selam

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ebubesiir
Mlađi član
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 4:24 am
Lokacija: kairo
Kontakt:

selam

Post od ebubesiir » Pet Jan 27, 2006 5:54 am

AL-BARA I AL-VALA


Mi se Javno odricemo od onih od kojih se mora odricati prema Ajetima koji su za razne nevjernike kao i za Tagute. Isto tako se Javno odricemo od svega sto nije prema Sunnetu Poslanika s.a.v.s. i praksi Ashaba kao i onih koji su nosioci toga kao raznih grupa Irdza, zagovaraca glasanja i svih drugih bez izostavljanja nekih od njih; "...i ne budi branilac varalicama." (4:105) "grijesnici ce sigurno stradati i u ognju biti." (54:47) Odricanje od nevjernika, Taguta, isl. nije isto sto i odricanje od ljudi iz Ummeta Muhammeda s.a.v.s. koji nekim djelima, rijecima, isl. kontradikuju Kur'an i Sunnet, te je zato ovakvo odricanje u onome u cemu su protiv Serijata, ali i istovremeno izvrsavanje Islamskih obaveza prema njima (a sto se primjerom pokazuje u sljedecim poglavljima ove Zbirke Artikala). Zato je odricenje u onolikoj mjeri koliko su pojedini/grupe odstupili od Serijata, zatim uzimanja u obzir njihova stanja, Serijatskog opravdanja kao i odgovornosti da li su nosoci kontradiktornosti Serijatu, stramputici, isl.

Javno pokazujemo Vala posebno prema Mudzahidima gdje god se nalaze, kao i onima koji Javno govore Istinu ne bojeci se nicijeg ukora poput; Mula Omera, Seida Qutuba, bin Uqla, Abu Muhammeda El-Makdisija, Abu Hamze el-Misrija, Usama bin Ladena, Abdul Kadira ibn Abdul Aziza, Aimana Al-Zawaharija, Omer AbdulRahmana, idr.; "Ti JAVNO ispovijedaj ono sto ti se nareduje..." (16:94) "Iskreno ispovijedanje vjere dug je Allahu." (39:3)

Pozivamo na slijedenje vjere Ibrahima a.s.; ''…milletu oca vaseg Ibrahima...'' (22:78) (Milet Ibrahima a.s. u Tewhidu, Al-Vala i Al-Bara), i onih koji su pojedinacno uz njega bili; "...slijedite vjeru Ibrahimovu..." (3:95, 16:123) ”Divan uzor za vas je Ibrahim i oni koji su uz njega bili kada su narodu svome rekli: "Mi s vama nemamo nista... Oni su vama divan uzor...” (60:4)

Kada se sudi da se sudi samo u ime Allaha dz.s.; "...kad budete sudili, ne bojte se ljudi, vec se bojte mene..." (5:44) "...Dogodice nam se samo ono sto nam Allah odredi..." (9:51)

Svaki musliman mora da poziva u Dzihad protiv svih Taguta radi uspostavljanja Serijatske drzave i uzdizanja gornjom Rijeci Allaha dz.s.; "O Vjerovjesnice, bodri vjernike na borbu..." (8:65) ”Zato (Poslanice) se bori na putu Allaha, pa makar sam bio, a podstici (na Dzihad) i vjernike...” (4:84)

Citaocu, nakon prihvatanja Istine to se mora Javno govoriti; "I povratite se Gospodaru svome i pokorite Mu se prije nego sto vam kazna dode, - poslije vam niko nece u pomoc priskociti." (39:54)

Muwahidin/vjernici Javno govore i obznanjuju Istinu, a na teskoce na koje nailaze pri tome nece biti poput onih koji; "Ima ljudi koji govore; Vjerujemo u Allaha, - a kad neki Allaha radi bude na muke stavljen, on drzi da je ljudsko mucenje isto sto i kazna Allaha...." (29:10)

Podsjecamo vjernike na Farzove i slijedenje Sunneta bez zapostavljanja bilo cega; "Mi dobro znamo sta oni govore... podsjeti Kur'anom onog koji se prijetnje Moje boji." (50:45)

One koji se boje nekog drugog pored Allaha dz.s. budimo sa Ajetima; "I ne budite kukavice..." (47:35) "Oni se zaklinju Allahom da su doista vasi, a oni nisu vasi, nego su narod kukavicki." (9:56)

Oholima koji ne prihvataju, odbijanju Istinu pripadaju Ajeti; "A ima li nepravednijeg od onoga koji, opomenut Rijecima Gospodara svoga, njima leda okrene. Mi cemo, zaista, kazniti zlikovce." (32:22)

A Allah dz.s. uzdize i ponizava Njegove robove; "Allah ce uciniti nepokolebljivim one koji vjeruju, sa rijecima koje stoje nepokolebljivo, i na dunjaluku i na ahiretu. Ali ce Allah ostaviti na pogresnom putu one koji rade pogresno..." (14:27)

ebubesiir
Mlađi član
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 4:24 am
Lokacija: kairo
Kontakt:

Post od ebubesiir » Pon Jan 30, 2006 11:37 pm

alejke selam ve rahmetullahi ve bereketuhu ALLAH da te cuva brate i sve vernike i vernice da brate u pravu si ja iz te knige postiram odlomke ali brate ja ne sledim grupe,sejhove sve dok ta grupa ili sejh ne dodze sa dokazima iz Kurana i Sunneta.ja sledim istinu brate i ja ne trazim forume nego postirao sam na ovaj forum nadajuci da se okoristu muslimani i muslimanke.molim ALLAHA DA NAS uputi na pravi put

Odgovori