljaju, snuju, nijete.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Enes » Pet Sep 04, 2009 2:31 pm

NAravno da moze znati, ne da moze nego zna to mu je osnova a ako se ptorudis ti mozes prodrijeti u njegov mozak i znati ono sto on misli pa tako mozes biti u prednosti.
Da on strahuje od tebe a ne ti od njega!

Nunny
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 1:08 pm

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Nunny » Sub Sep 05, 2009 6:29 pm

Enese ovo sto si napisao bas me zaintrigiralo kako to mislis da mi mozemo "preuzeti kontrolu" i znati sta on misli...

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od meli » Sre Sep 09, 2009 5:33 pm

Naravno da moze znati.Kao npr. kada opsihren treba da ide kod ucac dodze mu misli da ne treba da ide,da ce biti jos gore,osjeca strah, zelja da ubije ucac i t.d,a to sve je od dzini.Normalno,sta moze da ti nasteti kur`an???Jedino sto treba da uradis je da ne dozvolis da ti dzin "pere" mozak i da te "savjetuje" i tako uvjek ces biti u prednosti.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Enes » Sre Sep 09, 2009 6:21 pm

Nunny napisao:Enese ovo sto si napisao bas me zaintrigiralo kako to mislis da mi mozemo "preuzeti kontrolu" i znati sta on misli...
To ne znam objasniti, al znam iz iskustva u nekim slucajevima da dzin pocne da prica do odredene mjere i kaze necu ti reci...pa nakon par sekundi razmiljanja, kaze ma recu ti jer je ionako prodrla/o u moj mozak i zna sta sam ti htio rec a i sta sam ti slagao.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Haris » Sre Sep 09, 2009 9:00 pm

Ili možda, kad nam džin "nudi" nešto da uradimo, mi nećemo srkletit odmah na to, nego ćemo shvatit da je to nagovor džina i tako shvatimo šta je njegov nagovor u svemu tome.

zbunjena
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 1:45 pm

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od zbunjena » Pon Sep 14, 2009 9:32 am

Ja sam znala da su zli snovi od njih i da ti mogu sapnuti lose stvari, ali sve sam dosada mislila da samo Gospodar Jedini moze cuti moje misli. Jer sam jednom kao dijete dedu rahmetli hadziju starog pitala da li se mora dova na glas uciti Bogu jedinome, ili je On primi kad si negdje gdje nemozes naglas je prouciti pa je uputis u mislima. On mi rece da Gospodar dana sudnjega jedini cuje sve nase misli, ali da Mu je draze i da je bolje da se dova prouci glasom. Ja radije to vjerujem nego sta ti ovde napisa. Jer Jedan je Bog i jedino On moze sve da cuje i vidi i niko drugi, jer jedino On stvori nas isto kao sto nazalost stvori zlo o kojem pises.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Enes » Pon Sep 14, 2009 12:05 pm

razlika je cuti misli i biti u nekom i imati pristup njegovom mozgu!
Necuju dzini misli svakog insana, nego samo one osobe u kojoj se nalaze.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Amraa » Pon Sep 28, 2009 3:00 pm

Enes napisao:
Nunny napisao:Enese ovo sto si napisao bas me zaintrigiralo kako to mislis da mi mozemo "preuzeti kontrolu" i znati sta on misli...
To ne znam objasniti, al znam iz iskustva u nekim slucajevima da dzin pocne da prica do odredene mjere i kaze necu ti reci...pa nakon par sekundi razmiljanja, kaze ma recu ti jer je ionako prodrla/o u moj mozak i zna sta sam ti htio rec a i sta sam ti slagao.
Enese, ako budes imao ponovo priliku da lijecis takve osobe ili da pitas te koje si lijecio, upitaj ih molim te kako one prodiru u dzinnske misli, dali namjerno, ili kako se to desava. I ja nekad mislim da osjetim sta dzinn radi, misli ili osjeca, ne znam dali je to moguce. Npr. kad mi je zadnji ucac ucio rukju i govorio par puta da dignem desnu ruku ako je dzin musliman a lijevu ako je nemusliman, u meni kao da se nesto podsmijavalo tom ucacu, kao da ga je ismijavalo, to sam osjecala vecinom dok mi je ucio, ali kako se to desilo da sam to osjecala to samo Allah dragi zna. Bilo je i nekih drugih stvari bas sto ti pises o prevari i laganju. Zanimalo bi me sta te druge osobe kazu na to dali im se to namjerno desavalo ili ni one ne znaju kako se to desava. I sad dok vam ovo pisem, kao da sam malo ljuta jer o ovome pisem, subhanAllah, uznemirena, pomalo usplahirena, jer otkrivam ove stvari, i oko mi lijevo zaigra nakratko. Kao da se "neko" osjeca izdat kroz ovo sto pisem, jer o tome nisam tad rekla ni tom ucacu rukje niti sam ikome o tim stvarima pricala, mislila sam da je bolje da sutim o tome da ga ne ometam u ucenju i da se nebi mozda prestrasio ucac rukje. Mozda je dzin tad utjecao na mene da ga ne izdam da je jos u tijelu (ko fol da ga ne ometam u ucenju, prepasce se, ...), jer ucac rukje je bio misljenja da je dzin izisao, dok sam ja osjecala da nije, da se jos nalazi u meni (kroz to ismijavanje u meni), ali mu to nisam mogla reci. Kao da je nekome trenutno krivo sto dijelim moje iskustvo s vama, da i vi ucite na mom iskustvu kako da im se suprostavimo, a i ja da ucim na vasem iskustvu. Ko da mi prodje kroz misli "Vidjeces ti sta imas od toga" ili "... sta ces imati od toga" (Jel mi to neko prijeti?!).

Da jos nesto "izdam". Razmisljala sam par puta o tome sta bi to moglo biti. Radi se o tome kad god odem na lijecenje kod ucaca rukje, kad mi ucac hoce poceti uciti rukju pomislim "Uh, sta me sad ceka!". Uznemirim se, malo me i strah bude. Jednom sam onda razmislila o tome, zasto takve misli imam kao da ce mi ucac rukje sta uraditi. Dok nisam shvatila da to nisu moje misli, nego "njegove". To sam skoro shvatila kad sam slusala rukju od Stulanovica. Opet sam imala te misli i kad sam cula kako su se oni neki poceli derati, (subhanAllah ne mogu da se sjetim sta sam tacno pomislila, odjednom mi mozak zablokira a znala sam prije par sekundi). Uglavnom znam da ga je isto bila ko neka prpa uhvatila, tako nesto i cak da sam i pocela plakati (tj. "on"). Mislim da je nesto kao mislio da mu se lose pise kad je cuo kako su se ovi neki poceli derati na toj rukji. A onda kad je rukja zavrsila, pomislila sam "Pa i nije bilo tako strasno" i postala sam nekako cool u sebi, ne mogu to opisati. Tek sam tad shvatila da to nisu moje misli, nego "njegove". I kad sam drugi put opet slusala rukju od Stulanovica (jos dva-tri puta), bila sam totalno mirna, znala sam da ta rukja nije strasna, i nisam je se plasila niti sam imala misli "Sta me sad ceka".

U svakom slucaju mislim da bi to i za mene bilo korisno u borbi protiv ovog "mog" dzina da znam dali je to moguce namjerno izvesti da mu se umijesas u njegove misli ili ni oni ne znaju kako im se to desava da saznaju dzinove misli.

Selam!

Humejra
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 3:37 am

Re: Da li džin može znati šta mislim, o čemu razmišljam?

Post od Humejra » Pon Mar 02, 2015 1:56 am

Ee tu smo dakle. Ja sam bogami mislila da možda nisam psihički dobro jer sam mislila da oni ne mogu znat nase misli.
A stvar je sto bih se i sama svadjala sa njim za vrijeme rukje, u glavi. On bi poceo svakakve stvari da govori, da psuje Allah, neuzubillah, i Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem, a ja bih ga usutkivala. Nekad bih ga uspijevala kontrolisati a nekad ne. Al bogami sam mislila da je to do mene, da sam mozda "skrenula". Inace uvijek sam prisutna kad se rukja uci, nikad nisam gubila svijest, i desavalo mi se bas ovo sto Enes govori, da bi dzin progovarao i govorio:"zna ona nasta ja mislim."
Desavalo mi se i to da tacno znam kad slaze, kad je tuzan, kad uplasen, kad se ismijava i pravi budalu od ucaca, sve te osjecaje sam znala. I u jedno vrijeme se redovno u glavi raspravljao sa mnom, strasan osjecaj.

Eto elhamdulillah makar znam da luda nisam, sad mi je puno lakse, Allah vas nagradio.

Odgovori